بروزرسانی شده در ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

10 اسباب بازی پسرانه برتر سال 2021

10 اسباب بازی پسرانه برتر سال 2021
زمان مطالعه : ۱۸ دقیقه ۱۰۷۲ بازدید ۰ نظر

اگر به دنبال یک اسباب بازی پسرانه مناسب فرزندتان می گردید، می توانید در این مقاله بهترین اسباب بازی ها را در سال 2020 بیابید.

آیا شما هم دغدغه‌ی انتخاب بهترین اسباب بازی پسرانه را دارید؟ آیا تولد پسرتان نزدیک است و نمی‌دانید با وجود کمد پر از وسایل و اسباب بازیش، دیگر چه چیزهایی وجود دارد که می‌توانید برایش تهیه کنید؟ احتمالا اینها سوالاتی هستند که شما در ذهن خود دارید. این سوالات باعث شده که با وجود مشغله و کار زیاد، مشغول خواندن مقالاتی مانند مقاله ما باشید. به هر حال الان جای درستی هستید!

برای خرید اسباب بازی پسرانه، باید به یک سری از فاکتورهای مهم مثل سن، روحیه، مدل بازی کردن (بازی کردن پسر شما به دلیل شیطنت زیاد گاهی با خطر همراه بوده یا نه) و سلیقه‌اش توجه کنید. امروزه برخلاف گذشته برای خرید هدیه یا جایزه برای کودکان انتخاب‌های زیادی دارید. بنابراین اگر شخصی را که قصد دارید برای او هدیه تهیه کنید به خوبی می‌شناسید، با ما همراه باشید تا با ارائه‌ی 10 گزینه جذاب برای خرید هدیه، کار شما را آسان کنیم.


عوامل مهم برای انتخاب بهترین اسباب بازی پسرانه

برخلاف دخترها، پسرها روحیه‌ی خشن‌تر و جدی‌تری دارند؛ بنابراین احتمالا تا آلان دقت کرده‌اید که در حین بازی کردن با رقیب فرضیشان دعوا می‌کنند یا سروصدای زیادی دارند. این مدل بازی کردن تا حدودی طبیعی است. البته دقت کنید که از مدل بازی کردن فرزندتان می‌توانید به شرایط روانشناختی او پی ببرید. یکی از روش‌هایی که روانشناسان از طریق آن به مشکلات درونی کودک پی می‌برند، توجه به موضوع نقاشی و نحوه‌ی بازی کردن است. اگر احساس می‌کنید نسبت به گذشته در بازی کودک خشونت بدون دلیل بیشتر شده، نسبت به شرایط او حساس‌تر شوید.

با این مقدمه می‌توانید یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب وسایل بازی برای کودک خود را حدس بزنید! این فاکتور مهم توجه به شرایط و روحیه‌ی کودک است. روحیه با سلیقه کودک دو معقوله جدا از هم هستند. اگر احساس می‌کنید کودک احتیاج به وسایلی دارد که کمی او را آرام‌تر کند، می‌توانید به خرید اسباب بازی‌هایی مانند خمیر بازی یا خمیر شنی فکر کنید. اما اگر کودک گوشه گیری دارید یا احساس می‌کنید به هر دلیلی بهتر است سطح هیجان را در کودک بالا ببرید، اسباب بازی‌هایی مانند: سه چرخه، اسکوتر، بازی‌های کارتی و ماشین‌های اسباب بازی کوچکی مثل کامیون و ماشین مناسب هستند. (برای انتخاب هدیه مناسب در خصوص اسباب بازی پسرانه ، تهیه‌ی ماشین کنترلی برای یک کودک گوشه گیر و درون گرا مناسب است).


و اما فاکتور مهم...

