مهارت با ریحان: مهارت تصمیم گیری
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

مهارت با ریحان: مهارت تصمیم گیری

آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان»، آینده‌ی درخشان آن‌ها را تضمین خواهد کرد. خاله ریحان با بازی و نمایش اهمیت گرفتن تصمیم‌های منطقی را به کودکان آموزش خواهد داد. این ویدیو مهارت‌های فردی و اجتماعی کودک را گسترش داده و احساس استقلال را در آن‌ها تقویت خواهد کرد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

امروز دوستِ کوچولوی خاله ریحان همراه ماست تا روش‌های «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» را به ما معرفی کند. موشی یک موجود بانمک و جذاب است که کنترل کردن آن کار چندان آسانی نیست. این موجود بازیگوش امروز همراه خاله ریحان به فروشگاه رفته تا روی پاهای خودش بایستد. اگر می‌پرسید چرا یک موش کوچولو باید روی پاهای خودش بایستد و چطور؟ می‌توانید به احساس استقلالی که او در بزرگسالی به آن احتیاج دارد، فکر کنید. این احساس ارزشمند از طریق «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» تقویت شده و ثمر می‌دهد. به همین دلیل، قرار بر این شده تا موشی پول توجیبی‌های ماه پیش خود را جمع کرده و به آریالند بیاید. در نتیجه، او می‌تواند با پول خود یک لوازم التحریر جذاب خریداری کرده و اینگونه روی پاهای خود بایستد. ویدیوی امروز آریالند آکادمی با هدف «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» برای شما دوستان ارائه می‌شود. شما والدین گرامی می‌توانید با پخش ویدیوی امروز، فرزند خود را برای تصمیم گیری صحیح راهنمایی کرده و مهارت‌های اجتماعی فرزند خود را نیز تقویت کنید. اما آیا می‌دانید، اهمیت تقویت مهارت‌های تصمیم گیری در کودکان چیست؟ از مهم‌ترین فواید «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • یافتن روش‌های کارآمد برای حل مشکلات
  • یافتن جایگزین‌های مناسب در شرایط حساس
  • افزایش مشارکت کودکان در کارهای گروهی
  • تقویت حس تعهد و مسئولیت‌پذیری
  • تقویت احساس وفاداری به دیگران

همانطور که با استفاده از ویدیوهای آموزش مهارت می‌توانید آینده‌ی درخشان‌تری برای فرزند خود به ارمغان بیاورید، با «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» خود نیز سلامت روان آن‌ها را تضمین خواهید کرد. در نظر داشته باشید که مهارت‌های جسمانی و روانی کودکان به خودی خود تقویت نمی‌شوند. بنابراین حمایت، راهنمایی و «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» حق مسلم آن‌ها است تا به یک فرد مصمم و موفق تبدیل شود. توجه داشته باشید که ملاحظات بیش از حد والدین نیز می‌تواند مانعی برای تقویت مهارت‌ها ی کودکان محسوب شود. این عبارت در مجله مشاورانه با مثال زیر شرح داده می‌شود:

تصور کنید، تمایل دارید نسبت به «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» خود اقدام کنید. بنابراین انتخاب لباس‌های کودک را به عهده‌ی خود او می‌گذارید. اما در پایان از انتخاب فرزند خود در مورد ست لباسش راضی نیستید. بنابراین انتخاب او را نادیده گرفته و شخصا دست به کار می‌شوید. در این حالت به صورت غیر مستقیم به فرزند خود یک پیام منفی و مضر را ارسال می‌کنید. در این حالت او احساس می‌کند، توانایی انجام کارهای شخصی خود را ندارد. بنابراین همیشه به والدین خود نیاز داشته و به آن‌ها وابسته می‌شود. بنابراین «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» بی‌نتیجه مانده و حتی احساس استقلال آن‌ها را از بین خواهد برد. این نقصان در بزرگسالی گریبان‌گیر کودک شده و مشکلات فراوانی را برای او ایجاد خواهد کرد. 


متخصصان باور دارند قدرت تصمیم گیری و احساس استقلال از مهم‌ترین مهارت های فردی و اجتماعی است که نقش به سزایی در موفقیت شخص در بزرگسالی ایفا می‌کند. بنابراین با «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» خود می‌توانید احساس استقلال را از خردسالی در او تقویت کرده و عزت نفس او را چندین برابر کنید.


اما ساده‌ترین روش‌ها برای «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» چیست؟ پیش از هرچیز، ویدیوی آکادمی را برای کودک پخش کنید. این محتوای ویدیویی ،کودک را به شیوه‌ی ساده و نمایشی با مفهوم تصمیم‌گیری و فواید آن آشنا خواهد کرد. بنابراین با این ویدیوها «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» پروسه‌ی ساده‌تری را طی خواهد کرد.  در ادامه شما می‌توانید با استفاده از پیشنهادات زیر نسبت به آموزش مهارت تصمیم گیری در کودکان خود اقدام کنید:

  1. گزینه‌های متعدد و مختلفی به کودک خود پیشنهاد دهید. برای «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» خود، از فرزند خود بخواهید مابین چندین گزینه یک مورد را انتخاب کند. 

  2. چارچوب مشخصی برای تصمیم‌گیری کودک معرفی کنید. «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» بدون چارچوب و قانون مشخص وقت‌گیر و زمان‌بر خواهد شد. زیرا تخیل کودک بسیار فعال بوده و هیچ محدودیتی برای انتخاب موارد اعمال نمی‌کند. بنابراین بهتر است، قوانین مشخصی را به فرزند خود یادآوری کرده و از این طریق، گزینه‌های کودک را محدودتر کنید.


  1. از القای کمال‌گرایی به فرزند خود بپرهیزید. در مسیر «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» خود، هرگز از آن‌ها نخواهید که عالی‌ترین گزینه‌ها را برای تصمیم‌گیری در نظر بگیرند. این عمل پیام مخفی و مضری به کودک ارسال می‌کند که باید همواره بهترین باشد. بهترین بودن اضطراب زیادی به کودک انتقال می‌دهد و آن‌ها را کمال گرا پرورش می‌دهد.
  2. کودک خود را سرزنش نکنید، بلکه روش‌های حل مساله را به او آموزش دهید. از آنجایی که مهارت‌های شناختی و جسمانی کودکان خردسال محدود است، امکان خطا و اشتباه آن‌ها در تصمیم گیری بیشتر خواهد بود. در این شرایط، رفتار و انتخاب فرزند خود را زیر سوال نبرید، بلکه برای بهبود «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» خود، صمیمانه اشتباه فرزند خود را به او معرفی کنید.

در روند «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» خود می‌توانید از کاربرگ‌های آکادمی نیز استفاده کنید. این کاربرگ‌ها شامل تمرینات مناسبی هستند که فعالیت‌های محبوب و جذابی را به کودکان پیشنهاد می‌دهند.


برای دانلود کاربرگ نقاشی بکش، بیشترین چیز ی که دوست دارم را از اینجا دانلود کنید.


استفاده از امکانات آکادمی آریالند برای اعضای ویژه‌ی سایت کاملا رایگان خواهد بود. بنابراین با عضویت در آریالند می‌توانید ویدیوهای آموزشی را به صورت مکرر برای فرزند خود پخش کرده و کاربرگ‌های متنوع را دانلود کنید. از اینکه تا پایان «آموزش مهارت تصمیم گیری به کودکان» با ما همراه بودید، متشکریم! در ویدیوهای آینده، روش‌های کاربردی و جذاب دیگری برای تقویت مهارت‌های کودکان ارائه خواهیم کرد. پس منتظر آکادمی آریالند باشید.

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.