قصه با ریحان: مهمان ناخوانده

در این ویدیو، داستان کودکانه‌ی مهمان ناخوانده با تکنیکی مدرن روایت می‌شود. خاله ریحان برای قصه‌گویی خود از انواع کاردستی استفاده کرده و به این شیوه، قوه‌ی تخیل و داستان‌سرایی کودکان را تحریک می‌کند. شما می‌توانید از کاردستی‌های این ویدیو استفاده و مهارت‌های کلامی، ارتباطی و اجتماعی فرزند خود را نیز تقویت کنید.

ویدیو برای شما فعال است

درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

ما آریالندی‌‌ها توی سرزمین رنگین‌کمونی نشسته بودیم که ناگهان صدای زنگ در بلند شد. در رو باز کردیم و صدای قهقهه‌ی خاله پیرزن را شنیدیم. در کمال تعجب خاله پیرزن و حیووناش پشت در ایستاده بودند. خاله ریحان هم از فرصت استفاده کرد و آدمک‌های مقوایی خودش را با استفاده از قیچی، مقوا و چسب ساخت. مهمانان ناخوانده آریالند هنوز حضور داشتند که دست به کار شدیم و «داستان کودکانه ی مهمان ناخوانده» را برای شما ضبط کردیم. برای شنیدنش آماده هستین؟

تماشای این ویدیو برای کودکان خردسال ۳ الی ۷ سال بسیار لذت‌بخش و جذاب خواهد بود. شما والدین گرامی نیز می‌توانید به فرزند خود ملحق شده و ساعات دلپذیری را همراه «آریالند آکادمی» سپری کنید. در ادامه می‌توانید از شیوه‌ی داستان‌پردازی خاله ریحان ایده گرفته و برای فرزند خود قصه بگویید. تماشای ویدیو‌های ادبیات نه تنها جنبه‌ی سرگرمی دارد، بلکه مهارت‌های بسیاری را در کودکان تقویت خواهد کرد. از مزایای قصه‌های آکادمی و به خصوص «داستان کودکانه ی مهمان ناخوانده» برای کودکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آشنایی با فرهنگ و قصه‌های محلی ایران
  • تقویت روحیه‌ی تیمی
  • آموزش نظم و انضباط
  • کمک به شناخت احساسات مثبتی همچون مهربانی، دلسوزی و...
  • آموزش شیوه‌های مهمان‌نوازی


می‌توان گفت، این مزایا دلیل مناسبی برای محبوبیت روزافزون «داستان کودکانه ی مهمان ناخوانده» در نظر گرفت. در آکادمی آریالند خاله ریحان از شیوه‌ی ساخت کاردستی برای قصه‌گویی استفاده می‌کند. شما نیز می‌توانید لوازم مورد نیاز را برای فرزند خود خریداری کرده و مهارت‌های دست ورزی و خلاقیت او را تقویت کنید. البته توصیه می‌شود، شما نیز در هنگام انجام این سرگرمی به فرزند خود ملحق شوید. «داستان کودکانه ی مهمان ناخوانده» را همزمان بازگو کنید و ساعات جذابی را برای فرزند خود به ارمغان بیاورید. نگران شیوه‌ی ساخت حیوانات داستان نباشید. شما می‌توانید مراحل ساخت این خاله پیرزن را از ویدیوی «ساخت خاله پیرزن خمیری» که در بخش خلاقیت و هنر آکادمی آپلود شده، مشاهد کنید. 


برای مشاهده‌ی ویدیوی ساخت خاله پیرزن خمیری، اینجا کلیک کنید.برای روایت «داستان کودکانه ی مهمان ناخوانده» نیز می‌توانید متن داستان مهمان ناخوانده را از سایت رادیو کودک دانلود کنید. همچنین برای روایت نمایشی این داستان به یک خانه‌ی جادار و مطمئن نیاز خواهید داشت. خانه‌ای که حیوانات اهلی و بزرگی همچون گاوِ، گوسفند، الاغ و... را در خود جای بدهد. بنابراین برای ساخت این خانه‌ی روستایی باید یک جعبه‌ی مقوایی مهیا کنید. شما می‌توانید با استفاده از ویدیوی «ساخت خانه خاله پیرزن» در آکادمی آریالند، مراحل ساخت این اسباب بازی را به فرزند خود آموزش دهید.

در این بخش ببینید: روش ساخت خانه خاله پیرزن


توجه داشته باشید که ذهن پویا و بازیگوش کودکان خردسال، امکان به خاطر سپردن اطلاعات برای طولانی مدت ندارند. بنابراین اگر تمایل دارید، نکات آموزشی «داستان کودکانه ی مهمان ناخوانده» را در ذهن فرزند خود نهادینه کنید، باید از یک برنامه‌ی زمانی مناسب بهره برده و داستان را برای کودک خود مرور کنید. کاربرگ‌های بخش ادبیات آکادمی، روش مناسبی برای مرور نکات مهم داستان به شمار می‌رود. شما می‌توانید این کاربرگ‌ها را دانلود کرده و نسخه‌ی کاغذی آن را در اختیار فرزند خود قرار دهید. کودک در ضمن رنگ‌آمیزی گربه به داستان خاله پیرزن فکر کرده و جزییات آن را به یاد می‌آورد. در این حالت در روزهای آینده نیز می‌تواند تمام «داستان کودکانه ی مهمان ناخوانده» را از حفظ برای شما روایت کند. 


برای دانلود کاربرگ «رنگ آمیزی گربه خوابالو» اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی ویدیوهای داستان‌گویی بیشتر به بخش ادبیات آکادمی آریالند مراجعه کنید. مشاهده‌ی ویدیوهای آکادمی آریالند برای اعضای ویژه رایگان است. برای این منظور، بهتر است به بخش عضویت ویژه‌ی آریالند مراجعه کرده و یکی از بسته‌های اشتراک را خریداری کنید. به این ترتیب، می‌توانید «داستان کودکانه ی مهمان ناخوانده» را به صورت مکرر و بدون محدودیت برای فرزند خود پخش کرده و مهارت‌های زبانی او را نیز تقویت کنید. منتظر شنیدن داستان‌های بعدی از خاله ریحان باشید. از اینکه همراه تیم آریالند هستید، متشکریم!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.