فاکتور مهم بعدی توجه به سن کودک است. سن کودک یکی موارد مهم در انتخاب اسباب بازی مناسب است. شاید دیده باشید روی بعضی از وسایل بازی عبارت «این اسباب بازی مناسب کودکان زیر 3 سال نیست» نوشته شده. دلیل اهمیت این مسئله آن است که این وسایل، دارای اجزای تیز یا جدا شونده هستند. بنابراین احتمال آسیب دیدن کودک در حین بازی وجود دارد. یکی دلایل مهم دیگر برای توجه به سن کودک در انتخاب اسباب بازی آن است که برخی از اسباب بازی‌ها به دلیل پیچیدگی یا مناسب نبودن با روحیه‌ی کودکان در سنین پایین، در عوض سود رساندن و سرگرم کردن آنها، بیشتر باعث ضرر می‌شوند.

فاکتور سوم برای انتخاب اسباب بازی، توجه به سلیقه کودک است. شما می‌توانید سلیقه کودک را از طریق توجه به کارتون‌های مورد علاقه‌اش و اسباب بازی‌های دیگری که ساعت‌های زیادی با آنها بازی می‌کند، حدس بزنید. همچنین اگر سن او 3 سال به بالا است، می‌توانید از او بخواهید خودش راجع به علایقش با شما صحبت کند. (از جمله یکی از محبوب‌ترین اسباب بازی پسرانه ماشین و اسباب بازی محبوب دخترانه عروسک‌های رنگی است).


10 پیشنهاد برتر از اسباب بازی پسرانه

پیشنهاد اول: اسباب بازی دایناسور

دایناسور یکی از اسباب بازی‌های محبوب در بین پسران کوچک و بعضا بزرگ است! پیشنهاد می‌کنیم که روی تهیه‌ی دایناسورها یعنی اسباب بازی پسرانه محبوب و معروف برای هدیه فکر کنید؛ زیرا خرید این اسباب بازی، کودک را به طور غیرمستقیم تشویق می‌کند که راجع به تاریخ و دنیای جانوران علاقه مند شده و مایل باشد بیشتر اطلاعات بگیرد. پیشنهاد می‌کنیم که در کنار تهیه‌ی این نوع اسباب بازی، در مورد تاریخ دایناسورها با شیوه‌های خلاقانه با آنها صحبت کنید.

نکته مثبت در مورد این نوع اسباب بازی آن است که غالب دایناسورها قطعه‌ی جدا شونده‌ای ندارند؛ بنابراین احتمال این که در حین بازی قطعه‌ای جدا شود و کودک بتواند آن را داخل دهان خود ببرد، وجود ندارد. سالیانه تعداد زیادی از کودکان به دلیل گیر کردن قطعات اسباب بازی در حلق یا بینی‌شان در بیمارستان بستری می‌شوند. بنابراین جهت تهیه اسباب بازی برای کودکان زیر 3 سال، حساسیت بیشتری از این نظر به خرج دهید تا کودک در حین بازی دچار آسیب نشود.


پیشنهاد دوم: تفنگ اسباب بازی پلیسی

تفنگ، یکی از انواع اسباب بازی پسرانه محبوب و پرطرفدار است. تهیه‌ی تفنگ راهی است که قدرت تخیل و تحرک کودکان را تقویت کنید. به هر حال پسر شما به خاطر سربازی ناگزیر هست که زمانی تفنگ دست گرفتن را امتحان کند! اگر فرزندتان علاقه مند به بازی‌ها و کارتون‌های جنگی باشد، احتمالا با دیدن تفنگ، بسیار هیجان زده خواهد شد و زمان طولانی با تفنگ بازی مشغول خواهد بود. توصیه می‌کنیم برای خرید تفنگ فرزندتان را محدود نکنید. در عوض برای او تفنگی را تهیه کنید که قطعه‌های تیز یا خطرناکی مانند ساچمه نداشته باشد.


