علوم با دکتر جف: گرده افشانی
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: گرده افشانی

آموزش کاردستی با لیوان یکبار مصرف و گواش برای کودکان» بسیار سودمند خواهد بود. شما می‌توانید با پخش این ویدیو برای فرزند خود، احترام به طبیعت را به فرزند خود آموزش داده و انواع مهارت‌های فردی و اجتماعی را در او تقویت کنید.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

تولید مثل یکی از مهم‌ترین مباحثی است که در درس علوم به کودکان آموزش داده می‌شود. کودکان با یادگیری مفهوم تولید مثل، اهمیت زندگی و بقای نسل را درک خواهند کرد. در واقع آموزش «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» می‌تواند مفاهیم ارزشمند دیگری همچون دوستی با طبیعت و احترام به آن را نیز به کودکان آموزش دهد. در نظر داشته باشید که توضیح دادن «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» برای کودکان کار راحت و آسانی نخواهد بود. اما دکتر جف، با به تصویر کشیدن مراحل اولیه‌ی انتقال بذر، آموزش امروز را برای شما آسان‌تر نیز می‌کند. در ویدیوی امروز آریالند آکادمی، تصاویر شگفت‌انگیزی از «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» مشاهده خواهید کرد که برای کودکان بسیار جذاب و هیجان‌انگیز خواهد بود. به این ترتیب، علاقه‌ی آن‌ها برای ادامه‌ی یادگیری افزایش یافته و احساس کنجکاوی آن‌ها بیش از پیش تحریک خواهد شد.


همچنین ذهن کودکان در طول این آموزش در تلاش است تا مثال‌های بیشتری در دنیای واقعی برای «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» پیدا کند. برای مثال، کودک در طول آموزش امروز اهمیت گرده ‌افشانی برای پرورش سیبی که می‌خورد را درمی‌یابد. علاوه بر ویدیوهای آکادمی علوم، استفاده از روش‌های آموزشی دیگر نیز می‌تواند به شما در راستای آموزش موثر کمک شایانی کند. از روش‌های مدرن برای توضیح «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» می‌توان به انواع بازی‌ های فکری رومیزی و ساخت کاردستی اشاره کرد. بسیاری از تولیدکنندگان اسباب بازی، انواع پک‌های پرورش گیاهان را برای کودکان خردسال ارائه کرده‌اند. به این ترتیب، کودکان به صورت عملی «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» را بررسی کرده و به راز تولید مثل آن‌ها نیز پی خواهند برد.


انجام آزمایشات علمی نیز می‌تواند به آموزش «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» کمک کند. شما می‌توانید چند آزمایش ساده و هیجان انگیز با موضوع «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» را در سایت پوپونیک مطالعه کرده و آن را همراه فرزند خود انجام دهید. همچنین در پایان ویدیو‌ی آموزشی امروز نیز یک آزمایش علمی و سرگرم‌کننده در قالب ساخت کاردستی ارائه می‌شود. استفاده از این روش نیز «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» را در مقیاس بزرگتری در معرض دید کودکان قرار داده و آن‌ها را با خواص فیزیکی گرده‌ افشانی آشنا خواهد کرد. بنابراین برای ساخت این کاردستی و نمایش «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» به کودکان خود، به ابزار ساده و ارزانی همچون انواع کاغذ، قیچی و گیره‌ی کاغذ احتیاج خواهید داشت.


فراموش نکنید که آموزش «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» به کودکان خردسال مزایای فراوانی برای رشد ذهنی آن‌ها به همراه خواهد داشت. برای مثال، کودک می‌تواند با مشاهده‌ی تصاویر ارائه‌ شده در ویدیوی امروز، قدرت درک و فهم خود را تقویت کند. همچنین او با روابط علی و معلولی در پدیده‌های جهان نیز آشنا خواهد شد. علاوه بر این موارد، متخصصان دریافته‌اند که کودکان باغبان، سطح بالاتری از بلوغ فکری را تجربه خواهند کرد. همچنین کودکانی که «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» را آموزش دیده و مسئولیت پرورش یک موجود زنده‌ی دیگر را برعهده می‌گیرند، آرامش بیشتری را تجربه خواهند کرد. به علاوه، آن‌ها قادر هستند تا روابط عاطفی عمیق‌تری با والدین خود برقرار کنند. در کنار این موارد، تماشای ویدیوی امروز با موضوع «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» به دلیل آموزش نکات زیست شناسی و احترام به طبیعت برای کودکان حائز اهمیت خواهد بود.


مثل همیشه کاربرگ‌های آکادمی به کمک شما می‌آیند تا تاثیر آموزش «نحوه‌ی گرده افشانی گیاهان» بر روی کودکان را دوچندان کنند. به این صورت، کودک از زمانی که برای انجام تمرینات صرف کرده، لذت برده و نکات آموزشی را در حافظه‌ی بلند مدت خود نیز ثبت خواهد کرد. 


برای دانلود کاربرگ پری و گل اینجا کلیک کنید.

شما والدین گرامی می‌توانید برای بهره‌مندی از دیگر امکانات آکادمی آریالند، عضویت ویژه‌ی این سامانه را تهیه کرده و از ویدیو‌های آموزشی به صورت رایگان استفاده کنید. در قسمت‌های بعدی آکادمی علوم به تشریح قسمت‌های مختلف گیاهان و مراحل رشد آن‌ها نیز اشاره خواهیم کرد. منتظر ویدیوهای بیشتر در مهد کودک مجازی آریالند باشید. به امید دیدار شما و فرزندان دلبندتان!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.