مهارت با ریحان: نه گفتن
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

مهارت با ریحان: نه گفتن

آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» بسیار ضروری و حیاتی است. این آموزش سلامت روانی و جسمانی کودکان را تضمین کرده و از آن‌ها در مقابل انواع سوءاستفاده‌های احتمالی محافظت خواهد کرد. تماشای این ویدئو، آداب رد کردن درخواست مودبانه‌ی دیگران را نیز آموزش خواهد داد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

آیا دوست دارید، فرزند شما در مقابل هر درخواستی جواب مثبت بدهد؟ برای مثال همانگونه که یک شکلات پر زرق و برق را از شما قبول می‌کند، شکلاتی که از یک رهگذر خیابان دریافت کرده‎‌است را نیز در دهان بگذارد؟! متخصصان باورد دارند، کودکانی که در مقابل درخواست والدین همواره تسلیم هستند، در آینده دچار انواع اختلالات رفتاری و افسردگی خواهند شد. «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» به شما کمک می‌کند، کودکی شاد تربیت کنید که عزت نفس بالایی دارد. این مهارت اجتماعی کودک شما را از انواع آسیب‌های جسمی و جنسی نیز در امان نگاه می‌دارد. امروز موشی همراه خاله ریحان پا به آریالند آکادمی گذاشته است تا «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» را برای شما آسان‌تر کند. پیش از شروع آموزش امروز توصیه می‌کنیم، شما به عنوان والدین کودک نیز با مهارت نه گفتن آشنا شوید. شما اولین الگوی فرزند خود هستید. چنانچه کودک، شما را به عنوان شخصی ببیند که درخواست دیگران در اولویت قرار داده و خود را فراموش می‌کند، «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» سخت‌تر خواهد شد. پس ابتدا مهارت نه گفتن را در خود تقویت کرده و سپس فرزند خود را از مزایای نه گفتن بهره‌مند کنید. 


احتمالا اگر بدانید، «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» چه مزایایی برای فرزند شما به همراه دارد، برای تقویت این مهارت در او تمام تلاش خود را خواهید کرد. به گزارش سایت بهارمن مزایای تماشای «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان»  در آکادمی مهارت‌ها به شرح زیر است:


  • القای حس امنیت به کودکان: کودکان در دوران خردسالی بسیار در مواجهه با خطر ضعیف هستند. تجربه‌ی آن‌ها در زندگی بسیار اندک است. به همین دلیل، روش‌های مقابله با خطر را نمی‌دانند. «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» بسیار حیاتی است، زیرا از آن‌ها در مقابل انواع سوءاستفاده‌ی احتمالی محافظت خواهد کرد. در این مسیر باید به فرزند خود آموزش دهید که در برخی موارد سلامت یا امنیت آن‌ها در خطر خواهد افتاد و آن‌ها می‌توانند با گفتن جواب نه به غریبه‌ها خود را نجات دهند.

  • پیشگیری از بروز انواع بحران هویتی: کودکان با ورود به اجتماع با تعداد زیادی درخواست از دیگران مواجه می‎شوند. بسیاری از درخواست‌‎ها مورد پسند کودک بوده و با کمال میل آن‌ها را انجام می‎دهد. اما بسیاری از فعالیت‌ها هستند که کودک رغبتی برای انجام آن‌ها ندارد. «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» به آن‌ها کمک می‌کند تا به کارهایی که دوست ندارند، تن ندهند. برنامه‌ی فعالیت‌های خود را تنظیم کرده، از زمان خود بهترین استفاده را ببرند و در نهایت هویت خود را در مسیر مناسبی خلق کنند.

  • بهبود سلامت روان فرزندان: «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» بسیار مهم و حیاتی است. این مهارت اجتماعی اعتماد به نفس کودکان را تقویت کرده و احساس استقلال را به آن‎ها القا خواهد کرد. وجود این دو عامل در مهارت‌های رفتاری کودکان، سلامت روان آن‌ها را تضمین خواهد کرد. 

اما به منظور «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» باید چه قدم‌هایی برداشته شود؟ کافی است به شیوه‎ی خاله ریحان توجه کنید. یک داستان ساده و کودکانه برای فرزند خود تعریف کنید. همانگونه که خاله ریحان با عروسک ساده و جذاب خود، موشی همراه می‌شود و شیوه‌ی «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» را به نمایش می‌گذارد. او در ابتدا با موشی صحبت کرده نیازهای او را شناسایی می‌کند. بیان کردن نیازها و مشکلات می‌تواند به کودکان آموزش دهد که به نیازهای خود احترام گذاشته و برای برآورده کردن آن‌‎ها تلاش کنند. 


در مرحله بعدی، کودکان را برای نمایش دادن هر آنچه هست، تقویت کنید. همانگونه که خاله ریحان نیز اصرار دارد که موشی باید خواسته‌ی خود را برای کودکان زمین بازی شرح بدهد. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، آن است که «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» را از سن مشخص آغاز کنید. برای مثال، تصور کنید که سعی دارید فرزند شما از سن 8 ماهگی به گفتن نه عادت کند. مطمئنا مهارت‎‏های ذهنی کودک برای یادگیری این نکات آمده نخواهد بود. مناسب‌ترین رده‌ی سنی برای «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» زمانی است که مطمئن می‌شوید، قوه‎ی درک و تصمیم‌گیری کودک به میزان مناسبی تقویت شده‌باشد. پیش از این می‌توانید تنها با روش‌های ساده‌ای همچون پخش ویدیوی «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» فرزند خود را با این مفهوم آشنا کنید.


اکثر ما شنیدن جواب نه را دوست نداریم! به عبارت دیگر، شاید مهارت نه گفتن را در خود تقویت کرده باشیم، اما شنیدن پاسخ نه از دیگران به راحتی می‌تواند ما را از هم بپاشد. در زمان «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان»، پذیرفتن نه را نیز به او آموزش دهید. در پایان، مراحل نه گفتن را نیز به فرزند خود آموزش دهید. برای مثال، به کودک خود گوشزد کنید که در بسیاری از موارد، تنها گفتن نه کافی نیست. اکثر اشخاص در مواجهه‌ی ابتدایی قاطعانه نه می‌گویند اما در مقابل اصرار و تهدید دیگران، نظر خود را تغییر می‌دهند. برای «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» خود، به او بگویید که در مقابل اصرار دیگران، دلایل منطقی خود برای نه گفتن را توضیح دهد. افرادی که از مهارت‌های اجتماعی و فردی مناسبی برخوردار هستند، این مرحله‌ی پایانی را به خوبی پشت سر می‌گذارند.


شما می‌توانید پس از تماشای ماجرای موشی و خاله ریحان در ویدیوی «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» از کاربرگ‌های آکادمی برای تقویت این مهارت در فرزند خود استفاده کنید. 


برای دانلود کاربرگ حرکت آگاهانه، اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی ویدیوی «آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان» و دانلود کاربرگ‌ها باید عضوی از خانواده‌ی بزرگ آریالند باشید. برای عضویت در این سامانه باید فرم مورد نظر را تکمیل کرده و بسته‌ی آموزشی مناسب با نیازهای فرزند خود را تهیه کنید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، متشکریم! در هفته‌های آینده با ماجرایی دیگر از خاله ریحان و موشی در خدمت شما خواهیم بود. به امید موفقیت و سلامت فرزند شما!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.