بروزرسانی شده در ۰۸ تیر ۱۴۰۱

با انواع لوازم طراحی مناسب با سبک خودتان آشنا شوید!

با انواع لوازم طراحی مناسب با سبک خودتان آشنا شوید!
زمان مطالعه : ۱۲ دقیقه ۱۱۱۵ بازدید ۰ نظر

ما لوازم طراحی بسیار متنوع و گوناگون داریم که برای هر سبکی متفاوت است. برای معرفی با انواع لوازم طراحی می توانید اینجا کلیک کنید.

طراحی در لغت به‌ معنای طرح‌ افکنی روی سطوح مختلف است. این مسئله بسیار مهم است که هنرمندان با استفاده از انواع لوازم طراحی ساده و پیچیده، در قالب سبک‌ها و شیوه‌هایی خاص، احساسات و افکار خود را به تصویر می‌کشند. طراحی در همه ی رشته‌ها و گرایش‌های هنرهای تجسمی کاربرد دارد. در عین ‌حال که طراحی یک اثر مستقل و بدون وابستگی به دیگر رشته‌ها است، تأثیر بسزایی بر دیگر آثار هنری و گرایش‌های دیگر نیز دارد.

در واقع تعریف دقیق طراحی، تشخیص و ترکیب سایه‌ها و خطوط است. طراحی و نقاشی از هنرهای تصویری بسیار مهم هستند که تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. نقاشی‌ها به دسته‌های مختلف شامل نقاشی با مداد رنگی، نقاشی با رنگ روغن، نقاشی با پاستل، نقاشی با آبرنگ و… تقسیم می‌شوند. اما طراحی‌ها با انواع مدادها و زغال‌ صورت می‌گیرد که ابزاری ارزان‌تر و در دسترس تر هستند.


سبک‌های اصلی طراحی

طراحی یک گرایش گسترده و وسیع در هنر است. هنر طراحی به ‌طور کلی به سه دسته بزرگ شامل طراحی سریع، مطالعاتی و نهایی تقسیم می‌شود.

طراحی‌های سریع و ناتمام توجهی به جزئیات نداشته و خود را درگیر تکنیک‌های اصولی طراحی نمی‌کنند. تمرکز در این هنر روی طرح و ایده اصلی است. طراحی‌های مطالعاتی به جزئیات توجه زیادی دارند و آن‌ها را تکمیل می‌کنند. طراحی‌های نهایی در ابتدا با هدف ایجاد یک کار هنری دقیق آغاز می‌شوند. از این نوع طراحی در طراحی‌های رئال یا طراحی‌های هایپررئال استفاده می‌شود.


سبک طراحی


کاربرد و ویژگی‌های انواع لوازم طراحی

طراحی با هر ابزاری که بتوان به وسیله آن روی سطوح مختلف اثری ایجاد کرد، صورت می‌گیرد. برای شروع طراحی، به چند وسیله اولیه احتیاج داریم. وسایل اولیه ابتدا شامل سطح اثرپذیر٬ مانند انواع کاغذ، پارچه و… و سپس مواد اثرگذار٬ مانند مدادها، مرکب‌ها، زغال و سایر ابزار طراحی مانند تخته ‌شاسی، انواع گیره، سه پایه و… می شود٬ که شرایط مناسبی را برای طراح به وجود می‌آورند. تخته‌ شاسی‌ها، کاترها، تیغ، سمباده، اسپری فیکساتور، قلموی نرم و… در دسته لوازم کمکی طراحی قرار می‌گیرند.


