خرید انواع لوازم تحریر | خرید بالای 500 تومن رایگان

دسته بندی ها

پر فروشترین ها

برای کوچولو ها

#
آکادمی آکادمی آکادمی آکادمی

برای حرفه ای ها

مقالات

لوازم تحریر

کودکان ما شیفته‌ی «لوازم تحریر» فانتزی و طرح‌دار هستند. احتمالا شما والدین نیز با انواع «نوشت افزار»های ساده و نوستالژیک خاطره دارید. پدربزرگ‌های ما نیز از انواع خودکارهای ابتدایی استفاده می‌کردند و از عملکرد آن‌ها راضی بودند. فراعنه مصر نیز خودنویس‌های بدون مخزن خود را با شکوه و افتخار در دست می‌گرفتند و حکم حکومتی خود را امضا می‌کردند. احتمالا قبل‌تر از فراعنه‌ی مصر نیز انسان اولیه با مدرن‌ترین «لوازم تحریر» یا همان میخ بر روی لوح سنگی خود مشق می‌نوشته و شکار خرس را برای دیواره‌ی قار حکاکی می‎کرده است. تفاوتی ندارد در عصر حجر زندگی کنید یا انقلاب صنعتی فرانسه! کودک باشید و تکالیف مدرسه انجام دهید یا کهنسالی که در حال تکمیل جدول است! 


«لوازم تحریر» همواره در کنار شما بوده، هست و خواهد بود. می‌پرسید چرا؟ چون هر شخص با توجه به رده‌ی سنی خود برای بیان ایده‌های خود به نوعی «لوازم تحریر» نیاز دارد. در واقع، انسان برای بیان ایده‌ها و نظرات خود همواره باید یک قلم و کاغذ در اختیار داشته باشد، زیرا هم متفکر است و هم متاسفانه فراموش‌کار!


با توجه به اهمیت «لوازم تحریر» بر آن شدیم تا مطلبی جامع در مورد دنیای انواع «نوشت افزار» تهیه کرده و در آن به سوالات متداول شما دوستان آریالندی پاسخ دهیم. بنابراین بار سفر بسته و برای ورود به دنیای رنگارنگ و جذاب «لوازم تحریر» آماده باشید. آریالند به عنوان معتبرترین سامانه‌ی فروش «لوازم تحریر» سفر خوشی را برای شما آرزومند است! شما می‌توانید برای «خرید لوازم ایرانی و خارجی» به این فروشگاه اینترنتی مراجعه کرده و انواع «نوشت افزار» را با یکدیگر مقایسه کنید. برای آشنایی با انواع «لوازم تحریر» با همراه باشید.


منظور از «لوازم تحریر» چیست؟


همانطور که از تلفظ این عبارت برمی‌آید، «لوازم تحریر» عبارتی عربی است که می‌توان آن را مترادف «نوشت افزار» در نظر گرفت. تحقیقات نشان می‌دهد، ما ایرانی‌ها ارزش واقعی «لوازم تحریر» را درک کرده و قدر داشته‌های خود را به خوبی می‌دانیم. در واقع، از همان روز اول مدرسه که معلم مداد مشکی را به دست ما می‌دهد، ما هرگز بی‌خیال «لوازم تحریر» خود نمی‎شویم. البته باید توجه داشت که کاربرد «لوازم تحریر» به نگارش متون مختلف محدود نمی‌شود.


به عبارت دیگر، انواع ابزار نقاشی و هنری نیز در دسته‌ی «نوشت افزار»ها قرار می‌گیرد و اتفاقا در دوران مدرسه از انواع «لوازم تحریر» ویژه برای ترسیم خطوط، کشیدن نقاشی و رسم اشکال مختلف استفاده می‌کنیم. سیستم آموزشی ما به نوعی ادامه پیدا می‌کند که حتی در دوران دبیرستان، دانشگاه و… نیز به «لوازم تحریر» با کیفیت نیاز داریم. اهمیت «خرید لوازم التحریر ارزان» و با کیفیت به قدری زیاد است که در موفقیت تحصیلی نیز موثر خواهد بود.


لوازم تحریر چیست؟


برای مثال، تصور کنید دانش‌آموز سال سوم هنرستان هستید و برای ترسیم تکالیف هنری خود به «لوازم تحریر» متفاوتی همچون مداد رنگی، آبرنگ و پاستل نیاز دارید. تنها کافی است یکی از این «نوشت افزار»ها کیفیت لازم برای اجرای تکنیک مورد نظر شما را نداشته باشد تا نتیجه‌ی نهایی ارزش هنری مورد نظر برای کسب نمره‌ی لازم را نداشته باشد. این قاعده برای «لوازم تحریر» غیر تخصصی‌تر نیز برقرار است. کاربرد «لوازم تحریر» به دوران تحصیل محدود نمی‌شود. کارمندان، مهندسان و بسیاری از مشاغل دیگر نیز با انواع «لوازم تحریر» سروکار دارند. 


از پرکاربردترین «لوازم تحریر»‌‌های موجود در بازار نیز می‌توان به مداد، خودکار، تراش و پاک‌کن اشاره کرد که تنوع بسیاری نیز دارند. بنابراین برای «خرید لوازم ایرانی و خارجی» باید نهایت دقت را به کار ببندید. 


سرگذشت «لوازم تحریر» از اولین روزهای پیدایش تا کنون چگونه بوده است؟


همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، «لوازم تحریر» از اولین روزهای مکتوب کردن تاریخ تمدن بشر همراه ما بوده‌ و هست. این «نوشت افزار»های اولیه در اشکال بسیار ساده ولی کاربردی طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین «لوازم تحریر» به صورت میخ و سنگ‌های قلمی شکل تولید می‌شدند. انسان‌های اولیه از این «نوشت افزار» به عنوان ابزاری برای انتقال ایده‌های خود استفاده می‌کردند. امروزه بسیاری از این ایده‌ها به صورت نقاشی‌های بدوی بر روی دیوار غارهای تاریخی یافت می‌شود. با این حال، تاریخچه‌ی «لوازم تحریر» از مصر باستان آغاز می‌شود. مصری‌ها از انواع کاغذهای پوستی به عنوان سطح نگارش خود استفاده می‌کردند. این کاغذها به صورت معمول از انواع پوست حیواناتی همچون گوسفند و بز تهیه شده و به مرور کیفیت آن‌ها ارتقا می‌یافت. مواد اولیه‌ و شیوه‌ی تولید این «لوازم تحریر» بسیار زمان‌بر بوده و هزینه‌ی بسیاری را شامل می‌شده‌است. بنابراین جز افراد اشرافی مصر از عهده‌ی تامین این کاغذها بر نمی‌آمدند. 


مصری‌ها فرآیند تولید انواع «لوازم تحریر» را نیز متحول کرده و اسم خود را به عنوان مخترع کاغذهای پاپیروس در تاریخ به ثبت رساندند. در واقع، پاپیروس نام گیاهی ویژه است که در این سرزمین به وفور یافت می‌شد. مصریان باستان ساقه‌های قطور و مستحکم پاپیروس را به شکل رشته‌های باریک درآورده و در کنار یکدیگر قرار می‌دادند. سپس این رشته‌های باریک را فشرده کرده و آن‎ها را در یکدیگر می‌تنیدند. با خشک شدن این مایه‌ی چسبناک در گرمای خورشید، سطح سفید و صافی به دست می‎آمد که برای نگارش متون مختلف بسیار مناسب بود. از این اختراع مهم و ارزشمند مصریان با عنوان «Paper» یا پیپر در فرهنگ‌های اروپایی یاد می‌شود.


تاريخچه لوازم تحریر


همچنین مصریان برای نگارش بر روی کاغذهای پاپیروس خود از «لوازم تحریر» ابتدایی همچون جوهر و قلم‌های چوبی و سنگی استفاده می‌کردند. تاریخچه‌ی «نوشت افزار» به همین ترتیب پیش رفت تا به اختراع مداد رسید. اولین مدادها از جنس سرب تهیه و تولید می‌شدند. نویسنده با در دست گرفتن این قلم‌های سربی قادر بود، ایده‌های خود را با استفاده از اثر سرب بر روی کاغذ ثبت کند. در سال سرنوشت ساز 1561 میلادی، زوجی ایتالیایی یک تکه گرافیت را میان دو قطعه چوب قرار داده و ایده‌ی ساخت اولین مداد گرافیتی را به جهان اهدا کردند. 


جالب است که در تاریخچه‌ی «لوازم تحریر» ذکر شده، سطح مقطع اولین مدادهای گرافیتی به صورت مربع طراحی می‌شده و مردم سراسر جهان به مدت تقریبا یک قرن از همین مدادها استفاده می‌کرده‌اند. مدادهای چوبی امروزی با سطح مقطع دایره‌ای نیز در سال 1876 میلادی و توسط مخترع آمریکایی به نام «جوزف دیکسون» طراحی و به بازار معرفی شد. او میان یک قطعه چوب را با استفاده از ابزار نجاری خالی کرده و سپس خمیری از گرافیت را درون حفره فرو کرد. به این ترتیب، امروزه ما قادر هستیم با در دست گرفتن «لوازم تحریر» ساده و ارزان قیمتی همچون مداد انواع متون را به راحتی بر روی کاغذ بنویسیم.


اکنون نوبت بازگشت به سوی تاریخچه‌ی «لوازم تحریر» بود. جای خالی جوهر و دوات در صنعت «نوشت افزار» احساس می‌شد. بنابراین یک دباغ  چرم آمریکایی دست به کار شد. او نمی‌توانست به راحتی با استفاده از مدادهای گرافیتی بر روی چرم‌های مورد استفاده‌ی خود علامت گذاری کند. بنابراین سازوکار قلم‌های جوهری را به یاد آورد. اما این بار یک مخزن مجزا و دربسته‌ی جوهر نیز برای آن در نظر گرفت تا سرعت ترسیم خطوط افزایش دهد. به این ترتیب، محبوب‌ترین «لوازم تحریر» امروزه به این صورت اختراع و به بازار معرفی شد.


هر کدام از «لوازم تحریر»های موجود در بازار تاریخچه‌ی مختص به خود را دارند که در این مقال نمی‌گنجند. در ادامه با معرفی هر کدام از «نوشت افزارها»ی موجود در بازار تاریخچه‌ی کوتاهی برای آن‎ها نیز ارائه خواهیم کرد. بنابراین تا پایان همراه ما باشید.


برای آشنایی با خودنویس و انواع آن، اینجا کلیک کنید.

دنیای وسیع «لوازم تحریر» شامل چه محصولاتی می‌شود؟


شاید از خود بپرسید چرا بر روی وسیع بودن دنیای «لوازم تحریر» پافشاری می‌کنیم؟ شاید بد نیست، پیش از معرفی انواع «لوازم تحریر» شما را نیز متقاعد کنیم که دنیای «نوشت افزار»ها بیش از آن چیزی که فکر می‌کنید، گسترده است. 


تصور کنید برای خرید تنها یک خودکار معمولی به فروشگاه «لوازم تحریر» مراجعه کرده‌اید. شما هیچ اطلاعاتی اضافه‌ای در اختیار فروشنده قرار نمی‌دهید و به این ترتیب، با صدها برند مختلف خودکار مواجه می‌شوید. علاوه بر این، بسیاری از خودکارهای حاضر طراحی و ویژگی‌های خارق‌العاده‌‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای مثال، یک خودکار واحد چندین رنگ جوهر را در اختیار شما قرار می‌دهد. جنس بدنه‎ای این «لوازم تحریر» نیز بسیار متنوع است. 


لوازم تحریر فانتزی


به انواع «لوازم تحریر» که به صورت قلم‌های چوبی به بازار عرضه می‌شود، مداد گفته می‎شود. تفاوتی ندارد که مغز این «نوشت افزار»ها از چه ماده‌ی اولیه‌ای پر شده باشد، در هر حال برای معرفی این «لوازم تحریر» از واژه‌ی مداد استفاده خواهد شد. در سال‌های ابتدایی اختراع این «نوشت افزار» از گرافیت سیاه رنگ به عنوان مغزی این مدادها استفاده می‌شد. بنابراین می‌توان گفت، انواع مداد مشکی به عنوان ابتدایی‌ترین قلم‌هاز گزینه‌ی «خرید لوازم تحریر فانتزی» نیز غافل نشوید. در واقع، با ورود «لوازم تحریر» فانتزی به بازار، تنوع این محصولات به صورت چشم‌گیری افزایش یافت. اکنون تنوع «نوشت افزار»های دیگر را به مثال خرید خودکار اضافه کنید تا سردرگمی والدین در ابتدای هر سال تحصیلی را درک کنید. بنابراین دنیای «لوازم تحریر» بسیار گسترده است ولاغیر!

