علوم با دکتر جف: منابع طبیعی
عضو سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید

علوم با دکتر جف: منابع طبیعی

«منابع طبیعی چیست؟» در این ویدیو به این سوال ارزشمند کودکان پاسخ داده می‌شود. همچنین با استفاده از روش‌های جذاب آموزشی این ویدیو می‌توانید «به کودکان بیاموزیم منابع طبیعی روزی تمام می‌شوند.» بنابراین نسل‌ آن‌ها وظیفه دارند به درستی از منابع طبیعی استفاده کنند. «آموزش بازیافت به کودکان» مهم‌ترین اقدامی است که ما والدین می‌توانیم در مسیر محافظت از طبیعت برداریم. بنابراین همراه آکادمی علوم آریالند، این اصل مهم را به فرزندان خود آموزش دهید.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

آریالندی‌های ساکن زمین، امروز در مورد تنها خانه‌ی خود صحبت خواهیم کرد. زمینی که به ما زندگی بخشیده و با مهربانی تمام به بقای ما کمک می‌کند. متاسفانه هدایای این کره‌ی جذاب و خارق‌العاده، همیشگی نیست و دیر یا زود، روزی تمام خواهد شد. به همین دلیل، ما به عنوان مهمانان این سرزمین باید قدردان مهربانی‌های زمین بوده و از منابع طبیعی آن محافظت کنیم. اما منابع طبیعی چیست؟ امروز در آریالند آکادمی به صورت مفصل در مورد اهمیت «آموزش بازیافت به کودکان» و محافظت از منابع طبیعی صحبت خواهیم کرد. محافظت از زمین و طبیعت یک وظیفه‌ی همگانی است. کودک، نوجوان و بزرگسال باید قوانین احترام به زمین را فراگرفته و آن‌ها را در زندگی روزمره‌ی خود رعایت کنند. به همین دلیل است که امروز در بخش علوم آکادمی به «آموزش  بازیافت به کودکان» می‌پردازیم. دکتر جف نیز همراه ما خواهد بود تا ما را به سرزمین خیالی خود برده و کودکان را با پاسخ «منابع طبیعی چیست؟» بیشتر آشنا کند. دکتر جف بامزه، با تجربه‌ی بی‌نظیر خود، ابتدا منابع طبیعی را به شیوه‌ی قابل فهمی توضیح داده و سپس مثال‌های ساده‌ای را به کودکان معرفی می‌کند. به این ترتیب، کودکان با «منابع طبیعی چیست» آشنا شده و اهمیت آن در زندگی روزمره‌ی خود را درک خواهند کرد. برای مثال، آن‌ها درمی‌یابند که انواع مداد رنگی که با آن نقاشی می‌کشند، از منابع طبیعی پرارزشی همچون چوب درختان تهیه می‌شود. از این طریق «آموزش بازیافت به کودکان» آسان‌تر نیز خواهد شد.


در آکادمی علوم آریالند برای آموزش احترام به طبیعت، فرآیند بازیافت کردن را برای کودکان توضیح می‌دهیم. همچنین مراحل «آموزش بازیافت به کودکان» نیز به شما پیشنهاد داده می‌شود. به عبارت دیگر، در بخش «خودت انجام بده!»‌ی امروز، مراحل بازیافت کردن کاغذ به کودکان آموزش داده می‌شود. این مراحل در قالب یک آزمایش علمی ارائه می‌شود که اشتیاق کودکان برای تجربه‌ کردن بازیافت کاغذ را چندین برابر خواهد کرد. با این روش می‌توانید ـ«به کودکان بیاموزیم منابع طبیعی روزی تمام می‌شوند.» به این ترتیب، «آموزش بازیافت به کودکان» موثرتر واقع شده و ضمن آن احترام به محیط زیست نیز به آن‌ها یاد داده می‌شود. باشگاه خبرنگاران جوان بیان می‌کند که پرسش «منابع طبیعی چیست» از مهم‌ترین سوالات ذهنی کودکان محسوب می‌شود. بنابراین آموزش منابع طبیعی به کودکان در سنین خردسالی می‌تواند برای حفاظت از محیط زیست در آینده موثرتر باشد. در واقع، کودکان دوست‌دار محیط زیست در آینده کمتر به قطع بی‌رویه‌ی درختان، حفر چاه‌های غیر مجاز و استفاده از سوخت‌های فسیلی راضی خواهند شد. به این ترتیب می‌توان گفت، با «آموزش بازیافت به کودکان» و مراحل آن، می‌توانید گام موثری برای زمینی پاکیزه و سالم در آینده بردارید. فراموش نکنید که شما والدین گرامی با اقدامات و آموزش‌های امروز خود، زندگی سالم و شادی‌تری برای نسل‌های بعدی خواهید ساخت. 


در بخش‌های پایانی، ویدیو‌های علمی آکادمی نیز یک بخش ویژه قرار دارد که در آن، دکتر جف و همراهانش ترانه‌ای کودکانه را با موضوع «آموزش بازیافت به کودکان» می‌خوانند. در این بخش از علاقه‌ی کودکان به موسیقی و حرکات موزون استفاده شده و یافتن پاسخ «منابع طبیعی چیست» را برای کودکان تسریع خواهد کرد. همچنین از این طریق، مفهوم احترام به طبیعت و اهمیت زیست شناسی در ذهن آن‌ها نهادینه خواهد شد. تیم آریالند در تلاش است، با کیفیت‌ترین ترجمه‌های فارسی را برای این ویدیوها ارائه کرده و ارتباط کودک را با تیم دکتر جف بهبود ببخشد.


استفاده از کاربرگ‌های آکادمی، احتمال فراموش کردن نکات آموزشی را برای کودکان به حداقل می‌رساند. بنابراین توصیه می‌شود، پس از مشاهده‌ی ویدیوهای آموزشی، حتما از کاربرگ‌های «آموزش بازیافت به کودکان» برای آموزش فرزند خود نیز استفاده کنید. این تمرینات ساده، نکات دقیق و جزییات مربوط به «منابع طبیعی چیست» را به خوبی در ذهن کودکان قرار داده و نهادینه می‌کند.


برای دانلود کاربرگ زیستگاه حیوانات 2 اینجا کلیک کنید.

شما می‌توانید کاربرگ حافظه را از این بخش دانلود کنید.


برای مشاهده‌ی دیگر ویدیوهای آکادمی می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کرده و بر روی گزینه‌ی آکادمی کلیک کنید. در این بخش، بیش از صدها ویدیوی آموزشی با موضوعات علوم، ریاضی، قصه و.... قرار دارد که به راحتی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. استفاده از امکانات بخش آکادمی آریالند برای اعضای ویژه کاملا رایگان خواهد بود. منتظر مباحث بعدی آکادمی آریالند، دکتر جف و همراهانش باشید! به امید دیدار!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.