علوم با دکتر جف: بخش های مختلف بدن حیوانات
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: بخش های مختلف بدن حیوانات

آموزش «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» ویژگی‌های منحصر به فرد طبیعت را به آن‌ها نشان می‌دهد. همچنین مهارت‌های شناختی و تخیل کودکان را تقویت می‌کند. فرزند شما با مشاهده‌ی این ویدیو با نام و کاربرد اعضای بدن خود نیز آشنا خواهد شد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

یک روز پر هیجان دیگر در سرزمین آریالند شروع شد. مطمئنا فرزندان شما نیز با شور و اشتیاق فراوان منتظر تماشای ویدیوی آموزشی امروز هستند. در زنگ علوم آریالند آکادمی ، با بخش مهمی از طبیعت آشنا می‌شویم. حیوانات گونه‌های متنوعی دارند و هرکدام ویژگی‌های منحصر به فردی از طبیعت را به نمایش می‌گذارند. اما چرا باید فرزند خود را با طبیعت و مفهوم «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» آشنا کنیم؟ شاید شما والدین گرامی نیز به خاطر داشته باشید. بازی‌های فیزیکی و پرهیجانی همچون وسطی، فوتبال، تیله‌بازی، بادبادک و... بیشتر بازی‌های دوران کودکی ما را شامل می‌شدند.این بازی‌های پرتحرک در فضای باز و طبیعت انجام می‌شدند. به این ترتیب، کودکان نسل‌های قبلی ارتباط تنگاتنگی با طبیعت و نشانه‌های مهم آن همچون باد، خاک، آب، حیوانات و گیاهان داشتند. اما امروزه با گسترش آپارتمان‌نشینی و زندگی مدرن، کودکان بیشتر اوقات خود را در منزل و پشت مانیتورهای دیجیتالی سپری می‌کنند. به همین دلیل، کمتر در فضای باز و طبیعت وقت می‌گذرانند و در نتیجه، احساس بیگانگی با طبیعت در آن‌ها شدت می‌یابد. 


آکادمی علوم نیز سعی دارد با آموزش «ساختار بدن حیوانات برای کودکان»، آن‌ها را با طبیعت آشتی داده و سبک زندگی متفاوتی را برای کودکان امروزی امکان‌پذیر کند. با این روش، کودکان راحت‌تر می‌توانند با جهان پیرامونی خود ارتباط برقرار کرده و مهارت‌های شناختی خود را تقویت کنند. از دیگر مزایای دوستی با طبیعت و آشنایی با «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» نیز غافل نشوید. کودکانی که دوست‌دار محیط زیست هستند، نسبت به بزرگسالان اشتیاق و انگیزه‌ی بیشتری برای محافظت از طبیعت در خود احساس می‌کنند. به این ترتیب، با آموزش «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» می‌توانید گام موثری در سلامت محیط زیست برداشته و به سلامت زندگی نسل‌های آینده نیز کمک کنید.


متخصصان توصیه می‌کنند برای آشتی دادن کودکان با طبیعت از روش‌های سنتی و امرکننده بپرهیزید. برای مثال اگر قصد دارید، استفاده‌ی بهینه از منابع طبیعی را به فرزند خود آموزش دهید، هرگز به او امر نکنید که چراغ اضافه را خاموش کن! استفاده از روش‌های غیر مستقیم، همواره نتیجه‌ی بهتری برای تربیت کودکان به همراه می‌آورد. به همین دلیل است که امروزه استفاده از اسباب بازی‌های آموزشی همچون انواع خمیر بازی، رنگ انگشتی، بازی‌های فکری و... مورد توجه والدین و مربیان مهد قرار گرفته است. بنابراین در آریالند نیز آموزش «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» در قالب یک ویدیوی سرگرم‌کننده و آموزشی ارائه می‌شود. 


در بخش ابتدایی این ویدیو، «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» ارائه می‌شود، سپس آن‌ها نسبت به مسائل علمی و سرگذشت حیوانات نیز کنجکاو می‌شوند.کودکان با استفاده از نیروی تخیل خود در مورد زندگی حیوانات گوناگون و داستان‌پردازی کرده و از این طریق با اهمیت زیستگاه آن‌ها نیز آشنا می‌شوند. به این ترتیب، آموزش «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» مزایای دیگری همچون تقویت قوه‌ی تخیل و مهارت‌های شناختی را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت. به این ترتیب، کودکان به صورت غیر مستقیم به اهمیت سلامت محیط زیست نیز دست می‌یابند. این روش آموزشی بسیار موثرتر از شیوه‌های سنتی بوده و انواع مهارت‌های کودک را نیز به صورت همزمان تقویت خواهد کرد. 


همچنین توجه داشته باشید که آموزش «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» ‌می‌تواند آشنایی آن‌ها با اعضای بدن انسان را نیز تسهیل کند. در واقع زمانی که کودک با نام و کاربرد اعضای بدن حیوانات آشنا می‌شود، اطلاعات خود را به بدن انسان نیز تعمیم می‌دهد. به این ترتیب، کودک با نام و کاربرد اعضای بدن خود نیز آشنا خواهد شد. شما می‌توانید برای آموزش این مفاهیم به فرزند خود از مطالب مجله نبات کمک بگیرید.


در قسمت‌های پایانی ویدیوی آموزش «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» نیز یک بازی جذاب و هیجان‌انگیز برای کودکان ارائه شده‌است. این بازی در قالب یک آزمایش زیست شناسی انجام می‌شود و میزان همذات‌پنداری کودک با حیوانات را چندین برابر می‌کند. در مراحل بعدی آموزش «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» نیز می‌توانید از تمرینات و فعالیت‌های جذاب آکادمی برای درک عمیق‌تر آن‌ها استفاده کنید. برای دانلود و مشاهده‌ی این تمرینات می‎توانید به بخش کاربرگ‌های آکادمی مراجعه کرده و نسخه‌ی چاپی آن‌ها را به راحتی در اختیار فرزند خود قرار دهید.برای دانلود رنگ آمیزی حیوانات، اینجا کلیک کنید.


شما می‌توانید کاربرگ رنگ آمیزی سگ برنارد سنت را از اینجا دانلود کنید.

برای مشاهده‌ی ویدیوهای آموزشی بیشتر از شما دعوت می‌کنیم، عضوی از خانواده‌ی بزرگ آریالند شوید. با عضویت در این سامانه می‌توانید از تمامی امکانات آکادمی آریالند به صورت رایگان و نامحدود استفاده کرده و شیوه‌های تربیتی مدرن را برای فرزند خود به کار گیرید.  از اینکه تا پایان ویدیوی «ساختار بدن حیوانات برای کودکان» همراه ما بودید، متشکریم! شما میتوانید با ارسال پیشنهادات خود، ما را در بهبود عملکرد آکادمی یاری کنید. همچنین دیگر دوستان آریالندی نیز می‎‌توانند از نظرات شما استفاده کرده و به شیوه‌ی موثر از محتوای آکادمی برای تربیت فرزند خود بهره ببرند. منتظر ویدیو‌های بیشتر در بخش علوم آکادمی باشید! دکتر جف، برنامه‌های ویژه‌ای برای شما دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.