علوم با دکتر جف: علم چیست؟
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: علم چیست؟

«آموزش آزمایش کردن به کودکان» ‌می‌تواند آن‌ها را به دنیای علم علاقه‌مند کند. در این ویدیو، دکتر جف از انواع تکنیک‌های آموزشی استفاده کرده و مهارت‌های ذهنی و شناختی کودکان را تقویت می‌کند. همچنین کودک پاسخ علم چیست را در می‌یابد.

موضوع

درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

«در آینده می‌خواهید چه کاره شوید؟» این عبارت یکی از محبوب‌ترین موضوعات انشا در دوران دبستان محسوب می‌شود. کودکان خردسال دوست دارند، با تخیلات خود به دنیاهای جدید قدم بگذارند. بنابراین برای نوشتن این انشا نیز از تخیل خود بهره گرفته و مشاغلی همچون دکتر، مهندس، فوتبالیست و... را انتخاب می‌کنند. در این میان، تعدادی از کودکان خود را در قامت یک دانشمند تصور خواهند کرد. شاید این کودکان درک درستی از مفهوم دانش و دانشمند نداشته باشند، اما به واسطه‌ی انواع اسباب بازی کودک همچون تلسکوپ، ذره‌بین و... با فعالیت‌های دانشمندان آشنا هستند. «آموزش آزمایش کردن به کودکان» این چنینی، یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌های جهان محسوب می‌شود. به دنبال انجام آزمایشات علمی نیز در ذهن این کودکان، همواره یک علامت سوال مهم پدیدار خواهد شد. «علم چیست؟»  به همین دلیل، برای پاسخ دادن به یکی از اصلی‌ترین سوالات کودکان دانشمند و «آموزش آزمایش کردن به کودکان» به آن‌ها، از شرلوک جف در آریالند آکادمی کمک خواهیم گرفت. ویدیو‌ی آموزشی امروز با موضوع «علم چیست؟» ارائه می‌شود که دکتر جف در آن با ظاهری متفاوت در آزمایشگاه خود حاضر می‌شود تا «آموزش آزمایش کردن به کودکان» را برای آن‌ها هیجان انگیز و جذاب‌تر کند. در واقع، آکادمی علوم آریالند با ارائه‌ی محتوایی سرگرم‌کننده و جذاب سعی دارد، «آموزش آزمایش کردن به کودکان» را برای شما والدین و مربیان گرامی ساده‌تر کند. همانطور که اشاره کردیم، شروع ویدیوهای آموزشی آریالند با یک اتفاق سوال‌برانگیز آغاز می‌شود. به این ترتیب، تمرکز و دقت کودک به سمت نکات آموزشی جلب می‌شود. سپس دکتر جف، معنای علم را در یک عبارت ساده و قابل فهم بیان می‌کند تا کودک به راحتی بتواند با موضوع ویدیو یا «علم چیست؟» ارتباط برقرار کند. با این ترفند، ذهن مخاطبان برای «آموزش آزمایش کردن به کودکان» آماده‌ خواهد شد. در گام بعدی، مهم‌ترین ابزار و مهارت‎های علمی لازم برای کار دانشمندان نیز معرفی می‌شود که کودک با تمرین بسیار می‌تواند آن‌ها را در خود تقویت کند. از اهمیت قسمت «خودت انجامش بده!» غافل نشوید. این بخش با هدف افزایش تجربیات کودک و «آموزش آزمایش کردن به کودکان» برای شما دوستان آریالندی ارائه می‌شود. انجام این آزمایشات، آموزش مفاهیم علوم را برای کودکان نیز ساده‌تر می‌کند. زیرا آن‌ها به صورت عملی پا به دنیای علم می‌گذارند و ارتباط بهتری با محیط زیست برقرار خواهند کرد. 


همچنین انجام آزمایشات حضوری و «آموزش آزمایش کردن به کودکان» به صورت عملی می‌تواند، نکات مهم علمی را در ذهن کودک نهادینه کرده و او را از خطا و اشتباه در امان بدارد. وسایل مورد نیاز برای انجام این آزمایشات نیز بسیار ساده و در دسترس خواهد بود. همچنین برای انتخاب آزمایشات علمی، سلامت کودکان نیز در نظر گرفته شده‌است. به این ترتیب، شما می‌توانید این فعالیت‌های علمی را به همراه فرزند خود انجام داده و نگران سلامت او نباشید. حضور شما در کنار فرزندتان نیز اشتیاق او برای «آموزش آزمایش کردن به کودکان» را چندین برابر خواهد کرد. شما می‌توانید به سایت کارپازل مراجعه کرده و از این طریق، آزمایشات بیشتری را به کودک خود پیشنهاد دهید.


در نظر داشته باشید که امروزه، تنها کتاب‌های درسی و دفتر مشق و... برای آموزش ذهن کنجکاو نسل جدید کافی نخواهد بود. به همین دلیل، آکادمی آریالند روش موثر و مدرن‌تری برای «آموزش آزمایش کردن به کودکان» خردسال پیشنهاد می‌دهد. این رسانه‌ی‌ دیجیتالی از انواع ویدیوها‌ی آموزشی، کاربرگ‌ها و... با تصاویر با کیفیت و گرافیکی جذاب استفاده می‌کند تا علاقه‌ی کودکان به یادگیری را چندین برابر کند.


بدون شک، استفاده از کاربرگ‌های آکادمی در ارتقا موفقیت تحصیلی کودکان نیز بی‌تاثیر نخواهد بود. شما می‌توانید آزمایشات و فعالیت‌های این کاربرگ‌ها را به صورت عملی و همراه فرزند خود انجام داده و نسبت به «آموزش آزمایش کردن به کودکان» خود اقدام کنید. برای همراه شدن با آکادمی آریالند نیز می‌توانید در سایت عضو شوید. با تکمیل مراحل عضویت، امکانات این مرکز آموزشی به صورت رایگان در دسترس شما خواهد بود. از همراهی شما دوستان آریالندی سپاسگزاریم! منتظر ویدیوهای آموزشی بعدی باشید!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.