تفنگ پلیس

 

پیشنهاد سوم: اسباب بازی فکری

اسباب بازی‌های فکری بهترین و سالم‌ترین وسایل بازی هستند که می‌توانید برای کودک تهیه کنید. با کمک اسباب بازی‌های فکری، شما می‌توانید ابعاد مختلف شخصیت و مغز کودک را تقویت کنید. آزمون‌های مختلفی وجود دارند که غالبا در سن پیش دبستانی یا ابتدایی از کودک گرفته می‌شوند تا نقاط قوت و ضعف او را از نظر ذهنی و روانشناختی مشخص کنند. شما با کمک نتایج این آزمون‌ها می‌توانید بهترین اسباب بازی‌هایی را که می‌توانند نقاط قوت او را حفظ و نقاط ضعفش را تقویت کنند، انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما تهیه بازی‌های کارتی و بازی‌های استراتژیک است. زیرا با تهیه این نوع بازی‌ها ضمن اینکه کودک را به خوبی سرگرم می‌کنید، نکات آموزشی زیادی را نیز به او آموزش می‌دهید. همچنین به تقویت تمرکز و قدرت تصمیم گیریش کمک می‌کنید. سعی کنید در ابتدای تهیه‌ی بازی، به او در مورد قوانین بازی سخت‌گیری نکنید تا علاقه و ذوق کودک به ادامه‌ دادن این نوع بازی‌ها کم نشود.

توصیه می‌کنیم برای تهیه بازی‌های فکری (در کودکان زیر 3 سال) از بازی‌هایی مانند: پازل مخصوص، لگو، پرتاپ توپ‌های رنگی و رنگ آمیزی یا به طور کلی بازی‌هایی که ضمن داشتن قوانین ساده، به خاطر رنگارنگ بودن و شکل فانتزی کودک را به بازی کردن علاقه‌مند می‌کنند، شروع کنید. در خصوص اسباب بازی پسرانه محبوب، کارت‌هایی که عکس ماشین دارند انتخاب مناسبی هستند.یکی از محبوب‌ترین اسباب بازی‌های فکری که اوقات خوشی را برای پسربچه‌ها فراهم خواهد کرد، «بازی فکری کانگورو  هدبند بازیتا» نام دارد. این اسباب بازی پسرانه برای کودکان بالای 5 سال مناسب بوده و  از 6 هدبند پلاستیکی، یک ساعت شنی و تعدادی کارت تصاویر تشکیل شده‌است. بازیکنان می‌توانند به دو الی 6 گروه مجزا تقسیم شده و با یکدیگر رقابت کنند. نحوه‌ی انجام بازی نیز به گونه‌ای است که به ترتیب یک کارت بر روی هدبندها قرار می‌گیرد. صاحب هدبند باید تعداد سوالات مشخصی از رقبای خود بپرسد تا به تصویر کارت برسد. برنده‌ی بازی نیز با شمارش سکه‌های هر بازیکن، معین می‌شود.  نکته جالب توجه آن است که این کارت‌ها به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی نوشته شده و کودکان را با لغات جدید این زبان‌ها آشنا می‌کند. همچنین تقویت تمرکز کودک و آموزش روش‌های حل مسئله به کودک از دیگر فواید این بازی فکری کارتی است. از جزییات این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

6 عدد هدبند

1 ساعت شنی

کارت تصاویر

تعدادی سکه پلاستیکی

undefined

خرید بازی فکری کانگورو هدبند بازیتا


پیشنهاد چهارم: فیگور شخصیت‌های مورد علاقه

یکی دیگر از اسباب بازی‌های پسرانه مناسب برای هدیه دادن، فیگور یا مجسمه مینیاتوری شخصیت‌های مورد علاقه‌اش در کارتون‌های مختلف است. این نوع اسباب بازی‌ها به علت تداعی کارتون برای کودک، باعث تقویت قوه خیال پردازی و خلاقیت می‌شوند. اغلب این فیگورها اجزای جداشونده‌ای ندارند، بنابراین در هنگام بازی کردن خطری کودک را تهدید نمی‌کند. شما همچنین می‌توانید علاوه بر تهیه‌ی فیگور شخصیت‌های کارتونی، فیگور حیات وحش را نیز تهیه کنید تا بتوانید به او در مورد حیوانات آموزش دهید.