اما به اصل مطلب برگردیم! هر «لوازم تحریر»ی را بهر کاری ساختند! بنابراین در هر رده‌ی سنی که هستید، بد نیست با انواع «نوشت افزار» و کاربرد آن‌ها آشنا شوید. به صورت کلی، معروف‌ترین و محبوب‌ترین «لوازم تحریر»های موجود در بازار به شرح زیر هستند:


مداد

ای چوبی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. با پیشرفت تکنولوژی و ورود فناوری به صنعت «لوازم تحریر» انواع مدادهای رنگی و مکانیکی نیز ساخته و به بازار معرفی شد. از نظر کارشناسان، انواع مداد را بر اساس عوامل مهمی همچون کاربرد، ساختار و جنس مغزی به سه دسته‎ی زیر تقسیم کرد:


شما می‌توانید مقاله‌ی «همه چیز در مورد مداد» از عصر ایران را اینجا بخوانید.


مداد مشکی معمولی

از هر شخصی بپرسید، کاربرد مداد مشکی را چیزی جز نگارش نمی‌داند. این عقیده تا حدود زیادی صحیح ست. اکثر دانش‌آموزان با ورود به مقطع دبستان با این «لوازم تحریر» ساده و پرکاربرد آشنا می‌شوند. حضور یک مداد معمولی قرمز رنگ نیز اهداف آموزشی مقطع دبستان را تکمیل خواهد کرد. دانش‌آموزان مقاطع بالاتر نیز از انواع مداد مشکی برای نگارش متون چک‌نویس و انجام تمرینات خود استفاده می‌کنند. چنانچه با هدف «خرید لوازم التحریر ارزان» برای دانش‌آموزان خود به فروشگاه مراجعه می‌کنید، بهترین گزینه برای فرزند شما مدادهای مشکی با علامت HB خواهد بود. 


ترکیبات استاندارد این «لوازم تحریر»ها به گونه‌ای انتخاب می‌شوند که سختی و نرمی متعادلی داشته باشد. بنابراین دانش‌آموز برای نوشتن تکالیف خود، فشار کمتری به انگشتان و مچ دست خود وارد کرده و هرگونه دگرگونی استخوانی در امان خواهد ماند. فراموش نکنید که «خرید لوازم تحریر فانتزی» می‌تواند اشتیاق کودکان برای یادگیری را به صورت چشم‌گیری افزایش دهد. بنابراین در هنگام خرید انواع مداد مشکی محصولات فانتزی را نیز در نظر بگیرید. 


شرکت آریا «خرید لوازم تحریر فانتزی» و با کیفیت را برای شما آسان‌تر کرده است. این برند معتبر با تولید انواع مداد مشکی فانتزی همچون «مداد مشکی آریا مدل سیرک» دنیایی رنگارنگ و شاد را به دانش‌آموزان پیشنهاد داده و اشتیاق آن‌ها برای یادگیری را چندین برابر خواهد کرد. مغزی این محصولات از مرغوب‌ترین مواد اولیه تشکیل شده و برای سلامت فرزند شما خطرآفرین نخواهد بود. همچنین سطح مقطع دایره‌ای این «نوشت افزار» فانتزی از ورود هرگونه فشار اضافه به انگشتان کودک جلوگیری خواهد کرد.


انواع مداد مشکی معمولی


البته توجه داشته باشید که کاربرد مدادهای چوبی چیزی فراتر از نگارش و نوشتن تکالیف است. این «نوشت افزار» ساده توانایی آن را دارد تا انواع تکنیک‌های حرفه‌ای نقاشی را نیز بر روی کاغذهای گوناگون پیاده کرده و اثری هنری را ایجاد کند. البته برای نتیجه‌ی بهتر توصیه می‎شود، به جای استفاده از انواع مداد مشکی معمولی از محصولات حرفه‌ای برای طراحی و سیاه‌قلم استفاده کنید. نسبت گرافیت و خاک رس مدادهای طراحی حرفه‌ای به گونه‌ای انتخاب می‌شود که کیفیت بصری اثر هنری شما را افزایش داده و مهارت‌های شما را تمام و کمال در معرض دید قرار دهد. امروزه مدادهای چوبی با مغز رنگی نیز تولید و به بازار عرضه می‌شود که عامل رنگ را به طراحی‌های شما اضافه کرده و اثری چشم‌گیر را خلق می‌کند. 


5 ویژگی برتر مداد رنگی آرتیست را از اینجا بخوانید.

مداد نوکی یا اتود

تقریبا دهه‌ی 70 شمسی بود که دانش‌آموزان ایرانی با یک قلم جادویی و شگفت‌انگیز به صورت گسترده آشنا شدند. با ورود این «لوازم تحریر» به ایران بسیاری از مشکلات حل شد. تقریبا صف کنار سطل زباله برای تراشیدن مداد‌های چوبی از بین رفت. برای استفاده از مدادهای چوبی تا سانت آخر لازم نبود مدادگیر تهیه کرد. و از همه مهم‌تر، با در دست داشتن این «لوازم تحریر» به راحتی می‌توانستید به جمع اشراف‌زادگان مدرسه بپیوندید. 


اما این مداد سحرانگیز چه بود و چگونه جادو می‌کرد؟ در فرهنگ عامه‌ی ایران از این قلم به عنوان «مداد نوکی» و از مغزی آن به عنوان «نوک مداد نوکی» یاد می‌شود. شگفت است! نام اصلی این «لوازم تحریر» نیز چنگی به دل نمی‌زند. بسیاری از اروپاییان غرب‌زده این «نوشت افزار» را به عنوان مداد مکانیکی می‌شناسند. این نیز شگفت انگیز است! در تاریخچه‌ی «لوازم تحریر» یاد شده است که اولین ایده‌‌ی ساخت اتود زمانی به ذهن بشر رسید که دریافت نیم بیشتری از مدادهای چوبی به زباله تبدیل می‌شود. این مسئله بسیار غم‌انگیز و تراژیک است. فکر کنید! تنه‌ی یک درخت چند ساله را برای ساخت مدادهای چوبی قطع می‌کنند. با صرف زمان و هزینه‎ی بسیار آن را به صورت مدادهای چوبی در می‌آورند. در نهایت هزاران دانش‌آموزان با تراش‌های خود به جان این تنه‌ درخت تنومند افتاده و آن را به خورده‌های چوبی تبدیل می‌کنند که به عنوان زباله دور ریخته می‌شود. 


در نتیجه تولیدکنندگان «لوازم تحریر» یک بدنه‌ی پلاستیکی، فلزی و قابل بازیافت تولید کردند که محافظ مغزی گرافیتی باشد و فرآیند نگارش را ساده‎تر کند. نام آن در نهایت «اتود و نوک اتود» در نظر گرفته شد. برای تجدید مغز مداد نیز احتیاجی به روش‌های تهاجمی همچون تراشیدن نیست. کافی است انگشت شست خود را بر روی دکمه‌ی مورد نظر قرار داده و مغزی مداد را به سمت بیرون هدایت کنید و شاهد جادوی دهه‌ی 70 باشید. این مدادها در صنعت «لوازم تحریر» با قطرهای نوشتاری مختلفی همچون 0/5 و 0/7 تولید و به بازار عرضه می‌شود. بنابراین در هنگام «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» مغز مدادهایی را انتخاب کنید که قطر نوشتاری مشابهی با اتود شما داشته باشند. زمانی که شروع به نگارش با این «لوازم تحریر» می‎کنید در می‌یابید که برخلاف مدادهای معمولی، قطر نوشتاری اتود همواره یکسان بوده و نازک یا کلفت نمی‌شود. 


با توجه به اینکه مصرف‌کنندگان به «خرید لوازم تحریر فانتزی» روی آورده‌اند، انواع مغز رنگی اتود نیز به بازار عرضه می‎شود. بنابراین علاوه بر دانش‌آموزان، دانشجویان، مهندسان و هنرمندان حرفه‌ای نیز می‌توانند از این «لوازم تحریر» در راستای اهداف آموزشی و شغلی خود استفاده کنند.


خط کش، پرگار و نقاله


خط‌کش، پرگار و نقاله

پس از یادگیری جمع، تفریق، تقسیم و ضرب، آموزش ریاضی وارد سطح جذاب دیگری می‎شود که هندسه نام دارد. اشکال هندسی دنیای ریاضی را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند. در واقع، ضوابط و قواعد هندسه مانند چاشنی خوش‌طعمی برای ریاضی عمل می‌کند که جنبه‌ی سرگرم‌کننده این درس را نیز چندین برابر خواهد کرد. برای ترسیم و یادگیری هندسه به «لوازم تحریر» مشخصی نیاز دارید که معمولا به صورت ست تولید و به بازار عرضه می‌شود. خط‌کش، پرگار و نقاله از ابتدایی‌ترین «لوازم تحریر»هایی است که برای نزدیک شدن به دنیای فیثاغورس، خیام و ابوریحان بیرونی و… به آن‌ها نیاز دارید. این «نوشت افزار»های تخصصی در مدل‌های گوناگون تولید و به بازار عرضه می‌شود. بنابراین بد نیست، با انواع نمونه‎های این «لوازم تحریر» آشنا شوید تا در هنگام «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» مناسب‌ترین محصول را برای خود و فرزندتان انتخاب کنید.


 • خط‌کش: در دنیای «لوازم تحریر» به هر ابزار اندازه‎گیری که درجه‌بندی شده باشد و طول، عرض، فاصله و درجه‌ی خطوط مختلف را شناسایی کند، خط‌کش گفته می‌شود. علاوه بر یادگیری هندسه، بسیاری از مشاغل همچون چاپ، نقشه‌کشی، ساختمان‎سازی و مهندسی به این «لوازم تحریر» نیاز خواهند داشت. متداول‌ترین خط‌کش‌ها به صورت مستقیم و جنس پلاستیکی یا فلزی به بازار عرضه می‎شوند. در زمان «خرید لوازم التحریر ارزان» و با کیفیتی همچون خط‌کش توجه داشته باشید که این محصولات به دو دسته‌ی کوتاه و بلند تقسیم می‌شوند. بنابراین منظور فروشنده از خط‌کش‎ کوتاه محصولاتی کم‌تر از 15 سانتی‌متر است. این «لوازم تحریر» شرایط حمل‌ و نقل آسانی داشته و به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. خط‌کش‌های بلند نیز حدودا طولی معادل 30 الی 60 سانتی‌متر داشته و برای اندازه‌گیری و رسم خطوط بلند کاربرد دارند.

 • پرگار: دنیای ریاضی به اشکال هندسی ساده همچون مربع، مثلث و مستطیل محدود نمی‌شود. در بسیاری از موارد ما با اشکال مدور همچون دایره سروکار خواهیم داشت. بنابراین زمانی که نوبت به رسم دایره و قوس برسد، خط‌کش‌های صاف ما بلااستفاده می‌شوند. از دیگر کاربردهای این «لوازم تحریر» خارق‌العاده می‌توان به اندازه فاصله‌ی دو نقطه‌ی مشخص بر روی نقشه اشاره کرد. این «لوازم تحریر» بانمک از دو پایه‌ی فلزی یا پلاستیکی تشکیل شده است که یک سر آن همچون مداد گرافیتی عمل کرده و سر دیگر آن مجهز به سوزن نوک‌تیز است. بنابراین زمانی که سعی دارید که یک دایره یا قوس ترسیم کنید، باید سوزن پرگار را به عنوان مرکز دایره در نظر گرفته و محیط آن را با استفاده از سر گرافیتی آن ترسیم کنید. توجه داشته باشید که برای تغییر اندازه‌ی دایره باید فاصله‌ی بین این دو پایه را تغییر دهید. یکی از نادرترین «لوازم تحریر» موجود در بازار پرگارهای دو طرف سوزن‌دار است که صرفا برای اندازه‌گیری، علامت گذاری فاصله‌ها و انتقال نقاط به محل دیگر کاربرد دارند. نقشه‌کشان و مهندسان عمده‌ترین مصرف‌کنندگان این «لوازم تحریر» هستند.

نکات مهم برای خرید خط کش و نقاله


 • نقاله: در دوران متوسطه‌ی اول وسیله‌ای در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد که شبیه چرخ و فلک نیمه است. این «لوازم تحریر» و ابزار هندسی مشابه خط‌کش از پلاستیک شفاف و محکمی تشکیل شده‌است که به صورت نیم‌دایره طراحی شده‌است. بر روی لبه‌ی منحنی بیرون و درونی این خط‌کش نیز درجه‌بندی‌هایی به صورت درجه یا رادیان نشانه‎گذاری شده‎است. دانش‌آموزان با استفاده از این «نوشت افزار» می‌توانند زوایای 0 الی 180 درجه را با دقت بالا بر روی کاغذ ترسیم کنند. 

