قصه با ریحان: قصه‌ی پینوکیو قسمت اول
عضو سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید

قصه با ریحان: قصه‌ی پینوکیو قسمت اول

قسمت اول «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» را در خود جای داده است. شما می‌توانید با پخش این قسمت برای فرزندان خود، اهمیت فضایل اخلاقی همچون نظم، انضباط، راستگویی و نوع دوستی را به فرزند خود آموزش دهید.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

پینوکیو از داستان‌های قدیمی ایتالیایی است که از کارتون‌های محبوب دهه‌ی 60 شمسی نیز محسوب می‌شد. این موجود عجیب‌الخلقه تنها با یک معجزه‌ی عجیب مفاهیم گوناگون را به کودکان آموزش می‌داد. خاله ریحان تصمیم دارد در قسمت جدید آریالند آکادمی، با استفاده از «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» را برای شما به ارمغان بیاورد. با پخش این قسمت برای فرزندان خود می‌توانید، نتیجه‌ی دروغگویی را به صورت نمایشی به فرزندان خود نشان دهید. برای ساخت این ویدیو از تکنیک نمایش عروسکی استفاده شده است. خاله ریحان یک کاردستی چوبی درست کرده و با «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» را امکان‌پذیر کرده است. در واقع، آموزش مفاهیم اخلاقی به کودکان کار بسیار دشواری است که بدون استفاده از روش‌های نمایشی و مدرن میسر نخواهد شد. شما می‌توانید با «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» را تنها در چند گام ساده انجام دهید. این ویدیو در بخش آکادمی ادبیات قرار گرفته و با رفتن به بخش داستان نیز قابل دسترس خواهد بود. اما اگر می‌پرسید، بیان «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» چه اهمیتی دارد، کافی است به فواید آموزش مفاهیم اخلاقی توجه کنید. این فواید در مجله‌ی رشد کودکان به شرح زیر توصیف می‌شوند:

  • آموزش نحوه‌ی مواجهه با فشارهای زندگی 
  • افزایش شکیبایی اخلاقی در آینده
  • کاهش خودخواهی 
  • توجه به نیازهای دیگران
  • آموزش مهربانی کردن با دیگران
  • نهادینه‌ کردن یاری رسانی به همنوع و تبدیل آن به صفت اخلاقی خود
  • دستیابی به فضیلت‌های اخلاقی دیگر همچون نظم، فروتنی، شجاعت، نوع دوستی و...

می‌توان گفت اکثر قصه ‌های کودکانه این فواید را در دل خود جای داده‌اند. شما می‌توانید قصه‌های دیگری همچون چوپان دروغگو را به شیوه‌ی خاله ریحان برای فرزند خود تعریف کنید و از مزایای «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» را به صورت نمایشی اجرا کنید. برای این کار به ابزار کاردستی ساده‌ای همچون مقوا، قیچی، وسایل رنگ‌آمیزی و... نیاز خواهید داشت. این ابزار را تهیه کرده و به همراه فرزند خود شخصیت‌های داستان را خلق کرده و ایده‌پردازی کنید. سپس داستان را از زبان کاراکترهای خود بیان کرده و صفات اخلاقی فرزند خود را تقویت کنید. برای آنکه نتیجه بهتری از «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» دریافت کنید، استفاده از کاربرگ‌های آریالند را نیز فراموش نکنید. این کاربرگ‌ها جزییات داستان را به صورت دقیق‌تری در اختیار کودک شما قرار خواهد داد. در کاربرگ این جلسه، کودک داستان تخیلی خود را ترسیم کرده و اهمیت فضایل اخلاقی را درک خواهد کرد.


برای دانلود کاربرگ برای من اتفاق افتاد، اینجا کلیک کنید.


 به این ترتیب، نوع دوستی و مهارت راستگویی با «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» میسر خواهد شد. شما می‌توانید قسمت دوم داستان پینوکیو را در اکادمی ادبیات آریالند مشاهده کرده و این داستان بین‌المللی را در دسترس فرزند خود قرار دهید. تماشای ویدیوهای آریالند برای اعضای ویژه‌ی این سایت کاملا رایگان خواهد بود. در واقع، شما می‌توانید با عضویت در آکادمی آریالند، از تمام امکانات این مهد کودک دیجیتالی بهره‌مند شده و ویدیوها را به صورت مکرر برای فرزند خود پخش کنید. با پخش چندین باره‌ی «داستان پینوکیو آموزش صداقت و راستگویی به کودکان» به بهترین نحو امکان‌پذیر خواهد شد. به صورتی که پس از چند روز، کودک خود به یک نقال و داستان‌گوی قهار تبدیل خواهد شد. از اینکه تا پایان با ما و خاله ریحان همراه بودید، متشکریم! 

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.