بروزرسانی شده در ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

صفر تا صد آموزش چیدن پازل 1000 تکه

صفر تا صد آموزش چیدن پازل 1000 تکه
زمان مطالعه : ۸ دقیقه ۴۶۳۳ بازدید ۰ نظر

در این مقاله آموزش چیدن پازل 1000 تکه را فرا بگیرید تا از این کار لذت‌بخش، خسته نشده و آن را نیمه کاره رها نکنید.

یکی از بهترین سرگرمی‌های فکری، پازل‌های هزار تکه هستند. چیدن و کامل کردن تکه‌های پازل می‌تواند به صورت گروهی نیز انجام شود و لحظات خوشی را برای شما در کنار دوستان یا خانواده‌تان به ارمغان بیاورد. اگر شما هم به چینش این تکه‌های زیبا علاقه دارید و می‌خواهید نتیجه‌ی کار خود را مشاهده کنید، باید آموزش چیدن پازل 1000 تکه را فرا بگیرید تا از این کار لذت‌بخش، خسته نشده و آن را نیمه کاره رها نکنید. حال چگونه می‌توانید پازل 1000 تکه را از صفر تا صد تکمیل کنید؟


چگونه پازل 1000 تکه را کامل کنیم؟

پازل‌های 1000 تکه جزء بهترین سرگرمی‌های خانوادگی هستند. جور کردن و چیدن تیکه‌های زیبای پازل شما را به چالش می‌کشد و اوقات خوشی برایتان فراهم می‌آورد. اگر شما هم به کامل کردن پازل علاقه دارید ولی در هنگام چیدن آن در میان تکه‌های آن گم می‌شوید، بهتر است قدم به قدم با آموزش چیدن پازل 1000 تکه پیش روید و از نتیجه‌ی کار خود لذت ببرید. 


چگونه پازل 1000 تکه را کامل کنیم؟


1.قطعات پازل را دسته ‌بندی کنید

همیشه اولین قدم از سخت‌ترین و مهم‌ترین قدم‌ها به شمار می‌رود که مسیر ما را هموار می‌سازد. اولین قدم برای چیدن پازل هزار تکه، گروه ‌بندی درست تکه‌های آن است. شاید کاری ساده و بی‌اهمیت به نظر برسد،‌ ولی زمانی که شما یاد بگیرید به درستی قطعات را دسته‌بندی کنید، بخش بزرگی از مسیر خود را طی کرده‌اید. به عبارتی می‌توان گفت با ساماندهی این تکه‌ها، خود را از چاه بزرگ سردرگمی نجات می‌دهید. برای دسته‌بندی تکه‌ها، ابتدا به بخش میانی و کناره‌ها توجه کنید. قطعات مربوط به این قسمت‌ها را به صورت جدا از یکدیگر قرار دهید. در ادامه تکه‌های مربوط به هر بخش را بر اساس رنگ و الگو به گروه‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. این گروه‌بندی‌ها به شما کمک می‌کند که افکاری سازمان‌یافته داشته باشید و در زمان چینش با حجم انبوهی از تکه‌ها مواجه نشوید.


2.با قطعات مربوط به کناره، قاب پازل را بسازید

در ابتدای چینش پازل هزار تکه خود، به سراغ حاشیه‌های آن بروید. مشخص کردن کناره‌ها، کادر چینش شما را مشخص می‌کند. هنگامی که می‌خواهید به چیدن قاب پازل بپردازید، می‌توانید از فریم پازل کمک بگیرید. اگر پازل شما به شکل مستطیل باشد، حداقل تکه‌های کناره آن، دارای یک لبه صاف هستند. در صورتی که پازل شما به فرم دایره است، قطعات حاشیه‌ی آن را، تکه‌های با یک برش قوس‌دار تشکیل می‌دهند. همچنین می‌توانید با توجه به رنگ‌ها و طرح اولیه‌ی پازل به تکمیل کردن آن ادامه دهید.


3.در مسیر چینش،‌ به رنگ و الگوها توجه داشته باشید

اگر به رنگ تکه‌ها و الگوی آن‌ها توجه کنید، می‌توانید چندین نقطه ساده را در کناره‌های پازل کامل کنید. در آموزش چیدن پازل 1000 تکه باید به نقاط مشخص و نامشخص آن توجه کنید. اکثر پازل‌ها دارای نقاط مشخص و نامشخصی هستند. نقاط مشخص بیشتر در کناره‌های پازل قرار دارند یا دارای رنگ خاصی نسبت به تصویر کامل پازل هستند. نقاطی از پازل مبهم هستند که طیف رنگی آن‌ها مانند تکه‌های آسمان آبی یا چمن‌های زمین یکی است و نمی‌توان از ابتدا به چیدن آن‌ها مشغول شد. البته می‌توانید با توجه به الگوی داده شده در پازل‌های کوچکتری به چیدن آن‌ها مشغول شوید و با کنارهم قرار دادن رنگ‌های مرتبط، بخشی از پازل را به صورت کوچکی فراهم آورید.


