ثبت آریا کارت ثبت آریا کارت ثبت آریا کارت ثبت آریا کارت
بروزرسانی شده در ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

بهترین مارک آبرنگ چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

بهترین مارک آبرنگ چیست و چه خصوصیاتی دارد؟
زمان مطالعه : ۱۶ دقیقه ۱۱۱۵ بازدید ۰ نظر

اگر به دنبال بهترین مارک آبرنگ می گردید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

مطمئنا اگر بدون اطلاعات کافی برای خرید آبرنگ به فروشگاه لوازم تحریر مراجعه کنید، دچار سردرگمی خواهید شد. چراکه تنوع آبرنگ‌های موجود در بازار زیاد است و نحوه تشخیص بهترین مارک آبرنگ برای مبتدیان کمی دشوار است. این محصولات انواع گوناگونی مانند؛ آبرنگ‌های کوچک، آبرنگ‌های قرصی، آبرنگ‌های تیوپی و... را نیز شامل می‌شوند.

بنابراین اگر قصد دارید بهترین و به‌صرفه‌ترین آبرنگ موجود در بازار را خریداری کنید، توصیه می‌کنیم این مطلب را با دقت مطالعه کنید. در این مطبی سعی داریم بهترین مارک آبرنگ را معرفی کرده و راهنمای جامعی برای خرید آبرنگ ارائه دهیم. در ادامه نیز تکنیک‌های جدیدی برای نقاشی با آبرنگ پیشنهاد می‌دهیم که برای کودکان و بزرگسالان بسیار جذاب هستند. برای سپری کردن لحظات به‌یادماندنی در کنار فرزندانتان، با ما همراه باشید.


آبرنگ چیست و از چه موادی تشکیل‌ شده‌است‌؟

آبرنگ یکی از شاعرانه‌ترین ابزارهای نقاشی‌ است که متناسب با مهارت مصرف‌کنندگان، آبرنگ‌های ساده تا حرفه‌ای را شامل می‌شود. برای استفاده از این ابزار ابتدا باید رنگ را با آب ترکیب کرده و سپس بر روی کاغذ قرار داد. طرح‌هایی که با استفاده از آبرنگ ترسیم می‌شوند، عمق تصویر را به ‌خوبی نمایش داده و جلوه‌ای چشمگیر به اثر می‌بخشد. از مزایای این نوع رنگ می‌توان به سهولت در حمل‌ونقل، ابزار بسیار کم، ایجاد سطوح درخشان و... اشاره کرد.همین امر سبب‌شده تا از آبرنگ برای کارهای هنری متفاوتی همچون تذهیب، تزیین کارت دعوت، طراحی، رنگ‌آمیزی، روتوش عکس‌های سیاه و سفید، ایجاد نقش‌های ابروبادی و… استفاده شود.

اما آبرنگ از چه بخش‌هایی تشکیل ‌شده‌است؟ چنانچه شما پاسخ این سوال را بدانید، انتخاب بهترین مارک آبرنگ برای شما آسان‌تر خواهد شد. به‌ صورت کلی اجزای تشکیل‌دهنده آبرنگ به ‌شرح زیر هستند:


رنگ‌دانه یا پیگمنت

رنگدانه‌ها ذرات کوچک و معلقی هستند که با ایجاد سایه‌های رنگی، رنگ تولید می‌کنند. این دانه‌های کوچک انواع گوناگونی دارند و به ‌شرح زیر هستند:

