علوم با دکتر جف: شناخت حیوانات

در این ویدیو ضمن تقویت مهارت‌های شناختی و زیست‌شناسی، به یکی از مهم‌ترین سوالات کودکان پاسخ می‌دهیم. در واقع، موضوعات ساده برای کودکان به مساله‌ای پیچیده تبدیل می‌شود، زیرا مهارت‌های شناختی آن‌ها بسیار ضعیف هستند. به همین دلیل است که تفاوت‌های ساده‌ای همچون رنگ پوست و چشم، حیوانات اهلی و وحشی و… سوال چرا ما شبیه هم نیستیم؟ را در ذهن کودک خلق می‌کند.

ویدیو برای شما فعال است

درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

آریالندی‌های عزیز، درود. امروز با آموزش یکی از جذاب‌ترین مفاهیم ابتدایی برای کودکان، همراه شما هستیم. کودکان در طول یادگیری اسامی حیوانات و ویژگی‌ آن‌ها، لحظات به یاد ماندنی و شادی را سپری می‌کنند. آن‌ها همچنین از طریق «شناخت خصوصیات حیوانات» با ویژگی‌های محیط زیست آن‌ها نیز آشنا شده و فواید حیوانات برای طبیعت را در می‌یابند. بنابراین اگر تمایل دارید، فرزند شما در آینده به عنوان یک انسان دوست‌دار محیط زیست به جامعه‌ی خود کمک کند، ویدیوی آموزشی امروز آریالند را از دست ندهید. در این برنامه دکتر جف سعی دارد، تفاوت‌های بنیادین هرگونه‌ی حیوانی را به کودکان آموزش داده و «شناخت خصوصیات حیوانات» مختلف را برای آن‌ها میسر کند. در پایان درس امروز کودک به خوبی درک می‌کند که چرا ما شبیه هم نیستیم؟!

در آریالند آکادمی، امروز دکتر جف برای درک بهتر کودکان به یکی از مراکز مراقبت از حیوانات آسیب‌دیده سفر کرده و از این طریق، احترام به حقوق حیوانات را نیز به کودکان می‌آموزد. همچنین در سرزمین تخیلات دکتر جف، «شناخت خصوصیات حیوانات» به آن‌ها آموزش داده می‌شود. هر موجود زنده‌ای، ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که تنها مختص به خود او خواهد بود. این قاعده برای انسان نیز صادق خواهد بود. هر کدام از ما یک ویژگی منحصر به فرد داریم که ما را در رسیدن به اهداف خود یاری می‌رساند. بنابراین کودک با پاسخ «چرا ما شبیه هم نیستیم؟» مواجه خواهد شد. کودکان با دانستن این نکته می‌توانند، احترام به تفاوت نژادی، زبان، رنگ پوست و... را نیز آموزش دیده و احترام به همنوعان خود را نیز درک کنند. به این ترتیب می‌توان گفت، شما والدین گرامی با استفاده از ویدیوی «شناخت خصوصیات حیوانات» می‌توانید با یک تیر، چند نشان بزنید. 

در ویدیوهای آموزشی آکادمی علوم، یک بخش مهیج «خودت انجام بده!»وجود دارد که امروز  در آن، روش ساخت یک کاردستی آموزشی یا فلش‌ کارت با موضوع حیوانات به کودکان آموزش داده می‌شود. ال‌آی‌جی و الیویا یک بازی سرگرم‌کننده برای «شناخت خصوصیات حیوانات» ترتیب داده‌اند. آن‌ها تجهیزات لازم برای این بازی را شخصا و به کمک قیچی، چسب ماتیکی و کاغذ می‌سازند. به این ترتیب،  آزمایش این بخش از آکادمی علوم به راحتی قابل انجام خواهد بود. البته نمونه‌های آماده‌ی این فلش‌کارت‌ها با نیز در قالب بازی ‌های فکری با موضوع زیست شناسی در دسترس شما عزیزان آریالندی خواهد بود. انجام این بازی‌های فکری، جزئیات دقیقی از حیوانات را به کودکان می‌آموزد. به این ترتیب، نکات مهم «شناخت خصوصیات حیوانات» با کمک این بازی‌های فکری جذاب در ذهن کودکان نهادینه خواهد شد. 

از اهمیت قسمت جمع‌بندی ویدیوی آموزشی امروز برای فرزندان خود غافل نشوید. این قسمت برای تثبیت آموزش‌های امروز در ذهن کودکان، اهمیت فراوانی دارد. در این قسمت، کلیدی‌ترین واژگان به کار رفته در ویدیو با هدف آموزش موثرتر «شناخت خصوصیات حیوانات» به کودکان تکرار خواهد شد. مرور اطلاعات بیان شده در ویدیوی امروز، بر اساس قواعد آموزش مرحله‌ای طراحی شده‌است. به این ترتیب، ذهن کودک حتی پس از گذشتن چند روز نیز نکات کلیدی ویدیو‌های آکادمی را به یاد خواهد داشت. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به سایت مامپلاس، با روش‌های مختلف آموزش حیوانات به کودکان پیش دبستانی آشنا شوید. برای نتیجه‌ی بهتر توصیه می‌شود، هر ویدیوی آکادمی آریالند را به صورت دوره‌ای برای فرزند خود بازپخش کنید. کاربرگ‌های آکادمی نیز با همین هدف طراحی و در دسترس شما قرار گرفته است. شما می‌توانید این کاربر‌گ ها را دانلود کرده، چاپ کنید و در اختیار فرزتدتان قرار دهید. ذهن کودک با تکمیل این کاربرگ‌ها فعال‌تر شده و دقیق‌ترین جزئیات ذکر شده در «شناخت خصوصیات حیوانات» را به خاطر می‌سپارد. 


برای دانلود کاربرگ  «زیستگاه حیوانات 2»  بر روی لینک زیر کلیک کنید.


استفاده از امکانات آکادمی آریالند برای اعضای ویژه‌ی سایت کاملا رایگان خواهد بود. به این ترتیب، تنها با تهیه‌ی اشتراک ویژه می‌توانید برای مدت زمان بیشتری از ویدیو‌های آموزشی آریالند برخوردار شوید. منتظر آموزش‌های مدرن و موثر دیگر در آکادمی باشید. به زودی با آموزش «بخش‌های مختلف بدن حیوانات» در آکادمی علوم در خدمت شما خواهیم بود. به امید دیدار شما و فرزندان دلبندتان! 

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.