ثبت آریا کارت ثبت آریا کارت ثبت آریا کارت ثبت آریا کارت
بروزرسانی شده در ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

با استفاده از چسب و قیچی باکیفیت، کاردستی برای کودکان آسان می‌شود | معرفی بهترین مارک چسب و قیچی

با استفاده از چسب و قیچی باکیفیت، کاردستی برای کودکان آسان می‌شود | معرفی بهترین مارک چسب و قیچی
زمان مطالعه : ۱۳ دقیقه ۳۹۴۷ بازدید ۰ نظر

لازمه ساخت یک کاردستی استفاده از لوازم مرغوب و با کیفیت است، در این مقاله میتوانید با لوازم کاردستی مثل چسب و قیچی باکیفیت آشنا شوید.

آیا بازی‌های ساده و پرهیجان دوران کودکی خود را به یاد دارید؟ احتمالا در این میان خاطرات قایق‌های کاغذی بزرگ و کوچکی را نیز به یاد‌ می‌آورید. فرفره‌های رنگی چطور؟ بادبادک‌های بلند پرواز؟ این سرگرمی ساده و جذاب نه تنها اوقات شادی را برای ما فراهم می‌کردند، بلکه مزایای فراوانی برای رشد ذهنی و مهارت‌های ما نیز به همراه داشتند. اگرچه امروزه تنوع سرگرمی و بازی‌ها بسیار گسترش یافته است، اما ساختن کاردستی همچنان محبوبیت فراوانی نزد کودکان دارد. این سرگرمی به حداقل وسایل و ابزار نیاز دارد، با این حال انجام مراحل آن، فوایدی بسیاری برای ذهن کودکتان مهیا می‌کند. در این مطلب، ابتدا شما را با مزایای ساختن کاردستی آشنا کرده و سپس انواع چسب و قیچی باکیفیت را معرفی خواهیم کرد. به این ترتیب می‌توانید با بهترین مارک چسب و همچنین بهترین مارک قیچی آشنا شده و محصولات با کیفیتی را در اختیار فرزندان خود قرار دهید. برای مهیا کردن یک سرگرمی شاد و آموزنده برای فرزندان خود، با ما همراه باشید.


چرا یادگیری ساخت کاردستی برای کودک اهمیت دارد؟

به صورت کلی، ساختن کاردستی به فعالیتی گفته می‌شود که در آن همکاری و هماهنگی میان ذهن، چشم و دستان به صورت موثری تقویت خواهد شد. امروزه کشورهای پیشرفته‌ی جهان برای تربیت کردن نیروی انسانی خود، نوآوری و ابتکار را به کودکان خود آموزش می‌دهند. ساخت کاردستی با چسب و قیچی باکیفیت نیز بستر مناسبی برای کودک فراهم می‌کند تا خلاقیت خود را تقویت کرده و شیوه‌های نوآوری را بیاموزند. توجه داشته باشید که انتخاب یک قیچی باکیفیت به اندازه‌ی خرید چسب باکیفیت، در نتیجه‌ی نهایی کار تاثیرگذار خواهد بود. در واقع کودکان برای آموزش کاردستی به بهترین مارک قیچی و چسب باکیفیت نیاز دارند، زیرا اعتماد به نفس آن‌ها در گرو نتیجه‌ی نهایی است. به صورت کلی، از مهم‌ترین مزایای ساختن کاردستی برای کودکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • گسترش فرهنگ و هنر در جامعه
 • به وجود آوردن فضایی دوستانه و صمیمی در خانواده
 • استفاده از تخیلات کودکان و سوق دادن آن‌ها به سمت واقعیت
 • تقویت حواس پنجگانه‌ی کودک
 • ایجاد محیط مناسبی برای آزمون و خطا کردن کودکان
 • تشویق کودکان برای ارائه‌ی ایده‌ها و اندیشه‌ها بکر و جدید
 • آموزش روحیه‌ی کار تیمی به کودک
 • ترغیب‌کردن کودکان برای بهبود اشیاء، عقاید، فرهنگ و... .