  • رنگدانه‌های معدنی طبیعی: برای تولید این مواد رنگی، سنگ‌ها و مواد معدنی را پودر کرده و به خاک رنگی تبدیل می‌کنند.
  • رنگدانه‌های معدنی مصنوعی: این پیگمنت‌ها در آزمایشگاه تولید می‌شوند. دانشمندان برای تولید رنگدانه‌های مصنوعی، واکنش‌های شیمیایی مخصوصی را بر روی فلزات رنگی انجام می‌دهند. بهترین مارک آبرنگ محصولی است که از این نوع رنگدانه‌ها استفاده می‌کند.
  • رنگدانه‌های ارگانیک طبیعی: در گذشته برای تولید دانه‌های رنگی از حیوانات و گیاهان استفاده می‌کردند. اما امروزه با توجه به اهمیت یافتن محیط‌زیست، این نوع رنگدانه‌ها نیز کمتر تولید می‌شوند.
  • رنگدانه‌های ارگانیک مصنوعی: شیمی‌دانان با مطالعه بر روی رنگدانه‌های طبیعی توانسته‌اند طیف وسعی از رنگدانه‌ها را تولید و به بازار عرضه کنند.

می‌توان گفت قیمت آبرنگ بر اساس نوع رنگدانه‌های آن تعیین می‌شود و اکثر تولیدکنندگان در طول فرآیند تولید، بر نوع رنگدانه تمرکز می‌کنند.

 

روشن‌کننده

بهترین مارک آبرنگ محصولی است که در کنار رنگ‌دانه‌ها از ذرات کریستالی، سفید و براق نیز استفاده می‌کند. در این صورت آبرنگ جلوه بیشتری پیدا کرده و طرح درخشندگی بیشتری خواهد داشت. معمولا این بخش از آبرنگ بر پایه ترکیب شیمیایی دی اکسید تیتانیوم با سولفات باریم و... تولید می‌شود. توجه داشته باشید که اگر میزان روشن‌کننده در آبرنگ زیاد باشد، لایه سفید و مزاحمی روی نقاشی نقش می‌بندد. بنابراین توصیه می‌‌شود محصولاتی را انتخاب کنید که از میزان مناسبی روشن‌کننده برای تولید آن استفاده شده باشد.


روشن‌کننده


پایه

یکی از اجزای مهم آبرنگ، پایه آن است. قدرت رنگ‌آمیزی و ثبوت آبرنگ نسبت مستقیمی با کیفیت بخش پایه آن دارد. درصد ترکیب پایه با رنگدانه‌ها باید به میزانی باشد که رنگ‌ها به خوبی با یکدیگر ترکیب شده و در طول زمان ماندگاری زیادی بر روی کاغذ داشته باشد.


چسب

چسب مایع شفافی است که رنگدانه‌ها را به پایه متصل کرده و در نهایت آبرنگ را به کاغذ می‌چسباند. هرچه چسب به‌کاررفته در آبرنگ کیفیت بیشتری داشته باشد، رنگدانه‌ها کمتر جذب کاغذ می‌شوند و در نتیجه نقاشی جلوه درخشان‌تری پیدا می‌کند. معمولا بهترین مارک آبرنگ از شیره گیاهان به عنوان چسب استفاده می‌کنند. معروف‌ترین چسب به‌کاررفته در آبرنگ نیز «صمغ عربی» نام دارد. این صمغ از شیره درخت اقاقیا به دست آمده و پس از خشک شدن آبرنگ، از بین می‌رود. به همین دلیل در صورت استفاده از این محصولات، هنرمندان می‌توانند طرح‌های خود را به راحتی ویرایش کرده یا بخشی از آن را حذف کنند.


نرم‌کننده

یکی از معایب استفاده از صمغ عربی در آبرنگ این است که رنگ پس از خشک شدن، شکننده می‌شود. تولیدکنندگان برای عرضه بهترین مارک آبرنگ از ماده‌ای به نام «گلیسیرین» به عنوان نرم‌کننده استفاده می‌کنند. بنابراین خاصیت شکنندگی صمغ عربی از بین ‌می‌رود و قدرت رنگ‌آمیزی آبرنگ نیز افزایش پیدا می‌کند. در چند سال اخیر از «متیل سلولز» نیز در آبرنگ استفاده می‌شود که همزمان وظایف چسب و نرم‌کننده را برعهده می‌گیرد.


