ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان
بخش های مختلف بدن حیوانات
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

بخش های مختلف بدن حیوانات


درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۷ کاربرگ
۱۲ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

یک روز پر هیجان دیگر در سرزمین آریالند شروع شد. مطمئنا فرزندان شما نیز با شور و اشتیاق فراوان منتظر تماشای ویدیوی آموزشی امروز هستند. در زنگ علوم آکادمی آریالند، با بخش مهمی از طبیعت آشنا می‌شویم. حیوانات گونه‌های متنوعی دارند و هرکدام ویژگی‌های منحصر به فردی از طبیعت را به نمایش می‌گذارند. اما چرا باید فرزند خود را با طبیعت و به خصوص حیوانات آشنا کنیم؟ شاید شما والدین گرامی نیز به خاطر داشته باشید. بازی‌های فیزیکی و پرهیجان همچون وسطی، فوتبال، تیله‌بازی، بادبادک و... بیشتر بازی‌های دوران کودکی ما را شامل می‌شدند. این بازی‌های پرتحرک در فضای باز و طبیعت انجام می‌شدند. به این ترتیب، کودکان نسل‌های قبلی ارتباط تنگاتنگی با طبیعت و نشانه‌های مهم آن همچون باد، خاک، آب، حیوانات و گیاهان داشتند. اما امروزه با گسترش آپارتمان‌نشینی و زندگی مدرن، کودکان بیشتر اوقات خود را در منزل و پشت مانیتورهای دیجیتالی سپری می‌کنند. به همین دلیل، کمتر در فضای باز و طبیعت وقت می‌گذرانند و در نتیجه، احساس بیگانگی با طبیعت در آن‌ها شدت می‌یابد.

 

آکادمی آریالند سعی دارد با آموزش اعضای بدن حیوانات به کودکان، آن‌ها را با طبیعت آشتی داده و سبک زندگی متفاوتی را برای کودکان امروزی امکان‌پذیر کند. با این روش، کودکان راحت‌تر می‌توانند با جهان پیرامونی خود ارتباط برقرار کرده و مهارت‌های شناختی خود را تقویت کنند. از دیگر مزایای دوستی با طبیعت برای کودکان نیز غافل نشوید. کودکانی که دوست‌دار محیط زیست هستند، نسبت به بزرگسالان اشتیاق و انگیزه‌ی بیشتری برای محافظت از طبیعت در خود احساس می‌کنند. به این ترتیب، با آموزش اعضای بدن حیوانات به فرزندتان می‌توانید گام موثری در سلامت محیط زیست برداشته و به سلامت زندگی نسل‌های آینده نیز کمک کنید.


متخصصان توصیه می‌کنند برای آشتی دادن کودکان با طبیعت از روش‌های سنتی و امرکننده بپرهیزید. برای مثال اگر قصد دارید، استفاده‌ی بهینه از منابع طبیعی را به فرزند خود آموزش دهید، هرگز به او امر نکنید که چراغ اضافه را خاموش کن! استفاده از روش‌های غیر مستقیم، همواره نتیجه‌ی بهتری برای تربیت کودکان به همراه می‌آورد. به همین دلیل است که امروزه استفاده از اسباب بازی‌های آموزشی همچون انواع خمیر بازی، رنگ انگشتی، بازی‌های فکری و... مورد توجه والدین و مربیان مهد قرار گرفته است. بنابراین در آریالند نیز آموزش اعضای بدن حیوانات در قالب یک ویدیوی سرگرم‌کننده و آموزشی ارائه می‌شود. 

کودک با مشاهده‌ی این ویدیو، ابتدا با اعضای بدن حیوانات آشنا می‌شود، سپس نسبت به سرگذشت حیوانات کنجکاو می‌شود. او با استفاده از نیروی تخیل خود در مورد زندگی حیوانات گوناگون داستان‌پردازی کرده و از این طریق با اهمیت زیستگاه آن‌ها نیز آشنا می‌شود. به این ترتیب، کودک به صورت غیر مستقیم به اهمیت سلامت محیط زیست نیز دست می‌یابد. این روش آموزشی بسیار موثرتر از شیوه‌های سنتی بوده و انواع مهارت‌های کودک را نیز به صورت همزمان تقویت خواهد کرد. 

در قسمت‌های پایانی ویدیوی آموزش اعضای بدن حیوانات نیز یک بازی جذاب و هیجان‌انگیز برای کودکان ارائه شده‌است. این بازی در قالب یک آزمایش علمی انجام می‌شود و میزان همذات‌پنداری کودک با حیوانات را چندین برابر می‌کند. برای مشاهده‌ی ویدیو‌های آموزشی بیشتر می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کرده و در این سامانه عضو شوید. اعضای ویژه‌ی آریالند می‌توانند از ویدیوها و امکانات آکادمی به صورت رایگان بهره‌مند شوند. منتظر ویدیو‌های بیشتر در بخش علوم آکادمی باشید!

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.