فیگور


 

پیشنهاد پنجم: ماکت (اسباب بازی پسرانه محبوب)

ماکت‌ها از جهات زیادی کاملا مشابه فیگورها هستند. هر دو آنها مدل‌های مینیاتوری از افراد و وسایل مختلفی مثل انواع ماشین، تراکتور، خانه و وسایل خانه هستند. به دلیل این شباهت‌ها کودکان علاقه زیادی به بازی کردن با آنها دارند. بنابراین ساعت‌های زیادی را با آنها سرگرم خواهند بود. پیشنهاد می‌کنیم اگر پسربچه‌ی پرانرژی و فعالی دارید، این هدیه را انتخاب کنید. به شما قول می‌دهیم بعد از هدیه دادن آن، شب را با آرامش بیشتر و زودتر از شب‌های دیگر، به خواب می‌رود! ( برای اینکه فرزندتان سریع‌تر به رختخواب برود، هنگام شام سرو دوغ را فراموش نکنید).اما این محصولات اعجاب‌انگیز را چگونه برای فرزند خود مهیا کنیم؟ شرکت مهارت‌افزا انواع اسباب بازی‎های ساختنی پسرانه را تولید و به بازار عرضه می‌کند. یکی از محبوب‌ترین این محصولات در سایت آریالند، «اسباب بازی ساختنی منجنیق و دژکوب مهارت افزا» نام دارد. این محصول برای کودکان بالای 8 سال طراحی شده و 102 قطعه‌ی چوبی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. کودک می‌تواند با استفاده از دفترچه‌ی راهنما‌ی محصول، ماکت منجنیق خود را ساخته و از بازی با آن، لذت ببرد. از مزیت‌های این محصول می‌توان به آموزش مفاهیم فیزیک، تقویت مهارت‌های حرکتی کودک و بهبود تمرکز او اشاره کرد. 


اسباب بازی ساختنی منجنیق و دژکوب مهارت افزا

خرید اسباب بازی ساختنی منجنیق و دژکوب مهارت افزا


پیشنهاد ششم: اسباب بازی‌های کنترلی

این پیشنهاد شاید محبوب‌ترین پیشنهاد ما برای خرید اسباب بازی پسرانه باشد. از جمله‌ بهترین اسباب بازی پسرانه، ماشین کنترلی است. غیر از علاقه کودک به این نوع اسباب بازی‌ها، شاید به این موضوع دقت کرده باشید که هنگام انتخاب ماشین کنترلی، پدر کودک هم هیجان زیادی دارد و حواسش کامل پرت امکانات ماشین‌های مختلف می‌شود. (احتمالا فکر می‌کنید او بیشتر به این اسباب بازی علاقه دارد!). اسباب بازی به غیر از جنبه سرگرمی، از جهات مختلفی نیز برای کودک مفید است.

اولین مورد اینکه به خاطر کنترل حساس، تمرکز فرزند شما بالا می‌رود. در درجه دوم باعث بالا رفتن هیجان کودک می‌شود. بالا رفتن میزان هیجان باعث می‌شود که هورمون‌های مختلفی در بدن ترشح شده و مغز کودک فعال نگه داشته شود. فعالیت زیاد کودک باعث می‌شود که از لحاظ وزنی و سوخت و ساز، در شرایط مناسبی بمانند (البته در خصوص انتخاب اسباب بازی پسرانه مناسب، به این دقت کنید که تحرک در پسرها غالبا بالا هست، بنابراین وسایلی که لازم باشد در آرامش با آنها سرگرم باشند، گاهی انتخاب مناسب‌تری است). در مواقعی پیش می‌آید که اجزای اسباب بازی او دچار اشکال می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم اجازه دهید خودشان اسباب بازی را تعمیر کنند. شاید این کار نتیجه موفقیت آمیزی نداشته باشد، اما به قدرت حل مسئله و خلاقیت کودک به میزان زیادی کمک می‌کند.