مرطوب‌کننده

تمام اجزایی که تاکنون نام بردیم، پس از ترکیب‌شدن با آب به سرعت خشک می‌شوند. این خاصیت به فاسد‌شدن سریع محصول نیز کمک می‌کند. تولیدکنندگان با اضافه کردن شهد و شیره گیاهی به ترکیبات آبرنگ، سرعت خشک شدن آن را کاهش داده و امکان پخش یکدست‌تر رنگ را برای نقاشان فراهم می‌کنند. جالب است بدانید که بهترین مارک آبرنگ از عسل به عنوان مرطوب‌کننده استفاده می‌کند. برای تولید آبرنگ‌های ارزان‌قیمت نیز از شیره ذرت استفاده می‌شود. البته این ماده موجب می‌شود آبرنگ تغییر حالت داده و درخشندگی خود را از دست بدهد.


پرکننده

استفاده از رنگ‌های خالص موجب غلیظ‌شدن رنگ می‌شود. اضافه کردن مواد بی‌رنگ به ترکیبات آبرنگ یکی از بهترین روش‌ها برای رقیق‌کردن رنگ به شمار می‌رود. بهترین مارک آبرنگ نیز از «نشاسته ذرت» به عنوان پرکننده استفاده می‌کند. همچنین در نظر داشته باشید که اضافه کردن پرکننده به آبرنگ دو مزیت دارد:

  • خواص فیزیکی آبرنگ ثابت مانده و تنها غلظت آن افزایش می‌یابد.
  • تعداد رنگدانه‌های گران‌قیمت در رنگ کاهش یافته و میزان آن‌ها متعادل می‌شود.


پرکننده

آب

اضافه کردن آب به ترکیبات موجب افزایش‌یافتن سرعت در فرآیند تولید می‌شود. اگرچه حجم زیادی از این آب در طول تولید به بخار تبدیل می‌شود، اما درصد باقی‌مانده آن نیز توسط رنگدانه‌ها و پرکننده‌ها جذب شده و محصول نهایی به صورت خشک درمی‌آید.


معرفی بهترین مارک‌های آبرنگ

با توجه به ترکیبات آبرنگ که در بخش قبلی ذکر کردیم، می‌توانید بر اساس تجربه شخصی خود آبرنگ مناسبی را انتخاب کنید. اما اگر قصد دارید برای اولین بار این ابزار نقاشی را خریداری کنید، سنجش پارامترهایی مانند میزان رطوبت، نوع رنگدانه‌ها و... برای شما کار آسانی نخواهد بود. در این بخش بهترین مارک آبرنگ موجود در بازار را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید:


آبرنگ آریا

آبرنگ آریا یکی از جذاب‌ترین ابزار نقاشی برای کودکان است. این محصول در دو نوع قرص آبرنگ و آبرنگ تیوپی تولید و به بازار عرضه می‌شود. کیفیت بالای این محصول موجب‌ شده است که علاوه بر کودکان، دانش‌آموزان و دانشجویان نیز برای کارهای حرفه‌ای خود از آن استفاده کنند. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به درخشندگی رنگ‌ها، ثبوت رنگ و ارائه طیف گسترده رنگی اشاره کرد. «آبرنگ 12 رنگ آریا طرح کمان بزرگ» یکی از محبوب‌ترین محصولات این برند به شمار میرود. قطر هر قرص آبرنگ در این محصول 2 سانتی متر است. به همین دلیل کار با آن بسیار آسان خواهد بود. رنگدانه های آبرنگ آریا نیز به راحتی با آب ترکیب شده و میزان هدر رفت آن بسیار کم است. آبرنگ آریا این امکان را به شما میدهد که به راحتی خطاها و اشتباهات خود را تنها با یک قلم موی خیس حذف کرده و طرح خود را اصلاح کنید.