شما می‌توانید با خرید «ست خط کش 4 عددی پنتر مدل Scotch RS19» مجموعه‌ی کاملی از خط‌کش و نقاله را برای خود و فرزندتان تهیه کنید. بسته‌بندی کیفی این محصول، حمل و نقل «لوازم تحریر» را برای دانش‌آموزان آسان‌تر کرده و از محتویات محصول در مقابل ضربه و شکستگی جلوگیری خواهد کرد.


لوازم جانبی مهد کودک

اگر والدین یک کودک خردسال هستید، این «لوازم تحریر» مختص فرزند شما طراحی شده‌اند. در واقع، کودکان خردسال با ورود به مهد کودک و پیش دبستانی به ابزار شخصی بیشتری برای زندگی نیاز دارند. آن‌ها راه طولانی را برای موفقیت در پیش دارند و باید از روزهای ابتدایی مجهز به سمت جلو گام بردارند. برای مثال، در یک روز بارانی چتر رنگارنگ کودکانه می‌تواند خاطره‌ی جذابی از یک روز بارانی برای کودک به جای بگذارد. لذت خوردن میان‌وعده‌ای گرم و بهداشتی که در یک کیف تغذیه‌ی طرح‌دار پیچیده شده‌است، سال‌ها همراه کودک خواهد ماند. با ورود به بخش لوازم جانبی آریالند می‌توانید با «لوازم تحریر» کم‌تر دیده‌ شده‌ای آشنا شوید که مطمئنا لیست «خرید لوازم تحریر فانتزی» شما برای فرزند خردسالتان را تکمیل خواهد کرد. فراموش نکنید که این «لوازم تحریر» ریزه میزه نیز فواید بسیاری برای سلامت جسمانی و روانی فرزند شما به همراه خواهد داشت و زندگی شادتری را برای او به ارمغان خواهد آورد. 


پاک کن و تراش

همه چیز از یک اشتباه شروع شد. یک اشتباه لپی موجب تولید «لوازم تحریر»ی خارق‌العاده با خاصیت پاک‌کنندگی شد. تا پیش از آن مردم از انواع خمیر نان و موم برای پاک‌کردن اشتباهات املایی خود استفاده می‌کردند. در واقع، این امر بسیار جالب است که سال‌های پس از اختراع مدادهای گرافیتی هیچ وسیله‌ای برای ویرایش اثر این «لوازم تحریر» وجود نداشته است. بسیاری از مردم از انواع سنگ، ماسه، پارچه و هر چیزی که در دسترس بود برای پاک کردن اشتباهات گرافیتی خود استفاده می‎کردند. این مواد اثر گرافیت را به صورت کامل از بین نمی‌بردند و تنها اثر «لوازم تحریر» گرافیتی را تا حدی کمرنگ‌تر می‌کردند. سرانجام در سال 1770 یک مهندس انگلیسی خرابکاری شاهکار خود را به دیگران پیشنهاد داد. «ادواردو نایرن» بدون توجه به شی‌ای که در دست دارد، یک قطعه لاستیک طبیعی را به جای خمیر نان بر روی اشتباه گرافیتی خود کشید و سپس متحیر به نتیجه‌ی اشتباه خود چشم دوخت. 


انواع مداد مشکی معمولی


قطعه‌ی لاستیک اثر «لوازم تحریر» گرافیتی را به صورت کامل از روی کاغذ پاک کرده بود. بنابراین جناب مهندس با آغوش باز به شغل شریف فروش لاستیک طبیعی روی آورد. اما از آنجایی که این ماده‌ی نفتی بوی نامساعدی داشت، مخترعین دست به کار شده و با حرارت دادن لاستیک طبیعی، پاک‌کن‎های امروزی را خلق کردند. البته امروزه برای ساختن پاک‌کن از انواع لاستیک مصنوعی استفاده می‎شود که نتیجه‌ی بهترین به ارمغان می‌آورند. جالب است بدانید که اولین پاک‌کن‌ها از جانب 9 کشور اسپانیا، آلمان، امارات متحده‌ی عربی، کره، چین، ژاپن، مالزی، هلند و هند به کشور عزیزمان ایران وارد شده‌است. امروزه انواع پاک‌کن و تراش در بازار وجود دارد که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


 • پاک‌کن‌های وینیل: معمولی‌ترین، بادوام‎ترین و باکیفیت‌ترین پاک‌کن‌هایی که در بازار یافت می‌شوند از ماده‌ی اولیه‌ای به نام وینیل تهیه شده‌اند. این «لوازم تحریر» برای ویرایش اثر مداد و حتی خودکار کاربرد دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این «نوشت افزار» می‌توان به رنگ سفید، جمع‌شدن فیتیله‎ای ضایعات و نیاز به فشار کمتر برای پاک‌کنندگی بیشتر اشاره کرد. همچنین اگر قصد «خرید لوازم التحریر ارزان» دارید، پاک‌کن‌های وینیل بهترین گزینه هستند.

 • پاک‌کن‌های لاستیکی: معمولی‌ترین پاک‌کن‌های موجود در بازار هستند و هنوز طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده‌است. قدیمی‌ترین نوع این «لوازم تحریر» به صورت مستطیلی و در رنگ صورتی به بازار عرضه می‌شود. امروزه تولیدکنندگان از انواع صمغ گیاهی یا لاتکس استفاده کرده و مضرات این نوع پاک‌کن را به حداقل رسانده‌اند.

 • پاک‌کن‌های خمیری: عمده‌ی مصرف‌کنندگان این «لوازم تحریر» را هنرمندان و نقاشان تشکیل می‌دهند. حالت‌ خمیری این پاک‌کن‌ها این امکان را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد تا با دقت بیشتری این «لوازم تحریر» را تحت کنترل قرار دهند. از دیگر ویژگی‌های مهم این پاک‌کن‎ها می‎توان به امکان پاک‌کردن انواع «نوشت افزار» همچون مداد رنگی، گچ، زغال و… اشاره کرد. با وجود کیفیت بالا و کاربردهای ویژه، شما می‌توانید این «لوازم تحریر» را با قیمت مناسبی تهیه کرده و از کار با آن لذت ببرید.

امروزه توجه به سلامت مصرف‌کنندگان یکی از اصلی‌ترین عواملی است که باید در پروسه‌ی تولید محصولات به آن دقت شود. به همین دلیل، بهداشت انواع «لوازم تحریر» همچون پاک کن نیز مورد توجه قرار گرفته و محصولات آنتی باکتریال به بازار معرفی شده‌است. این محصولات جرم و میکروب کمتری به خود جذب کرده و عوامل بیماری‌زا را از مصرف‌کننده دور نگه می‌دارد. «پاک کن آنتی باکتریال کوچک پنتر» یکی از محبوب‌ترین این محصولات است که توجه ویژه‌ای به بهداشت مصرف‌کننده داشته و قدرت پاک‌کنندگی بالای را ارائه می‌دهد.برای آشنایی بیشتر با دنیای پاک‌کن‌ها، مقاله‌ی تکنوسان در این مورد را مطالعه کنید.انواع تراش و پاک کن


مسلما تراش‌ها نیز مانند انواع پاک‌کن در پی اختراع مدادهای چوبی به دنیای «لوازم تحریر» قدم گذاشتند. البته در سال‌های ابتدایی اختراع مداد مردم از انواع چاقو یا سمباده برای بریدن بدنه‌ی چوبی این «نوشت افزار» استفاده می‌کردند و از این طریق، به گرافیت خالص درون مداد دسترسی پیدا می‌کردند. امروزه مدادهای نجاری همچنان توسط چاقو تیز می‌شوند، زیرا سطح مسطح این «لوازم تحریر» قابل پیچاندن در انواع تراش نیستند.


اولین دستگاه مکانیکی که برای تیز کردن انواع مداد مورد استفاده قرار گرفت، در سال 1828 میلادی و توسط ریاضیدان فرانسوی، آقای «برنارد لاسیمون» ساخته شد. این تراش ابتدایی از یک مکعب چوبی تشکیل می‌شد که یک تیغه‌ی 90 درجه را در خود جای داده بود. البته شرایط این «لوازم تحریر» ابتدایی به گونه‌ای بود که تراشیدن مداد را برای مردم دشوارتر نیز می‌کرد. به همین دلیل، مورد استقبال مردم قرار نگرفت.  


حدود دو دهه بعد، دانشمند فرانسوی دیگری با نام «تری دیس استواکس» مداد تراش جدید را به مردم معرفی کرد که یک محفظه‌ی مخروطی را در خود جای داده بود. نسخه‌ی بهبود یافته‌ای این «لوازم تحریر» در سال 1851 میلادی به تولید انبوه رسید و مسیر تراش‌های مدرن امروزی را هموار کرد. امروزه تنوع مداد تراش بسیار گسترده بوده و ساده‌ترین تا پیچیده‎ترین محصولات را شامل می‌شود. به صورت کلی، انواع مداد تراش در عصر حاضر به شرح زیر هستند:


 • تراش دستی: این «لوازم تحریر» ساده و ارزان از یک بدنه‌ی پلاستیکی یا آلومینیومی تشکیل شده و دقیقا مانند یک چاقو عمل می‎کند. معمولا تیغه‌ی این تراش‌ها با پیچ به بدنه متصل شده‌است تا تعویض تیغه را برای مصرف‌کننده ساده‌تر کند. استفاده از این «لوازم تحریر» برای دانش‌آموزان و کودکان خردسال راحت‌تر و ایمن‌تر است.

 • تراش مخزن‌دار: تیز کردن انواع مداد با تراش دستی یک دردسر بزرگ برای شما به همراه دارد. خرده‌های چوبی به سرعت در محیط پراکنده می‌شود و به همین دلیل، همواره باید یک سطل زباله در دسترس شما باشد. با ورود نمونه‌ی مخزن‌دار این «لوازم تحریر» کار بسیار راحت‌تر شد. تیغه‌ی این محصول به سمت یک مخزن در بسته قرار گرفته تا تراشه‌های مداد به راحتی در این محفظه جمع‌آوری شده و سپس در شرایط مناسب تخلیه شود. «تراش مخزن دار پیکاسو طرح کشویی» یکی از کاربردی‌ترین تراش‌های با کیفیت بازار است که امکان جمع‌کردن تراشه‌ها را برای شما فراهم می‎کند. جنس مقاوم و طراحی مناسب این محصول سبب شده این «لوازم تحریر» مانند یک دستیار حرفه‌ای، سال‌ها یار و یاور شما باشد.

 • تراش رومیزی: طرفداران «خرید لوازم تحریر فانتزی» به خوبی می‌دانند که لذت داشتن یک تراش رومیزی قابل وصف نخواهد بود. اغلب محصولات موجود در بازار به صورت یک موش بانمک و رنگی طراحی می‌شوند و به راحتی بر روی میزهای تحریر نصب می‌شوند. برای استفاده از این «لوازم تحریر» جذاب کافی است سر مداد را درون محفظه‎ی تراش ثابت کرده و سپس دسته‎ی تراش را بچرخانید. به دلیل استفاده از قطعات فلزی و مکانیکی در این «لوازم تحریر» قیمت این محصولات نسبت به نمونه‌های دیگر تراش بسیار بیشتر است. اما عمر طولانی و کارکرد ایده‌آل خرید آن را برای هنرمندان، کارمندان و مهندسان مقرون به صرفه خواهد کرد.


نکات مهم برای خرید دفتر و دفترچه


دفتر و دفترچه

با شروع سال تحصیلی جدید، بازار «خرید لوازم التحریر ارزان» نیز داغ می‌شود و در این میان انواع دفتر و دفترچه‌ی ساده و طرح‌دار روانه‌ی بازار می‌شود. در اغلب موارد، والدین و فرزندانشان این محصولات را تنها با توجه به طرح جذاب و فانتزی جلد آن خریداری کرده و از نکات مهم دیگر برای خرید دفتر غافل می‌شوند. مطمئنا برای خرید این «لوازم تحریر» کاربردی و پرمصرف نیز نکات مهم باید رعایت شود تا کارایی آن افزایش یابد. بنابراین توصیه می‌شود در هنگام خرید دفتر و دفترچه به نکات زیر دقت کنید:


 • کاربرد: اولین نکته‎ای که برای خرید دفتر و دفترچه باید به آن دقت کنید، این است که این «لوازم تحریر» را برای چه کاری تهیه می‌کنید؟ با یک جستجوی ساده می‌توان کاربرد این «نوشت افزار» را به ثبت تکالیف مدرسه، ثبت اطلاعات افراد، نوشت خاطرات روزانه، نوشتن گزارشات رسمی یا نگارش لیست خرید محدود کرد. با توجه به این کاربردها  می‎توانید ابعاد، طرح جلد، تعداد برگ و… محصول را به درستی مشخص کنید.