انواع مداد طراحی

طراحی اولیه بدون استفاده از انواع لوازم طراحی تخصصی و تنها با یک مداد و کاغذ نیز صورت می‌گیرد. در وسایل اولیه طراحی، مدادها مهم‌ترین و در عین ‌حال ساده‌ترین ابزار طراحی هستند. مدادها در کیفیت طراحی تاثیرگذار بوده و باعث ایجاد تفاوت در بافت اصلی آثار هنری می‌شوند. از مدادها برای رسم انواع خطوط با ضخامت‌های مختلف و همچنین پوشاندن سطوح وسیع در طراحی استفاده می‌شود. مرغوب‌ترین مدادهای طراحی٬ مدادهای گرافیتی هستند که به سه دسته مدادهای نوع H (مدادهای کم‌ رنگ و خشک)، مدادهای نوع B (مدادهای پر رنگ و نرم) و مدادهای نوع HP (مدادهای معمولی) تقسیم‌ بندی می‌شوند.

مدادهای طراحی دارای درجه بندی خاصی هستند. شماره بندی این مدادها از یک شروع ‌شده و به عدد نه ختم می‌شود. به ‌عنوان مثال در مدادهای گروه B، B از همه نرم‌تر و B9 از همه سخت‌تر است. مدادهای سخت برای کشیدن خطوط مناسب بوده و برای پر کردن فضای وسیع در طراحی مناسب نیستند. در صورت استفاده از این مداد و وارد کردن فشار بیش از حد، روی طراحی خط ایجاد شده و سطح طراحی آسیب می‌بیند. مدادهای طراحی آرتیست آریا از مرغوبترین مواد اولیه تهیه شده و استانداردهای روز دنیا را مد نظر قرار داده است. به این ترتیب شما می‌تواند با آسودگی خاطر از این محصولات استفاده کرده و تکنیک تخصصی خود را به صورت حرفه ای پیاده کنید.

اثر مدادهای طراحی آرتیست آریا پس ‌از طراحی پخش نشده و سطح نقاشی را کثیف نمی‌کند. بنابراین کار با آنها راحت‌تر از طراحی با زغال، کنته و… است. به ‌همین دلیل استفاده از مداد طراحی آرتیست آریا به افراد مبتدی نیز توصیه می‌شود. این محصول به دلیل نرم بودن، روان‌تر از بقیه مدادها روی کاغذ حرکت می‌کند. همچنین بدنه مدادهای طراحی از چوب‌های با کیفیت ساخته‌ شده و مقاومت بالایی دارند. شما می‌توانید با خرید «ست مداد طراحی آرتیست آریا طرح جعبه فلزی» مجموعه کاملی از مدادهای طراحی با سختی های گوناگون را در اختیار داشته باشید. برای سفارش این محصول کافی است به سایت آریالند مراجعه کنید.


ست مداد طراحی آرتیست

خرید ست مداد طراحی آرتیست آریا طرح جعبه فلزی


کاغذهای طراحی

کاغذهای طراحی یکی دیگر از مهم‌ترین انواع لوازم طراحی هستند که نقش بسیار مهمی در ظاهر و کیفیت طراحی ایفا می‌کنند. انتخاب نوع کاغذ مناسب، با توجه به موضوع طراحی صورت می‌گیرد. برای طراحی‌های ظریف از کاغذهای صاف٬ و برای طراحی‌های سایه‌ای از کاغذهایی با دندانه‌های بیشتر و زبرتر استفاده می‌شود. مهم‌ترین و رایج‌ترین انواع کاغذ، کاغذهای کاهی (کاغذهای بسیار نازک با میزان بافت کم)، کاغذهای پارس (کاغذهایی با بافت ضخیم و استحکام بالا) و کاغذهای چاپ سفید (مناسب برای طراحی با مدادهای گرافیتی) هستند.


کاغذهای طراحی


انواع زغال طراحی

زغال‌ها جزو قدیمی‌ترین ابزار طراحی هستند که باعث ایجاد رنگ سیاه و مخملی روی طراحی می‌شوند. رنگ این محصولات از انواع مدادهای گرافیتی پررنگ‌تر بوده و به دلیل فاصله رنگی که با سطح سفید کاغذ ایجاد می‌کنند، برای ایجاد انواع رنگ‌های خاکستری و سایه‌ها مناسب هستند. زغال ها نیز بر اساس میزان تیرگی و جنس٬ به دو دسته زغال‌های طبیعی و زغال‌های فشرده تقسیم می‌شوند. زغال‌های طبیعی تنها از شاخه‌های سوخته درختانی مانند بید تولید می‌شوند؛ اما برای تهیه زغال‌های فشرده از ترکیباتی مانند خاک رس و موم نیز استفاده می‌شود.