آبرنگ 12 رنگ آریا طرح کمان بزرگ

خرید آبرنگ 12 رنگ آریا طرح کمان بزرگ


آبرنگ پیکاسو

آبرنگ پیکاسو یکی از کاملترین مجموعه های رنگی را در اختیار شما قرار خواهد داد. بسته بندی این محصول بسیار کاربردی بوده و به راحتی قابل حمل است. همچنین برند پیکاسو نیز از مواد غیر سمی و بهداشتی برای تولید محصولات خود استفاده کرده و برای تولید محصولاتش، نکات ارگونومی را در نظر می گیرد. «آبرنگ 12 رنگ پیکاسو جعبه مقوایی» از پرفروش ترین محصولات برند پیکاسو بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است. بنابراین با توجه به کیفیت و قیمت مناسب این محصول، خرید آن مقرون به صرفه خواهد بود. شما میتوانید جزییات بیشتر این محصول را در سایت آریالند مشاهده کنید.


آبرنگ 12 رنگ پیکاسو جعبه مقوایی

خریدآبرنگ 12 رنگ پیکاسو جعبه مقوایی


راهنمای خرید آبرنگ

در این بخش راهنمای جامعی برای خرید آبرنگ ارائه می‌دهیم. پس اگر تنوع محصولات موجب سردرگمی شما در انتخاب بهترین مارک آبرنگ می‌شود، با ما همراه باشید. در هنگام خرید به نکات زیر توجه کرده و آبرنگ مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و کم‌ترین قیمت خریداری کنید


⇐ مقاله پیشنهادی : رنگ انگشتی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

سطح مهارت

در هنگام خرید آبرنگ پیش از هرچیز به سطح مهارت مصرف‌کننده دقت کنید. مطمئنا خرید یک ست حرفه‌ای آبرنگ برای مبتدیان انتخاب منطقی به نظر نمی‌رسد. مثلا بهتر است برای نقاشی با آبرنگ برای کودکان یک محصول مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت تهیه کنید. البته ممکن است نسبت به استعداد خود یا فرزندانتان در حوزه نقاشی مطمئن باشید، در این صورت ‌می‌توانید از ابتدا یک محصول حرفه‌ای و قدرتمند را انتخاب و خریداری کنید.


سطح مهارت


تعداد رنگ‌های موجود در بسته‌بندی

هر ابزار رنگ‌آمیزی حتما باید شامل سه رنگی اصلی باشد. منظور از این سه رنگ آبی، قرمز و زرد است. نقاش حرفه‌ای می‌تواند به راحتی با ترکیب‌کردن این سه رنگ، انواع طیف رنگی را آماده کرده و استفاده کند. بهترین مارک آبرنگ نیز تعداد مشخصی از رنگ‌ها را در بسته‌بندی مناسب قرار می‌دهد.

اکثر آبرنگ‌های استاندارد دارای بسته‌بندی‌های 6 تا 120 رنگی هستند. شما می‌توانید در هنگام خرید به موضوع آثار خود دقت کرده و بر اساس آن تعداد رنگ مناسب را انتخاب کنید. مثلا نقاشی یک منظره پاییزی به رنگ‌هایی همچون قرمز، نارنجی، زرد و ... احتیاج دارد، پس شما باید یک پالت رنگی گرم را انتخاب کنید.


توجه به برند آبرنگ

برندهای معتبر در بازار، تولید کنندگانی هستند که محصولات خود را با کیفیت بالا و به مدت طولانی به بازار عرضه می‌کنند. بنابراین این نام‌ها به راحتی توسط مردم شناخته شده و در یاد آن‌ها باقی می‌ماند. این تولیدکنندگان همواره سعی دارند، استانداردهای جهانی را حفظ کرده و کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند.در واقع با خرید بهترین مارک آبرنگ مطمئن خواهید بود که در ازای قیمت مناسب، محصول با کیفیتی دریافت خواهید کرد. چنانچه گفته شد بهترین مارک آبرنگ داخلی مانند آبرنگ آقامیری، آبرنگ پلیکان، آبرنگ آریا و افرا و... به راحتی در دسترس مصرف‌کنندگان قرار دارند.