 • ابعاد: در دهه‌های اخیر انواع دفتر و دفترچه در ابعاد استاندارد و کاربردی طراحی و به بازار عرضه می‌شود. به صورت کلی، ابعاد استاندارد این «لوازم تحریر» به شرح زیر هستند:

 • B8:  اگر به دنبال یک دفترچه‌ی کوچک جیبی هستید که همیشه همراه شما باشد، این ابعاد بسیار مناسب هستند. شما می‌توانید از این «لوازم تحریر» برای نگارش ایده‌های اولیه، لیست خرید و یادآوری استفاده کنید.

 • A7 یا میکرو: طول و عرض این محصولات به ترتیب 105×74 میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود و برای نوشتن لیست تکالیف و خریدها منزل ایده‌آل است.
 • B7 یا پاسپورتی: ابعاد این دفترچه 125×88 میلی‌متر طراحی می‌شود و همراه صمیمی شما در طول مسافرت‌ها خواهد بود. چرا که این ابعاد برای قرارگیری در کیف‎ مدارک مناسب بوده و شما می‌توانید از آن برای برنامه‌ریزی‌های دقیقی همچون مسافرت خود استفاده کنید.

 • A6 یا جیبی: دقیقا!  در جیب جا می‌شود، زیرا ابعاد آن تنها 148×105 میلی‌متر است. برای همیشه همراه شما می‌ماند و گذاشتن یک یادداشت مهم در هر شرایطی را برای شما امکان‌پذیر می‌کند. به این ترتیب می‌توان گفت، افرادی که شغل‌های خلاقانه دارند و همواره در حال ایده‌پردازی هستند به این «لوازم تحریر» احتیاج پیدا می‌کنند. برای مثال، روزنامه‌نگاران می‌توانند یک الی دو جمله اساسی خبر خود را در این دفترچه کاربردی یادداشت کنند. 

 • B6: اگر از آموزش لغت به روش‌های معمول خسته شده‌اید، این دفترچه برای شما طراحی شده‌است. ابعاد 176×125 میلی‌متر این «نوشت افزار» امکان ترسیم انواع ستون‌های برابر را برای شما فراهم خواهد کرد. بنابراین به خاطر سپردن معنای لغات برای شما آسان‌تر خواهد شد. علاوه بر این، بسیاری از کمپانی‌های تبلیغاتی از این «لوازم تحریر» به عنوان هدیه‌ی مشتریان استفاده کرده یا فرآیند اسپانسرینگ همایش‌ها و سمینارها را پیش می‌برند. شما نیز می‌توانید از این دفترچه به عنوان هدیه‌ مشتریان خود استفاده کرده و نام شرکت خود را در ذهن آن‌ها ماندگار کنید.

انواع سایز دفترچه


 • A5: این دفتر صفحات سفید با ابعاد مناسبی را در اختیار شما قرار می‎دهد تا یادداشت برداری کرده یا اتودهای اولیه‌ی خود را در آن پیاده کنید. کارمندان نیز شیفته‎ی این «لوازم تحریر» خواهند شد. زیرا سایز 210×148 میلی‌متری آن این امکان را برای آن‎ها فراهم می‎کند تا گزارشات میدانی و بازرسی‎های خود را به صورت متمرکز در یک دفتر بنویسند. همچنین در نظر داشته باشید که با ابعاد مناسب این محصول، شما می‌توانید اطلاعات گسترده‌ای را در یک دفتر ساده حمل کنید.

 • B5: اگر به دنبال دفتری کوچک‌تر از سایز A4 و بزرگتر از A5 هستید، این محصول گزینه‌ی ایده‎آلی برای شما خواهد بود. ابعاد 250×176 میلی‌متری این محصول سبب می‌شود، به راحتی در هر کیفی جا شود و در عین حال، فضای مناسب برای نوشتن یادداشت‌های روزانه را برای شما فراهم کند. همچنین دانش‌آموزان نیز می‌توانند به راحتی تکالیف خود را در این «لوازم تحریر» انجام داده و علاوه بر این، وزن کوله‌ی مدرسه‌ی خود را در حد نرمال نگاه دارند. 

 • A4: ابعاد این دفتر دقیقا هم‌اندازه‌ی برگ A4 بوده و 297×210 است. ابعاد نسبتا بزرگ این «لوازم تحریر» سبب می‌شود استفاده از آن به عنوان دفتر رومیزی مناسب باشد. شما می‌توانید از این محصول برای نگارش یک گزارش کوتاه و کامل از فعالیت‌های روزمره‌ استفاده کنید. هم‌چنین این دفتر در کیف دستی و سامسونت به راحتی جا می‌شود. بنابراین برای استفاده در جلسات اداری نیز ایده‌آل خواهد بود. فروشندگان نیز می‌توانند از این «لوازم تحریر» برای یادداشت اطلاعات مشتریان خود استفاده کنند. اما به جرات می‌توان گفت، عمده‌ترین مصرف کنندگان دفترهای A4 دانشجویان هستند. زیرا این «لوازم تحریر» فضای مناسب برای نوشتن جزوه و تمرینات دروس دانشگاهی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و برای قرار دادن در کوله‌های دانشجویی ایده‌آل هستند.

برند محبوب پنتر با تولید انواع دفتر جلد سخت، محصولی با کیفیت و مقرون به صرفه را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای استفاده‌ی روزمره بسیار مناسب خواهد بود. از پرفروش‌ترین محصولات این شرکت می‌توان به «دفتر جلد سخت روکش دار A5 پنتر» اشاره کرد که خبرنگاران، دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و… شیفته‌ی سادگی و کارآمدی آن خواهند شد.


 • جلد و صحافی: در هنگام «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» به جنس جلد توجه کنید. جلد محصولات شامل مواردی همچون مقوا، پلاستیک، فلز، چرم و… می‌شود که هر کدام ویژگی منحصر به فردی به این «لوازم تحریر» اضافه می‌کند. برای مثال، استفاده از دفترهای جلد پلاستیکی برای دانش‌آموزان مناسب است، در حالی که دفترهای جلد چرمی بیشتر برای مصارف اداری طراحی می‌شوند. انواع صحافی دفترها نیز شامل منگنه، سیمی، دوخت، چسب و… می‌شود که انتخاب هر کدام به معنای مقاومت «لوازم تحریر» در طول زمان است. به صورتی که صحافی چسبی کمترین مقاومت و صحافی دوخت مقاوم‌ترین نوع صحافی به نظر می‌رسند. 

توجه به تعداد برگ دفتر


 • تعداد برگ: زمانی که به کارکرد دفتر و هدف خود از خرید دفتر فکر می‌کنید، حجم و تعداد برگ این «لوازم تحریر» نیز اهمیت پیدا می‎کند. بنابراین تعداد برگ‌های این «نوشت افزار» را دقیقا با توجه به هدف و کاربرد آن انتخاب کنید. در حال حاضر، تنوع دفترها از 30 الی 200 برگ را شامل می‌شود.

 • خطوط دفتر: این عامل برای خرید دفتر مشق کودکان اهمیت بیشتری دارد. در واقع، دانش‌آموزان ابتدایی که در ابتدای مسیر یادگیری خواندن و نوشتن هستند، به فضای استانداردی برای نگارش تکالیف خود نیاز دارند. فاصله‌ی حدود 1 سانتی‌متر بین خطوط دفتر به نظر استاندارد می‌رسد.

خودکار، روان نویس و خودنویس

آیا به یاد دارید که خودکار چگونه به زندگی هر کدام از ما وارد شد؟ احتمالا سال سوم یا چهارم دبستان بودیم که نوید استفاده از یک «لوازم تحریر» عجیب به نام خودکار را از زبان معلم خود شنیدیم. با شوق فراوان مدادهای سیاه خود را کنار گذاشته و با خودکاری مشق کردیم که جوهر پررنگ و درخشان داشت. در واقع، دانش‌آموزان در سال‌های ابتدایی تحصیل با استفاده از انواع مداد سیاه، قرمز و پاک‌کن تکالیف خود را انجام می‌دهند. این انتخاب یک مزیت مهم برای آن‌ها به همراه دارد، زیرا آن‌ها یاد می‌گیرند که تنها از روش آزمون و خطا می‌توان موفق شد و مفاهیم گوناگون را آموزش دید. بنابراین هر شخصی برای پیشرفت باید ابتدا اشتباه کند. اما با بزرگتر شدن باید مساله‌ی دیگری را نیز یاد بگیرند و آن اینکه بسیاری از مسیرها راه برگشتی ندارد. احتمالا شاید بتوان با «لوازم تحریر» کارآمدی همچون غلط‌گیر اشتباهات خود را پوشاند، اما همواره اثر آن بر روی کاغذ و ذهن افراد باقی می‌ماند. به این ترتیب، استفاده از خودکار، روان‌نویس و خودنویس را یاد گرفته و امروزه با اعتماد به نفس کامل از آن‌ها استفاده می‌کنیم. اگرچه هر کدام از این محصولات با استفاده جوهر بر روی کاغذ اثر می‌گذارند، اما سازوکار هر کدام با یکدیگر متفاوت بوده و در نتیجه دستخط شما با هر کدام، ویژگی متفاوتی خواهد داشت. به صورت کلی، سازوکار هرکدام از این موارد به شرح زیر هستند:


نکات مهم برای خرید انواع خودکار


 • خودکار: می‌توان گفت، خودکار از ساده‌ترین و پرکاربردترین قلم‌های جوهری موجود در بازار است. این «لوازم تحریر» از سه قسمت اصلی تشکیل شده‌است. یک بدنه‎ی بیرونی که گرفتن قلم را برای نویسنده امکان‌پذیر می‌کند، لوله‌ی جوهر که درون این بدنه قرار می‌گیرد و سرقلم توپی‌شکل که برای کنترل جوهر طراحی شده‌است. معمولا این سرقلم از جنس ساچمه، تنگستن یا برنج تولید می‎شود تا حرکت جوهر به سمت کاغذ را بهبود ببخشد. استفاده از این قلم برای تمام رده‌های سنی آسان بوده و به مهارت زیادی برای نگارش احتیاج ندارد.
 • همچنین تولیدکنندگان با ارائه‌ی خودکارهای رنگی، اکلیلی و… امکان «خرید لوازم تحریر فانتزی» در این شاخه را نیز برای شما فراهم کرده‌اند. توصیه می‌کنیم در هنگام خرید «لوازم تحریر»ی همچون خودکار به عواملی همچون رنگ، سطح مقطع بدنه، برند خودکار و قطر نوشتاری آن توجه کنید. همچنین «خودکار فوق روان آنتی باکتریال پنتر مدل SP101» یک گزینه‌ی ایده‌آل برای دانش‌آموزان و دانشجویان است که نیاز آن‌ها به خودکاری روان و رنگی را به صورت کامل برطرف خواهد کرد.

 •  روان‌نویس: اگر به دنبال «لوازم تحریر»ی هستید که نرم‌تر از خودکار بر روی کاغذ قرار بگیرد، روان‌نویس گزینه‌ی ایده‎آلی است. این قلم مدرن مجهز به یک مخزن جوهر است که معمولا به صورت ابرهای فشرده طراحی می‌شوند. این ابرهای فشرده قابل شارژ و تعویض هستند و جوهرهای رنگی را به سمت سرقلم ویژه‎ی این «لوازم تحریر»ها هدایت کرده و نگارش با خط خوش را برای شما آسان‌تر می‎کنند. توجه داشته باشید که جوهر روان‌نویس‌ها دیرتر از انواع خودکار خشک می‌شوند. بنابراین استفاده از این «لوازم تحریر» برای افراد تندنویس مناسب‌تر خواهد بود. «روان نویس نوک نمدی پنتر مدل FL101» یکی از محبوب‌ترین محصولات موجود در بازار است که در رنگ‌های متنوع در دسترس است. سر نمدی این محصول کنترل جوهر بر روی کاغذ را بهبود داده و قطر نوشتاری یکسانی را برای شما فراهم خواهد کرد. 

