علوم با دکتر جف: خورشید چطور زمین را گرم می‌کند
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: خورشید چطور زمین را گرم می‌کند

در این ویدیو، به سوال کودکان با موضوع «خورشید چطور زمین را گرم میکند» پاسخ می‌دهیم. همچنین تلاش داریم، «توضیح سایه به کودکان» را برای شما تسهیل کنیم. همچنین در این راه از انواع روش‌های مدرن و تصویری استفاده کرده‎ایم تا کودکان در محیطی سرگرم‌کننده و جذاب حقایق علمی را فرا بگیرند.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

آریالندی‌های عزیز به سفر پرهیجان و تابستانی امروز خوش آمدید. امروز قصد داریم، اطلاعات مفیدی در مورد خورشید ارائه کرده و به سوال «خورشید چطور زمین را گرم میکند؟» پاسخ دهیم. مثل همیشه، دکتر جف نیز در سرزمین خیالی و جادویی خود به ما اجازه می‌دهد، سرتاسر زمین را تنها در 10 دقیقه سفر کرده و در آریالند با این پدیده‌ی مهم طبیعی آشنا شویم. احتمالا فرزند خردسال شما نیز تاکنون در مورد پدیده‌های طبیعی همچون نور، گرما، سایه و... کنجکاوی کرده‌است. این ویدیو به اکثر سوالات کودکان و مهم‌ترین آن‎‌ها، «خورشید چطور زمین را گرم میکند؟» پاسخ داده و «توضیح سایه به کودکان» را برای شما ساده‌تر خواهد کرد. مطابق روال همیشگی آریالند آکادمی، برای بیان روشن‌تر موضوعات نیز از تصویر‌های جذاب و گویا استفاده شده‌است. به این ترتیب، کودک رابطه‌ی علت و معلولی آفتاب، ذوب شدن بستنی، بخار شدن آب و... را به صورت تصویری، مشاهده و درک خواهد کرد. 


در واقع، ویدیو‌های آکادمی علوم آریالند از بهترین روش‌های مدل‌سازی استفاده کرده و پاسخ «خورشید چطور زمین را گرم میکند؟» را در قالب یک بازی سرگرم‌کننده عرضه می‎‌کند. به این ترتیب، کودک با اشتیاق بیشتری حقایق علمی را آموزش دیده و به خاطر می‌سپارد. در این سریال، دکتر جف پدیده‌های علمی را به بهترین شکل ممکن به کودکان آموزش می‌دهد. او از روش‌هایی همچون آزمون و خطا، مدل‌سازی، تصویرسازی و... برای «توضیح سایه به کودکان» استفاده کرده و از این طریق، نکات کلیدی فراوانی را در ذهن آن‌ها نهادینه می‌کند. در ویدیوی امروز نیز مفاهیمی همچون گرما، نور، سایه و… شرح داده شده و کودکان جواب «خورشید چطور زمین را گرم میکند؟» را دریافت خواهند کرد. همچنین شما می‌توانید در زمان مشاهده‌ی ویدیو‌های آریالند به فرزند خود ملحق شده و با انواع متدهای مدرن آموزشی نیز آشنا شوید. سپس با استفاده از انواع اسباب بازی کودک همچون خمیر شنی، رنگ انگشتی، آبرنگ و... محیطی شاد و سرگرم‌کننده برای آموزش فرزند خود فراهم کرده و «توضیح سایه به کودکان» را تسهیل کنید. دکتر جف نیز کودکان را به سرزمین تخیلات خود دعوت می‌کند تا بستر مناسبی برای نمایش اینکه «خورشید چطور زمین را گرم میکند»، فراهم کرده باشد.


آکادمی آریالند، به منظور «توضیح سایه به کودکان» نیز از تکنیک‌های تصویرگری جذابی استفاده کرده و آزمایش‌های علمی متنوعی را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد. این آزمایش‌ها به راحتی در منزل قابل اجرا هستند، زیرا کودکان برای انجام آن‌ها به وسایل ساده‌ای همچون نور خورشید، بستنی، اسباب بازی‌های پلاستیکی و... احتیاج خواهند داشت. انجام آزمایشات علمی سبب می‌شود کودک پدیده‌های طبیعی را به صورت عملی تجربه کند. او همچنین پاسخ «خورشید چطور زمین را گرم میکند» را به صورت شهودی درک کرده و ارتباط قوی‌تری با طبیعت برقرار می‌کند. برای مثال، زمانی که کودک به صورت تجربی آب شدن یخ‌ها را مشاهده می‌کند، فرآیند گرم شدن زمین را راحت‌تر درک خواهد کرد. در واقع، شما می‌توانید پس از تماشای ویدیو‌ی «خورشید چطور زمین را گرم میکند؟» و «توضیح سایه به کودکان» خود در مورد مسائل مهم محیط زیستی همچون گرمایش زمین، آب شدن یخچال‌های قطبی و بالا آمدن سطح آب دریاها نیز صحبت کرده و آگاهی آن‌ها را نسبت به تنها خانه‌ی خود، کره‌ی زمین، افزایش دهید. این نکته برای والدینی که تمایل دارند، فرزند خود را دوست‌دار محیط‌ زیست تربیت کنند، بسیار کاربردی خواهد بود. شما می‌توانید نکات تکمیلی در مورد این پدیده‌های محیط زیستی را در مجله ایلیاد مطالعه کنید.برای آنکه بتوانید جزییات دقیق و جزیی در مورد آنکه «خورشید چطور زمین را گرم میکند؟» را به ذهن فرزند خود منتقل کنید، می‌توانید به بخش کاربرگ‌های آکادمی مراجعه کنید. تمرین‌های ارائه شده در این بخش، شامل فعالیت‌های آموزنده و سرگرم‌کننده‌ای هستند که اطلاعات علمی را در ذهن کودک نهادینه خواهد کرد. شما می‌توانید کاربرگ‌های «خورشید چطور زمین را گرم میکند؟»  را به صورت رایگان دانلود کرده، چاپ کنید و در اختیار فرزند خود قرار دهید.


برای دانلود کاربرگ رنگ باران، اینجا کلیک کنید.


برای مشاهده‌ی ویدیو‌های آموزشی بیشتر نیز می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کرده و به عضویت ویژه‌ی آن در بیایید. استفاده از امکانات آکادمی آریالند همچون ویدیوی «خورشید چطور زمین را گرم میکند» برای اعضای ویژه کاملا رایگان بوده و خدمات بی‌نظیری را در اختیار شما قرار خواهد داد. ویدیو‌های دیگر این سامانه نیز برای آشتی دادن کودکان با طبیعت طراحی و ارائه شده است. شما می‌توانید با استفاده از این محتواهای آموزشی در راستای آموزش اینکه «خورشید چطور زمین را گرم میکند» و «توضیح سایه به کودکان» خود گام موثری بردارید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در مورد عملکرد آکادمی آریالند هستیم. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید، متشکریم! به امید دیدار!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.