انتخاب ابزار مناسب برای نقاشی با آبرنگ

نقاشی با آبرنگ ساده به ابزار فراوان و پیچیده‌ای نیاز ندارد، اما بهتر است در کنار کیفیت آبرنگ به کیفیت ابزارهای آن نیز دقت کنید. در ادامه برخی نکات مهم برای خرید این ابزار را ارائه می‌دهیم:

  • قلم‌مو: همیشه یک قلم‌مو معمولی در بسته‌بندی آبرنگ وجود دارد. اما توصیه می‌شود در کنار آبرنگ حتما چند سایز قلم‌مو متفاوت نیز تهیه کنید. انتخاب سایز مناسب قلم‌مو موجب افزایش سرعت عمل هنرمند در هنگام نقاشی‌کردن می‌شود. همچنین قلم‌موهای باریک نیز به ترسیم جزئیات بیشتر کمک می‌کند. پس در هنگام خرید آبرنگ، حداقل سه قلم‌مو با سایزهای متفاوت را خریداری کنید.
  • کاغذ آبرنگ: مهم‌ترین قسمت نقاشی با آبرنگ، استفاده از کاغذ مناسب است. همانطور که می‌دانید در هنگام استفاده از آبرنگ، رنگ‌های خشک حتما باید با آب ترکیب شوند. بنابراین باید از کاغذ با بافت متراکم و ضخیم انتخاب کنید که قدرت جذب آب کمی دارد. به این ترتیب طرح‌ها نیز ظاهر دلفریب خود را حفظ می‌کنند.

چند تکنیک جذاب برای آبرنگ

نقاشی برای کودکان یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌ها به‌شمار می‌رود. به دست گرفتن مداد، قلم‌مو و... به کودکان این احساس را القا می‌کند که به اندازه کافی بزرگ شده‌اند و می‌توانند فعالیت‌های مستقل فراوانی را انجام دهند. همچنین نقاشی به رشد جسمانی و ذهنی کودک نیز کمک زیادی می‌کند. تکنیک‌های مختلف نقاشی نیز مهارت‌های کودک را پرورش داده و او را با ایده‌های جدید آشنا می‌کند.

آیا پس از خواندن این مطالب، با خود فکر می‌کنید که به عنوان والدین اطلاعات چندانی از تکنیک‌های نقاشی ندارید؟! ما در ادامه تکنیک‌های جذابی را برای نقاشی با آبرنگ ارائه می‌دهیم که می‌توانید از آن‌ها برای پرورش ذهن کودکتان استفاده کنید. شما می‌توانید این تکنیک‌ها را بر اساس توانایی‌های کودک خود انتخاب کرده و آن‌ها را به همراه کودک خود انجام دهید. با ما همراه باشید.


تکنیک جذاب برای آبرنگ


1. تکنیک نقاشی حبابی

مواد لازم: آبرنگ، آب، فنجان، قطره‌چکان، قلم‌مو، کاغذ آبرنگ، سینی.

نقاشی با آبرنگ به اندازی کافی برای کودکان جذاب هست، اما نقاشی با حباب‌های رنگی دنیای فانتزی و جدیدی را به آن‌ها معرفی می‌کند. برای اجرای این تکنیک ابتدا درون یک فنجان، مقدار مناسبی از آبرنگ خشک را با آب مخلوط کنید. بهتر است از رنگ‌های تیره‌ و غلیظ‌ برای این تکنیک استفاده شود. سپس کاغذ آبرنگ را کف یک سینی پهن کنید و از کودک خود بخواهید تا به کمک قطره‌چکان، حباب‌های رنگی را روی کاغذ بگذارد. سپس می‌توانید با قلم‌مو طرح‌های جذابی مثل اشعه‌های خورشید به آن اضافه کنید. در ادامه مهلت دهید تا آبرنگ کاملا خشک شود. اکنون کودک می‌تواند با استفاده از مداد‌رنگی و تفکر خلاقانه‌اش، برای حباب‌ها شخصیت مناسبی طراحی کند.


2. تکنیک آبرنگ و مسواک

مواد لازم: آبرنگ، آب، قلم‌مو، مسواک.

