علوم با دکتر جف: حالات مختلف مواد در طبیعت
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: حالات مختلف مواد در طبیعت

آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» به شیوه‌های معمولی سخت و زمان‌بر است. با پخش این ویدیو، فرزند خود را به یک سفر علمی دعوت کرده و مفهوم مایع، جامد و گاز را به صورت تصویری به او آموزش دهید. تماشای این ویدیو قوه‌ی تخیل کودک و مهارت‌های شناختی او را نیز تقویت خواهد کرد.

موضوع

درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

به آریالند آکادمی خوش آمدید. امروز در آکادمی علوم به سراغ یکی از مهم‌ترین مباحث علمی می‌رویم. «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» به صورت رسمی در مقطع دوم دبستان انجام می‌شود. در ویدیوی آموزشی امروز، دکتر جف از انواع تکنیک‌های آموزشی استفاده می‌کند تا کودکان خردسال با هر رده‌ی سنی، این مفهوم علمی و نسبتا پیچیده را به راحتی درک کنند. همچنین استفاده از تصاویر جذاب، موسیقی شاد و ترانه‌های کودکانه سبب می‌شود، کودک برای «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» اشتیاق بیشتری داشته باشد. به این ترتیب، فرزند شما نیز ضمن بازی، تفریح و سرگرمی با یکی از کاربردی‌ترین مباحث علمی آشنا خواهد شد. 


اما تصور کنید، در موقعیتی قرار گرفته‌اید که باید معنای جامد، مایع و گاز را برای فرزند خردسال خود شرح دهید. برای این منظور از چه تکنیکی استفاده می‌کنید؟ مطمئنا تنها با استفاده از کلمات «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» امکان‌پذیر نخواهد بود. البته شما می‌توانید معنای این سه حالت را در سایت فرادرس مطالعه کرده و آن را برای فرزند خود توضیح دهید. همچنین شاید بتوان از انواع لوازم التحریر و وسایل رنگ‌آمیزی استفاده کرده و حالات مواد را برای فرزند خود به تصویر بکشید. با این حال ممکن است، فرزند شما با این روش، هرگز تفاوت جامدات، مایع‌ها و گازها را درک نکند. زیرا در این روش تنها از حس بینایی برای «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» استفاده شده است. 


جهان اطراف ما همگی از ماده تشکیل شده‌است. بنابراین در هر فضایی که زندگی می‌کنیم، با انواع حالات ماده سروکار خواهیم داشت. انسان از طریق حواس پنجگانه‌ی خود، انواع مواد را شناسایی کرده و از آن‌ها استفاده می‌کند. برای مثال، ما سطح اکثر جامدات را لمس می‌کنیم تا بافت آن‌ها را تشخیص دهیم یا با استفاده از حس بویایی انواع گازهای خوشبو را از گازهای بد بو جدا می‌کنیم. با این توضیح، بهترین راه «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» نیز روشی است که در آن، تمامی حواس پنجگانه‌ی کودک درگیر باشد. به همین دلیل، دکتر جف برای «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» آریالندی نیز از همین روش ایده‌آل در آکادمی علوم استفاده می‌کند. 


شما می‌توانید به همراه فرزند خود به تماشای ویدیوهای علمی آریالند بنشینید و به ایده‌های جذاب‌تری برای «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» نیز دست پیدا کنید. دکتر جف با دستگیره‌ی جادویی که اختراع کرده‌است، کودکان را راهی دنیای خیالی خود کرده و از این طریق، ویژگی‌های اصلی انواع مواد و دنیای شیمی را به نمایش می‌گذارد. شما نیز می‌توانید با فرزند خود در مورد دنیای تخیلی او صحبت کرده و وارد تخیل او شوید. به این ترتیب، فرزند شما می‌تواند انواع حالات مواد را در دنیای خیالی خود پیدا کرده و آن‌ها را به شما معرفی کند. همچنین در پایان ویدیو نیز یک آزمایش ساده و جذاب با نام «خودت انجامش بده!» برای کودکان ارائه می‌شود. در این بخش، دستیاران دکتر جف، روش تهیه‌ی اسلایم در منزل را آموزش می‌دهند، زیرا انواع خمیر بازی اسلایم می‌تواند وسیله‌ی مناسبی برای «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» باشد. این اسباب بازی جدید دو حالت مختلف ماده را به صورت همزمان به نمایش می‌گذارد. به این ترتیب، کودک در هنگام بازی با اسلایم می‌تواند دو حالت مایع و جامد را به صورت عملی تجربه کند. همچنین با این روش، تفاوت‌های اصلی مایعات و جامدات در ذهن کودک نهادینه خواهد شد. روش دیگر برای تکمیل «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» استفاده از کاربرگ‌های آکادمی برای آن‌ها خواهد بود. این کاربرگ‌ها تمرینات موثری برای شناخت حالات مواد ارائه می‌دهند که نکات «آموزش انواع حالات مواد در طبیعت به کودکان» را در ذهن آن‌ها پررنگ‌تر خواهد کرد. 


برای دانلود کاربرگ رنگ حباب، اینجا کلیک کنید.

شما می‌توانید کاربرگ رنگ آمیزی دلفین زیر آب را از اینجا دانلود کنید.

لینک دانلود کاربرگ رنگ آمیزی مواد غذایی در اینجا قرار گرفته‌است.تمام سعی آکادمی آریالند آن است که آموزش را با بازی و سرگرمی ادغام کرده و آموزش و پرورش را برای شما والدین و مربیان گرامی ساده‌تر سازد. شما می‌توانید با عضویت در این سامانه از تمام خدمات آموزشی آکادمی به صورت رایگان و نامحدود بهره‎مند شوید. همچنین با ارائه‌ی نظرات و پیشنهادات خود می‌توانید ما را در رسیدن به اهداف آکادمی آریالند همیاری کنید. پیشاپیش از توجه و همراهی شما، سپاسگزاریم! منتظر یک ویدیوی آموزشی دیگر در آکادمی علوم آریالند باشید!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.