قصه با ریحان: گربه طمع کار
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

قصه با ریحان: گربه طمع کار

«داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» یک داستان ساده و آموزنده است که کودکان را با طمع و آز آشنا می‎کند. فرزند شما با تماشای این ویدیو با پیامدهای نامناسب طمعکاری آشنا می‌شود. همچنین اشتیاق بیشتری برای بخشندگی در خود احساس خواهد کرد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

اکثر والدین دوست ندارند، ضعف‌های اخلاقی و رفتارهای ناپسند فرزند خود را قبول کنند. شما چطور؟ در واقع، همه‌ی ما کودکان را با باطنی ساده و پاک تصور می‌کنیم، غافل از اینکه آن‎ها نیز صفات ذاتی بشر را در خود جای داده‌اند. حرص، طمع نمونه‌های خوبی برای این مورد است. چنانچه شما صادقانه با رفتارهای فرزند خود مواجه شوید و نواقص رفتاری او را شناسایی کنید، راحت‌تر می‌توانید مشکلات اخلاقی فرزند خود را برطرف کرده و سلامت روانی او را در آینده تضمین کنید. شرح «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» در آریالند آکادمی یکی از روش‌های کاربردی برای آشنایی کودکان با آز و طمع است. 


اما منظور از حرص و طمع در کودکان چیست؟ این صفات اخلاقی از ذات و درون هر انسان نشات می‌گیرد و در خلال رفتار و گفتار هر شخصی نمایان می‌شود. البته اکثر ما در پنهان کردن حرص و طمع خود مهارت پیدا کرده‌ایم و آن را انکار می‌کنیم. کودکان نیز به دور از این اختلالات رفتاری نیستند. آن‌ها در مقیاس کوچکتر دچار حرص و طمع می‌شوند، اما تلاش کمتری برای مخفی کردن آن نشان می‌‎دهند. به همین دلیل است که راحت‌تر با «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار»  مواجه می‌شوند و پیام اخلاقی آن را درک می‌کنند. شما می‌توانید ریشه‌های پدیدآورنده حرص و طمع در کودکان را در سایت نگارستان مطالعه کرده و با برطرف کردن آن‌ها، این خصلت منفی را در فرزند خود درمان کنید.


متخصصان توصیه می‌کنند، هر چه سریعتر دست به کار شده و خصلت‌های منفی همچون آز و طمع را در فرزند خود برطرف کنید. با رشد ذهنی کودک، حذف و بهبود سوء رفتارها در کودکان مشکل‌تر خواهد شد. زیرا این خصلت‌های اخلاقی به مرور در ذهن کودک نهادینه شده و تا پایان عمر همراه او خواهد ماند. با مراجعه به آکادمی ادبیات و پخش «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» برای کودکان به شما کمک می‌کند تا حرص و طمع را در فرزند خود شناسایی کرده و این خصلت را به او نیز آموزش دهید. 


خاله ریحان برای نقل «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» از تکنیک‌های نمایشی همیشگی استفاده می‌کند. او وسایل صحنه‌ی خود را با تکنیک کاردستی ساخته است و اشتیاق کودکان برای یادگیری و انجام این مهارت را چندین برابر می‌کند. همچنین کودکان با تمرکز بیشتری، روایت «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» را دنبال می‌کند. بنابراین راحت‌تر با مساله طمع روبرو شده و نکات آموزشی آن را عمیق‌تر درک می‌کند. تقریبا ویژگی اکثر قصه‌ها این است که نکات آموزشی را به صورت غیر مستقیم در اختیار کودک قرار می‌دهد. همچنین کودک با تماشای مقدمه، روند داستان و نتیجه‌ی آن با پیامدهای حرص و طمع نیز آشنا می‌شود. به صورت کلی، مزایای شنیدن «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» برای فرزند شما به شرح زیر است:

  • معرفی کردن خصلت‎های جایگزین طمع
  • برآورده کردن نیازهای روانی کودکان
  • آموزش نحوه‌ی مناسب برای خویشتن‌‎داری
  • افزایش اشتیاق کودکان برای بخشندگی
  • ارائه‌ی الگوی مناسب برای زشت بودن صفت طمع کاری
  • آشنایی کودکان با صفات مثبتی همچون بخشندگی از سنین پایین

فرزند شما می‎‌تواند با تکمیل کاربرگ‌های آکادمی، درک عمیق‌تری از این رفتار نامناسب داشته باشد. روند «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» را برای خود مرور کرده و به راه‌های جایگزین برای طمعکاری فکر کند. همانطور که خاله ریحان در پایان ویدیوی «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» نیز اشاره می‌کند که ماندن در خانه‌ی پیرزن به دردسرهای خانه‌ی اعیانی می‌ارزید.برای دانلود کاربرگ رنگ آمیزی بچه گربه، اینجا کلیک کنید.دقیقا در همین حوالی باید به شما یادآوری کنیم که برای استفاده از امکانات آکادمی باید عضوی از خانواده‌ی بزرگ آریالند باشید. بنابراین برای عضویت در این سامانه می‌توانید به بخش ثبت نام مراجعه کرده، فرم مورد نظر را تکمیل کنید و سپس بسته‌ی آموزشی متناسب با نیاز فرزند خود را تهیه کنید. شما می‌توانید نظرات خود در مورد «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار» را با ما و دیگر دوستان آریالندی به اشتراک بگذارید. از اینکه تا پایان همراه ما و خاله ریحان بودید، متشکریم! امیدواریم در کنار شما والدین گرامی و با در پیش گرفتن شیوه‌های مدرن تربیتی نسلی شاد، مسولیت‌پذیر و خلاق را تربیت کرده و آینده‌ای درخشان برای سرزمین ایران به ارمغان بیاوریم. منتظر محتواهای آموزشی و مفید دیگری همچون «داستان کودکانه ی گربه ی طمعکار»  در آکادمی ادبیات باشید. به امید دیدار!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.