ابتدا چند نقطه رنگی با آبرنگ روی کاغذ ایجاد کنید و سپس با کمک قلم‌مو یک طرح ابر و بادی ایجاد کنید. مسواک تمیزی را به آبرنگ آغشته کرده و اضافه آن را بگیرد. سپس از کودک خود بخواهید سر مسواک را به سمت کاغذ گرفته و ریسمان‌های آن را از بالا به پایین لمس کند. به این ترتیب نقطه‌های رنگی جذابی روی طرح پدیدار می‌شود. شما می‌توانید با سر قلم‌مو نیز این کار انجام دهید. این تکنیک برای ترسیم انواع آسمان مناسب است.


3. تکنیک آبرنگ و نمک

مواد لازم: آبرنگ، قلم‌مو، کاغذ و نمک.

اضافه کردن نمک به نقاشی‌های تمام‌شده کودکان، بافت شگفت‌انگیزی در آن ایجاد می‌کند. برای این تکنیک ابتدا از کودک خود بخواهید، نقاشی دلخواه خود را ترسیم کند. سپس پیش از آن که آبرنگ به صورت کامل خشک شود، مقداری نمک روی آن بپاشید. پس از مدتی دانه‌های نمک، مقداری از رنگ را به خود جذب می‌کند. شما می‌توانید پس از خشک شدن رنگ، دانه‌های نمک را به ‌آرامی از نقاشی جدا کرده و بافت زیبای آن را مشاهده کنید.


4.تکنیک آبرنگ و آبلیمو

مواد لازم: آبرنگ، آب، قلم‌مو، آبلیمو.

در این روش ابتدا از کودک خود بخواهید به کمک آبرنگ، کاغذ را با رنگ‌ها و طرح‌های دلخواه رنگ‌آمیز کند. سپس به کمک قطره‌چکان چند قطره آبلیمو روی نقاشی بگذارید. پس از چند لحظه آبلیمو با آبرنگ واکنش نشان داده و دایره‌های سحرآمیزی روی نقاشی ایجاد می‌شود. همچنین تماشای واکنش شیمیایی آبلیمو با آبرنگ، قدرت تخیل کودک را فعال می‌کند.


تکنیک آبرنگ و آبلیمو


خرید اینترنتی لوازم تحریر

امروزه خرید اینترنتی کالا به یکی از محبوب‌ترین روش‌های خرید تبدیل شده‌است. فروشگاه اینترنتی آریالند نیز با ارائه انواع اسباب‌بازی و لوازم تحریر ، امکان خرید غیر حضوری را برای شما فراهم کرده‌است. شما می‌توانید با مراجعه به این سامانه ابتدا قیمت ابزار نقاشی مانند آبرنگ را مشاهده کرده و سپس محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین آریالند انواع بهترین مارک آبرنگ را در دسترس شما قرار خواهد داد.


جمع‌بندی

در این مطلب ابتدا مواد تشکیل‌دهنده آبرنگ را برای شما شرح دادیم. در ادامه نیز ضمن معرفی بهترین مارک آبرنگ، راهنمای خرید جامعی برای این محصول ارائه کردیم. با توجه به این نکات می‌توان محصول مناسبی برای کودکان، دانش‌آموزان و دانشجویان خریداری کنید و استعداد این هنرمندان ارزشمند را پرورش دهید.

در پایان نیز سعی‌ کردیم چند تکنیک جذاب و نوین برای نقاشی با آبرنگ ارائه دهیم. به کار بردن این تکنیک‌ها علاوه بر افزودن جلوه‌ زیبا به نقاشی‌ها موجب پرورش استعداد کودکان نیز می‌شود. شما می‌توانید مارک آبرنگ مورد نظر خود را به لیست بهترین مارک آبرنگ اضافه کرده و تجربیات نقاشی با آبرنگ خود را با دیگر دوستان آریالندی به اشتراک بگذارید. از اینکه با ما همراه بودید، متشکریم.

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.