علوم با دکتر جف: حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می کنند
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می کنند

حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند» یکی از دغدغه‌های ذهنی کودکان خردسال محسوب می‌شود. تماشای این ویدئو کودکان را به یک سفر علمی برده و آن‌ها را با خانواده‌ی حیوانات مختلف آشنا می‌کند. تماشای این ویدیو احساس اطمینان خاطر به کودکان القا می‌کند.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

«همیشه سوال بپرسید و همیشه شگفت زده شید!» این عبارت، شعار دکتر جف در آریالند آکادمی بوده و هست. پس اگر کودک خردسالتان شما را با سوالات فراوان  در مورد پدیده‌های علمی شگفت زده کرد، ویدیو‌های آکادمی آریالند بهترین پاسخ را در اختیار شما قرار خواهد داد. اینکه «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند» یکی از متداول‌ترین مسائلی است که کودکان در سنین خردسالی با آن مواجه می‌شوند. در واقع، ذهن کودک با بچه‌های دیگر جانوران همذا‌ت‌پنداری می‌کند. به همین دلیل است که کودک همواره نگران سلامتی بچه‌ی حیوانات خانگی بوده و تمایل دارد، احساس امنیت و عواطفی را که خود از جانب والدین دریافت می‌کند به بچه‌ی جانوران نیز منتقل کند. به همین دلیل دانستن «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند» می‌تواند تا حد زیادی از نگرانی کودکان کاسته و خانواده‌ی جانوران را به آن‌ها معرفی کند. 


امروز دکتر جف و همراهنش در آکادمی علوم حاضر شده و سپس به مرکز نگهداری از حیوانات آسیب‌دیده رفته‌اند تا از خانواده‌ی برخی از جانوران بازدید کنند. با تماشای این ویدیو کودک در می‌یابد که اکثر حیوانات به صورت خانوادگی زندگی می‌کنند.او درک می‌کند که «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند» و به صورت عملی مشاهد می‌کند که چگونه حیوانات به فرزندان خود برای رشد و بقا کمک خواهند کرد. همچنین نحوه‌ی نگهداری جانوران از فرزندانشان بسیار متنوع است. برای مثال، بچه‌های هر حیوان با توجه به ویژگی‌های فیزیکی خود، به روش منحصر به فردی اعلام گرسنگی می‌کنند. جوجه‌‌ی پرندگان دهان خود را برای اعلام گرسنگی باز می‌کنند، بچه کانگورو به درون کیسه‌ی مادر می‌خزد و... . به این ترتیب، کودک ضمن دریافتن اینکه «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند»، با معنای واقعی حمایت و محبت نیز آشنا می‌شود. در واقع، زمانی که کودک حمایت حیوانات از فرزندانشان و اینکه «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند» را مشاهده می‌کنند، نسبت به علاقه‌ی والدین خود نیز ایمان پیدا می‌کند. او در می‌یابد که تمام فعالیت‌های روزمره‌ی مادر و پدرش در راستای محافظت و نگهداری از او خواهد بود. به این ترتیب، استرس کودک نیز کاهش یافته و آرامش بیشتری را در خانه احساس خواهد کرد. شما می‌توانید در سایت عصر ایران حقایق جالبی در مورد عجیب‌ترین و احساسی‌ترین روابط خانوادگی حیوانات مطالعه کرده و آن‎ها را با فرزند خود به اشتراک بگذارید.


در قسمت «خودت انجامش بده!» نیز الی‌آی‌جی و الیویا از روش ساخت کاردستی استفاده کرده و یکی از بامزه‌ترین ویژگی‌های حیوانات اهلی را بازسازی می‌کنند. در واقع، این وسیله‌ی ساده به آموزش اینکه «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند» کمک شایانی خواهد کرد. کودک شما برای ساخت این کاردستی به تجهیزات بسیار ساده‌ای همچون کاغذ رنگی، قیچی پلاستیکی، ماژیک و مداد رنگی احتیاج خواهد داشت. همچنین توصیه می‌کنیم در طول انجام این بخش علمی، به فرزند خود ملحق شده و اوقات بسیار دلپذیر و شادی را در کنار او سپری کنید. به این ترتیب، کودک حمایت شما را به صورت تمام و کمال دریافت کرده و خود باوری و اعتماد به نفس خود را افزایش خواهد داد. همچنین اشتیاق کودک برای یادگیری حقایق زیست شناسی دو چندان خواهد شد. 


شما می‌توانید پس از تماشای ویدیوی امروز با مضمون «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند»، از کاربرگ‌های آکادمی نیز برای القای حس آرامش و شادی به فرزند خود استفاده کنید. این کاربرگ‌های فعالیت‌های سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیزی را در اختیار کودکان قرار می‌دهد. انجام این فعالیت‌ها پس از تماشای ویدیوهای آموزشی، تاثیر نکات آموزنده را دو چندان خواهد کرد.


برای دانلود کاربرگ رنگ آمیزی مامان کانگورو، اینجا کلیک کنید.

همانطور که مشاهده کردید، ویدیوهای آکادمی علوم آریالند همچون «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند» مطابق با مدرن‌ترین روش‌های آموزشی طراحی شده و از قسمت‌های کاربردی و مشخصی تشکیل می‌شوند. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از تمام بخش‌های ویدیوهای آموزشی، نسبت به ثبت نام در سایت آریالند اقدام کنید. والدین گرامی می‌توانند با عضویت در آریالند می‌توانند به صورت رایگان از امکانات سایت استفاده کرده و از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوند. برای اطلاعات بیشتر به بخش آکادمی آریالند مراجعه کرده و ویژگی‌های هر بخش را مطالعه کنید. همچنین منتظر ویدیو‌های آموزشی دیگر در در بخش علوم، ریاضی، قصه و کاربرگ باشید. از اینکه تا پایان آموزش امروز در مورد اینکه «حیوانات چطور از بچه هایشان محافظت می‌کنند» همراه ما بودید، متشکریم! به امید دیدار!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.