کاردستی با مازیار: آموزش ساخت کدو قلقله زن با شیشه نوشابه و خمیر
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

کاردستی با مازیار: آموزش ساخت کدو قلقله زن با شیشه نوشابه و خمیر

آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» با هدف آموزش نکات زیست محیطی ساخته می‌شوند. بنابراین کودک شما با تماشای این ویدیو می‌تواند اهمیت بازیافت کردن را درک کرده و مهارت‌های حرکتی و ذهنی خود را نیز تقویت کند.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

در هفته‌ی نهم آریالند آکادمی به تقویت مهارت حل مساله کودکان می‌پردازیم. همانطور که مشاهده کردید، خاله ریحان در بخش داستان آکادمی، داستان محبوب و کودکانه‌ ی کدو قلقله زن را برای کودکان تعریف کرد. شما می‌توانید پس از پخش کردن این قصه برای فرزند خود، از ویدیوی «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» استفاده کرده و آن‌ها را بیشتر در جریان روند داستانی کدو قلقله زن قرار دهید. علاوه بر این، «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» روش مناسبی برای مواجهه با مشکلات زیست محیطی شناخته می‌شود. بنابراین شما می‌توانید از طریق ویدیوی آکادمی خلاقیت و هنر نیز مهارت حل مساله را در فرزند خود تقویت کنید. تماشای «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» علاوه بر کمک به رشد ذهنی کودکان، فواید ساخت کاردستی را نیز برای آن‌ها به همراه دارد. مطابق با گفته‌ی سایت ستاره، «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» هر دو نوع کاردستی مهارتی و خلاقانه را شامل می‌شود. این دو نوع کاردستی به شرح زیر هستند:


  • کاردستی‌های مهارتی: کودک برای ساخت این کاردستی‌های از انواع ابزار و مواد استفاده کرده و مهارت‌های حرکتی خود را تقویت میی‌کند. 

  • کاردستی‌های خلاقانه: در این نوع کاردستی، کودک با یک ایده‌ی جدید و خلاقانه کار خود را آغاز کرده و از مهارت‌های ذهنی خود نیز برای خلق یک اثر جدید بهره می‌برد. 

بنابراین «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» یک ایده‌ی جدید و خلاقانه را در اختیار کودک قرار می‌دهد. اکنون کودک می‌تواند در روند خلق کدو قلقله زن خود، از انواع ایده‌های جدید نیز بهره برده و نوآوری کند. همچنین او می‌تواند این روش را برای خلق آثار دیگری نیز مورد استفاده قرار دهد. علاوه بر این، «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» ارائه می‌شود. در نتیجه مهارت دست‌ورزی آن‌ها نیز با استفاده از خمیر بازی به صورت چشمگیری تقویت خواهد شد. 


«آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان»  از دیگر فواید ساخت کاردستی نیز بهره‌مند است. مهم‌ترین فواید کاردستی به شرح زیر است:

  1. افزایش کنترل و قدرت عضلات کودک
  2. ایجاد هماهنگی بین حواس پنجگانه
  3. تقویت قوه‌ی تفکر 
  4. افزایش حافظه
  5. تقویت قدرت خلاقه‌ی کودک
  6. تقویت مهارت‌های روانی و عاطفی
  7. تقویت مهارت‌های اجتماعی
  8. آموزش حل مسئله به کودک


همانطور که بیان شد، «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» امکان آموزش نکات زیست محیطی را نیز برای شما فراهم می‌کند. برای این منظور می‌توانید در هنگام ساخت کاردستی از مضرات رها کردن شیشه‌ی نوشابه در طبیعت با فرزند خود صحبت کنید. در این صورت، زمانی که کودک رابطه‌ی عاطفی مناسبی با کاردستی خود برقرار کرده و تمرکز بالایی دارد، با یکی از مهم‌ترین مفاهیم اولیه آشنا می‌شود. بنابراین فرزند شما اشتیاق بیشتری برای حفظ محیط زیست در خود احساس خواهد کرد. 


شما می‌توانید پیام اخلاقی «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» همچون قوانین احترام به طبیعت را در قالب کاربرگ‌های آکادمی نیز به فرزند خود آموزش دهید. این کاربرگ‌ها، فرصت مناسبی برای آموزش و سرگرمی را در اختیار شما والدین گرامی قرار خواهد داد. در واقع، این تمرینات از فعالیت‌های محبوب کودکان همچون رنگ‌آمیزی، ساخت کاردستی، نقاشی و... بهره برده و نکات آموزشی را در ذهن آن‌ها نهادینه می‌کند. شما می‌توانید پس از تماشای «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان»،  این کاربرگ‌ها را از آکادمی آریالند دانلود کرده و نسخه‌ی چاپی آن‌ها را در اختیار فرزند خود قرار دهید.


برای دانلود کاربرگ کاردستی: هالووین درخشان اینجا کلیک کنید.


استفاده از امکانات آکادمی برای اعضای ویژه‌ی آریالند کاملا رایگان خواهد بود. شما نیز می‌توانید با عضویت در آریالند و تهیه‌ی بسته‌ی آموزشی متناسب با نیازهای فرزند خود، ویدیوهای آموزشی و کاربرگ‌های آکادمی را به صورت رایگان و نامحدود در اختیار فرزند خود قرار دهید. همچنین فراموشی نکنید که آریالند به نظرات و پیشنهادات شما برای ارائه‌ی بهتر خدمات آموزشی نیازمند است. بنابراین خواهشمندیم، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و دیگر دوستان آریالندی در میان بگذارید. از اینکه تا پایان «آموزش کاردستی با خمیر بازی و شیشه ی نوشابه برای کودکان» همراه ما و مازیار بودید، متشکریم! با ویدیوهای خلاقانه‌ی دیگر در خدمت شما خواهیم بود. به امید دیدار مجدد شما!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.