بروزرسانی شده در ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

معرفی بهترین اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

معرفی بهترین اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
زمان مطالعه : ۱۲ دقیقه ۵۸۲۲ بازدید ۰ نظر

در این مقاله اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را برای شما معرفی میکنیم،تا کودک شما در کنار بازی به یادگیری زبان انگلیسی بپردازد.

آیا در مورد آینده‌ی فرزند خود رویاپردازی می‌کنید؟ در مورد روابط اجتماعی فرزند خود در آینده‌ چگونه می‌اندیشید؟ به نظر شما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، روابط انسانی دچار چه تحولاتی خواهد شد؟ ارتباطات در عصر حاضر روز به روز گسترش یافته و مرزهای معمول را در هم می‌شکند. با از بین رفتن مرزهای ارتباطی، وجود یک زبان مشترک مانند انگلیسی برای برقراری ارتباط نیز مهم خواهد بود. آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این مطلب، ابتدا نکات مهم در مورد آموزش مفاهیم اولیه‌ی زبان انگلیسی به کودکان صحبت می‌کنیم. سپس محبوب‌ترین اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را نیز معرفی خواهیم کرد. استفاده از این محصولات به عنوان یکی از موثرترین روش‌های آموزش زبان شناخته می‌شود. برای ساختن آینده‌ای بهتر برای کودکان خود، با ما همراه باشید.


اهمیت آموزش زبان انگلیسی به کودکان خردسال در چیست؟

در حال حاضر 380 میلیون نفر در دنیا از زبان انگلیسی به عنوان زبان مادری خود استفاده می‌کنند. همچنین 750 میلیون نفر نیز زبان انگلیسی را زبان دوم خود می‌دانند. اما به نظر شما چه عاملی سبب گسترش این زبان در جهان شده‌است؟ می‌توان ادعا کرد که امروزه مهم‌ترین فعالیت‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی، صنعتی، فرهنگی، علمی و هنری به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. همچنین بسیاری از مهاجرین به قصد ادامه‌ی تحصیل وارد کشورهای اروپایی می‌شوند. اگر آموزش این زبان به کودک خود را از سنین خردسالی آغاز کنید، شانس موفقیت او در آینده را چندین برابر خواهید کرد. همچنین آموزش زبان انگلیسی در سنین کودکی موجب صرفه‌جویی در وقت، هزینه و انرژی آن‌ها نیز می‌شود. چرا که ذهن کودکان در سنین خردسالی آماده‌ی دریافت الگوهای زبانی متفاوت بوده و قواعد زبان دوم را به راحتی به خاطر می‌سپارد. استفاده از اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی نیز یکی از موثرترین روش‌های آموزشی شناخته می‌شود. در طراحی این محصولات، آموزش و بازی با یکدیگر ادقام شده و کودک با علاقه‌ی بیشتری قواعد زبانی را دنبال می‌کند.


فواید آموزش زبان انگلیسی به کودکان چیست؟

علاوه بر نکات گفته شده در قسمت قبلی، آموزش زبان انگلیسی فواید زیر را برای کودکان به همراه دارد:


1. آیا آموزش زبان انگلیسی موجب رشد مغزی کودک می‌شود؟

متخصصان بر این باورند که آموزش زبان دوم به کودکان موجب رشد مغزی و افزایش تمرکز در آن‌ها می‌شود. اما چگونه؟ ذهن کودک قواعد زبان دوم را آموزش می‌بیند. سپس به صورت متناوب شرایط زندگی روزمره را ارزیابی می‌کنند. به این ترتیب کودکان آماده هستند تا در شرایط مناسب از زبان دوم خود استفاده کرده و کاربرد آن را محک بزنند. همین امر سبب افزایش دقت و تمرکز کودکان در شرایط مختلف نیز می‌شود.