گرافیت‌های طراحی

گرافیت‌ها نیز از وسایل اولیه طراحی هستند که به‌ صورت استوانه و نرم تولید می‌شوند. از گرافیت‌های طراحی برای ایجاد سطوح وسیع و بسیار تیره استفاده می‌شود. درجه سختی این محصولات متنوع است و در سه نوع 2B، 6B و 9B ساخته می‌شوند.


انواع مداد رنگی

آیا مایل هستید از انواع لوازم طراحی در اثر خود استفاده کرده و کامل ترین نقاشی ها را خلق کنید؟ اگر دوست دارید به نقاشیهای ساده و سیاه و سفید خود مقداری رنگ اضافه کنید،از انواع مداد رنگی غافل نشوید. مداد رنگی نوعی قلم چوبی است که مغز آن با استفاده از رنگدانه ها تهیه می‌شود. این ابزار نقاشی انواع گوناگونی داشته و مدادهای مومی، روغنی و پلی کروم را شامل می‌شود. توجه داشته باشید، کیفیت مداد رنگی تاثیر مستقیمی در نتیجه نهایی کار شما خواهد داشت. در حال حاضر، شرکت آریا انواع مداد رنگی های روغنی و پلی کروم را تولید و روانه بازار کرده است. این محصولات در کنار کیفیت بالا، قیمت بسیار مناسبی داشته و به همین دلیل خرید آنها برای افراد مبتدی و حرفه ای، مقرون به صرفه خواهد بود. از انواع مداد رنگی های آرتیست آریا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

●      مداد رنگی فلورسنت آرتیست آریا: این محصول شگفت انگیز برای طراحی بر روی سطوح تیره بسیار مناسب بوده و جلوه بصری حیرت انگیزی در طراحی ایجاد میکند.

●      مداد رنگی آرتیست آریا: این محصول در سه بسته بندی 12، 24 و 36 رنگ در دسترس شما خواهد بود. ضخامت مغز این مدادها تقریبا 3.3 میلی متر بوده و به این ترتیب احتمال شکستن آن به حداقل می رسد. استفاده از این محصول برای دانشجویان و هنرمندان حرفه ای ایده آل خواهد بود.


مداد رنگی 36 رنگ آرتیست آریا

خرید مداد رنگی 36 رنگ آرتیست آریا


انواع آبرنگ

اکنون نوبت آن است تا با یکی از قدیمی ترین ابزار نقاشی جهان آشنا شویم. آبرنگ از انواع لوازم طراحی حرفه ای و ساده ای به شمار می رود که با استفاده از رنگدانه های خالص و مرغوب تهیه شده است. برای فعال کردن آبرنگ کافی است سطح آن را با استفاده از آب مرطوب کنید. از ابزار تکمیل کننده این تکنیک نیز میتوان به قلم مو، کاغذ آبرنگ و پالت رنگ اشاره کرد. توجه داشته باشید که نوع و میزان رنگدانه‌های آبرنگ در نتیجه اثر نهایی بسیار مهم است. بنابراین در هنگام خرید این محصول به غلظت رنگ توجه کنید. به این ترتیب سطح کیفیت آثار هنری شما نیز به بالاترین حد خود می رسد. از طرف دیگر، بسیاری از هنرمندان در پی اجرای جزئیات دقیق با استفاده از آبرنگ هستند. اما به نظر شما این امر چگونه میسر می شود؟ شرکت آریا با تولید «مداد آبرنگی آرتیست آریا» این امکان را به شما می‌دهد که جزئیات دقیق را به کار خود اضافه کرده و ارزش هنری آن را دو چندان کنید. این محصول در بسته بندی های متنوعی همچون مداد آبرنگی 12، 24 و 36 عددی به بازار عرضه می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این محصول تکنیک‌های گوناگون نقاشی همچون آبرنگ، مداد رنگی و سیاه قلم را با یکدیگر ترکیب کرده و تماشاگران خود را شگفت زده کنید.