چیدن پازل 1000 تکه


4.خود را در میانه پازل به چالش بکشید

به طور کلی چیدن پازل با ابعاد متفاوت، از 10 تکه آن گرفته تا 1000 تکه آن، مغز را به چالش می‌کشد. این که فکر کنید چگونه طرح پازل خود را به وجود بیاورید، بسیار هیجان‌انگیز است. هنگامی که نقاط مشخص و ساده پازل را تکمیل کردید، وارد مرحله سخت‌تر آن می‌شوید! حال چگونه باید از تکه‌های موجود، الگوی میانی را بچینید؟ در این زمان کافی است کمی تفکر کنید، از نمایی دورتر به پازل خود نگاه کرده و یا به تصویر آن توجه داشته باشید. خود را رها کنید و خارج از اصول و قوانین با چیدن و در کنار هم گذاشتن تکه‌ها، از مسیر خود لذت ببرید.


5.گروه‌‌های رنگی را در جای تقریبی خود قرار دهید

مسلما چیدن قسمت میانی از قسمت‌های دیگر سخت‌تر خواهد بود. در آموزش چیدن پازل 1000 تکه شما یاد می‌گیرید چگونه از پس این مرحله برآیید. اگر دقت کنید در ابتدای کار، تکه‌های پازل را بر اساس رنگ‌ها گروه بندی کردیم. قطعا رنگ‌های مشابه، مربوط به یک قسمت از پازل هستند. می‌توانید به چیدن آن‌ها در کنار هم، بعضی از تصویر پازل را تکمیل کنید. حال با جای دادن آن در مکان تقریبی در پازل، قسمتی از مرحله‌ی چالش برانگیز میانی را پشت سر گذاشته‌اید و می‌توانید با نقاط ساده‌ای که به وجود آورده‌اید، به ادامه کامل کردن پازل بپردازید.


پازل 1000 تکه


6.با تکرار چینش، پازل را تکمیل کنید.

در آخر برای اینکه پازل 1000 تکه خود را کامل کنید، با چرخش بین مراحل ۳، ۴ و ۵ به کامل کردن پازل خود بپردازید. وقتی که به این مرحله می‌رسید، قطعا در مسیر سراشیبی چیدن پازل قرار گرفته‌اید. شما می‌توانید با توجه طرح و الگوی پازل و همچنین توجه به رنگ تکه‌ها، بخش‌های کوچک‌تری از پازل را بچینید و با قرار دادن آن‌ها در محیط پازل،‌ کار خود را کامل کنید. همچنین زمانی که بخشی از پازل به درستی انجام می‌شود، کناره‌های آن نقاط مشخصی هستند که به سادگی تکمیل می‌شوند.


3 نکته طلایی در آموزش چیدن پازل 100 تکه

برای آنکه بتوانید پازل خود را به صورت حرفه‌ای تمام کنید، می‌توانید به ۳ نکته طلایی در آموزش چیدن پازل 1000 تکه دقت نمایید. این نکات به شما یادآوری می‌کنند که هر کاری نیازمند توجه، تمرکز و مقاومت است. با توجه به موارد زیر می‌توانید به راحتی با توجه به مراحل آموزش چیدن پازل، آن را با سرعت بیشتری پیش ببرید و اوقات خوشی را در مسیرتان داشته باشید.

⇐ معرفی بازی: بازی فکری آبینوس


1. به تصویر پازل توجه داشته باشید.

اینکه تصویر کلی پازل را در ذهن خود داشته باشید، به ضمیر ناخودآگاه شما نیز کمک می‌کند تا چینش بهتری داشته و قدم‌های مناسبی بردارید. توجه به طرح اصلی، اشتباهات شما را کاهش می‌دهند. برای این کار می‌توانید تصویر اصلی را در کنار خود، در جایی که به راحتی قابل دیدن باشد، قرار دهید.


پازل


2. گام‌‌های کوچک بردارید.

از مهم‌ترین نکات در آموزش چیدن پازل 1000 تکه، آهسته پیش رفتن است. همانطور که گفته شد می‌توانید با جور کردن تکه‌ها، بخش‌های کوچک‌تری از پازل را تکمیل کنید و در جای خود بگذارید. همچنین با برداشتن گام‌های کوچک و منظم، روند کار شما راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود.


3. ناامید نشوید!

چیدن پازل، با آنکه فعالیتی چالش برانگیز است اما می‌تواند سخت و طاقت‌فرسا نیز باشد. اکثر افراد وقتی در چیدن پازل به مانعی برخورد می‌کنند، تسلیم می‌شوند و از ادامه کار خودداری می‌کنند. اگر کمی توجه داشته باشید ممکن است پس از هر گره، کار شما درست شود، پس ناامید نشوید و از چینش تکه‌ها لذت ببرید.


راهنمای آموزش چیدن پازل 1000 تکه

چیدن پازل یکی تفریحات سالم به شمار می‌رود که مخاطبان زیادی دارد. این سرگرمی علاوه بر جنبه فعالیتی برای اوقات فراغت، ذهن شما را به چالش می‌کشد. شما می‌توانید با انجام مراحل آموزش چیدن پازل 1000 تکه، تصویر نهایی را کامل کنید. تنها کافی است ابتدا تکه‌ها را دسته‌بندی کرده و پس از چینش حاشیه پازل، با توجه به رنگ و طرح، به چینش قسمت‌های میانی بپردازید. همچنین می‌توانید با کامل کردن بخش‌های کوچکی از پازل به روند کار خود سرعت ببخشید.

شما در هنگام چیدن پازل 1000 تکه از چه روشی استفاده می‌کنید؟

 

مطالب مرتبط:

حوصلت سر نره | بازی فکری ۴ نفره برای اوقات فراغت

آموزش بازی اتللو | بیاموزید و برنده شوید


دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.