ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان
معرفی شغل نجار
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۴ کاربرگ
۳ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

امروز در آکادمی آریالند کلی سر و صدا به پاست. اگر گفتید، چرا؟ بله. ما خاله ریحان را در حال ساختن یک خانه‌ی درختی ساده و جذاب پیدا کردیم. به همین دلیل از خاله ریحان دعوت کردیم، مراحل ساخت این خانه‌ی درختی زیبا را به دوستان آریالندی هم آموزش بدهد. تمام فعالیت‌هایی که خاله ریحان امروز در آکادمی آریالند انجام می‌دهد، مهارت‌های خاصی هستند که نجارهای ماهر از آن برای ساخت اشیا چوبی استفاده می‌کنند. بریدن، تراشیدن، کوبیدن، چسباندن و... از فعالیت‌هایی هستند که باید برای ساخت قفسه، پله، خانه‌ی چوبی و... از آن استفاده کرد. پس می‌توان گفت که موضوع ویدیوی امروز در آکادمی آریالند، معرفی شغل نجاری برای کودکان است.


خاله ریحان، ضمن معرفی شغل نجاری برای کودکان، آن‌ها را با شیوه‌ی ساخت کاردستی‌های مرتبط با این شغل نیز آشنا خواهد کرد. به این ترتیب، کودکان شما می‌توانند با استفاده از لوازم التحریر ساده‌ای همچون مقوا، گواش، آبرنگ ساده یا رنگ انگشتی تجهیزات نجاری همچون ارّه، میخ، چکش، پیچ ‌گوشتی و... را بازآفرینی کرده و با اشتیاق بیشتری به دنیای نجاری قدم بگذارند. اما به نظر شما، اهمیت معرفی شغل نجاری برای کودکان در چیست؟


همانطور که می‌دانید، شغل نجاری بر اساس محاسبات و هندسه پدید آمده است. به عبارت دیگر، یک نجار حرفه‌ای باید دید هندسی بسیاری قوی داشته باشد. بنابراین آشنایی کودک با شغل نجاری می‌تواند به علاقه‌مند شدن او نسبت به مباحث ریاضی و هندسه کمک شایانی کند. همچنین سطح فعالیت بدنی نجارها بسیار بالا است. بنابراین کودک در طول انجام فعالیت‌های نجاری نیز می‌تواند توانایی فیزیکی خود را به بهترین نحو تقویت کند. از مهار‌ت‌های حرکتی که در طول نجاری تقویت می‌شود، می‌توان به هماهنگی ارتباط چشم‌ها و دست‌ها اشاره کرد. همچنین توجه داشته باشید که تمام عضلات بدن کودک برای ساخت اشیا چوبی درگیر خواهد شد. 

علاوه بر این موارد، معرفی شغل نجاری برای کودکان می‌تواند احساس زیبایی شناسی آن‌ها را به صورت چشمگیری تقویت کند. در واقع، کودکان تمایل دارند، زیباترین سازه‌ی چوبی را نسبت به همسن و سالان خود خلق کنند. بنابراین ذهن خود را درگیر مفاهیمی همچون اشکال هندسی، رنگ‌های جذاب و... خواهند کرد. همچنین مراحل ساخت انواع کاردستی برای کودکان بسیار هیجان‌انگیز و نوآورانه است. کودکی که اثر هنری خود را در معرض نمایش می‌گذارد و مورد تحسین دیگران قرار می‌گیرد، احساس عزت و اعتماد به نفس فراوانی را در خود احساس خواهد کرد. همچنین فراموش نکنید که معرفی شغل نجاری برای کودکان به جنسیت آن‌ها بستگی ندارد. دختران و پسربچه‌ها، هر دو مهارت‌های لازم برای انجام مراحل نجاری را در خود دارند. بنابراین توصیه می‌شود، فرزند خود را با ابزار و مراحل خلق آثار هنری چوبی آشنا کرده و به او اجازه دهید، استعدادهای خود را کشف کند. 


در ویدیوی آموزش مهارت امروز، خاله ریحان از کودکان درخواست می‌کند، تمام مراحل را همراه بزرگترها انجام دهند. بنابراین هرگز فرزند خود را با تجهیزات نجاری تنها نگذارید. شما می‌توانید در مرحله اول، ابتدا نام و کاربرد تجهیزات نجاری را برای فرزند خود شرح دهید. سپس نحوه‌ی کار با آن‌ها را به صورت عملی به فرزند خود نشان دهید. در مرحله بعد می‌توانید، ابزار را به دست فرزند خود بدهید. البته توصیه می‌شود، ابتدا دست فرزند خود را کاملا هدایت کرده و پس از کسب مهارت‌های لازم، دست او را رها کنید. در مراحل بعدی نیز اجازه دهید، کودک شجاعانه ایده‌های خود را با شما در میان بگذارد. در پایان نیز می‌توانید عکس کاردستی چوبی فرزند خود را به نشانی Aryaland.ir ارسال کرده و در افزایش اعتماد به نفس او نقش موثری داشته باشید. 


استفاده از روش‌های مدرن دیگر برای معرفی شغل نجاری برای کودکان ثمربخش خواهد بود. بسیاری از اسباب بازی‌های جدید با هدف معرفی مشاغل گوناگون به کودکان طراحی شده‌اند. برای مثال، «اسباب بازی ساختنی منجنیق و دژکوب مهارت افزا» با هدف آشنایی کودکان با فعالیت‌های نجاری همچون ساخت قطعات چوبی و سرهم کردن آن‌ها تولید شده‌است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول به فروشگاه اینترنتی آریالند مراجعه کنید. 


از اینکه با این بخش از آموزش مهارت آکادمی همراه بودید، متشکریم! لذت تماشای ویدیو‌های دیگر در بخش‌های ریاضی، علوم، قصه و.... را از دست ندهید. برای این کار کافی است در سایت آریالند ثبت کرده و به عضویت ویژه‌ی آن در بیایید. استفاده از امکانات آکادمی آریالند برای اعضای ویژه کاملا رایگان خواهد بود. همچنین منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم. به امید دیدار!

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.