 • خودنویس: سنتی‌ترین قلم‌های موجود در بازار همین خودنویس‌های لاکچری و محبوب هستند که سرگذشت جالبی نیز دارند. این «لوازم تحریر» برای اولین بار در اروپا اختراع شد. در حالت‌های ابتدایی نویسنده برای کار با این «نوشت افزار» باید سر قلم را در مرکب یا جوهر فرو کرده و سپس با استفاده از آن، متن دلخواه خود را بر روی کاغذ بنویسد. با پیشرفت فناوری این «لوازم تحریر» نیز به یک مخزن جوهر مجهز شد. البته تفاوت خودنویس و روان‌نویس در نوع سرقلم و مخزن آن است. سرقلم خودنویس  به صورت فلزی طراحی می‌شود. همچنین مخزن این «لوازم تحریر» نیز به صورت دستی یا تعویض فشنگ محصول شارژ خواهد شد. توجه داشته باشید که سرقلم خودنویس به صورت دو تکه تولید می‎شود و در میان آن یک شکاف ریز وجود دارد. علت وجود این شکاف آن است که شما می‎توانید با اعمال فشار بیشتر بر روی این «نوشت افزار» خطوط پهن‌تری ترسیم کنید. استفاده از خودنویس به مهارت‎های ویژه‌ای نیاز دارد، برای مثال افراد کند نویس برای نوشتن با خودنویس دچار مشکل خواهند شد. همچنین خرید آن برای مصارف معمولی مقرون به صرفه نیست. با این حال، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند متون مهم و رسمی خود را با استفاده از این «لوازم تحریر» بنویسند، زیرا جوهر این قلم برای مدت طولانی ثابت و با کیفیت باقی خواهد ماند. برای مطالعه‌ی مطلب «خودنویس چیست؟ چند نوع خودنویس داریم؟» اینجا کلیک کنید.نکات مهم برای خرید جامدادی


جامدادی

محصل، دانشجو، کارمند، هنرمند، خبرنگار و… فرقی نمی‌کند. هر شخصی که سرنوشت او را به سمت کار ذهنی و هنری هدایت کرده باشد، به یک محفظه‌ی ایمن و کم‌حجم برای نگهداری از قلم‌ها و «لوازم تحریر» احتیاج دارد. این محفظه‌های محبوب، جامدادی نام دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت به بازار عرضه می‌شوند. تنوع محصولات سبب شده هر مصرف‌کننده‌ای با توجه به سلیقه و نیازهای خود مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کند. اهمیت «خرید لوازم تحریر فانتزی» را فراموش نکنید. یک جامدادی زیبا و بانمک می‌تواند علاوه بر ساماندهی «لوازم تحریر» شما، انگیزه‌تان برای کار کردن و درس خواندن را نیز افزایش دهد. به صورت کلی، انواع جامدادی بر اساس جنس و مواد اولیه‌ی آن دسته‌بندی می‌شود و به شرح زیر هستند:


 • جامدادی فلزی: این «نوشت افزار» نوستالژیک هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. جامدادی‌های فلزی در واقع همان قوطی‌های رنگی و طرح‌داری هستند که «لوازم تحریر» شما را در خود نگاه می‌دارند. استفاده از این محصول برای ساماندهی وسایل و ابزار نقاشی بسیار ایده‌آل است. این محصولات مقاومت بسیاری در مقابل رطوبت و ضربه دارند و از «لوازم تحریر» شما به خوبی محافظت می‌کنند. البته در نظر داشته باشید که نقطه ضعف این محصول، ایجاد سروصدای زیاد است.

 • جامدادی چوبی: جامدادی‌های چوبی نیز از دیگر محصولات قدیمی است که هنوز در بازار یافت می‌شود. البته امروزه بیشتر نمونه‌ی رومیزی این محصول به بازار عرضه می‎شود، زیرا وزن بالای محصولات چوبی، حمل و نقل آن را مشکل می‎کند. شما می‌توانید با خرید این «لوازم تحریر» طبیعت را به منزل یا محل کار برده و با بافت طبیعی چوب آن آرامش را پیدا کنید.

 • جامدادی پلاستیکی: محبوب‌ترین «لوازم تحریر» دانش‌آموزی جامدادی‌های پلاستیکی محسوب می‎شوند که در طرح‎ها و رنگ‎های فانتزی و کارتونی به بازار عرضه می‌شود. این «نوشت افزار» معمولا مجهز به شیارهایی است که انواع «لوازم تحریر» شما همچون مداد، خودکار و … را در خود جای داده و از آن‌ها در مقابل ضربه محافظت می‌کند. این محصولات بسیار ارزان‌تر از نمونه‌های دیگر است، ولی در نظر داشته باشید که خاصیت شکنندگی آن سبب می‌شود، جامدادی زودتر فرسوده شود.

 • جامدادی چرمی یا پارچه‌ای: اولین جامدادی‌های جهان از پوست و چرم حیوانات تهیه می‌شدند. استفاده از این «لوازم تحریر» برای نگهداری از ابزار هنری و وسایل نقاشی بسیار مناسب بوده‌است. امروزه انواع جامدادی پارچه‎ای تولید و به بازار عرضه می‌شود که مورد استقبال اقشار مختلف نیز قرار گرفته است. این محصولات علاوه بر عمر مفید طولانی، وزن کم و قابلیت حمل آسان را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین شما می‌توانید این «لوازم تحریر» را شسته و تمیز کنید. بنابراین خرید این محصولات برای دانش‌آموزان، دانش‌آموزان و هنرمندان مقرون به صرفه خواهد بود. برای «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» دو نمونه‌ای ایده‌آل در دسترس دارید. در واقع، دو برند موفق ایرانی پنتر و پیکاسو نسبت به تولید انواع جامدادی پارچه‌ای اقدام کرده‌اند که کیفیت مناسب این محصولات، شما را از خرید نمونه‌های خارجی بی‌نیاز می‌کند. در حال حاضر، «جامدادی CUBE پنتر ساده» و «جامدادی چهار زیپ پیکاسو لبه طرح‌دار M3» از محبوب‌ترین جامدادی‌های بازار هستند.

غلط گیر و انواع آن


غلط‌گیر

برای مدت طولانی مردم برای پاک‌کردن اشتباهات نگارشی خود با شوق و ذوق کامل، پاک‌کن‌های دوطرفه‌ای را خریداری می‌کردند که یک طرف آن اثر مداد و طرف دیگر آن اثر خودکار را از بین می‌برد. البته طرفی که برای تمیز کردن اثر خودکار طراحی شده بود، کاربردی جز سوراخ کردن کاغذ نداشت. با ورود قهرمان جدید، لاک غلط‌گیر، امید تازه‌ای بر دانش‌آموزان و دانشجویان تابیدن گرفت. خط‌خوردگی‌های عجیب جزوات به لکه‌های سفیدی تبدیل می‌شدند که اتفاقا امکان نگارش دوباره در آن منطقه را برای آن‌ها فراهم می‎کرد. همین امر سبب شد، این «لوازم تحریر» کاربردی مورد استقبال مردم قرار گرفته و رفته رفته نمونه‌های متنوعی از آن به بازار معرفی شود. به صورت کلی، انواع غلط‌گیر و ویژگی‌های هر کدام به شرح زیر است:


 • لاک غلط‌گیر فرچه‌ای: ما ایرانیان برای نام‌گذاری بر روی یک محصول به سراغ شبیه‌ترین محصول ممکن می‌رویم. می‌پرسید چگونه؟ ناگهان «لوازم تحریر»ی وارد بازار شد که شبیه لاک ناخن بود و برای گرفتن غلط‌های املایی کاربرد داشت. بنابراین بهترین اسم برای این «نوشت افزار» چیزی نخواهد بود، جز «لاک غلط‌گیر.» به همین راحتی. برای استفاده از این «لوازم تحریر» کافی است، محفظه‌ی غلط‌گیر را به خوبی تکان داده و سپس فرچه آن را بیرون بیاورید. سپس مانند لاک، آن را در ناحیه‌ی دلخواه بکشید. برای خشک شدن این نوع لاک غلط‌گیر باید چند ثانیه مکث کنید. بنابراین از آنجایی که انسان مدرن حوصله‌ی صبر کردن برای حتی چند ثانیه را ندارد، به سراغ نمونه‌های مدرن‌تری رفت که متناسب با سرعت زندگی امروزی طراحی شده‌اند. 

 • لاک غلط‌گیر نواری: داستان نامگذاری این محصول نیز مانند نمونه‌ی قبلی است. برای استفاده از این «لوازم تحریر» کافی است نوار غلط‌گیر را در دست گرفته و بر روی غلط املایی بکشید. علاقه‌مندان به «خرید لوازم تحریر فانتزی» شیفته‌ی غلط‌گیرهای نواری هستند که در طرح‎ها و رنگ‌های فانتزی و بانمک به بازار عرضه می‌شود. از ویژگی‌های منحصر به فرد این «نوشت افزار» می‌توان به زاویه‌ی اعمال 90 و 45 درجه‌ای آن اشاره کرد. همچنین بسیاری از این محصولات امکان استفاده‌ی مجدد یا بازیافت دارند. این لاک‌های غلط‌‎گیر در کسری از ثانیه خشک می‎شوند و قدرت پوشش‌دهی زیادی دارند. شکل ظاهری این «لوازم تحریر» نیز حمل و نقل آسان آن را برای شما امکان‌پذیر خواهد کرد. در هنگام خرید به ترکیبات محصول توجه کرده و از خرید محصولاتی که شامل مواد حساسیت‌زا هستند، اجتناب کنید. 

 • لاک غلط‌گیر قلمی: لقب پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین غلط‌گیرهای جهان نیز به غلط‌گیرهای قلمی می‌رسد. این محصولات مانند قلم در دست قرار گرفته و این امکان را به شما می‌دهند که با دقت بیشتری لاک غلط‌گیری را هدایت کنید. سرقلم این «لوازم تحریر» نیز دقیقا مشابه خودکار و به صورت ساچمه‌ای طراحی شده‎است. مدت زمانی که برای خشک شدن لاک این محصول باید صبر کنید بسیار کمتر از نمونه‌های قبلی است و همین امر، محبوبیت این «لوازم تحریر» را در بین نسل جدید توجیه می‌کند. اگر شما نیز از طرفداران این محصول هستید، تجربه‌ی استفاده از «لاک غلط گیر سی کلاس مدل قلمی» را از دست ندهید. این محصول از ترکیبات بهداشتی و ایمنی تشکیل شده است که برای سلامت شما خطر‌آفرین نخواهد بود. همچنین لاک روان و قابل کنترل این محصول، تجربه‌ای جذاب از پوشاندن اشتباهات را در اختیار شما قرار خواهد داد. 


برای آشنایی با تاریخچه‌ی لاک غلط گیر، اینجا کلیک کنید و مقاله یک پزشک را بخوانید.


انواع چسب و قیچی


چسب و قیچی

محال ممکن است، تا کنون با این دو یار صمیمی و مهربان آشنا نشده باشید. شاهکاری همچون روزنامه دیواری، کاردستی، جعبه‌ی کادو و… درست کرده باشید و این دو «لوازم تحریر» جذاب را ملاقات نکرده باشید. قیچی مسئول جدا کردن بخش‌های مختلف است و چسب بلافاصله بخش‌های جدا شده را آنطوری که دلخواه شماست به یکدیگر متصل می‌کند. یکی مامور هجران و دیگری وصال‌دهنده‌ی دل‌های کاغذی! برای «خرید لوازم التحریر ارزان» همچون چسب و قیچی بهتر است اطلاعات اساسی در این زمینه داشته باشید و به مقدمه‌ی بالا بسنده نکنید! به صورت کلی، انواع چسب در دنیای «لوازم تحریر» و کاربرد هر کدام به شرح زیر هستند:


 • چسب نواری: شاید شما این محصول را با نام «چسب شیشه‌ای» نیز بشناسید. بسیاری از افراد با استفاده از این محصول، آثار هنری و کاردستی‌های بسیار زیبایی را خلق می‎کنند. حالت شفاف و بی‌رنگ محصول سبب می‌شود برای چسباندن لبه‌های کاغذ بسیار مناسب باشد. البته در نظر داشته باشید که سطح براق این «لوازم تحریر» توجه تماشاگر را به خود جلب خواهد کرد، بنابراین بهتر است از چسب نواری در مناطق قابل دید کمتر استفاده کنید. «چسب نواری پنتر Dot» با ارائه‌ی بسته‌بندی جذاب و متفاوت تجربه‌ی جدیدی برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای استفاده از این «لوازم تحریر» کافی است، محفظه‌ی چسب را در دست گرفته و آن را بر روی منطقه‎ی دلخواه خود بکشید. این چسب نواری به یک تیغ تیز مجهز است در محل مناسب چسب را قطع خواهد کرد. استفاده از این محصول برای دانش‌آموزان و دانشجویان مناسب خواهد بود. 

