کاردستی با مازیار: آموزش کارت پستال با مقوا گوش پاک کن و ظروف یک بار مصرف
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

کاردستی با مازیار: آموزش کارت پستال با مقوا گوش پاک کن و ظروف یک بار مصرف

در این ویدیو از شیوه‌ی ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» استفاده شده تا کودکان را با مفهوم بازیافت آشنا کند. بنابراین برای پرورش کودک دوست‌دار محیط زیست و تقویت مهارت‌های خود، این ویدئوی را برای فرزند خود پخش کنید.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

والدین و کودکان عزیز، به سرزمین آریالند خوش آمدید. در ویدیوی امروز، مازیار همراه ماست تا مراحل ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» را به ما آموزش دهد. این مربی هنری، وسایل مورد نیاز کاردستی خود را بسیار هوشمندانه انتخاب کرده‌است. هوشمندانه از آن نظر که شما می‌توانید در طول تماشای ویدیوی آموزشی آریالند آکادمی، نکات زیست محیطی فراوانی را به فرزند خود آموزش دهید. برای مثال، شما والدین گرامی می‌توانید در زمان تماشای نحوه‌ی ساخت کاردستی با ظرف یکبار مصرف از مضرات رها کردن آن‌ها در دل طبیعت با فرزند خود صحبت کنید. سپس نحوه‌ی بازیافت کردن هرکدام از مواد دور ریختنی همچون مقوا، کاغذ، پلاستیک و... را به او آموزش دهید. به صورت کلی، هدف آکادمی خلاقیت و هنر آن است که بستر مناسبی برای تقویت قوه‌ی تخیل کودکان فراهم کرده و همزمان نکات مهم و ارزشمند را به آن‌ها آموزش دهد. شما والدین نیز با توجه به این نکته، مسیر رسیدن به اهداف آموزشی خود را هموارتر کنید. ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» می‌تواند یک فعالیت هنری ارزشمند برای کودک باشد که ساعت‌ها او را سرگرم خواهد کرد. این فعالیت‌ هنری تمرکز کودک را به میزان زیادی افزایش می‌دهد. بنابراین ذهن کودک در طول ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» آماده‌ی دریافت انواع اطلاعات خواهد بود. بنابراین شما والدین گرامی می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و نکات آموزنده را در خلال سرگرمی به فرزند خود آموزش دهید. البته ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» به تنهای انواع مهارت‌های کودکان را تقویت خواهد کرد. به گزارش سایت نمناک فواید ساخت انواع کاردستی به شرح زیر است:

  1. تقویت مهارت‌های حرکتی: مطمئنا کودک برای ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» از انواع ابزار ساده و ایمن استفاده کند. بنابراین در دست گرفتن قیچی، آغشته کردن مقوا به چسب ماتیکی و دیگر فعالیت‌ها، تمام عضلات ظریف و درشت دست‌های کودک را تقویت خواهد کرد. بنابراین آموزش «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» به تقویت مهارت‌های حرکتی کودکان کمک شایانی خواهد کرد.


  1. افزایش اعتماد به نفس: ذهن رویاپرداز کودکان سرشار از ایده‌های جدید و خلاقانه است. چنانچه آن‌ها فرصت مناسبی برای بروز این ایده‌ها را پیدا کنند، خود را توانمند و با استعداد درک خواهند کرد. بنابراین اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و عزت نفس پیدا می‌کنند. ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» این فرصت را به کودکان خواهد داد.
  2. آموزش تفکر نقادانه: کودک در طول انجام مراحل «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» با انتخابات متعددی روبرو می‌شود. چه رنگی را برای سقف کلبه انتخاب کنم؟ اندازه‌ی دماغ آدم برفی چقدر باشد؟ و... . مشاهده‌ی نتیجه‌ی پایانی «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» به کودک کمک می‌کند که خود را نقد کرده و انگیزه‌ی کافی برای بهبود مهارت‌های خود را به او می‌دهد.


  1. آموزش احترام به محیط زیست: بازیافت کردن یکی از موثرترین روش‌های حفاظت از محیط زیست محسوب می‌شود. توضیح فرآیند بازیافت برای کودکان کار پیچیده‌ای خواهد بود. شما می‌توانید با انواع ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» مفهوم بازیافت را به فرزند خود آموزش دهید. آموزش این مفاهیم به نسل امروز، سلامت کره‌ی زمین در آینده را تضمین خواهد کرد.


علاوه بر روش‌های عملی همچون ساخت «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» می‌توانید از کاربرگ‌های آکادمی نیز برای آموزش فرزند خود استفاده کنید. این کاربرگ‌ها شامل انواع فعالیت‌های رنگ‌آمیزی، نوشتن، داستان‌پردازی و... می‌شود که امکان تمرین بیشتر را برای فرزند شما فراهم خواهد کرد. با کاربرگ امروز کودک یک تصویر زمستانی را رنگ‌آمیزی کرده و ایده‌های جدیدی برای ساخت کارت پستال زمستانی دریافت خواهد کرد.


برای دانلود کاربرگ رنگ ‌آمیزی اسکیت بازی اینجا کلیک کنید.

شما می‌توانید هزاران هزار کاربرگ را از آکادمی آریالند دانلود کرده و در اختیار فرزند خود قرار دهید. البته عضویت در آریالند را فراموش نکنید. شما می‌توانید با خرید اشتراک از تمام امکانات آکادمی همچون ویدیوی «کاردستی با ظرف یکبار مصرف» بهره‌مند شده و مهارت‌های فرزند خود را تقویت کنید. در این مهد کودک دیجیتال محتواهای آموزشی به صورت هفتگی در دسترس کودکان قرار می‌گیرد. منتظر ویدیوهای آموزشی دیگر خلاقیت و هنر باشید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، متشکریم!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.