 

⇐ بیشتر بدانیم : چطوری با بازی بچه ها رو ریاضیدان کنیم؟

 

آموزش زبان انگلیسی


2. آموزش زبان انگلیسی چگونه خلاقیت کودکان را گسترش می‌دهد؟

دانستن زبان دوم، ذهن کودکان را با چالش‌های بیشتری مواجه می‌کند. کودکانی که در سنین خردسالی به دو زبان مسلط هستند، اطلاعات بیشتری را در ذهن خود جای می‌دهند. به این ترتیب برای برقراری ارتباط با جهان اطراف خود از اطلاعات بیشتری استفاده کرده و الگوهای ارتباطی گوناگونی را امتحان می‌کنند. همین امر به تقویت خلاقیت و مهارت‌های اجتماعی کودک نیز کمک خواهد کرد.


3. آیا آموزش زبان انگلیسی موجب بهبود وضعیت تحصیلی کودکان نیز می‌شود؟

تحقیقات بسیاری اثبات کرده‌اند که آموزش زبان دوم به کودکان نقش موثری در موفقیت تحصیلی آن‌ها دارد. در واقع ثابت شده‌است که کودکان دو زبانه، عملکرد بهتری در یادگیری مفاهیم گوناگون دارند.


4. آیا آموزش زبان انگلیسی تداخلی در آموزش زبان مادری به کودکان ایجاد نمی‌کند؟

بسیاری از والدین استفاده از اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان خردسال را جایز نمی‌دانند. آن‌ها تصور می‌کنند مفاهیم زبان دوم با زبان مادری کودک تداخل پیدا کرده و تاثیر منفی بر زبان اول او می‌گذارد. متخصصان طی تحقیقات گوناگون، خلاف این عقیده را اثبات کرده‌اند. آن‌ها دریافته‌اند که الگوهای یادگیری کودکان دو زبانه، گسترده‌تر از کودکان تک زبانه است. بنابراین کودکان می‌توانند به راحتی اطلاعات جدید را دسته‌‌بندی کرده و از تداخل زبان انگلیسی با زبان مادری خود جلوگیری کنند. همچنین کودکانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می‌توانند قواعد این زبان را به زبان مادری خود نیز انتقال داده و به شیوه‌های موثرتری از آن استفاده کنند. در آینده نیز کودک قادر است، تمام اطلاعات خود را با دو زبان گوناگون ارائه داده و کاستی‌ها و نواقص دانش خود را جبران کند.


5. آیا کودکان دو زبانه قدرت بیشتری برای حل مسائل گوناگون دارند؟

قدرت تفکر کودکان دو زبانه، قوی‌تر از دیگر کودکان است. آن‌ها در مواجهه با مشکلات زندگی، مسئله را از زاویه‌ی جدیدی می‌بینند. بنابراین روش‌های موثرتری برای حل مساله پیدا کرده و سریعتر به نتیجه‌ی مطلوب می‌رسند.


موثرترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان کدام است؟

والدین عزیز، احتمالا شما نیز تجربه‌ی کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی را داشته‌اید. به نظر شما استفاده از کتاب، دفتر و مداد برای آموزش زبان انگلیسی کافی است؟ مطمئنا خیر. آموزش زبان انگلیسی برای کودک باید جذاب و سرگرم‌کننده باشد. امروزه روش‌های خلاقانه‌ای برای آموزش مفاهیم گوناگون به کودکان وجود دارد. اکثر این روش‌ها، تمام حواس پنجگانه‌ی کودک را فعال کرده و به این ترتیب سطح یادگیری او را افزایش می‌دهند. شما می‌توانید برای آموزش زبان انگلیسی به کودک خردسال خود از روش‌های خلاقانه‌ی زیر استفاده کنید:

