آموزش عدد 6
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۷ کاربرگ
۸ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

در آکادمی آریالند، تاکنون اعداد یک تا پنج را با بازی و سرگرمی آموزش دادیم. بنابراین اگر تا اینجا ما را دنبال کرده‌باشید، فرزند شما باید بتواند به راحتی انگشتان یک دست خود را بشمارد. از این مرحله به بعد، شمارش انگشتان دست دیگر را نیز آغاز خواهیم کرد. تاکنون به شیوه‌ی نگارش عدد شش دقت کرده‌اید؟ این عدد شبیه یک حرف همزه‌ی بزرگ است که از یک انحنای بزرگ و دنباله‌ی طولانی تشکیل شده‌است. خاله شیرین هم از این شکل ظاهری استفاده می‌کند و مراحل ساخت یک حیوان خمیری دیگر را به ما آموزش می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با خانم شش، با ما همراه باشید.


چه روش‌هایی برای آموزش عدد شش به کودکان موثر است؟

شیوه‌ی آموزش اعداد به رده‌ی سنی کودکان بستگی دارد. متخصصان توصیه می‌کنند، از سن 18 ماهگی تا دو سالگی فرزند خود را با عملیات شمارش آشنا کنید. در این رده‌ی سنی شاید فرزند شما به درستی اعداد را به خاطر نسپارد. اما مطمئنا از بازی و سرگرمی‌هایی که بر پایه‌ی شمارش طراحی شده‌اند، لذت زیادی خواهد برد. بنابراین برای کودکان در این رده‌ی سنی از روش‌های ساده‌ای همچون خواندن شعر، شمارش اشیا، ماشین و... برای فرزند خود استفاده کنید. 

آموزش عدد شش و ارقام دیگر به کودکان 2 الی 3 ساله از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا اگر کودکان در این رده‌ی سنی با این مفاهیم آشنایی داشته باشد، در دوران پیش‌دبستان و مدرسه راحت‌تر عملیات ریاضی همچون جمع، تفریق، ضرب و.... را فرا خواهد گرفت. بهترین روش برای آموزش کودکان خردسال، مدل‌سازی، تصویرسازی و بازی‌های فکری معرفی می‌شود. شما می‌توانید از کارهای روزمره‌ و ساده در راستای آموزش اعداد به فرزند خود بهره ببرید. 

برای مثال، ابزار رنگ‌آمیزی همچون مداد رنگی، آبرنگ، گواش، کرایون نقاشی و... را با ذکر تعداد آن‌ها در اختیار فرزند خود قرار دهید. در این شرایط برای آموزش عدد شش، شش کرایون در اختیار فرزند خود قرار دهید و آن‌ها را همراه فرزند خود بشمارید. پس از آنکه کودک با مفهوم شمردن و عدد شش آشنا شد، می‌توانید از انواع اسباب بازی‌های فکری و جدید نیز برای آموزش عدد شش بهره ببرید. 

آکادمی آریالند با ارائه‌ی ویدیو‌های آموزشی سعی دارد، مفهوم اعداد را در ذهن فرزند دلبند شما نهادینه کرده و آموزش ریاضی را برای شما هموار کند. در این ویدیو‌های آموزشی از روش مدل‌سازی برای آموزش اعداد بهره برده‌ایم. این روش‌، جزییات اعداد را نیز به کودک آموزش داده و آن‌ها را ملکه‌ی ذهن فرزند شما خواهد کرد. به این ترتیب، امکان خطا و اشتباه کودک در شمارش و نگارش اعداد به حداقل خواهد رسید. برای مشاهده‌ی ویدیو‌های آموزش اعداد کافی است، به آکادمی آریالند مراجعه کرده و به بخش ریاضی بروید. توجه داشته باشید که این ویدیوها تنها برای اعضای ویژه‌ی آریالند در دسترس است. به این ترتیب، با عضویت در سایت آریالند می‌توانید از ویدیوها و امکانات دیگر این سامانه‌ی آموزشی به صورت رایگان بهره ببرید.


برای آموزش عدد شش به چه ابزار و وسایلی نیاز داریم؟

خاله شیرین در ملاقات با خانم شش تصمیم گرفت، مراحل ساخت یک کلاغ را به کودکان آموزش بدهد. برای ساخت این موجود خبرچین به انواع خمیر بازی در رنگ‌های سیاه، سفید، نارنجی و آبی احتیاج دارید. این رنگ‌های درخشان و جذاب در «خمیر بازی 10 رنگ آریا مدل مقوایی» یافت می‌شود. از دیگر بسته‌بندی‌های این محصول می‌توان خمیر بازی 7 و 12 رنگ آریا نیز اشاره کرد. این محصولات از رنگ‌دانه‌های کاملا خوراکی تهیه شده‌اند و به سلامت کودکان آسیبی وارد نمی‌کنند. علاوه بر خمیر بازی، اگر از ابزارهای جانبی نیز استفاده کنید، کلاغی یکدست و تمیز خواهید داشت. برای خرید وسایل مورد نیاز برای آموزش عدد شش می‌توانید به فروشگاه اینترنتی آریالند مراجعه کنید. امیدواریم فرزندان دلبند شما در تمام عرصه‌های زندگی موفق و پیروز باشند. از همراهی شما متشکریم!سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.