 • چسب مایع: چسب‌های مایع از دیگر «لوازم تحریر»‌هایی است که برای ساخت کاردستی به آن نیاز خواهید داشت. این محصول از یک مایع شفاف تشکیل شده است که میزان کثیف‌کاری‌ها را به حداقل می‌رساند. همچنین قدرت چسبندگی این «نوشت افزار» تا برای متصل کردن قطعات مقوایی، چوبی و… نیز کاربرد داشته باشد. علاوه بر این، چسب‌های مایع هیچ اثری از خود بر روی اثر باقی نمی‌گذارد. برای این منظور کافی است که با دقت از این «لوازم تحریر» استفاده کرده و تا لحظه‌ی خشک شدن کامل، قطعات را حرکت ندهید. «چسب مایع شفاف پنتر مدل GL421» یکی از مناسب‌ترین محصولات برای ساخت کاردستی محسوب می‌شود. این «لوازم تحریر» فاقد هرگونه مواد شیمیایی خطرناک بوده و تهدیدی برای سلامت کودکان به همراه نخواهد داشت. همچنین سرعت خشک شدن آن بسیار بالا بوده و کاغذ را چروک یا لکه نخواهد کرد. 

null


 • چسب ماتیکی: جدیدترین نسل چسب‌های موجود در بازار به صورت ماتیکی طراحی و تولید می‌شود. این مدل از «لوازم تحریر» به صورت خمیری تهیه شده و در یک ماشین ساده به بازار عرضه می‌شود. ساختار ساده‌ی این محصول سبب شده کودکان خردسال نیز دست به کار شده و انواع ایده‌های کاردستی را ایجاد کنند. برای استفاده از خمیر چسب ماتیکی کافی است غلطک تعبیه شده در انتهای ماتیک را چرخانده و خمیر را به سمت بالا هدایت کنید.

 • سپس سطوح مورد نظر خود را به این «لوازم تحریر» آغشته کرده و آن‌ها را به یکدیگر بچسبانید. شرکت آریا محبوب‌ترین چسب ماتیکی را در طرح‌های فانتزی، عروسکی و اداری روانه‌ی بازار کرده است. ترکیبات این محصول به گونه‎ای در نظر گرفته شده‌اند که کمترین لکه را بر روی سطح ایجاد کرده و نهایت تمیزی را برای کاردستی شما به همراه داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این محصولات می‌توانید ویژگی‌های «چسب ماتیکی 8 گرمی آریا مدل عروسکی» را مطالعه کنید.


برای آشنایی بیشتر با انواع چسب و قیچی با کیفیت، اینجا کلیک کنید.

اما به سراغ یکی از جذاب‌ترین ابزارهای ساخت کاردستی برویم. قیچی از آن دسته ابزارآلاتی است که در حوزه‌های مختلف کاربرد داشته و کارهای را به شیوه‌ی ساده‌ای آسان‌تر می‌کند. قیچی مناسب برای ساخت کاردستی از ساده‌ترین نوع قیچی‌هایی است که می‌توانید تهیه کنید. این «لوازم تحریر» باید توانایی بریدن کاغذ را داشته و خطوط صاف و بدون زائده‌ای را ایجاد کند. همچنین اگر قصد دارید این ابزار تیز و برنده را در اختیار فرزند خردسال قرار دهید، باید به ایمنی این «نوشت افزار» توجه داشته باشید. بسیاری از تولیدکنندگان «لوازم تحریر» نسبت به تولید قیچی‌های پلاستیکی و ایمن اقدام کرده‎اند. تیغه‎ای محصولات در پوششی از پلاستیک سخت قرار گرفته تا احتمال برخورد تیغه با پوست دست را به حداقل برساند. 


کیف و کوله پشتی

قبول دارید که سایز انواع «لوازم تحریر» بسیار کوچک و خرد است. به همین دلیل، جمع‌آوری این «نوشت افزار»ها در یک منطقه کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌رسد. با این حال، اگر تمام «لوازم تحریر»ی که یک دانش‌آموز یا دانشجو با خود حمل کند را در یک جا جمع کنید، مشاهده می‌کنید که حمل و نقل این همه مواد کوچک و ریز با دست نیز کار چندان ساده‌ای نیست. اینجاست که کیف و کوله پشتی به کمک دانش‌آموزان و دانشجویان می‌آید. این محصولات معمولا چندین محفظه‌ی جدا و کوچک و بزرگ را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‎دهند تا هر «لوازم تحریر» با توجه به سایز و کاربرد در یک قسمت قرار بگیرد. 


نکات مهم برای خرید کوله‌پشتی و کیف مدرسه


توجه داشته باشید که کیف و کوله‌ پشتی ویژگی‌های متفاوتی دارد که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کرد. پزشکان توصیه می‌کنند از خرید کیف دستی برای کودکان خردسال اجتناب کنید. زیرا عضلات دست کودک به قدر کافی تقویت نشده است که وزن کیف و «لوازم تحریر»های درون آن را به خوبی تحمل کند. همچنین اسکلت استخوانی کودکان در سنین خردسالی در حال شکل‌گیری است. به این ترتیب، اگر محموله‌ی سنگینی همچون برآیند انواع «نوشت افزار» را در یک دست کودک قرار دهید، مطمئنا او بدن خود را به یک سمت متمایل کرده و شکل استخوانی او نیز تغییر خواهد یافت. بنابراین «خرید لوازم التحریر ارزان»ی همچون کوله پشتی برای کودکان خردسال مناسب‌تر است. 


علاوه بر این موارد، نکات دیگری نیز وجود دارد که بهتر است هنگام خرید کیف و کوله پشتی به آن‎ها توجه کنید. این نکات به شرح زیر هستند:


 • وزن: همانطور که گفتیم، مجموعه‌ی «لوازم تحریر» مورد نیاز شما به اندازه‌ی کافی سنگین است. بنابراین در هنگام «خرید لوازم تحریر فانتزی» و کوله‌های رنگارنگ به وزن آن‎ها نیز دقت کنید تا وزن کیف و کوله پشتی به کم‌ترین میزان خود برسد. به صورت کلی، متخصصان توصیه می‎کنند وزن کوله همراه با محتویات آن را حدود 10 الی 15 درصد وزن مصرف‎کننده در نظر بگیرید تا از سلامت ستون فقرات او نیز محافظت شود.

 • استحکام: اگر برای «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» به فروشگاه مراجعه کرده باشید، با دو گروه کیف و کوله پشتی مواجه می‌شوید. محصولاتی که مستحکم هستند و حتی در حالت خالی نیز شکل ظاهری خود را حفظ می‌کنند. در مقابل کیف‌ها و کوله‌پشتی پارچه‌ای بدون وجود محموله تغییر شکل می‎دهند و هیچگونه مقاومتی ندارند. بهترین نوع کوله پشتی برای کودکان محصولاتی هستند که مستحکم بوده و بار اضافه‌ای به شانه‎ی آن‎ها منتقل نمی‌کند. 


«برای خرید کوله پشتی مناسب کودک به چه نکاتی باید توجه کرد؟» برای مطالعه مقاله‌ی آریالند اینجا کلیک کنید.

ماژیک و هایلایتر

اهمیت این نوع از «لوازم تحریر» را دو گروه به صورت اختصاصی با گوشت و پوست و جان خود درک می‌کنند. بسیاری از دانش‌آموزان کنکوری و دانشجویان رشته‌ی پزشکی و معماری موفقیت‌های خود را مدیون انواع و اقسام ماژیک و هایلایتری هستند که اطلاعات را برای آن‎ها دسته‎بندی کرده و از این طریق، به خاطر سپردن دروس را برای آن‌ها ساده‎تر کرده است. علاوه بر این مورد، هنرمندان بسیاری نیز با استفاده از این «لوازم تحریر» نسبت به ترسیم آثار هنری ارزشمند و چشم‌نوازی اقدام کرده‏‎اند. این «نوشت افزار» محبوب و معروف از یک لوله‌ی رنگی تشکیل شده‎است که اغلب از جنس ابر فشرده تهیه می‎شوند. بنابراین زمانی که میزان جوهر این لوله‎های رنگی به پایان رسید باید نسبت به تعویض مخزن ماژیک‏ اقدام کنید. به صورت کلی، در هنگام «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» با کیفیتی همچون ماژیک و هایلایتر به نکات زیر توجه کنید:


نکات مهم برای خرید ماژیک و هایلایتر


 • رنگ ماژیک: اگر از آن دسته افرادی هستید که به صورت روزانه با ماژیک و هایلایتر سروکار دارید، این نکته برای شما حائز اهمیت است. زیرا انتخاب رنگ‎های درخشان و براق می‌تواند به مرور زمان سلامت چشمان شما را مورد تهدید قرار دهد. بنابراین در این صورت بهتر است از رنگ‌های ملایم‎تر این «لوازم تحریر» استفاده کرده و شرایط خستگی چشمان خود را بهبود ببخشید. در بین رنگ‌های این «نوشت افزار» رنگ‌های تند و زننده‌ای همچون قرمز مضرتر هستند.

 • قطر نوشتاری: هر کدام از ماژیک و هایلایترهای موجود در بازار با اهداف مشخصی تولید و به بازار عرضه می‌شود. قطر نوشتاری عاملی است که کاربرد هر کدام از این «لوازم تحریر»ها را مشخص خواهد کرد. بسیاری از ماژیک‌ها به صورت سر پهن طراحی شده و برای رنگ‌آمیزی مناطق وسیع مورد استفاده قرار می‎گیرند. «لوازم تحریر» با قطر نوشتاری کمتر نیز برای نوشتن و علامت‌گذاری مناسب هستند.

 • خوش دست بودن: یکی از مهم‌ترین عواملی که در هنگام «خرید لوازم التحریر ارزان» باید به آن توجه کنید، خوش دست بودن قلم است. به همین دلیل، بدنه‎ی ماژیک و هایلایتر نیز باید به صورت ارگونومیک طراحی شده باشد تا در استفاده‌ی طولانی آسیبی به سلامتی شما وارد نکرده و موجب دگرگونی شکل استخوان‌های شما نشود.

 • جوهر ماژیک: بدون شک در هنگام «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» به ماژیک‌هایی بی‎کیفیتی برخورد می‎کنید که تنها پس از چند بار استفاده خشک شده و بلااستفاده می‌شوند. این «لوازم تحریر»های بی‎کیفیت معمولا قیمت بسیار کم و غیرمنطقی را پیشنهاد می‎دهند و از جوهرهای نامرغوب استفاده می‌کنند. به این ترتیب، پیش از خرید «لوازم تحریر» نوع جوهر ماژیک را بررسی کرده و سپس نسبت به «خرید لوازم التحریر ارزان» و با کیفیت اقدام کنید.

در حال حاضر، برند پیکاسو مرغوب‌ترین ماژیک‌های موجود در بازار را تولید و عرضه می‎کند. محبوب‌ترین این محصولات «ماژیک معمولی رنگ جور پیکاسو نوک گرد گریپ‌ دار» است که برای علامت گذاری، نگارش و طراحی مناسب خواهد بود. همچنین شما کنکوری‌های عزیز نیز می‌توانید از «هایلایتر 4 عددی پنتر مدل کلاسیک Ch511» استفاده کرده و نکات کلیدی را راحت‌تر به خاطر بسپارید.


کاغذ و مقوا

آیا می‌دانید چگونه می‌توان به بهترین عملکرد «لوازم تحریر» دست یافت؟ برای این کار کافی است مناسب‌ترین صفحه‌ی کار را برای «نوشت افزار» خود انتخاب کنید. برای مثال، استفاده از کاغذ درشت دانه برای نگارش با مداد مشکی مناسب نیست. زیرا ذرات پولکی گرافیت قادر به پر کردن حفره‌های درشت کاغذ آن هم در یک حرکت نخواهد بود. در مقابل جوهر روان‌نویس بسیار روان بوده و تنها با یک حرکت تخلخل کاغذ را پر خواهد کرد. بنابراین هر کاغذی را نیز بهر کاری ساخته‌اند. بهترین کاغذهایی می‌توانید برای نگارش با انواع «لوازم تحریر» انتخاب کنید، به شرح زیر هستند:


انواع کاغذ و مقوا


 • کاغذهای تحریر: معمولی‌ترین کاغذهایی که به منظور استفاده برای «لوازم تحریر» در بازار یافت می‌شوند، با عنوان «کاغذ تحریر» شناخته می‌شوند. این کاغذها در دو گروه اندود شده و اندود نشده تولید می‌شوند. کاغذهای اندود نشده به وفور در ایران وجود دارند و برای چاپ کتاب، سررسید، دفتر و دفترچه مورد استفاده قرار می‏‌گیرند. این «نوشت افزار»های ایده‌آل در وزن‌های مختلف 70 تا 120 گرمی به بازار عرضه می‎شوند. همچنین ابعاد A4 و A5 آن‌ها پرمصرف‌ترین کاغذهای تحریر محسوب می‌شوند. 

