ریاضی با شیرین: آموزش عدد ۳

«آموزش عدد سه به کودکان» در قالب بازی و سرگرمی ساده‌ و ثمربخش خواهد بود. با خاله شیرین همراه شوید و دقایق شاد و دلپذیری به فرزند خود هدیه دهید. تماشای این ویدیو، مفاهیم دیگری همچون روش‌های حل مساله و درک عمیق ریاضی را نیز به فرزند شما آموزش خواهد داد.

ویدیو برای شما فعال است

درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

یک، دو، سه! آماده‌اید؟! بالاخره در آریالند آکادمی به آموزش عدد سه رسیدیم. کودکان خردسال در سنین 2 الی 3 سالگی به راحتی می‌توانند تا عدد سه بشمارند. البته آن‌ها در این رده‌ی سنی، درک عمیقی از اعداد ندارند، زیرا مغز خردسالان هنوز به مرحله‌ی نگهداری ذهنی نرسیده‌است. بنابراین اگرچه آن‌ها نمی‌توانند مفهوم عدد سه را به صورت کامل آموزش ببینند. اما می‌توان «آموزش عدد سه به کودکان» خردسال را از طریق روش‎های مدرن تسهیل کرد. این روش‌ها شامل آموزش طبقه‌بندی، تصویرسازی و… می‌شوند. آکادمی آریالند نیز با فراهم کردن محیطی سرگرم‌کننده و شاد، از استراتژی تصویرسازی استفاده کرده و «آموزش عدد سه به کودکان» را برای شما آسان‌تر می‌کند. برای آشنایی بیشتر با شیوه‌ی آموزشی خاله شیرین، با ما همراه باشید.


در ویدیوی آموزش عدد سه به کودکان آریالند از چه استراتژی استفاده شده‌است؟

آیا تاکنون با افرادی که اعداد طولانی را به سرعت حفظ می‌کنند، ملاقات داشته‌اید؟ شاید برای شما سوال هم باشد که این افراد چگونه در چند ثانیه یک عدد 12 رقمی را حفظ می‌کنند؟ راز حفظ اعداد طولانی در روش تصویرسازی نهفته است. به عبارت دیگر، افرادی که در چند ثانیه یک عدد طولانی را حفظ می‌کنند، در ذهن خود برای هر رقم یک تصویر منحصر به فرد در نظر می‌گیرند. 

ذهن کودکان نیز تصاویر را بسیار راحت‌تر از ارقام و حروف به خاطر می‌سپارد. آکادمی ریاضی از این استراتژی برای ساخت ویدیوهای آموزشی خود بهره می‌برد. در واقع، خاله شیرین به عنوان مربی هنری از انواع خمیر بازی استفاده کرده و «آموزش عدد سه به کودکان» را در قالب یک ویدیوی جذاب ارائه می‌دهد. به این ترتیب، کودک برای یادگیری اعداد، دیگر به یک کلاس ریاضی کسل‌کننده احتیاج نخواهد داشت.


در این روش، کودک حواس پنجگانه‌ی خود بهره می‌برد و یک شی خمیری نوین خلق می‌کند. ایده‌ی اصلی این شی خمیری نیز از عدد سه آمده است. این روش مدرن برای «آموزش عدد سه به کودکان» کمک می‌کند تا با شکل ظاهری عدد به درستی آشنا شده و برای نگارش آن آماده باشد. همچنین این روش از اشتباهات احتمالی کودک نیز جلوگیری خواهد کرد. برای مثال، کودک بهتر درک می‌کند که عدد سه، سه دندانه دارد و عدد دو، دو دندانه. چنانچه در طول «آموزش عدد سه به کودکان» خود ملحق شده و با او به خمیر بازی مشغول شوید، انگیزه‌ی او برای یادگیری چندین برابر نیز خواهد شد.


