ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان

درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۱ کاربرگ
۳ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

آریالندی‌های ساکن زمین، امروز در مورد تنها خانه‌ی خود صحبت خواهیم کرد. زمینی که به ما زندگی بخشیده و با مهربانی تمام به بقای ما کمک می‌کند. متاسفانه هدایای این کره‌ی جذاب و خارق‌العاده، همیشگی نیست و دیر یا زود، روزی تمام خواهد شد. به همین دلیل، ما به عنوان مهمانان این سرزمین باید قدردان مهربانی‌های زمین بوده و از منابع طبیعی آن محافظت کنیم. محافظت از زمین و طبیعت یک وظیفه‌ی همگانی است. کودک، نوجوان و بزرگسال باید قوانین احترام به زمین را فراگرفته و آن‌ها را در زندگی روزمره‌ی خود رعایت کنند. به همین دلیل، امروز در بخش آکادمی علوم آریالند به آموزش منابع طبیعی به کودکان می‌پردازیم.


دکتر جف نیز همراه ما خواهد بود تا ما را به سرزمین خیالی خود برده و کودکان را بیشتر با مفهوم منابع طبیعی و احترام به زمین آشنا کند. دکتر جف بامزه، با تجربه‌ی بی‌نظیر خود، ابتدا منابع طبیعی را به شیوه‌ی قابل فهم توضیح داده و مثال‌های ساده‌ای را به کودکان معرفی می‌کند. به این ترتیب، کودکان اهمیت منابع طبیعی در زندگی روزمره‌ی خود را درک خواهند کرد. برای مثال، آن‌ها درمی‌یابند که انواع مداد رنگی که با آن نقاشی می‌کشند، از منابع طبیعی پرارزشی همچون چوب درختان تهیه می‌شود.


همچنین آکادمی علوم آریالند برای آموزش احترام به طبیعت، فرآیند بازیافت کردن را برای کودکان توضیح می‌دهد. به عبارت دیگر، در بخش «خودت انجام بده!» امروز، مراحل بازیافت کردن کاغذ به کودکان آموزش داده می‌شود. این مراحل در قالب یک آزمایش علمی ارائه می‌شود که اشتیاق کودکان برای تجربه‌ کردن بازیافت کاغذ را چندین برابر خواهد کرد. به این ترتیب، آموزش منابع طبیعی به کودکان موثرتر بوده و ضمن آن احترام به محیط زیست نیز به آن‌ها یاد داده می‌شود. متخصصان دریافته‌اند، آموزش منابع طبیعی به کودکان در سنین خردسالی می‌تواند برای حفاظت از محیط زیست در آینده موثرتر باشد. در واقع، کودکان دوست‌دار محیط زیست در آینده کمتر به قطع بی‌رویه‌ی درختان، حفر چاه‌های غیر مجاز و استفاده از سوخت‌های فسیلی راضی خواهند شد. به این ترتیب می‌توان گفت، با آموزش منابع طبیعی به کودکان و عملیات بازیافت می‌توانید گام موثری برای زمینی پاکیزه و سالم در آینده بردارید. شما والدین گرامی با اقدامات و آموزش‌های امروز خود، زندگی سالم و شادی‌تری برای نسل‌های بعدی خواهید ساخت.

 

در بخش‌های پایانی، ویدیو‌های آکادمی علوم آریالند نیز یک بخش ویژه قرار دارد که در آن، دکتر جف و همراهانش ترانه‌ای کودکانه را با موضوع منابع طبیعی می‌خوانند. این بخش از علاقه‌ی کودکان به موسیقی و حرکات موزون بهره برده و آموزش منابع طبیعی به کودکان را تسریع خواهد کرد. همچنین از این طریق، مفهوم احترام به طبیعت در ذهن آن‌ها نهادینه خواهد شد. توجه داشته باشید این بخش‌ به زبان انگلیسی و همراه با زیرنویس ارائه می‌شود. شما می‌توانید با ترجمه کردن زیرنویس ویدیو برای فرزند خود به تقویت زبان انگلیسی فرزند خود نیز کمک کنید. 

برای مشاهده‌ی دیگر ویدیوهای آکادمی می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کرده و بر روی گزینه‌ی آکادمی کلیک کنید. در این بخش، بیش از صدها ویدیوی آموزشی با موضوعات علوم، ریاضی، قصه و.... قرار دارد که به راحتی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. استفاده از امکانات بخش آکادمی آریالند برای اعضای ویژه کاملا رایگان خواهد بود. منتظر مباحث بعدی آکادمی آریالند، دکتر جف و همراهانش باشید! به امید دیدار!

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.