ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان
حواس 5 گانه
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۷ کاربرگ
۱۱ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

آریالندی‌های عزیز، به آکادمی علوم آریالند خوش آمدید. امروز با یکی از مهم‌ترین موضوعات آموزشی در خدمت شما هستیم. آموزش حواس پنجگانه به کودکان به دلایل مختلفی حائز اهمیت است. به همین دلیل، دکتر جف این موضوع مهم را به بهترین روش ممکن برای کودکان آموزش خواهد داد. او ابتدا حواس پنجگانه را برای کودکان تشریح می‌کند. سپس ابزاری که انسان با استفاده از آن‌ها از حواس پنجگانه‌ی خود استفاده می‌کند را معرفی خواهد کرد. در دنیای خیالی دکتر جف نیز مثال‌های جذاب و هیجان‌انگیزی برای کودکان ارائه خواهد شد. به این ترتیب، کودکان به صورت کامل با حواس پنجگانه  آشنا شده و کاربرد هر کدام را درک خواهند کرد. اما به نظر شما اهمیت آموزش حواس پنجگانه به کودکان در چیست؟ متخصصان اینگونه پاسخ می‌دهند. کودکان خردسال در سال‌های ابتدایی زندگی خود، با همه‌ی ‌توان سعی در شناخت دنیای پیرامون خود دارند. آن‌ها در این مسیر، از انواع حواس پنجگانه‌ی خود نیز بهره می‌برند. اولین برخورد کودکان با دنیای بیرونی خود، مشاهده کردن و خیره شدن است. برای مثال، اولین مواجه‌ی کودک با ماشین اسباب بازی جدید، خیر‌ه شدن به آن است. در مرحله‌ی بعد، کودک از حس لامسه‌ی خود برای شناخت بیشتر اسباب بازی استفاده می‌کند. قدم بعدی برای شناسایی شی جدید آن است که کودک اسباب بازی را تکان داده و به صدای آن گوش دهد. سپس کودک شی را به سمت صورت خود می‌برد، ابتدا آن را بو کرده و در نهایت، اسباب بازی را در دهان خود قرار داده و آن را می‌چشد. بر اساس این روند علمی می‌توان گفت، پیش از آموزش حواس پنجگانه به کودکان، آن‌ها با مفهوم حواس خود آشنا بوده و کاربرد آن‌ها را درک می‌کنند. 


اما اهمیت آموزش حواس پنجگانه به کودکان در آن است که کیفیت زندگی را برای آن‌ها چندین برابر خواهد کرد. در واقع، درست است که کودکان خردسال تنها از حواس پنجگانه‌ی خود بهره برده و با جهان پیرامون خود ارتباط برقرار می‌کنند. اما هیچ درکی از کیفیت اتفاقاتی که در اطراف آن‌ها رخ می‌دهد، ندارند. برای مثال، کودکان هیچ اطلاعی از ماهیت بوی خوب یا بد ندارند. به عبارت دیگر، آن‌ها در لحظه یک گل را بو کرده و از رایحه‌ی آن لذت می‌برند. اما نمی‌توانند صفتی را برای احساس خود در نظر بگیرند. آموزش حواس پنجگانه به کودکان، آن‌ها را برای توصیف احساسی که دارند نیز راهنمایی خواهد کرد. در ویدیو‌ی آموزشی امروز، دکتر جف از تصاویر، واژگان و عباراتی برای توصیف احساسات خوب و بد استفاده می‌کند که برای رشد ذهنی کودک بسیار موثر خواهد بود. علاوه بر این، شناخت حواس پنجگانه کودکان را از خطرات احتمالی همچون خفگی، سوختگی و... در امان نگه می‌دارد. 


همچنین آموزش حواس پنجگانه به کودکان سبب می‌شود، آموزش مفاهیم ابتدایی دیگر نیز برای والدین تسهیل شود. به عبارت دیگر، زمانی که کودک به حواس پنجگانه‌ی خود آگاه باشد، والدین می‌توانند با استفاده از تحریک حواس پنجگانه‌ی مختلف، تمرکز فرزند خود را نسبت به یک موضوع افزایش داده و سپس نسبت به آموزش مفاهیم گوناگون اقدام کنند. به عبارت دیگر، شما والدین گرامی می‌توانید همانند دکتر جف، با تحریک حواس پنجگانه‌ی فرزند خود، یک محیط سرگرم‌کننده و موثر برای آموزش او مهیا کنید. 


این ویژگی در اکثر ویدیو‌های آکادمی آریالند به کار گرفته‌ شده‌است. در نتیجه کودکان در سریع‌ترین زمان ممکن، مهم‌ترین نکات پایه را به خاطر می‌سپارند. سپس آن‌ها قادر خواهند بود، از آموزه‌های خود در زندگی روزمره بهره برده و روز به روز پیشرفت کنند. برای مشاهده‌ی ویدیوهای بیشتر می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کرده و وارد بخش آکادمی شوید. استفاده از امکانات این بخش برای اعضای ویژه‌ی سایت، رایگان بوده و محدودیت مشخصی نخواهد داشت. شما می‌توانید نظر و تجربه‌ی خود در مورد آکادمی آریالند را نیز با ما و دیگر دوستان در میان بگذارید. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید، متشکریم! به امید دیدار مجدد!

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.