ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان
قسمت‌های مختلف گیاهان
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۷ کاربرگ
۱۲ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

به آکادمی آریالند خوش آمدید. امروز با یک بخش دیگری از علوم در خدمت شما هستیم. کودکان خردسال با ورود به دوره‌ی دبستان، پدیده‌های مختلف طبیعی و کارکرد آن‌ها را آموزش می‌بینند. این آموزش‌ها مهارت‌های شناختی کودک را تقویت کرده و آمادگی او برای زیستن بر روی کره‌ی زمین را افزایش می‌دهد. در اکثر کلاس‌های درس از تصاویر گرافیکی و دوبعدی ‌برای آموزش قسمت‌های مختلف گیاهان به کودکان استفاده می‌شود. اما با این روش‌ها،  تنها درصد کمی از اطلاعات مفید به ذهن کودک انتقال داده می‌شود. متخصصان نیز باور دارند، استفاده از شیوه‌های تجربی، بهترین روش برای آموزش علوم به کودکان خردسال محسوب می‌شود. در واقع زمانی که کودک با حواس پنجگانه‌ی خود بافت گیاهان را لمس می‌کند، برای یادگیری قسمت‌های مختلف گیاهان آماده‌تر خواهد بود. بنابراین آکادمی آریالند از روش‌های موثری همچون موشن‌گرافی، آموزش آزمایشات تجربی و... سعی دارد، میزان یادگیری کودکان در درس علوم را ارتقا بخشد. شما والدین گرامی می‌توانید از این ویدیو برای آموزش قسمت‌های مختلف گیاهان به فرزند خود استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که بهتر است، کودک ابتدا توضیحات اولیه را از معلم خود بشنود. به این ترتیب، کودک با یک اطلاعات اولیه به تماشای ویدیو می‌نشیند و به نکات مهم‌تری توجه خواهد کرد. همچنین با این روش، اعتماد شاگرد به معلم نیز حفظ می‌شود. سپس برای تمرین بیشتر در منزل، ویدیوی بالا را برای فرزند خود پخش کنید. توصیه می‌شود، در طول تماشای ویدیو در کنار فرزند خود حضور داشته باشید. در این صورت می‌توانید در زمان مناسب به سوالات فرزند خود در مورد قسمت‌های مختلف گیاهان پاسخ داده و ابهامات ذهنی او را برطرف کنید. همچنین حضور والدین در کنار کودک، انگیزه‌ی او برای یادگیری را چندین برابر خواهد کرد. 


در پایان ویدیو‌های آکادمی علوم آریالند نیز یک تمرین و آزمایش ارائه می‌شود. توصیه می‌کنیم، حتما از این آزمایشات برای تمرین بیشتر کودک خود بهره ببرید. فعالیت‌های تجربی نکات مهم و ساده را در ذهن کودکان برجسته‌تر می‌کند و تفاوت‌ها وشباهت‌ها را نیز به آن‌ها آموزش می‌دهد. این آزمایشات با ساده‌ترین تجهیزات قابل اجرا هستند و به وسایل خاصی نیاز ندارند. علاوه بر آزمایشات ارائه‌شده در ویدیو، وجود یک دانشمند و دو کودک بازیگوش در ویدیو‌های علوم آکادمی آریالند، موجب همراهی بیشتر کودکان نیز خواهد شد. پس از پایان ویدیو می‌توانید از روش‌های متنوع دیگری برای تثبیت قسمت‌های مختلف گیاهان در ذهن فرزند خود استفاده کنید. محبوب‌ترین روش مدرن برای آموزش مفاهیم گوناگون، مدل‌سازی است. برای این روش از انواع خمیر بازی استفاده کرده و آن را در اختیار فرزند خود قرار دهید. سپس از او بخواهید با استفاده از تخیل خود، قسمت‌های مختلف گیاهان را با استفاده از خمیر خلق کند. این روش امکان خطا و اشتباه کودک در به خاطر سپردن اسامی و ویژگی‌ هر بخش را به حداقل می‌رساند. 


برای مشاهده‌ی ویدیوهای آموزشی بیشتر به سایت آریالند مراجعه کرده و وارد بخش اکادمی شوید. امکانات این بخش برای اعضای ویژه‌ی سایت در دسترس خواهد بود. برای عضویت کافی است، در سایت ثبت نام کرده و حق اشتراک متناسب با بودجه‌ی خود را انتخاب و خریداری کنید. تماشای ویدیوهای آموزشی برای اعضای ویژه رایگان خواهد بود. منتظر ویدیوهای آموزشی بیشتر در آکادمی آریالند باشید!

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.