ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان

درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۸ کاربرگ
۱۲ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

آریالندی‌های عزیز به سفر پرهیجان و تابستانی امروز خوش آمدید. امروز قصد داریم، اطلاعات مفیدی در مورد آشنایی با خورشید برای کودکان ارائه کنیم. مثل همیشه، دکتر جف نیز در سرزمین خیالی و جادویی خود به ما اجازه می‌دهد، سرتاسر زمین را تنها در 10 دقیقه سفر کرده و با این پدیده‌ی مهم طبیعی آشنا شویم. احتمالا فرزند خردسال شما نیز در مورد پدیده‌های طبیعی همچون نور، گرما، سایه و... کنجکاوی کرده‌است. این ویدیو به اکثر سوالات کودکان در این زمینه پاسخ خواهد داد. برای بیان روشن‌تر موضوعات نیز از تصویر‌های جذاب و گویا استفاده شده‌است. به این ترتیب، کودک رابطه‌ی علت و معلولی نور خورشید و ذوب شدن بستنی، بخار شدن آب و... را به صورت تصویری مشاهده و درک خواهد کرد.در واقع، ویدیو‌های آکادمی علوم آریالند از بهترین ویدیو‌های سری تلویزیونی «3...2...شگفتی» انتخاب شده‌است. این سریال تلویزیونی در سال 2019 برای رده‌ی سنی کودک و نوجوان تولید و پخش شد. در این سریال، دکتر جف پدیده‌های علمی را به بهترین شکل ممکن به کودکان آموزش می‌دهد. او از روش‌هایی همچون آزمون و خطا، مدل‌سازی، تصویرسازی و... برای درک بهتر کودکان استفاده کرده و از این طریق، نکات کلیدی فراوانی را در ذهن آن‌ها نهادینه می‌کند. در ویدیوی امروز نیز مفاهیمی همچون گرما، نور، سایه و… به منظور آشنایی با خورشید برای کودکان آموزش داده می‌شود. همچنین شما می‌توانید در زمان مشاهده‌ی ویدیو‌های آریالند به فرزند خود ملحق شده و با انواع متدهای مدرن آموزشی نیز آشنا شوید. سپس با استفاده از انواع اسباب بازی کودک همچون خمیر شنی، رنگ انگشتی، آبرنگ ساده و... محیطی شاد و سرگرم‌کننده برای آموزش فرزند خود فراهم کنید. دکتر جف نیز کودکان را به سرزمین تخیلات خود دعوت می‌کند تا بستر مناسبی برای آموزش آن‌ها فراهم کند.


آکادمی آریالند، به منظور آشنایی با خورشید برای کودکان نیز از تکنیک‌های تصویرگری جذابی استفاده کرده و آزمایش‌های متنوعی را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد. این آزمایش‌ها به راحتی در منزل قابل اجرا هستند، زیرا کودکان برای انجام آن‌ها به وسایل ساده‌ای همچون نور خورشید، بستنی، اسباب بازی‌های پلاستیکی و... احتیاج خواهند داشت. انجام آزمایشات علمی سبب می‌شود کودک پدیده‌های طبیعی را به صورت عملی تجربه کرده و ارتباط قوی‌تری با طبیعت برقرار کند. برای مثال، زمانی که کودک به صورت تجربی آب شدن یخ‌ها را مشاهده می‌کند، فرآیند گرم شدن زمین را راحت‌تر درک خواهد کرد. در واقع، شما می‌توانید پس از تماشای ویدیو‌ی آموزشی آشنایی با خورشید برای کودکان با فرزند خود در مورد موضوعات محیط زیستی همچون گرمایش زمین، آب شدن یخچال‌های قطبی و بالا آمدن سطح آب دریاها نیز صحبت کرده و آگاهی آن‌ها را نسبت به تنها خانه‌ی آن‌ها، کره‌ی زمین، افزایش دهید. این نکته برای والدینی که تمایل دارند، فرزند خود را دوست‌دار محیط‌زیست تربیت کنند، بسیار کاربردی خواهد بود.


برای مشاهده‌ی ویدیو‌های بیشتر می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کرده و به عضویت ویژه‌ی آن در بیایید. استفاده از امکانات آکادمی آریالند برای اعضای ویژه کاملا رایگان بوده و خدمات بی‌نظیری را در اختیار شما قرار خواهد داد. ویدیو‌های دیگر این سامانه نیز برای آشتی دادن کودکان با طبیعت مناسب است. شما می‌توانید با استفاده از این محتواهای آموزشی، گام موثری در راستای آموزش احترام به طبیعت و آشنایی با خورشید برای کودکان بردارید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در مورد عملکرد آکادمی آریالند هستیم. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید، متشکریم! به امید دیدار!

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.