قصه با ریحان: داستان روباه و خروس
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

قصه با ریحان: داستان روباه و خروس

«داستان کودکانه ی روباه و خروس» یکی از شیرین‌ترین داستان‌های کتاب مرزبان‌نامه محسوب می‌شود. با پخش این ویدیو می‌توانید نکات آموزشی این داستان را همچون مهارت نه گفتن هوشمندانه به فرزند شما آموزش دهد. همچنین کودکان نتایج نه گفتن را به صورت داستانی مشاهده خواهند کرد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

چندین هفته است که با آریالند آکادمی در خدمت شما و فرزند دلبندتان هستیم. در تمام این مدت سعی داشته‌ایم، نیازها‌ی کودکان را با توجه به رده‌ی سنی آن‎ها شناسایی کرده و با ارائه‌ی محتواهای آموزشی، آن‌ها را تقویت کنیم. در این هفته نوبت به آموزش یکی از مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی در قالب «داستان کودکانه ی روباه و خروس» رسیده‌است. آموزش مهارت نه گفتن برای کودکان بسیار اهمیت دارد. زیر این مهارت به کودکان کمک می‌کند از خود در مقابل خطرات احتمالی محافظت کند. کودکانی که به درستی با این مهارت آشنا هستند، همواره نیازهای خود را محترم قلمداد کرده و برای رفع‌ آن‌ها تلاش می‌کنند.  


همانطور که گفتیم، برای اثربخشی بیشتر آموزش مهارت نه گفتن به کودکان، در آکادمی ادبیات امروز یکی از محبوب‌ترین داستان‌های نوستالژیک را برای کودکان شرح می‌دهیم. «داستان کودکانه ی روباه و خروس» یکی از جذاب‌ترین داستان‌های کتاب مرزبان‌‎نامه محسوب می‌شود. مانند اکثر داستان‌های کلاسیک فارسی، در «داستان کودکانه ی روباه و خروس» نیز روباه، نماد مکر و حیله و خروس پرحنایی، نماد هوش و ذکاوت است. زمانی که در «داستان کودکانه ی روباه و خروس» این دو موجود مقابل یکدیگر می‌ایستند، باید منتظر شنیدن مناظره‌ای لذت بخش و پرهیجان خواهید بود. در این داستان نیز خروس از تمام صلاحیت‌های خود استفاده کرده و مکر روباه را خنثی می‌کند. ننتیجه‌ی «داستان کودکانه ی روباه و خروس» نیز به صورت مستقیم و سرراست، نتیجه‎ی نه گفتن به غریبه‎ها را به کودکان آموزش می‌دهد. شما می‌توانید نسخه‌ی کامل «داستان کودکانه ی روباه و خروس» را از سایت تبیان مطالعه کرده و برای فرزند خود نقل کنید. 


اما «داستان کودکانه ی روباه و خروس» چگونه می‌تواند نتایج مثبت نه گفتن به دیگران را به کودک آموزش دهد؟ در این داستان، هر دو طرف نه با قدرت فیزیکی که تنها با استفاده از قدرت بیان از خود دفاع می‌کنند. بنابراین کودک با ارزش و برتری قوای ذهنی و نسبت به زور بازو آشنا می‌شود. او می‌آموزد که در بسیاری از موارد باید از هوش و ذکاوت خود استفاده کند. علاوه بر این، کودک در می‌یابد که در مقابل تعریف دیگران، سست و خام نشده و درخواست‌های نامعقول دیگران را قبول نکند. همانگونه که خاله ریحان در داستان «داستان کودکانه ی روباه و خروس»، به تعریف و تمجید روباه از پرهای حنایی خروس اشاره می‌کند. در نقطه‌ی اوج داستان نیز خروس از هوش و ذکاوت خود استفاده می‎‌کند و مکر و حیله‌ی روباه را از بین می‌برد. همچنین در «داستان کودکانه ی روباه و خروس»، خروس برای گفتن نه در مقابل روباه از قوه‌ی تفکر خود استفاده می‌کند. بنابراین کودک در می‌یابد که برای گفتن یک نه قاطعانه باید به نیروی تفکر خود رجوع کرده و جوابی محترمانه ولی منفی ارائه کند.

 

خاله ریحان در اکثر داستان‌‌گویی‌های خود در بخش قصه‌ها از چنین داستان‌های ساده و آموزنده‌ای استفاده می‌کند. تمرکز کودکان را افزایش می‎دهد، آن‏ها را سرگرم می‌کند و نکات آموزشی را به راحتی در ذهن کودکان قرار می‎‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از کاربرگ‌های آکادمی آموزش‌های خاله ریحان را نیز تکمیل کرده و مهارت‌های نه گفتن را در او تقویت کنید. 


برای دانلود کاربرگ رنگ آمیزی اژدها و موش، اینجا کلیک کنید.

برای دسترسی آسان‌تر به تمام امکانات سایت همچون تماشای ویدیوی «داستان کودکانه ی روباه و خروس» می‌توانید به عضویت سایت آریالند درآمده و بسته‌ی آموزشی مناسب را تهیه کنید. عضویت در خانواده‌ی بزرگ آریالند به این معناست که شما می‌توانید از صدها ویدیوی آموزشی، کاربرگ، تمرین و... برای مدت زمان نامحدود و به صورت رایگان بهره‌مند شوید. همچنین اعضای خانواده‌ی آریالند همواره به عنوان دوستی صمیمی یکدیگر را برای تربیت هرچه بهتر فرزندان این خاک و بوم راهنمایی می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید، پیشنهادات و انتقادات خود در مورد ویدیوی آموزشی «داستان کودکانه ی روباه و خروس» را در قسمت نظرات برای ما و دیگر دوستان آریالندی به اشتراک بگذارید. ثبت نظرات شما می‌تواند تیم خلاق و مبتکر آکادمی آریالند را برای ارائه‎ی هرچه بهتر خدمات آموزشی راهنمایی کند. از اینکه تا پایان همراه «داستان کودکانه ی روباه و خروس» بودید، متشکریم! به امید دیدار شما، در قالب یک آموزش و بازی دیگر!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.