 • کاغذ تحریر رنگی: افرادی که به «خرید لوازم تحریر فانتزی» علاقه‌ دارند، از نگارش بر روی کاغذهای تحریر رنگی نیز لذت می‌برند. این «نوشت افزار» با وزن‌های 40 الی 80 گرمی در بازار یافت می‎شود. شما می‌توانید با استفاده از این «لوازم تحریر» انواع کاردستی و اوریگامی را نیز خلق کنید. به منظور خرید رنگ‎های متفاوت این محصول در یک مجموعه نیز می‌توانید «کاغذ گلاسه رنگی بسته 10 عددی» را تهیه کنید.

 • کاغذ خودکپی یا کاربن: این «لوازم تحریر» ویژه با نام مخفف NCR نیز شناخته می‌شوند. جادوی کاغذهای کاربن در لایه‎ی شیمیایی است که در یک طرف آن قرار می‌گیرد و تمام خطوط روی کاغذ را به کاغذ بعدی منتقل خواهد کرد. 

مقوا از دیگر سطوح نگارشی است که می‌توانید برای کار با انواع «لوازم تحریر» انتخاب کنید. این محصولات ضخامت بیشتری نسبت به کاغذ داشته و بنابراین در مقابل تغییرات ناگهانی مانند افزایش دما، چروکیدگی و رطوبت مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. انواع مقوای مناسب برای نگارش با انواع «لوازم تحریر» نیز به شرح زیر هستند:


 • مقوای دو طرفه: این محصول دو سطح مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با انواع «لوازم تحریر» بر روی آن‌ها بنویسید یا نقاشی بکشید. یک طرف این مقوا به صورت طوسی طراحی شده و قدرت جذب بیشتری دارد. طرف دیگر این «نوشت افزار» نیز به صورت سفید و براق تولید می‌شود. چنانچه قصد دارید یک روزنامه‌دیواری ویژه و خاص تهیه کنید، این مقوا گزینه‌ی ایده‎الی خواهد بود.

برای شناخت انواع کاغذ و مقوا، مقاله‌ی کارت پارت را از اینجا مطالعه کنید.


آموزشی

کاربرد اصلی و معمول انواع «لوازم تحریر» آن است که امکان نگارش، ویرایش کردن و نگه‌داری از «نوشت افزار» را برای شما فراهم کنند. تولیدکنندگان «لوازم تحریر» کارکرد ویژه‌تری نیز برای این محصولات در نظر گرفته‌اند که انواع «نوشت افزار» را به محصولات آموزشی نزدیک‌تر می‌کند. این محصولات معمولا برای آموزش مفاهیم پایه به کودکان دبستانی کاربرد داشته و روند یادگیری آن را سریع‌تر و آسان‌تر خواهد کرد. از مفیدترین این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تخته سیاه یا سفید: نوشتن بر روی کاغذ پس از مدتی برای کودکان خردسال کسل‌کننده می‌شود. در این حالت، شما می‌توانید از انواع تخته سیاه یا وایت‌برد استفاده کرده و فرزند خود را به یک فعالیت پرانرژی و آموزنده دعوت کنید. شرکت کاما با تولید «تخته سیاه کاما» از پیشگامان تولید این «لوازم تحریر»  در ابعاد کوچک و خانگی است.

کاربرد تخته وایت برد برای آموزش


 • تخته‌های آموزشی: بسیاری از تولیدکنندگان «لوازم تحریر» تخته‌های هدفمند و آموزشی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. این محصولات با توجه به مقطع تحصیلی کودک طراحی شده‌اند و مباحث درسی را به صورت چاپ‌شده بر روی تخته حک کرده‎اند. به این ترتیب، کودک تنها باید با استفاده از مهارت‎های درسی خود هر بخش را تکمیل کرده و دروس خود را تمرین کند. برای مثال، «تخته ریاضی یار دوم دبستان کتابک» از بخش‌های مرتبطی همچون محور اعداد، کوچکترین و بزرگترین و… تشکیل شده‌است که امکان انجام هزاران تمرین را برای فرزند شما فراهم خواهد کرد.

 • ساعت آموزشی: روش‌های مختلفی برای آموزش مفهوم ساعت با «لوازم تحریر» وجود دارد، اما بدون شک یکی از جذاب‌ترین شیوه‌های آموزشی را برند تولید «نوشت افزار» آوای باران ارائه می‌دهد. «ساعت آموزشی درسا آوای باران» این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا مفهوم عقربه‌ها و گذشت زمان را به فرزند خود آموزش داده و آن را برای دفعات مکرر تمرین کنید.

ظرف غذا و لیوان

اگر هر آن‌چیزی که کودک در کوله‌ی خود قرار می‌دهد و با خود به محیط آموزشی می‌برد را «لوازم تحریر» قلمداد کنیم، مطمئنا ظرف غذا و لیوان نیز از مهم‌ترین «لوازم تحریر»ی است که کودک همراه خود دارد. انتخاب یک محصول مناسب می‌تواند از سلامت و بهداشت کودک محافظت کرده و محیطی امن برای آموزش او فراهم کند. در هنگام «خرید لوازم تحریر فانتزی» که با بهداشت کودکان سروکار دارد باید به نکات متعددی توجه کرد. بنابراین مهم‎ترین نکاتی که برای خرید ظرف غذا و لیوان کودک باید به آن توجه کنید، به شرح زیر است:


 • جنس ظرف: از آنجایی که سطح ظرف در تماس مستقیم با غذای کودک است، باید فاقد هرگونه ذرات شیمیایی و مضر باشد. در این حالت، ظروف پلاستیک فشرده و فولادی مناسب‌ترین گزینه برای «خرید لوازم تحریر فانتزی» محسوب می‌شوند. 

 • اندازه و ابعاد ظرف: فراموش نکنید که ظرف غذا و لیوان کودک یک وسیله‌ی شخصی و تک‌نفره محسوب می‌شود. بنابراین مناسب‌ترین «لوازم تحریر» محصولی است که به راحتی وعده‌های غذایی فرزند شما را در خود جای داده و فضای بیشتری اشغال نکند. 

 • قیمت محصول: اکثر کودکان عادت دارند وسایل شخصی خود را در محیط آموزشی جا بگذارند و گم کنند. بنابراین از خرید «لوازم تحریر» و ظرف غذای گران‌قیمت برای فرزند خردسال خود بپرهیزید تا مسئولیتی سنگین‌تر از توان او بر او تحمیل نکرده‌ باشید.
 • مقاومت در مقابل عوامل مهاجم: ظرف غذا و لیوان مناسب باید از ورود هرگونه میکروب و کثیفی به خوراک کودک جلوگیری کند. همچنین خرید محصولاتی که به یک دریچه‌ی کوچک هستند نیز توصیه می‌شود. وجود این دریچه به کنترل دمای هوای درون ظرف کمک خواهد کرد.

برند نام آشنای آریا نسبت به تولید انواع ظرف غذا و لیوان کودک نیز اقدام کرده و مسیر شما برای «خرید لوازم تحریر فانتزی» را هموار کرده‌است. محبوب‌ترین «لوازم تحریر» و لوازم جانبی کودک نیز «ظرف غذای آریا طرح بیضی» است که تمام نکات گفته‌شده در بالا، برای تولید آن در نظر گرفته شده‌است.


کلربوک و پوشه چیست؟


کلربوک و پوشه و کاور

حمل و نقل دفتر و دفترچه‌های مجلد کار چندان دشواری به نظر نمی‌رسد، چراکه وجود صحافی و جلد منسجم برگه‌های این «لوازم تحریر» را از متلاشی شدن نجات می‌دهد. وضعیت زمانی بغرنج می‌شود که شما قصد دارید تعدادی کاغذ مجزا را درون کیف و کوله‌ی خود قرار داده و آن را به محل کار، دانشگاه یا مدرسه ببرید. مطمئنا حمل کاغذهای مجزا نتیجه‌ای جز چروکیدگی، تا شدگی و کثیف شدن آن‎ها به همراه نخواهد داشت.


کلربوک و پوشه و کاور از «لوازم تحریر»ی هستند که ناجی شما در این شرایط خواهند بود. این «نوشت افزار» ارزشمند به صورت یک جلد مستحکم تولید و به بازار عرضه می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این محصولات مدارک و اسناد خود را بایگانی کرده و کاغذهای خود را به راحتی همراه خود داشته باشید. به صورت کلی، انواع کلربوک و پوشه و کاور به شرح زیر هستند:


 • محصولات لیبل دار: این «لوازم تحریر» برای نگهداری از اسناد و مدارک مهم ایده‌آل است. در قسمت کناری این کلربوک‌ها منطقه‌ای در نظر گرفته شده که شما می‌توانید نوع و مشخصات محتویات آن را یادداشت کرده و از این طریق در کسری از ثانیه به مطالب مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. 

 • محصولات قاب‌دار یا بدون قاب: انواع کلربوک به این دو دسته تقسیم می‌شوند. در حالت قاب‌دار شما می‌توانید کاغذهای خود را در تعدادی پوشن یا جدا کننده‌ی پلاستیکی قرار داده و سپس کل کاغذهای خود را در این «لوازم تحریر» قرار دهید. نوع بدون قاب این «لوازم تحریر»ها نیز به شما این امکان را می‌دهد که کاغذهای خود را به صورت یکجا در منگنه‌ی فلزی کلربوک قرار دهید.

در هنگام «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» مانند کلربوک و پوشه به نکات متعددی باید توجه کنید. یکی از مهم‌ترین نکات ابعاد کلربوک است. شما باید با توجه به نیاز و هدف خود یکی از محصولات A4، A5، A2، B2، B5 و سایز FC  را انتخاب کنید. همچنین نوع صحافی و جنس کلربوک نیز از نکات مهم برای خرید این «لوازم تحریر» محسوب می‌شود. در حال حاضر، کلربوک‌های پلاستیکی و کلاسوری از محبوبیت‌ فراوانی نزد دانشجویان و کارمندان برخوردار است. این محصولات از اسناد شما در مقابل گرد و غبار و رطوبت به خوبی محافظت کرده و دسترسی به مدارک را برای شما آسان‎تر خواهد کرد. پیشنهاد ما به شما نیز خرید «کلربوک 80 برگ» است. این محصول به صورت قاب‌دار و لیبل‌دار طراحی شده و تمام نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.


لیست خرید لوازم تحریر


کامل‌ترین لیست خرید «لوازم تحریر» را از دست ندهید!


در قسمت‌های قبلی، انواع «لوازم تحریر» و ویژگی‌ آن‎ها را شرح دادیم. اکنون نوبت آن است که هر کدام از آن‎ها را بر اساس کارکرد و نیاز مشاغل مختلف دسته‌بندی کنیم تا راهنمای جامعی برای «خرید لوازم التحریر ارزان» برای شما فراهم کرده و به سردرگمی شما در فروشگاه‌های «لوازم تحریر» خاتمه دهیم. بنابراین توصیه می‌کنیم، چک‌لیست‌های ما را از دست ندهید.