ساخت کاردستی


اولین کاردستی‌ها با چه ابزاری ساخته می‌شدند؟

مانند انواع اسباب بازی کودک، ساختن کاردستی نیز تاریخچه‌ی مشخص و هیجان انگیزی دارد. بنابراین پیش از خرید چسب و قیچی باکیفیت، بهتر است با تاریخچه‌ی کاردستی نیز آشنا شوید. در روند پیدایش کاردستی، هیچ کاغذ رنگی، چسب و قیچی باکیفیتی در دسترس نبوده‌است. بنابراین شما می‌توانید تاثیر خرید بهترین مارک چسب و قیچی برای ساخت کاردستی را بهتر درک کنید. برای مثال، درمی‌یابید که با خرید بهترین مارک قیچی می‌توانید تمیزترین برش‌ها را در کاغذ ایجاد کرده و از شلختگی طرح جلوگیری کنید. تاریخچه‌ی پیدایش کاردستی به شرح زیر است:

آقای تسایی لون، وزیر کشاورزی چین در دوران باستان، الزامی‌ترین ابزار ساخت کاردستی یا کاغذ را در سال 105 میلادی تولید کرد. در همین سال‌ها بود که هنرمندان چینی، بدون در اختیار داشتن چسب و قیچی باکیفیت، نسبت به خلق آثار کاردستی خود اقدام کردند. آن‌ها دریافتند تنها با تا زدن کاغذ می‌توانند اشکال ساده‌ و آشنایی را خلق کنند. التبه تمام طرح‌ها بر پایه‌ی ریاضی و قوانین هندسی ساخته می‌شوند. پس از مدتی هنری تا زدن کاغذ، «اوریگامی» نام گرفت. چینی‌ها برای سالیان دراز راز ساخت کاردستی‌های خود را از کشورهای دیگر مخفی کردند. اما پس از آنکه کاغذ به کشورهای همسایه همانند ژاپن و کره صادر شد، مهارت ساخت کاردستی نیز به این کشورها راه یافت. این داستان برای کشورهای اروپایی نیز تکرار شد. البته اروپایی‌ها، علم و فناوری خود را نیز به کاردستی اضافه کردند. برای مثال، اروپایی‌ها دریافتند که با چسباندن لبه‌های کاغذ می‌توانند اشکال واقعی‌تری را بسازند. همچنین در گذر زمان نیز برای تولید چسب و قیچی باکیفیت رقابت چشمگیری شکل گرفت. به این ترتیب، امروزه می‌توان بهترین مارک چسب را به همراه بهترین مارک قیچی در بازار پیدا کرده و از این سرگرمی جذاب لذت برد.


برای ساختن کاردستی ساده به چه لوازمی نیاز داریم؟

اگر برای خرید آنلاین بازی فکری به فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه کنید، مشاهده می‌کنید که انواع پک کاردستی نیز در این مجموعه قرار می‌گیرد. برای مثال، اگر برای خرید بازی فکری به فروشگاه اینترنتی آریالند مراجعه کنید، با انواع محصولات کاردستی مواجه خواهید شد. پک‌های کاردستی تمام وسایل لازم برای خلق این آثار هنری را در اختیار کودکان قرار می‌دهد. از محبوب‌ترین این محصولات می‌توان به «کاردستی خیاط کوچولو بسته مقدماتی» اشاره کرد. این محصول حاوی وسایل بی‌خطر و ایمنی است که مهارت‌های ابتدایی ساخت کاردستی را به کودکان آموزش می‌دهد.


کاردستی خیاط کوچولو بسته مقدماتی

خرید کاردستی خیاط کوچولو بسته مقدماتی


همانطور که گفتیم، کاردستی از انواع بازی‌های فکری ساختنی است که به تجهیزات بسیار ساده و اندکی احتیاج دارد. از این میان توصیه می‌شود در کنار خرید بهترین مارک چسب، از بهترین مارک قیچی نیز استفاده کرده و کیفیت کار فرزندتان را افزایش دهید. همچنین توجه داشته باشید که بهترین مارک چسب، محصولی است که از مواد سمی و غیر بهداشتی تشکیل نشده باشد. زیرا استنشاق این محصولات سمی، سلامت دستگاه تنفسی فرزند شما را به خطر می‌اندازد. علاوه بر این، بهترین مارک قیچی نیز باید از سلامت دست‌ها و انگشتان کودک محافظت کند. در غیر این صورت، استخوان انگشتان کودک در خطر آسیب‌دیدگی قرار خواهد گرفت. به صورت کلی، وسایل لازم برای ساخت کاردستی و ویژگی هرکدام به شرح زیر است:


1. از چه کاغذی برای ساخت کاردستی استفاده کنیم؟

زمانی که کودکان از نیروی خلاقیت خود استفاده کرده و یک وسیله‌ی تزئینی یا کاربردی را از دل کاغذ بیرون می‌آورند، مطمئنا هیجان‌زده می‌شوند. توصیه می‌شود، برای خرید کاغذ کاردستی، از محصولاتی استفاده کنید که بافت نرم و ظریف دارند. کودک با در دست گرفتن این کاغذها، احساس لطافت را تجربه کرده و ایده‌های خود را به راحتی خلق می‌کند.