فواید آموزش عدد سه به کودکان با شیوه‌ی مدرن در چیست؟

به گزارش سامانه آموزک، محققان دانشگاه ایلینویز دریافته‎اند که انواع بازی با اعداد موجب افزایش عملکرد ذهنی کودکان شده و موفقیت آن‌ها در روش‌های سنتی ریاضی را نیز تضمین می‎کند. طراحان آکادمی آریالند نیز از این تحقیقات استفاده کرده و ویدیوهای آموزشی علوم و ریاضی خود را بر پای‌ شیوه‌های مدرن ارائه داده‌اند. بنابراین در آینده و زمانی که دانش‌آموزان مشغول ورق زدن کتاب‌های درسی سنتی خود هستند، فرزند شما با یادآوری خاطرات شاد و دلنشین، ویدیوی «آموزش عدد سه به کودکان» آریالند را یادآوری می‌کند. نکات دقیق و جزیی نوشتن و خواندن عدد سه را به خاطر آورده و به راحتی در درس ریاضی موفق خواهد شد. از دیگر فواید به کارگیری روش‌های مدرن برای «آموزش عدد سه به کودکان» می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آشنا کردن کودک با تفکر استراتژیک
  • آموزش روش‎های حل مسئله
  • مهیا کردن فضای لازم برای درک عمیق اعداد
  • مسلط شدن به محاسبات ریاضی
  • افزایش اشتیاق کودکان برای شرکت در کلاس‌های ریاضی

علاوه بر این موارد، «آموزش عدد سه به کودکان» در قالب بازی و سرگرمی، فرصت تمرین‌های مکرر در اختیار کودکان قرار خواهد داد. تصور کنید، کودک شما شیوه‌ی ساخت موجودات خمیری را از خاله شیرین یاد گرفته است. پس از ساخت این موجود جذاب، ایده‌های دیگری برای ساخت اشیا خمیری با عدد سه ارائه می‌دهد. سپس دست به کار می‌شود. چندین و چندین بار عدد سه را خلق کرده و به آن شکل حیوان، اشیا و… می‌بخشد. بنابراین ویدیوی «آموزش عدد سه به کودکان»، درک آن‎ها از ریاضی را عمق می‌بخشد. نکته‌ی قابل توجه در آکادمی آن است که برای هر آموزش یک کاربرگ متناسب ارائه می‌شود. بنابراین برای تمرین بیشتر عدد سه می‌توانید به کاربرگ های آکادمی مراجعه کنید. در این کاربرگ روش‌های تمرین خواندن و نوشتن عدد سه برای کودکان ارائه شده‌است.

برای دانلود کاربرگ نوشتن عدد سه، اینجا کلیک کنید.

کاربرگ تمرین عدد سه را از اینجا دانلود کنید.


مشاهده‌ی ویدیوهای آموزشی و دانلود کاربرگ‌ها برای اعضای ویژه‌ی آریالند رایگان خواهد بود. برای عضویت در این سامانه می‌توانید مناسب‌ترین طرح زمانی را برای خود و فرزندانتان تهیه کنید. در نظر داشته باشید که «آموزش عدد سه به کودکان» به وقت و حوصله‌ی زیادی نیاز دارد، بنابراین از تلاش خود برای آموزش فرزندتان ناامید نشوید. شما می‌‌توانید ویدیوی «آموزش عدد سه به کودکان» را به صورت مکرر پخش کرده و مراحل ساخت شی خمیری را همراه فرزندتان انجام دهید. در پایان نیز ایده‌های دیگر ارائه شده را با کودک خود بسازید و از آموزش ریاضی به این روش لذت ببرید. همچنین شما می‌توانید تجربیات و خاطرات جذاب خود از «آموزش عدد سه به کودکان» با شیوه‌ی مدرن را با دیگر دوستان آریالندی به اشتراک بگذارید. منتظر قسمت بعدی آکادمی آریالند و آموزش عدد چهار به کودکان باشید. از اینکه تا پایان همراه ما و خاله شیرین بودید، متشکریم! به امید دیدار!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.