لیست «لوازم تحریر» مناسب برای نگارش

ساده‌ترین «لوازم تحریر» که برای نگارش متون مختلف به آن‌ها نیاز دارید، به شرح زیر است. توجه داشته باشید که این محصولات مختص به رده‎ی سنی مشخصی نبوده و در هر دوره از زندگی می‌توانید از این «نوشت افزار»ها برای نگارش استفاده کنید:

 • خودکار
 • مداد
 • مداد نوکی
 • پاک‌کن
 • تراش
 • روان‌نویس
 • دفتر
 • ماژیک
 • جامدادی
 • کلاسور


لیست «لوازم تحریر» مناسب برای دانش‌آموزان و دانشجویان

12 سال دوره‌ی تحصیلات مقدماتی و حداکثر 8 سال دوره‌ی تحصیلات تکمیلی به طول می‌انجامد. این بازه‌ی بیست ساله، زمان مناسبی برای آشنایی شما با انواع «لوازم تحریر» محسوب می‌شود. به صورت کلی، در این دوره شما شانس آشنایی با «نوشت افزار»ها زیر را به دست خواهید آورد:

 • مداد رنگی
 • ماژیک
 • مداد سیاه
 • مداد نوکی
 • پاک‌کن
 • تراش
 • پرگار، گونیا، نقاله
 • خودکار
 • غلط‌گیر
 • تخته وایت برد
 • ماژیک وایت برد
 • ماژیک هایلایت
 • دفتر ساده 40 برگ، 60 برگ، 80 برگ، 100برگ
 • دفتر نقاشی
 • دفتر خوشنویسی
 • دفتر مشق دو خط برای درس زبان انگلیسی
 • دفترچه یادداشت
 • برگه A4
 • گیره کاغذ
 • قیچی مخصوص کاغذ
 • چسب ماتیکی
 • چسب مایع
 • منگنه
 • کوله‌پشتی
 • جامدادی
 • خط کش ساده
 • خط کش شابلون دار
 • کاغذ رنگی
 • مقوا رنگی
 • برچسب برای نوشتن اسم
 • پوشه دکمه‌دار

لیست «لوازم تحریر» اداری

مدیران اجرایی ادارات ، اهمیت وجود یک ست کامل «لوازم تحریر» اداری را به خوبی درک می‌کنند. چرا که آماده بودن یک ست کامل «نوشت افزار» بر سر میز هر کارمندی راندمان کاری او را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد. بنابراین اگر قصد تجهیز کردن اداره‌ی خود را دارید، لیست «لوازم تحریر» اداری زیر برای شما پیشنهادات جذابی به همراه خواهد داشت:

 • خودکار
 • مداد
 • کاغذ در اندازه‌های آ4 و آ5
 • پوشه دکمه‌دار
 • زونکن
 • کلر بوک
 • کلاسور
 • سوزن ته گرد
 • منگنه
 • پونز
 • دفترچه
 • تقویم رومیزی
 • قیچی
 • گیره کاغذ
 • گیره پوشه
 • ماشین‌حساب
 • تخته وایت برد
 • ماژیک وایت برد
 • چسب
 • کازیه
 • پاکت نامه
 • پاکت حباب‌دار برای موارد پستی

لیست «لوازم تحریر» خوشنویسی

بسیاری از ما تصور می‌کنیم، خودکار، مداد، کاغذ، پاک‌کن و غلط‌گیر آخرت «لوازم تحریر» است. در واقع، ما از کاربردهای هنری انواع «نوشت افزار» غافل می‌شویم. اما در دنیای واقعی، بسیاری از افراد از انواع «لوازم تحریر» معمولی و فانتزی برای خلق آثار هنری و خوشنویسی استفاده می‎کنند. التبه اگر قصد دارید به صورت تخصصی هنر خوشنویسی را در پیش بگیرید، به «لوازم تحریر» ویژه‌ی زیر نیاز خواهید داشت:

 • قلم
 • جاقلمی
 • قلمدان
 • لیقه ابریشمی
 • دوات
 • دفتر خوشنویسی
 • مرکب خوش‌نویسی
 • قط زن
 • قلم‌تراش و غلاف

لیست لوازم تحریر مهندسی


لیست «لوازم تحریر» مهندسی

مهندسان برای یافتن یک راه یا ساختن آن به دقت میلی‌متری نیاز دارند. دست یافتن به دقت ویژه‌ی مهندسان بدون ابزار و «لوازم تحریر» دقیق میسر نخواهد بود. بنابراین برای پیش‌رفت در این مسیر به «نوشت افزار»های زیر نیاز خواهید داشت:

 • میز نور
 • کیف آرشیو
 • ماشین‌حساب مهندسی
 • خط کش
 • شابلون
 • پرگار
 • تخته‌رسم
 •  راپید


لیست «لوازم تحریر» آموزشی

همانطور که در بخش معرفی انواع «لوازم تحریر» شرح دادیم، تولیدکنندگان کارکرد جدید دیگر برای انواع «نوشت افزار» در نظر گرفته‌اند و جنبه‌های آموزشی را به آن‌ها اضافه کرده‌اند. از انواع «لوازم تحریر» آموزشی می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لوازم کاردستی
 • لوازم بازی و سرگرمی
 • کیت آموزشی
 • کتاب رنگ‌آمیزی
 • کتاب داستان
 • شابلون اشکال
 • کره جغرافیایی
 • پازل
 • خمیربازی
 • گل رس
 • چرتکه
 • ساعت آموزشی


آیا «خرید لوازم تحریر فانتزی» جنبه‌ی درمانی دارد؟

احتمالا با افرادی مواجه شده‌اید که ناگهان مسیر خود در خیابان را به فروشگاه‎های «لوازم تحریر» تغییر می‎دهند تا از جدید‌ترین «نوشت افزار»های بازار با خبر شده و «خرید لوازم تحریر فانتزی» را برای خود و دیگران رقم بزنند. شاید خود شما نیز از این دسته افراد باشید! شما تنها نیستید. آمار و ارقام نشان می‌دهد که تعداد زیادی از افراد هستند که برای رسیدن به یک آرامش خاص دست به خرید «لوازم تحریر» می‌زنند. این علاقه‎ی جمعی به سمتی پیش رفته است که حتی شاهد کافه «لوازم تحریر» نیز در سراسر شهرهای پرجمعیت هستیم. در این بخش سعی داریم برای شما توضیح دهیم که مکانیزم «خرید لوازم تحریر فانتزی» چگونه شما را به فرار از افسردگی هدایت می‎کند.


در دهه‌های اخیر، مردم عقیده دارند که خرید کردن یک راه‌حل ویژه برای فرار از غم و احساس خمودگی محسوب می‎شود. البته در بسیاری از موارد، هزینه‏‌های گزافی که برای این روش درمانی باید پرداخت کنیم، ما را به سمت نگرانی و افسردگی بیشتری هدایت خواهد کرد. در واقع، اکثر این افراد پس از خریدهای کنترل نشده‎ی خود احساس پشیمانی عمیقی را تجربه کرده و ناراحت می‎شوند.

در عصر حاضر و با ظهور پدیده‌ی رسانه‎های جمعی، «استادی بلاگر» نیز باب شده‎است. «استادی بلاگر» به افرادی اشاره دارد که در دنیای مجازی شما را به مطالعه و درس خواندن تشویق می‎کنند. در اکثر محتواهای این بلاگر از جدیدترین و مدرن‌ترین «لوازم تحریر»‌های موجود در بازار استفاده می‎شود. 


به همین دلیل است که پس از مشاهده‌ی این ویدیوها احساس می‌کنید برای موفقیت تحصیلی به «نوشت افزار»های خاص و ویژه‌ای نیاز دارید که اتفاقا قیمت گزافی را بر دوش خانواده‌ها می‎گذارد. تنوع دنیای «لوازم تحریر» نیز این اثر را چندین برابر خواهد کرد. در مقابل این جریان مصرف‌گرایی، نگرش مدرن دیگر ظهور کرده‌است که مینی‌مالیسم نام دارد. طرفداران سبک زندگی مینی‌مال باور دارند برای گذران زندگی به ساده‌ترین و کم‌ترین امکانات ممکن نیاز داریم. 


نکات مهم برای خرید لوازم تحریر فانتزی


به صورت کلی، عقل سالم حکم می‌کند در «خرید لوازم تحریر فانتزی» افراط و تفریط را کنار گذاشته و انواع «لوازم تحریر» را با توجه به نیاز و سلیقه‌ی خود خریداری کنیم. بنابراین خریدن خودکار‌های رنگی، روان‌نویس‌های فانتزی، هایلایترها و… تا زمانی که نیاز ما به «خرید لوازم التحریر ارزان» و با کیفیت را برطرف کند، بلامانع است. اما به نظر می‌رسد خرید بی‌رویه‌ی «نوشت افزار» را باید به کلکسیون‌داران و علاقه‌مندان به نوستالژی محول کرده و آگاهانه نسبت به «خرید لوازم تحریر فانتزی» اقدام کنیم. به صورت کلی، افرادی که از طرفداران پروپاقرص «لوازم تحریر» فانتزی هستند در دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:


 •  دانش‌آموزان: از آنجایی که کودکان و نوجوانان در سنین پرانرژی و پراسترس خود مشغول مطالعه کردن و تحصیل هستند، «لوازم تحریر» از سرگرمی‌های آن‌ها محسوب شده و اشتیاق آن‎ها برای یادگیری را چندین برابر خواهد کرد. بنابراین «خرید لوازم تحریر فانتزی» در حد معقول مناسب بوده و انگیزه‌ی کافی برای مطالعه را در آن‎ها ایجاد خواهد کرد. 

 • دوست‌داران همیشگی «لوازم تحریر»: اگر پس از اتمام دوران تحصیل هنوز برای «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» اشتیاق دارید، شما از آن دسته افرادی هستید که ادامه‌ی زندگی خود را نیز با «لوازم تحریر» سپری خواهید کرد. در واقع، شما از آن دسته افرادی هستید که «لوازم تحریر» را به فراخور نیازهای خود خریداری نمی‌کنید. بلکه همواره در حال پیدا کردن راهی برای استفاده از «نوشت افزار» هستید و در این راه نیز همیشه موفق خواهید شد.

 • کلکسیون‌داران «لوازم تحریر»: افرادی که برای دنیای «لوازم تحریر» احترام زیادی قائل هستند، انواع «نوشت افزار» را به عنوان یک گنیجینه‌ی ارزشمند در نظر می‎گیرند. این افراد معمولا پس از «خرید لوازم تحریر فانتزی» و ویژه‌ی خود هرگز از آن‎ها استفاده نمی‎کنند. بلکه تنها با مشاهده‌ی بسته‎بندی و شکل‌ظاهری «لوازم تحریر» خوشحال شده و لذت می‌برند. دیدن شخصی که در حال جمع‌آوری پاک‌کن‎های فانتزی است، کار چندان دشواری نخواهد بود.

 • طرفداران نوستالژی: پذیرش گذر زمان برای بسیاری از افراد کار دشواری است. آن‎ها با جمع‌آوری ابزار ریز و درشت در هر دوره از احساس دلتنگی خود می‎کاهند و به نوعی با این روش، افسردگی خود را درمان می‎کنند. بسیاری از این افراد با «خرید لوازم التحریر ارزان» هر دوره سعی دارند اصالت فرهنگی خود را حفظ کنند.

چنانچه شما نیز ویژگی‎های افراد بالا را در خود می‌بینید، احتمالا «خرید لوازم تحریر فانتزی» به عنوان یک روش درمانی برای شما تلقی می‌شود.


 آشنایی با دنیای لوازم تحریر


سخن پایانی

در سراسر متن بالا سعی داشتیم، شما را با دنیای وسیع «لوازم تحریر» آشنا کنیم. در واقع، ابتدا تمام تلاش خود را کردیم تا شما را متقاعد کنیم، دنیای «نوشت افزار» وسیع‌تر از چیزی است که فکر می‌کنیم.سپس انواع «لوازم تحریر» و محصولاتی که در این دسته قرار می‌گیرند را به شما معرفی کردیم. تاریخچه‌ی کوتاهی برای هر کدام شرح دادیم و ویژگی منحصر به فرد هر کدام را ذکر کردیم.در بخش‌های پایانی نیز چک لیست کاملی برای «خرید لوازم تحریر ایرانی و خارجی» ارائه کردیم. در پایان نیز به یکی از مهم‌ترین سوالات مصرف‌کنندگان در حوزه‌ی «لوازم تحریر» پاسخ دادیم. در این بخش خاطر نشان کردیم که «خرید لوازم تحریر فانتزی» برای افراد خاصی جنبه‌ی درمانی داشته و احساس بهتری به آن‌ها القا می‌کند. در اینجا از شما خواهشمندیم، اطلاعات، نظرات و پیشنهادات خود در مورد «لوازم تحریر» را با ما و دیگر دوستان ‌آریالندی به اشتراک بگذارید. ارائه‎ی نظرات شما می‌تواند ما را در ارائه‌ی بهتر مطالب یاری کند. همچنین راهنمای جامعی برای «خرید لوازم التحریر ارزان» پدید آورد و شما دوستان آریالندی را برای خرید آگاهانه‌ی «لوازم تحریر» راهنمایی کند. از اینکه تا پایان این مطلب جامع همراه ما بودید، متشکریم! منتظر دیدار شما در بخش‌های دیگر سرزمین آریالند هستیم. به امید دیدار!

مشاهده بیشتر