مهارت با ریحان: مشورت گرفتن
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

مهارت با ریحان: مشورت گرفتن

چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های والدین امروزی است. ماجرای امروز خاله ریحان و موشی مهارت مشورت گرفتن را به فرزند شما آموزش داده و مزایای مشورت کردن با دیگران را به آن‌ها نشان می‌دهد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

هر وقت موشی در کنار خاله ریحان قرار می‌گیرد، به این معناست که قصد داریم یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی را به فرزند شما آموزش دهیم. در ویدیوی امروز آریالند آکادمی نیز مهارت مشورت گرفتن را به کودکان آموزش خواهیم داد. بنابراین اگر کنجکاو هستید، «چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» با خاله ریحان و موشی همراه باشید. 


در آکادمی مهارت‌ها، ویدیوها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که نکات اخلاقی و مهارت‌های زندگی در قالب نمایش و سرگرمی به کودکان منتقل شود. اکثر ما بزرگسالان برای آموزش مهارت‌‎های زندگی در جلسات انگیزشی و طولانی شرکت می‌کنیم یا به سخنرانی افراد متخصص گوش می‌دهیم. چنانچه با تمرکز بالایی در این جلسات مهم شرکت کرده باشیم، می‌توانیم نکات طلایی را به ذهن سپرده و در زندگی روزمره از آن‌ها بهره‌مند شویم. اما تصور کنید، در جواب «چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» انواع شیوه‌های کلامی همچون سخنرانی، پند آموزی و نصیحت کردن به ما پیشنهاد داده شود. به نظر شما آیا این روش‌ها برای اینکه«چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» کارآمد خواهد بود؟ به نظر متخصصان، خیر. 


روش نصیحت کردن نه تنها برای کودک مناسب نیست، بلکه موجب بروز اختلالات اخلاقی در او نیز خواهد شد. متخصصان بر این باور هستند که نصیحت کردن کودکان، از پرورش قوه‌ی تفکر منطقی آن‌ها جلوگیری خواهد کرد. به عبارت دیگر، با نصیحت کردن افکار ثابت و مشخص خود را در ذهن سفید کودک جایگذاری می‌کنید. در ادامه کودک نمی‌تواند از مهارت‌های مختلف خود استفاده کرده و شیوه‌ی فکری خود را تقویت کند. در پایان کودک به شخصیتی تبدیل می‌شود که افکار خود را از دیگران وام گرفته و حتی افکار خود را به راحتی به دیگران تحمیل می‌کند. با این اوصاف «چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» با توجه به این نکات می‌توان مزایای سبک نمایشی خاله ریحان برای آموزش انواع مهارت‌ها همچون مشورت گرفتن را در عبارات زیر خلاصه کرد:

 • ایجاد رابطه و تعامل قوی‌تر با کودک 
 • کمک به درک بهتر و سریع‌تر کودک
 • افزایش انگیزه‌ی کودک برای تماشا و یادگیری نکات آموزشی
 • امکان آموزش مهارت مشورت گرفتن در هر زمان و مکان
 • ارائه‌ی سوالات موثر در قالب نمایش
 • همذات‌پنداری کودک با شخصیت موشی و تلاش برای یافتن راه‌حل مناسب

اما اکنون که دریافتیم، مزایای آموزش در قالب نمایش چیست، نوبت به آن می‌رسد که چرا اصلا باید مهارت مشورت گرفتن را به فرزند خود آموزش دهیم؟ با پاسخ دادن به این سوال، درک راه‌حل‌های آنکه «چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» نیز آسان‌تر خواهد شد. در سایت خبری ساعد نیوز، تعبیر مناسبی از مهارت مشورت گرفتن بیان شده است. این سامانه ذکر می‌کند که مشورت کردن را می‌توان مهارت صلاح اندیشی و جستجو در مورد یک موضوع مشخص در نظر گرفت. بنابراین می‌توان گفت زمانی که شما برای یافتن راه حلی در مورد «چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» کنجکاو شده‌اید، سعی داشتید با موتور جستجوگر خود مشورت کنید. متخصصان باور دارند، مهارت مشورت گرفتن به تقویت انواع مهارت‌های اجتماعی و فردی کودک کمک خواهد کرد. به صورت روش‌های مناسب برای اینکه ‌«چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کند» فواید زیر را برای کودک به همراه خواهد داشت:

 • آموزش روش‌های حل مساله
 • افزایش کیفیت زندگی کودکان در بزرگسالی
 • افزایش اعتماد و عزت نفس کودکان
 • تضمین موفقیت کودک در شاخه‌های گوناگون
 • کاهش احتمال تصمیم‌گیرهای غلط و پیامدهای آن
 • افزایش اشتیاق کودکان برای حضور موثر در جامعه

به این ترتیب، مشاهده‌ی ویدیوی خاله ریحان و موشی سه مسئله مهم را برای شما رفع می‌کند. ابتدا روش نمایشی را برای اینکه «چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» به شما ارائه می‌دهد. سپس مفهوم مشورت گرفتن را به فرزند شما آموزش می‌دهد. و بالاخره مشاهده‌ی ویدیو آموزشی یکی از ‌مهم‌ترین مهارت‌های زندگی را در فرزند شما تقویت می‌کند. البته در تکمیل اینکه «چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» توصیه می‌شود از کاربرگ‌های آکادمی نیز برای فرزند خود استفاده کنید. این کاربرگ‌ها از تمرینات جذاب و محبوبی همچون نقاشی کشیدن، بازی کردن و... تشکیل شده‌اند تا نکات طلایی مشورت گرفتن ضمن بازی در ذهن فرزند شما تقویت شده و تثبیت شود. 


برای دانلود کاربرگ هفته بساز، اینجا کلیک کنید.


استفاده از کاربرگ‌های «چطور به کودکمان یاد دهیم که مشورت کنند؟» مانند تماشای ویدیوها برای اعضای ویژه‌ی سایت آریالند کاملا رایگان خواهد بود. شما می‌توانید با عضویت در این سامانه و تهیه‌ی بسته‌ی آموزشی مناسب، از تمامی امکانات آکادمی به صورت رایگان و نامحدود استفاده کنید. در پایان از شما خواهش می‌کنیم با ارسال نظرات، تجربیات و پیشنهادات خود ما را در ارائه‌ی خدمات آموزشی هرچه بهتر یاری رسانید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، متشکریم! منتظر ویدیوهای آکادمی مهارت باشید.

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.