پیشنهاد هفتم: اسباب بازی‌های ساختنی

اسباب بازی‌های ساختنی یکی از انواع هدیه‌هایی هستند که برای کودکان جنبه‌ی سرگرمی همراه با آموزش دارند. این نوع وسیله بازی به قدرت تمرکز و خلاقیت کودک کمک می‌کند و برای سنین مختلف با اندازه قطعات و پیچیدگی متفاوتی ارائه می‌شود. بنا به سلیقه‌ی کودک می‌توانید طرح‌های ماشین یا خانه‌ی عروسکی را تهیه کنید و از کودک بخواهید طبق نقشه، قطعات را به یکدیگر متصل کند. البته دقت کنید که اگر این اسباب بازی دارای قطعات خیلی کوچک باشد، ممکن است کودک آن را داخل گلوی خود ببرد.برای ایمنی بیشتر می‌توانید از انواع پک کاردستی استفاده کرده و تجهیزات لازم برای این بازی ساختنی را در اختیار کودک خود قرار دهید. «کاردستی عروسک نمدی سینا کوچولو مدل میخک» از مناسب‌ترین محصولات برای خرید اسباب بازی پسرانه محسوب می‌شود. با خرید این محصول، کودک ابزار مناسبی همچون نخ و سوزن پلاستیکی را در اختیار داشته و می‌تواند با کمک دفترچه‌ی راهنمای، عروسک نمدی سینا کوچولو را با دست‌های خود خلق کند. این یار و دوست صمیمی به افزایش اعتماد به نفس کودک نیز کمک شایانی خواهد کرد. از ابزار این پک کاردستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

●       3 بسته نخ

●       سوزن

●       الیاف

●       نمدهای برش خورده

●       دفترچه راهنما


کاردستی عروسک نمدی سینا کوچولو مدل میخک

خرید کاردستی عروسک نمدی سینا کوچولو مدل میخک


انواع لگو اسباب بازی نیز به عنوان یکی از پرفروش‌ترین اسباب بازی پسرانه در سالیان اخیر محسوب می‌شود. این اسباب بازی ساختنی کودکان را برای ساعات متوالی سرگرم کرده و مهارت‌های گوناگونی همچون تفکر سه بعدی، هماهنگی چشم و دست، توانایی ماهیچه‌ها و… را در آن‌ها تقویت می‎کند. «اسباب بازی لگو بازیتا باکس 60 تایی» یکی از ایده‌آل‌ترین اسباب بازی‌ها برای کودکان بالای سه سال به شمار می‌رود. قطعات لگو‌ی بازیتا از جنس پلاستیک مرغوب تهیه شده و هیچگونه زائده‌ی خطرناکی بر روی آن وجود ندارد. به این ترتیب می‌توانید با خیال راحت آن را در اختیار فرزند خردسال خود قرار داده و استعدادهای او را شکوفا سازید. 


اسباب بازی لگو بازیتا باکس 60 تایی

خرید اسباب بازی لگو بازیتا باکس 60 تایی


پیشنهاد هشتم: بولینگ

بولینگ وسیله بازی حاوی 9 میله‌ی رنگی است که به وسیله پرتاب مستقیم، توپ‌ها می‌ریزند. این بازی دارای هیجان بالایی است و ضمن تمرکز زیاد به تحرک بالایی نیز احتیاج دارد. توپ‌های بولینگ مخصوص کودک، بسیار سبک بوده و به وسایل خانه آسیب نمی‌رساند. این بازی برای کودکان بالای 3 سال مناسب است؛ زیرا مغز کودک دائما در حال تکوین است و مغز کودکان زیر 3 سال هنوز آن سطح از تمرکز و تصمیم گیری را که برای بولینگ و بسیاری از بازی‌های مشابه دیگر مورد نیاز است ندارد.

در دوران کرونا که کودکان اوقات زیادی را در خانه مشغول بازی‌های کامپیوتری هستند و تحرک زیادی ندارند، توصیه می‌شود با تهیه‌ی این قبیل بازی‌ها، آنها را وادار به فعالیت و تحرک کنید.اگر به دنبال خرید یک ست بولینگ با کیفیت و کاربردی برای فرزند خود هستید، ما به شما «بولینگ پیکاردو طرح دختر و دزد دریایی» را معرفی می‌کنیم. این محصول به عنوان یک اسباب بازی پسرانه، برای کودکان بالای سه سال مناسب بوده و علاوه بر جنبه‌ی سرگرمی، تحرک کودکان را نیز دوچندان می‌کند. از فواید این محصول می‌توان به تقویت مهارت‌های حرکتی و کاهش انرژی منفی پسربچه‌ها اشاره کرد. همچنین کودکان با انجام این بازی ورزشی، احساس تعادل خود را نیز تقویت کرده و با روش‌های هدف‌گیری دقیق آشنا می‌شوند. جنس خارق‌العاده این محصول کودکان را با بافت چوب و طبیعت آشنا کرده و حال‌وهوای آن‌ها را دگرگون خواهد کرد. این بازی روش‌های اندازه‌گیری کودک را نیز به چالش خواهد کشید. از جزییات این اسباب بازی پسرانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

