ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان
جانوران محیط زیست خود را تغییر می دهند
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

جانوران محیط زیست خود را تغییر می دهند


درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۷ کاربرگ
۱۲ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

سگ‌ها چه فایده‌ای برای محیط زیست دارند؟ چرا حضور گربه‌ها در شهر ضروری است؟ چرا حیوانات وحشی برای طبیعت مفید هستند؟ فواید جانوران برای محیط زیست در چیست؟ این سوالات برای مدت طولانی، ذهن کودکان و بزرگسالان را به خود مشغول خواهند کرد. در این قسمت از آکادمی آریالند به شرح برخی فواید جانوران برای محیط زیست می‌پردازیم. به این ترتیب، کودکان درک می‌کنند که تمام موجودات عالم هدف مشخصی را دنبال کرده و حضور آن‌ها در طبیعت مزایایی فراوانی برای طبیعت، انسان، کره‌ی زمین و... به همراه خواهد داشت. 


احتمالا شما نیز اخبار ناگواری در مورد از بین رفتن حیات وحش به دست انسان‌های سودجو را شنیده‌اید. ناآگاهی و عدم آموزش‌های لازم در دوران کودکی می‌تواند به پرورش انسان‌های خودخواه و بدون تدبیر دامن بزند. بنابراین متخصصان توصیه می‌کنند، احترام به محیط زیست و طبیعت را از دوران کودکی به فرزندان خود آموزش دهید. این ویدیو از آکادمی آریالند نیز ضمن بیان فواید جانوران برای محیط زیست، اهمیت وجود حیات وحش را نیز به کودکان آموزش می‌دهند. به این ترتیب، نکات مهم در مورد حفظ گونه‌های جانوری در ذهن کودک نهادینه خواهد شد. این کودکان در آینده راضی به شکار سگ آبی، بزرگ کردن شیر و پلنگ در منزل و کشتن سگ‌ها نخواهند شد. همچنین در ویدیو‌ی آموزشی امروز از حیوانات بامزه و مفیدی صحبت خواهیم کرد که محیط زیست خود را تغییر می‌دهند. این تغییرات محیطی به نفع انسان، کره‌ی زمین و طبیعت تمام می‌شود. همچنین به تاثیرات مثبت و منفی زندگی انسان‌ها نیز اشاره کرده و چند راهکار برای کاهش خطرات ناشی از دخالت انسان در طبیعت را نیز ارائه خواهیم داد. بنابراین کودک از دانستن این نکته که جانوران با تغییر محیط زندگی خود موجب بهبود سلامت زمین و انسان‌ها می‌شوند، به اهمیت و فواید جانوران برای محیط زیست پی خواهند برد. در نتیجه کودکان تمام سعی خود را خواهند کرد که از محیط زیست و جانوران پیرامون خود حفاظت کرده و به این ترتیب از سلامت خود و خانواده‌ی خود نیز محافظت کنند. 


علاوه بر این، آشتی با طبیعت و جانوران سلامت روانی و جسمانی را برای کودکان به همراه آورده و انواع مهارت‌های آن‌ها را تقویت خواهد کرد. برای مثال، کودک با تقلید از حرکات حیوانات می‌تواند مهارت‌های حرکتی خود را نیز تقویت کند. یا با استفاده از حواس پنجگانه‌ی خود، جزییات دقیق هر حیوان را به خاطر سپرده و سپس با استفاده از انواع اسباب بازی کودک و لوازم التحریر حیوانات دلخواه خود را بازآفرینی کند. این فرآیند مهارت‌های حرکتی، ذهنی و شناختی را به صورت همزمان تقویت خواهد کرد.


ویدیو‌های علوم آکادمی آریالند شامل یک بخش ویژه با نام «خودت انجام بده» می‌شود که در آن شیوه‌ی اجرای یک آزمایش علمی را برای کودکان توضیح داده و از آن‌ها می‌خواهد با رعایت نکات ایمنی آن را در منزل انجام دهند. در این ویدیو نیز شیوه‌ی ساختن سد به روش سگ‌های آبی شرح داده شده تا کودکان بیشتر با فواید جانوران برای محیط زیست آشنا شوند. برای مشاهده‌ی بخش‌های دیگر آکادمی آریالند نیز می‌توانید عضو ویژه‌ی آریالند شوید. استفاده از امکانات آکادمی آریالند برای اعضای ویژه‌ی سایت، کاملا رایگان خواهد بود. از اینکه امروز هم با ما همراه بودید، متشکریم! به امید دیدار.

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.