علوم با دکتر جف: گیاهان برای رشد کردن به چه شرایطی احتیاج دارن
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: گیاهان برای رشد کردن به چه شرایطی احتیاج دارن

نحوه‌ی رشد گیاهان» به کودکان می‌تواند آن‌ها را با دنیای طبیعی آشنا کند. مشاهده‌ی این ویدیو حقایق علمی را در اختیار کودکان قرار داده و مهارت‎های شناختی آن‌ها را تقویت خواهد کرد. همچنین با دریافتن اینکه گیاهان برای رشد به چه چیزی نیاز دارند؟ انگیزه‌ی کودکان برای پرورش گیاهان نیز افزایش یافته و انواع مهارت‌های ذهنی و عاطفی آن‌ها نیز تقویت خواهد شد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

تاکنون از خود پرسیده‌اید، چرا در علوم دبستان «نحوه‌ی رشد گیاهان» به کودکان آموزش داده می‌شود؟ به نظر شما اهمیت این موضوع در چیست؟ متخصصان بر این باورند که پرورش گیاه توسط کودکان مزایای فراوانی برای رشد ذهنی، جسمی و روانی آن‌ها به همراه خواهد داشت. بنابراین امروز در آریالند آکادمی، «نحوه‌ی رشد گیاهان» را به کودکان آموزش داده و عوامل ضروری برای رشد گیاهان را معرفی خواهیم کرد. به عنوان مثال، برای کودکان توضیح می‌دهیم که «گیاهان برای رشد کردن به چه چیزی نیاز دارند؟» مثل همیشه دکتر جف نیز در این راه همراه ما خواهد بود تا ما را با جدیدترین متدهای آموزشی آشنا کند.

مانند قسمت‌های قبلی آکادمی علوم، دکتر جف توانمند با کشیدن یک اهرم خیالی، کودکان را وارد دنیای خیالی خود کرده و «نحوه‌ی رشد گیاهان» را به صورت کامل و تصویری برای آن‌ها تشریح خواهد کرد. در واقع، دنیای خیالی دکتر جف و همراهانش، ناممکن‌ها را برای فرزند شما ممکن خواهد کرد. او از این طریق به کودکان کمک می‌کند تا ساده‌تر با قوانین طبیعت ارتباط برقرار کنند و دریابند که «گیاهان برای رشد کردن به چه چیزی نیاز دارند؟» به این ترتیب، کودک «نحوه‌ی رشد گیاهان» را به صورت دقیق و از نزدیک مشاهده خواهد کرد. این تصاویر در ذهن کودک حک شده و سال‌ها همراه او خواهد بود. بنابراین می‌توان گفت که این روش موثرتر از تشریح «نحوه‌ی رشد گیاهان» با جملات ساده و پیچیده خواهد بود. 

مزایای این روش آموزش «نحوه‌ی رشد گیاهان» به همین جا ختم نمی‌شود. پرورش دادن گیاه توانایی و مهارت‌های گوناگون کودکان را تقویت کرده و توانایی‌های جدیدی در آن‌ها پدید می‌آورد. همچنین تعامل با گیاهان، استرس و تنش‌های روزانه را در کودکان و حتی بزرگسالان از بین می‌برد. به این ترتیب، با دنبال کردن ویدیوی امروز آکادمی آریالند، آرامش به خانواده‌ی شما هدیه داده می‌شود. شما می‌توانید «نحوه‌ی رشد گیاهان» و کاشت آن‌ها را از سایت نی‌نی‌بان مطالعه کرده و به فرزند خود آموزش دهید. همچنین آموزش امروز، اعتماد به نفس کودکان را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد. در واقع، آن‌ها خالق یک پدیده‌ی طبیعی خواهند بود که فواید بسیاری برای دنیای پیرامون آن‌ها خواهد داشت. آن‌ها مسئول گیاه خود هستند و به همین دلیل، احساس مسئولیت‌پذیری را نیز در خود تقویت خواهند کرد. بنابراین با هوشیاری و تمرکز فراوان «نحوه‌ی رشد گیاهان» خود را بررسی کرده و به وجود روابط علت و معلولی در دیگر پدیده‌ها نیز پی خواهند برد. به عبارت دیگر، کودکان درک می‌کنند که «گیاهان برای رشد کردن به چه چیزی نیاز دارند؟». سپس با مشاهده‌ی نقش آب، نور و خاک در رشد گیاه در‌می‌یابند که هر پدیده‌‌ی علمی در جهان به واسطه‌ی وجود عوامل گوناگون دیگر پدید آمده‌است. 

به دلیل مزایایی که بیان شد، در بخش «خودت انجامش بده!» امروز، شیوه‌ی کاشت یک گیاه ساده را نیز آموزش می‌دهیم. برای جذاب‌تر شدن این آزمایش علمی، از انواع تکنیک‌های ساخت کاردستی نیز بهره بردیم تا اشتیاق کودکان برای آشنایی با «نحوه‌ی رشد گیاهان» چندین برابر شود. توصیه می‌کنیم، تمام قسمت‌های ویدیو‌ی آموزشی را به همراه فرزند خود مشاهده کرده و در هر بخش، فرزند خود را نسبت به کاشتن یک گیاه آپارتمانی ترغیب کنید. همچنین رفتن به دل طبیعت و پیک‌نیک را نیز فراموش نکنید. حضور کودکان در طبیعت، استرس آن‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش داده و آرامش ذهنی را به او بازمی‌گرداند. به این ترتیب، کودک برای فعالیت‌های روزمره‌ی خود، انرژی بیشتری داشته و میزان یادگیری او نیز افزایش خواهد یافت.

علاوه بر این موارد شما می‌‌توانید به سوالات زیست شناسی فرزند خود مانند «گیاهان برای رشد کردن به چه چیزی نیاز دارند؟» از شیوه‌های عملی نیز بهره ببرید. انواع کاربرگ‌های آکادمی به منظور مرور دروس برای کودکان ارائه می‌شوند. شما می‌توانید با استفاده از این تمرینات جذاب و سرگرم‌کننده «نحوه‌ی رشد گیاهان» را در ذهن فرزند خود نهادینه کنید. 
برای دانلود کاربرگ رنگ آمیزی گلدون اینجا کلیک کنید.


برای دنبال کردن دیگر ویدیو‌های آموزشی می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای تماشای ویدیوی «نحوه‌ی رشد گیاهان» و دانلود کاربرگ‌ها باید مراحل عضویت در آریالند را انجام دهید. استفاده از امکانات آکادمی آریالند برای اعضای ویژه رایگان خواهد بود. از اینکه تا پایان آموزش «نحوه‌ی رشد گیاهان» همراه ما بودید، متشکریم! شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود در مورد آکادمی را در قسمت نظرات با ما و دیگران دوستان آریالندی در میان بگذارید. همچنین منتظر خدمات آموزشی بیشتر در آکادمی باشید. به امید پرورش نسلی متفکر و طبیعت دوست! 

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.