● 6 پین بولینگ چوبی

● یک عدد توپ


بولینگ پیکاردو طرح دختر و دزد دریایی

خرید بولینگ پیکاردو طرح دختر و دزد دریایی


پیشنهاد نهم: اسکیت برد

اسکیت برد یکی از پرتحرک‌ترین پیشنهادات ما در میان لیست اسباب بازی پسرانه است. اگر وقت یا فضای کافی در اختیار دارید که می‌توانید در شرایط مناسب، کودک را برای اسکیت سواری بیرون ببرید این پیشنهاد را از دست ندهید! اسکیت برد وسیله‌ای است که برای کودکان با سن بالای 5 سال مناسب است زیرا کودک باید تعادل کافی برای بازی کردن و هدایت آن داشته باشد و همچنین بتواند تشخیص دهد که در جاهای خطرناکی مانند خیابان و اطراف جوی نرود.

این بازی را می‌توان یک نوع ورزش در نظر گرفت، زیرا کودک برای هدایت و نگه داشتن اسکیت در حین سرعت به قدرت بالایی احتیاج دارد. البته انواع اسکیت برد انگشتی نیز موجود است که می‌توانید آن را برای کودکان زیر 5 سال تهیه کنید. این اسکیت برد باعث تقویت قدرت تمرکز کودک می‌شود، زیرا کودک باید در نقشه همراه با خودش (یا مسیری که شما تعیین می‌کنید) اسکیت برد را هدایت کند.


پیشنهاد دهم: وسایل پزشکی

شاید به خاطر داشته باشید زمانی که از شما می‌خواستند شغل مورد علاقه‌تان را بگویید اولین چیزی که اشاره می‌کردید، دکتر شدن بود. پزشک بودن آرزوی بسیاری کودکان و بعضا بزرگسالان است. تهیه وسایل پزشکی جز پیشنهادات مناسب اسباب بازی پسرانه و دخترانه است. شما با تهیه‌ی این اسباب بازی می‌توانید راجع به کاربرد آنها با کودک صحبت کنید. برای مثال به کودک یاد بدهید که مصرف قرص‌ها تنها با تجویز پزشک و در زمان بیماری انجام می‌شود. بنابراین هیچ موقع به عنوان آبنبات داروها را مصرف نکند.

البته در صورتی که کودک اصرار به دکتر بازی با داروها را داشت، می‌توانید خودتان با تهیه‌ی شربت رنگی و توضیح دادن خطرات دست زدن به داروهای واقعی، او را در بازی همراهی کنید.


جمع بندی

در این مقاله در ابتدا به بررسی عواملی که می‌توانید با در نظر گرفتن آنها اسباب بازی مناسبی را تهیه کنید پرداختیم و بعد 10 پیشنهاد عالی را برای تهیه اسباب بازی پسرانه مناسب که می‌توانید برای تهیه هدیه در نظر بگیرید، عنوان کردیم. یکی دیگر از فاکتورهایی که لازم است برای تهیه‌ی اسباب بازی در نظر بگیرید این است که اسباب بازی مورد نظرتان جنس مناسبی داشته باشد که اگر کودک آن را به دهان خود برد برایش مشکلی ایجاد نشود.

یکی از راه‌های که می‌توانید اسباب بازی تهیه کنید از هر لحاظ برای کودک مشکلی ایجاد نکند این است که از مکان‌های معتبری آن را تهیه کنید. پیشنهاد ما این است که اسباب بازی و لوازم تحریر خود را از سایت فروشگاه اینترنتی آریالند سفارش دهید تا از کیفیت آن مطمئن باشید.

کلمه کلیدی: اسباب بازی پسرانه

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.