 • بازی و اسباب بازی: شما می‌توانید با خرید اسباب بازی‌ آموزشی، اشتیاق کودک برای یادگیری را افزایش داده و محیطی شاد و مفرح برای او فراهم کنید. در بخش‌های بعدی، بهترین اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را معرفی می‌کنیم.
 • شعر و آهنگ: تنها با یک جستجوی ساده می‌توانید به دریایی از شعر و آهنگ آموزشی دست پیدا کنید. استفاده از این روش برای آموزش واژگان جدید انگلیسی به کودک بسیار موثر خواهد بود.
 • داستان‌ها: کودکان پیش دبستانی عاشق داستان‌سرایی و خیال‌پردازی هستند. شما می‌توانید از انواع کتاب داستان استفاده کرده و واژگان و عبارات جدید را به آن‌ها آموزش دهید. در مراحل بعدی نیز کودکان می‌توانند به تنهایی کتاب را مطالعه کرده و مهارت‌های خواندن خود را نیز تقویت کنند.
 • فعالیت‌های هنری: لوازم و سبک‌های هنری متفاوت از موثرترین روش‌های آموزشی برای کودکان محسوب می‌شوند. استفاده از محصولات جذابی همچون گواش، خمیر بازی، آبرنگ و رنگ انگشتی برای کودکان بسیار هیجان انگیز است. شما می‌توانید با استفاده از این وسایل، قواعد زبان انگلیسی را در قالب بازی و نقاشی به فرزند خود آموزش دهید.
 • فیلم‌های آموزشی: استفاده از این روش برای کودکان و بزرگسالان نیز توصیه می‌شود. رسانه‌ی آریالند انواع ویدیو‌های آموزش زبان انگلیسی را در دسترس شما قرار می‌دهد. این محصولات فرهنگی از شعر، موسیقی و بازی استفاده کرده و واژگان جدید را به کودکان خردسال آموزش می‌دهند.
 • نرم‌افزارهای آموزشی: گوشی‌های هوشمند از وسایل مورد علاقه‌ی کودکان هستند. استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بسیار موثر بوده و آن‌ها را به اهداف آموزشی خود نزدیکتر می‌کنند.


موثرترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان


محبوب‌ترین اسباب بازی‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان کدام است؟

بخش عظیمی از زندگی روزمره‌ی کودکان صرف بازی و سرگرمی می‌شود. توصیه می‌شود از این فعالیت‌های سرگرم‌کننده در راستای اهداف آموزشی استفاده کرده و رشد ذهنی و جسمی کودک خود را تضمین کنید. با توجه به اهمیت آموزش زبان انگلیسی در سنین کودکی، بسیاری از تولیدکنندگان اسباب بازی نسبت به طراحی محصولات آموزشی اقدام کرده‌اند. در ادامه موثرین اسباب بازی‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان پیش دبستانی را معرفی می‌کنیم.


1. بازی فکری و آموزشی دو کارتی زبان انگلیسی بازیتا

این بازی فکری کارتی برای آموزش لغات انگلیسی به کودکان دو الی شش سال مناسب است. این محصول از تعدادی کارت بازی با حروف انگلیسی تشکیل شده‌ که کودک باید با استفاده از آن کلمات دو‌حرفی، سه حرفی و دیگر لغات انگلیسی را بسازد. استفاده از این محصولات برای شروع آموزش زبان انگلیسی به کودکان مناسب خواهد بود. البته استفاده از این اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان دبستانی نیز توصیه می‌شود. دانش‌آموزان نیز می‌توانند طی یک رقابت تنگاتنگ با همکلاسی‌های خود، مسابقه‌ی پرهیجانی را تدارک دیده و مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. از اجزای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 72 عدد کارت حروف انگلیسی
 • 36 عدد کارت کلمات انگلیسی سه حرفی
 • 4 برگه‌ی تصویری از لغات انگلیسی
 • اهرم بازی