مداد آبرنگی 24 رنگ آرتیست

خرید مداد آبرنگی 24 رنگ آرتیست آریا


انواع پاستل و کرایون

آیا گچ های مدرسه را به یاد دارید؟ همان قلم‌های مکعبی کوچک که با استفاده از آن‌ها بر روی تخته‌ی سیاه نقاشی می‌کشیدیم و از حالت خشک و متخلخل آن لذت می‌بردیم. پاستل نیز همانند گچ های قدیمی است که در انواع روغنی، گچی و کرایون تولید و به بازار عرضه می‌شود. این محصول از انواع لوازم طراحی حرفه‌ای محسوب می‌شود که افراد مبتدی نیز می‌توانند با استفاده از آن، انواع تکنیک‌های نقاشی را در سطح قابل قبولی اجرا کنند. پاستل از ترکیب رنگدانه، صمغ یا روغن تشکیل شده و کیفیت هر کدام از این اجزا نقش به سزایی در کیفیت بصری آثار شما خواهد داشت. به همین دلیل استفاده از محصول با کیفیتی همچون «پاستل آرتیست آریا» می‌تواند مهارت‌های نقاشی شما را به میزان قابل توجهی در معرض دید قرار دهد. این محصول از رنگدانه های با کیفیت و مرغوبی تهیه شده است که کار با آن برای هنرمندان مبتدی و حرفه ای مناسب خواهد بود. از مزایای این محصول نیز میتوان به عدم استفاده از مواد مضر و سمی اشاره کرد. پاستل آرتیست آریا در بسته بندی های 12، 24، 36 و 48 رنگ قابل خریداری خواهد بود.


undefined

خرید پاستل 36 رنگ آرتیست آریا حرفه ایپاک ‌کن‌ها

در طراحی از پاک‌ کن‌ها فقط برای از بین بردن اثر مداد و زغال استفاده نمی‌شود بلکه پاک ‌کن‌ها برای ایجاد بافت‌های مخصوصی نیز به کار برده می‌شوند. همچنین محو کردن اثر زغال، تمیز کاری‌های پایانی و ایجاد انعکاس نور از دیگر کاربردهای پاک ‌کن در طراحی است. این محصولات به سه دسته پاک ‌کن‌های غیر چرب، پاک‌ کن‌های خمیری و پاک ‌کن‌های معمولی ( مناسب برای از بین بردن سیاهی و رسیدن به سطح سفید کاغذ) تقسیم می‌شوند.


محو کن‌ها

محو کن‌ها در دو نوع نرم و سخت تولید می‌شوند. محو کن‌های سخت دارای نوک تیز در دو طرف خود بوده که برای رسم جزئیات مناسب هستند. محو کن‌های نرم‌تر تنها از یک نوک سخت تشکیل ‌شده و با استفاده از نوک دیگر آن، فضاهای گسترده‌تر محو می‌شود.

همان ‌طور که در این مقاله گفته شد، انواع لوازم طراحی در دو دسته اصلی و مکمل، تولید و عرضه می‌شوند. لوازم اصلی طراحی با توجه به برندها و کیفیت‌های مختلف، قیمت بالاتری دارند. هنگام خرید این محصولات باید با توجه به سبک کاری و اثر هنری مدنظر، بهترین لوازم تحریر را تهیه کرد. برای تهیه مناسب‌ترین ابزار و لوازم طراحی می‌توانید به فروشگاه آنلاین آریالند مراجعه کنید. برای خرید اینترنتی انواع لوازم طراحی، می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کرده و مناسب‌ترین محصولات مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.


همچین بخوانید!

با انواع خودکار طراحی و کاربردهای آن آشنا شوید

معرفی بهترین مداد طراحی برای حرفه ای ها!


دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.