2. چند مدل چسب باکیفیت برای ساخت کاردستی وجود دارد؟

استفاده از چسب باکیفیت به تمیزی کاردستی کمک کرده و از سلامت هنرمند نیز محافظت می‌کند. امروزه تنوع چسب و قیچی باکیفیت در بازار بسیار افزایش یافته است. به همین دلیل، در این بخش انواع چسب باکیفیت را معرفی کرده و سعی داریم شما را با بهترین مارک چسب آشنا کنیم.

 • چسب ماتیکی: مناسب‌ترین چسب باکیفیت برای متصل کردن قطعات کاغذی، چسب ماتیکی است. این محصول از یک چسب با کیفیت جامد تشکیل شده‌ که در محفظه‌ی ماتیکی قرار گرفته است. بنابراین کودک به راحتی می‌تواند قسمت پایینی چسب را چرخانده و از آن استفاده کند. همچنین در هنگام خرید چسب باکیفیت به مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن نیز توجه کنید. چنانچه در این ترکیبات از مواد سمی و غیربهداشتی استفاده شده‌بود، از خرید محصول اجتناب کنید، زیرا این چسب‌ها موجب بروز انواع بیماری تنفسی همچون آسم در کودکان می‌شود. شما می‌توانید از انواع چسب ماتیکی برای چسباندن پاکت، جعبه، کارت و کاردستی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: اسباب بازی های مناسب کودکان قبل از دبستان


بهترین مارک چسب ماتیکی کدام است؟

در حال حاضر، انواع چسب‌ باکیفیت آریا به عنوان بهترین مارک چسب ماتیکی در بازار شناخته می‌شود. آریا برای تهیه محصولات خود از مواد غیرسمی استفاده می‌کند. همچنین چسب ماتیکی آریا به تدریج در بافت کاغذ نفوذ می‌کند. به همین دلیل، سطح کاغذ کمتر لکه شده و کاردستی تمیزتر می‌شود. از محبوب‌ترین طرح‌ها چسب‌ ماتیکی آریا می‌توان به «چسب ماتیکی 8 گرمی آریا مدل عروسکی» اشاره کرد.


چسب ماتیکی 8 گرمی آریا مدل عروسکی

خرید چسب ماتیکی 8 گرمی آریا مدل عروسکی


علاوه بر موارد بالا، «چسب ماتیکی پیکاسو» نیز به عنوان بهترین مارک چسب در بازار شناخته می‌شود. این محصول به راحتی از سطوح مختلف پاک می‌شود. برای این کار، تنها به یک دستمال مرطوب نیاز خواهید داشت. همچنین در نظر داشته باشید که چسب باکیفیتی همچون پیکاسو، از مواد غیرسمی تشکیل‌ شده‌ و قدرت چسبندگی بالایی را ارائه می‌دهد. برای خرید غیر حضوری این محصول می‌توانید به آریالند مراجعه کنید.

 • چسب نواری: این مدل چسب با نام «چسب شیشه‌ای» نیز شناخته می‌شود. استفاده از این محصول برای خلق آثار هنری و کاردستی مناسب است. این چسب باکیفیت، به دلیل بی‌رنگ بودن برای چسباندن لبه‌های کاغذ ایده‌آل بوده و شما می‌توانید از آن برای جوش زدن لبه‌ها نیز استفاده کنید.


چسب ماتیکی پیکاسو

خرید چسب ماتیکی پیکاسو


در حال حاضر، بهترین مارک چسب نواری در بازار کدام است؟

«چسب نواری پنتر dot» یک انتخاب ایده‌آل برای خرید چسب و قیچی باکیفیت به شمار می‌رود. در واقع طراحی خاص این محصول سبب شده تا به عنوان بهترین مارک چسب نواری در بازار شناخته شود. کودک برای استفاده از این چسب باکیفیت تنها باید سر چسب را در محل مورد نظر خود قرار داده و سپس دستگاه محصول را به عقب بکشد. این محصول ماندگاری بالایی دارد، با این حال کندن آن نیز موجب از بین رفتن بافت کاغذ نخواهد شد.


