علوم با دکتر جف: اقیانوس ها
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: اقیانوس ها

پرورش کودک دوستدار محیط زیست از دغدغه‌های والدین امروزی است. این ویدیو از انواع متدهای آموزشی و سرگرم‌کننده استفاده کرده و تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان را ارائه می‌دهد. با استفاده از بخش‌های متنوع این ویدیو کودک شما، پاسخ سوالات مهم خود همچون «چقدر آب روی کره ی زمین وجود داره؟» را پیدا خواهد کرد.

موضوع

درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

آریالندی‌های عزیز، برای یک سفر پرهیجان و شگفت‌انگیز آماده هستید؟ امروز در آریالند آکادمی برای «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان»، با قطره‌های ارزشمند این مایع حیات‌بخش همسفر خواهیم شد. تصور می‌کنید، همسفر شدن با قطرات آب غیرممکن است؟ اینجا هیچ چیز غیر ممکن نیست. دکتر جف یک راه‌حل خارق‌العاده برای ما در نظر دارد. او با کشیدن یک اهرم شگفت‌انگیز، ما را به دنیای تخیلات خود راهنمایی می‌کند. و از آنجایی که در دنیای تخیلات هیچ محدودیتی وجود ندارد، ما آریالندی‌ها هم می‌توانیم به راحتی با «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان» آشنا شده و اهمیت این مایع حیات‌بخش را درک کنیم. علاوه بر این درک می‌کنیم که «چقدر آب روی کره ی زمین وجود داره؟»بله، آب مهم‌ترین عامل زندگی‌بخش بر روی زمین شناخته می‌شود. تنها یک روز از زندگی انسان را بدون نوشیدن آب تصور کنید. نه تنها انسان، بلکه همه‌ی موجودات زنده‌ی زمین نیز برای زنده‌ ماندن به آب نیاز دارند. با این شرایط، به نظر شما «چقدر آب روی کره ی زمین وجود داره؟» اگر به کره‌ی زمین نگاه کنید، حدود 97 درصد آن را آب تشکیل داده ‌است. اما آیا به نظر شما، همه‌ی این 97 درصد قابل مصرف خواهد بود؟ خبر بد اینجاست که موجودات زنده برای بقای خود، تنها به آب شیرین نیاز دارند و تنها 3 درصد از آب‌های جهان برای نوشیدن مناسب است. در نظر بگیرید که این 3 درصد باید بین 8 میلیارد انسان و گونه‌های دیگر جانوری نیز تقسیم شود. به همین دلیل است که در اکثر کشورها، حفاظت از منابع آب شیرین بسیار اهمیت پیدا می‌کند. کشور ما، ایران عزیز نیز در سالیان اخیر دچار کم‌ آبی شدید شده‌است. بنابراین «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان» می‌تواند اهمیت حفاظت از منابع طبیعی را نیز به آن‌ها آموزش داده و به بقای سرزمین ایران کمک شایانی کند. 


شما می‌توانید با مراجعه به الی گشت، حقایق جالبی در مورد اقیانوس‌ها بخوانید و این اطلاعات را در اختیار فرزند خود قرار دهید. این فرآیند درک «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان» را آسان‌تر کرده و علاقه‌ی آن‌ها به دنیای زیر آب را چندین برابر خواهد کرد. برای مثال زمانی که کودک در می‌یابد «چقدر آب روی کره ی زمین وجود داره؟» متحیر خواهد شد.


به همین منظور، دکتر جف و همراهانش، ضمن «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان»، اهمیت محافظت از منابع آب شیرین را نیز برای کودکان شرح می‌دهند. فراموش نکنید، ویدیوهای آکادمی علوم در محیطی سرگرم‌کننده و جذاب ارائه می‌شوند. بنابراین تمرکز کودکان بازیگوش به نکات آموزشی معطوف شده و به همین دلیل تا پایان به تماشای ویدیو می‌نشینند. در پایان ویدیو، «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان» تکمیل شده و فرزند شما، پاسخ «چقدر آب روی کره ی زمین وجود داره؟» را با زبان شیرین خود بازگو خواهد کرد. شما نیز می‌توانید برای آموزش انواع مفاهیم اولیه، ابتدا تمرکز فرزند خود را با سرگرمی و بازی‌هایی همچون انواع خمیر بازی، پازل، لگو اسباب بازی و... افزایش داده و سپس مفهوم دلخواه خود را به او بیاموزید.


از دیگر متدهای کارآمد آموزشی، فراهم کردن امکاناتی است که کودک قوانین طبیعی را به صورت عملی تجربه کند. به همین دلیل، ال‌آی‌جی و اولیویا در بخش «خودت انجامش بده!» یک آزمایش هیجان‌انگیز انجام می‌دهند. آن‌ها با استفاده از وسایل‌ ساده‌ای همچون کاغذ روغنی، ماژیک، رنگ خوراکی و اسپری آب، چرخه‌ی آب روی زمین را به صورت علمی شبیه‌سازی می‌کنند. این آزمایش بر اساس متد‌های مدل‌سازی طراحی شده‌ تا «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان» امکان‌پذیر شده و پدید‌ه‌های طبیعی را تجربه کنند. شما نیز به راحتی می‌توانید ابزار و وسایل لازم را در اختیار فرزند خود قرار داده و انجام این آزمایش را برای او میسر کنید. با این روش، کودکان رابطه‌ی نزدیک‌تری با محیط زیست برقرار کرده و به آن بیشتر احترام می‌گذارند. 

شما می‌توانید «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان» را با استفاده از کاربرگ‌های علوم برای فرزند خود نهادینه کنید. این برگه‌های تمرینی، پدیده‌های محیط زیستی را به خوبی به کودکان معرفی کرده و پرورش کودکی دوست‌دار محیط زیست را برای شما میسر خواهد کرد.

برای دانلود کاربرگ رنگ حباب، اینجا کلیک کنید.

شما می‌توانید کاربرگ زیستگاه حیوانات 4 را از اینجا دانلود کنید.به این ترتیب، پس از مشاهده‌ی ویدیوی امروز، «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان» دیگر برای شما کار پیچیده‌ای نخواهد بود. دکتر جف، ضمن ارائه‌ی روش جامعی برای «تعریف دریا و اقیانوس برای کودکان»، تفاوت اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها و همچنین پاسخ «چقدر آب روی کره ی زمین وجود داره؟» را نیز برای آن‌ها به شیوه‌ی نمایشی شرح می‌دهد. در ویدیو‌های بعدی آکادمی نیز نکات مهم دیگری برای حفظ محیط زیست آموزش داده خواهد شد. آکادمی آریالند سعی دارد با ارائه‌ی متدهای جدید آموزشی، احترام به طبیعت و محیط زیست را به کودکان آموزش داده و گام کوچکی در راستای حفظ و نگهداری از منابع طبیعی بردارد. شما می‌توانید از این خدمات به صورت رایگان بهره‌مند شوید. کافی است با عضویت در سامانه، به خانواده‌ی بزرگ آریالند وارد شوید. به امید ایرانی سرسبز و باطراوت! از اینکه تا پایان همراه ما بودید، متشکریم! 

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.