ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان
جاندار و بی جان
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۷ کاربرگ
۱۲ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

آیا تاکنون مشاهده کرده‌اید، اشیاء متحرک چگونه توجه کودکان را به سرعت به خود جلب می‌کنند؟ اهمیت این موضوع در این است که کودکان با موجودات جاندار و بی‌جان چگونه ارتباط برقرار می‌کنند؟ چنانچه کودکان تفاوت موجودات جاندار و بی‌جان را بدانند، می‌توانند راحت‌تر با ویژگی‌ پدیده‌های اطراف خود آشنا شده و برخورد موثرتری با جهان پیرامون خود داشته باشند. به همین دلیل، امروز در آکادمی علوم آریالند به سراغ آموزش جاندار و بی‌جان به کودکان خواهیم رفت. در این بخش، دکتر جف و همراهانش نمونه‌های شاخص و مهمی برای هر کدام از این دو گروه ارائه می‌کنند. آن‌ها سه عامل مهم برای تشخیص موجودات جاندار و بی‌جان را معرفی کرده و مثال‌های مفیدی برای کودکان می‌آورند. در ویدیوهای آکادمی آریالند، همواره سعی بر این است که فضایی سرگرم‌کننده و دوستانه برای آموزش کودکان فراهم شده و از این طریق، سرعت یادگیری آن‌ها چندین برابر شود. به همین منظور، برای آموزش جاندار و بی‌جان به کودکان آریالندی نیز از یک مسابقه‌ی رقابتی استفاده شده‌است. در این رقابت تنگاتنگ، اولیویا و ال‌آی‌جی باید موجودی که در اختیار دارند را بررسی کرده و نوع آن را مشخص کنند. کودکان نیز در این فرصت می‌توانند از تجربیات خود استفاده کرده و حدس‌های خود را ارائه کنند. در مرحله‌ی بعدی، دکتر جف علت انتخاب آن‌ها را بازگو کرده و کودکان از این طریق حدس‌های خود را نیز مورد قضاوت قرار می‌دهند. این روش آموزشی یکی از متداول‌ترین متدهای یادگیری مدرن است و «آزمون و خطا» نام دارد. در این روش، کودک دانسته‌های خود را مورد آزمایش قرار داده و در صورت نیاز، آن‌ها را اصلاح خواهد کرد. متخصصان باور دارند، استفاده از روش آزمون و خطا برای آموزش مفاهیم اولیه‌ای همچون آموزش جاندار و بی‌جان به کودکان مزایای فراوانی برای رشد ذهنی آن‌ها به همراه دارد. برای مثال، در این روش کودک شانس خطا و اشتباه کردن را پیدا کرده و از این طریق شجاعت خود را افزایش می‌دهد. این روند به افزایش اعتماد به نفس و خودباوری در کودکان منتهی خواهد شد. 


مثل همیشه ویدیوی آموزشی امروز نیز با دو بخش «خودت انجامش بده!» و «بیاید مرور کنیم!» به پایان می‌رسد. این بخش‌ها به منظور تثبیت اطلاعات در ذهن کودکان ارائه می‌شود. در بخش «خودت انجامش بده!» کودکان با یک آزمایش علمی آشنا می‌شوند. این آزمایش‌ها به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که کودکان به راحتی و در سلامت کامل بتوانند آن‌ها را انجام داده و به اطلاعات خود اضافه کنند. امروز برای آموزش جاندار و بی‌جان به کودکان، شما و خانواده‌ی محترمتان را به یک سفر علمی در دل طبیعت دعوت می‌کنیم. به این ترتیب، کودک ضمن یادگیری این مفهوم اولیه با طبیعت نیز آشتی کرده و استرس‌های روزانه‌ی خود را تخلیه خواهد کرد. از مزایای بخش «بیاید مرور کنیم» نیز غافل نشوید. برای آموزش جاندار و بی‌جان به کودکان، نهادینه‌ کردن داده‌های اصلی این ویدیو در ذهن آن‌ها ضروری است. به همین دلیل، دکتر جف نیز مفاهیم اصلی را در جملات ساده و کوتاه خلاصه کرده و آن‌ها را برای کودکان آریالندی مرور می‌کند.


شما می‌توانید از متدهای آموزشی دیگر نیز در کنار آکادمی آریالند بهره برده و اطلاعات فرزند خود در زمینه‌های گوناگون را ارتقا ببخشید. برای مثال، استفاده از انواع بازی‌ های فکری رومیزی می‌تواند ضمن آموزش جاندار و بی‌جان به کودکان، آن‌ها را با تفاوت‌های جزیی این دو دسته نیز آشنا کند. برای مشاهده‌ی بازی‌های فکری مرتبط، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی آریالند مراجعه کرده و با مشخصات هر محصول آشنا شوید. سپس به راحتی نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کرده و کالای مورد نظر خود را درب منزل دریافت کنید. از اینکه تا پایان آموزش امروز همراه ما بودید، متشکریم! به امید دیدار مجدد شما دوستان آریالندی!

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.