چسب نواری پنتر dot

خرید چسب نواری پنتر dot

 • چسب مایع: اکثر چسب‌های مایع به صورت شفاف تولید و به بازار عرضه می‌شود. استفاده از این محصول برای ساخت کاردستی ایده‌آل است. زیرا میزان کثیف‌کاری را کاهش داده و قدرت چسبندگی بالایی را ارائه می‌دهند. در نظر داشته باشید که استحکام این چسب‌ها نیز بیشتر از چسب نواری بوده و هیچ نشانی از آن در اثر مشاهده نمی‌شود


کدام محصول به عنوان بهترین مارک چسب مایع شناخته می‌شود؟

«چسب مایع شفاف پنتر مدل GL421» به عنوان پرفروش‌ترین چسب باکیفیت مایع در بازار ایران شناخته می‌شود. این محصول از سلامت کودکان محافظت کرده و قدرت چسبندگی بالایی را ارائه می‌دهد. همچنین این محصول پس از خشک شدن غیر قابل رویت شده و کاغذ را چروک یا خراب نخواهد کرد. سرعت خشک شدن آن نیز برای ساخت کاردستی مناسب بوده و در کمترین زمان سطوح را به یکدیگر می‌چسباند.


چسب مایع شفاف پنتر مدل GL421

خرید چسب مایع شفاف پنتر مدل GL421


برای خرید قیچی باکیفیت باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بهترین مارک قیچی در بازار محصولی است که ویژگی‌های زیر را به شما عرضه کند:

 1. قیچی باکیفیت باید توانایی بریدن انواع کاغذ و مقوا را داشته باشد.
 2. بهترین مارک قیچی، سلامت و تیز بودن تیغه‌ها را برای مدت طولانی تضمین می‌کند.
 3. در هنگام خرید بهترین مارک قیچی به قرارگیری تیغه‌ها بر روی یکدیگر توجه کنید. اگر تیغه‌ها به صورت کامل جفت شوند، نوک قیچی نیز قادر به بریدن کاغذ خواهد بود.
 4. بهترین مارک قیچی برای بسته‌شدن به نیروی زیاد و متناوب احتیاج ندارد. در واقع، در تمام مراحل برش زدن، باید فشار یکنواختی به تیغه‌ها وارد کنید.
 5. کیفیت بهترین مارک قیچی در طول زمان، دست‌خوش تغییر نمی‌شود. البته توجه داشته باشید که نباید از قیچی کاغذبر برای مصارف دیگر استفاده کرد. این کار به اجزای محصول آسیب وارد می‌کند.
 6. برای نگهداری از چسب و قیچی باکیفیت خود باید گردوخاک و مواد باقی‌مانده بر روی آن‌ها را تمیز کنید.
 7. پس از خرید بهترین مارک قیچی، آن را در محل خشک نگهداری کنید.
 8. اگر تمایل دارید باری مدت طولانی‌تری از بهترین مارک قیچی خود استفاده کنید، توصیه می‌شود هر از چند گاهی پیچ میانی آن را محکم کرده و روغن کاری کنید.
 9. توجه داشته باشید که فقط قیچی‌هایی که تیغه‌ی آن‌ها با پیچ به یکدیگر متصل شده است، قابل تعمیر هستند.
 10. مطمئنا بهترین مارک قیچی نیز پس از مدتی کند می‌شود. بنابراین یک فرد باتجربه پیدا کرده و هر سال یکبار قیچی خود را سرویس کنید.


شما با چسب و قیچی باکیفیت خود چه کاردستی می‌سازید؟

اکنون که با بهترین مارک چسب و قیچی آشنا شدید، می‌توانید انواع تکنیک‌ها را امتحان کرده و ساختن کاردستی خلاقانه را به کودک خود آموزش دهید. همچنین از شنیدن تجربیات شما در مورد استفاده از چسب و قیچی باکیفیت خوشحال خواهیم شد. شما می‌توانید روش‌های ساخت کاردستی خود را با ما و دیگر دوستان آریالندی به اشتراک بگذارید. از اینکه با ما همراه بودید، متشکریم!

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.