خرید بازی فکری و آموزشی دو کارتی زبان انگلیسی بازیتا

خرید بازی فکری و آموزشی دو کارتی زبان انگلیسی


2. بازی آموزشی زبان انگلیسی پایپیتا مدل Papita kindergarten

از جدیدترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان می‌توان به بازی پاپیتا اشاره کرد. این محصول مهارت‌های کلامی کودک را تقویت کرده و آموزش زبان انگلیسی را در قالب یک بازی مهیج و سرگرم کننده امکان‌پذیر می‌کند. استفاده از این بازی به رده‌ی سنی مشخصی محدود نشده و همه‌ی کودکان می‌توانند با استفاده از آن نگارش، خواندن و نوشتن را تمرین کنند. طراحی این بازی بر اساس قواعد بازی پازل کودکان طراحی شد‌ه‌ و شامل کتاب ‌کار، ماژیک، فلش کارت و پازل‌ دو طرفه می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی آموزشی پاپیتا می‌توان به موارد زیر اشاره رکد:

 • ارائه‌ی فلش‌ کارت‌های چند منظوره
 • آموزش تلفظ صحیح کلمات انگلیسی
 • آموزش اعداد، اشکال هندسی، میو‌ها و...
 • آموزش حروف الفبای انگلیسی
 • آشنایی کودک با حیوانات گوناگون به زبان انگلیسی


بازی آموزشی زبان انگلیسی پایپیتا مدل Papita kindergarten

خرید بازی آموزشی زبان انگلیسی پایپیتا


3. بازی فکری تیزبین الفبا انگلیسی بازیتا

اگر قصد دارید مهارت‌های انگلیسی کودک شش الی ده ساله‌ی خود را تقویت کنید، استفاده از بازی فکری تیزبین برای شما ایده‌آل خواهد بود. این بازی کارتی حس رقابت طلبی را در کودکان تحریک کرده و مهارت‌های چهارگانه‌ی انگلیسی را به صورت همزمان در آن‌ها تقویت می‌کند. بسته‌بندی این محصول نیز شامل موارد زیر است:

 • 60 کارت انگلیسی با تصاویر جذاب
 • دفترچه‌ی راهنما


خرید بازی فکری تیزبین الفبا انگلیسی بازیتا

خرید بازی فکری تیزبین الفبا انگلیسی بازیتا


4. بازی آموزشی حروف الفبای انگلیسی 140 تکه راشین مدل آهنربایی

بازی‌های ساختنی همچون پازل، ربات، لگو اسباب بازی و... تمرکز کودکان را به میزان چشمگیری افزایش داده و ذهن‌ آن‌ها را برای یادگیری آماده می‌کند. شرکت راشین از ویژگی‌های بازی‌های ساختنی استفاده کرده و موثرترین اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بالای شش سال را در اختیار شما قرار داده است. این محصول دارای 140 حروف انگلیسی است که خاصیت مغناطیسی دارند. کودک می‌تواند با استفاده از این اسباب بازی، کلمات انگلیسی را یاد گرفته و آن‌ها را بر روی تخته‌ی وایت‌برد، درب یخچال و... بنویسد. همچنین این مجموعه شامل اعداد انگلیسی و علایم ریاضی بوده و مفاهیم پایه‌ی ریاضی را نیز به کودک آموزش می‌دهد. جنس فومی و برجسته‌ی این قطعات نیز حواس پنجگانه‌ی کودک را درگیر کرده و روند آموزشی را برای شما تسهیل می‌کند.


بازی آموزشی حروف الفبای انگلیسی 140 تکه راشین مدل آهنربایی

خرید بازی آموزشی حروف الفبای انگلیسی 140 تکه


شما برای آموزش زبان انگلیسی به فرزند خود از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟

در این مطلب، با اهمیت آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی آشنا شدیم. همچنین روش‌های متنوع آموزشی را نیز بیان کردیم. اکنون شما برای ما بنویسید. شما استفاده از کدام روش را ترجیح می‌دهید؟ آیا با استفاده از اسباب بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان موافق هستید؟ کدام محصول را برای اهداف آموزشی خود مناسب‌تر می‌بینید؟ دلیل انتخاب شما چیست؟

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.