ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان ارسال رایگان
داستان سه ماهی در آبگیر
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

داستان سه ماهی در آبگیر


درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۰ کاربرگ
۱۰ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

بخش قصه‌ی‌ آکادمی آریالند به منظور داستان ‌گویی برای کودکان ارائه می‌شود. امروز نیز خاله ریحان از سه ماهی رنگارنگ و بازیگوش دعوت کرده تا به برکه‌ی آکادمی آریالند سر بزنند. این سه ماهی ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که سرگذشت آن‌ها را مشخص خواهد کرد. البته این ویژگی‌ها زمانی مشخص می‌شوند که سه ماهی در شرایط خطرناکی قرار گرفته‌اند و باید برای زنده ماندن خود تلاش کنند. در طول داستان می‌بینید که هر کدام از این سه ماهی چگونه مسیر زندگی خود را مشخص می‌کنند. اما بچه‌های آریالندی، به نظر شما چرا ماهی زرد بازیگوش ما نتوانست خود را نجات دهد؟ دلایل خود را در بخش نظرات برای آریالند ارسال کرده و دلایل دوستان خود را نیز در این بخش مطالعه کنید.


سخنی با والدین

به نظر شما، چرا همواره در کتب دبستان از آثار بزرگان ادب فارسی یاد می‌شود؟ اهمیت داستان‌ گویی برای کودکان در چیست؟ آیا ذهن کودک می‌تواند داستان‌های شاهنامه، مثنوی، کلیله و دمنه و... را درک کند؟ متخصصان و ادیبان فارسی همواره بر این عقیده هستند که آثار کهن فارسی می‌توانند منبع بسیار مناسبی برای داستان‌‌ گویی برای کودکان باشند. این آثار سرشار از معرفت، خلاقیت، آزادگی، بشر دوستی، طبیعت دوستی و... هستند و کودکان را با فرهنگ و ادبیات ایران آشتی خواهند داد. با توجه به همین نکات، آکادمی آریالند به منظور داستان‌ گویی برای کودکان به سراغ آثار اصیل ایرانی رفته و داستان‌های بومی را برای ساخت ویدیوهای آموزشی خود انتخاب کرده است. همچنین ویدیوی امروز نیز با هدف آموزش تصمیم گیری به کودکان ارائه می‌شود. در واقع آموزش این مهارت یکی از مهم‌ترین وظایفی است که والدین نسبت به فرزند خود برعهده دارند. اما چرا کودکان به مهارت تصمیم‌گیری نیاز دارند؟


تصمیم‌گیری یکی از مهم‌ترین عوامل مهارت‌های شناختی به شمار می‌رود. انسان‌ها برای زندگی و بقا، روزانه باید هزاران تصمیم‌ متفاوت را اتخاذ کرده و در مسیر مشخصی قدم بردارند. اما مهارت تصمیم‌گیری به صورت ناخودآگاه تقویت نمی‌شوند، بلکه کودک باید مهارت‌های شناختی خود را ارتقا بخشیده و رفته رفته با نحوه‌ی تصمیم‌گیری صحیح آشنا شود. چنانچه آموزش تصمیم گیری به کودکان به صورت کامل و اصولی انجام شود، آن‌ها می‌توانند در آینده به شخصیتی مصمم، موفق و شاد تبدیل شوند.


بنابراین به دلیل اهمیت آموزش تصمیم گیری به کودکان، نسبت به ساخت یک ویدیو‌ی آموزشی در آکادمی آریالند دست به کار شدیم. در این ویدیو، خاله ریحان از جذاب‌ترین تکنیک‌های داستان‌ گویی برای کودکان استفاده کرده و اهمیت تصمیم‌گیری‌های عاقلانه و منطقی را به آن‌ها آموزش می‌دهد. داستان امروز از کتاب مثنوی معنوی اثر مولانا انتخاب شده‌است تا به این ترتیب، کودکان با ادبیات کهن ایران‌ زمین نیز آشنا شوند. همچنین آکادمی آریالند از به کار بردن تکنیک‌های تصویری جذاب نیز غافل نشده‌است. خاله ریحان به کمک ایده‌های تصویری جذاب و ساده، تمرکز و دقت کودکان را افزایش داده و ذهن آن‌ها را برای گوش دادن به داستان آماده می‌کند. همچنین مشاهده‌های ایده‌های ساده و جذاب خاله ریحان، ذهن خلاق کودکان را نیز درگیر خواهد کرد. به این ترتیب، شما والدین گرامی می‌توانید ضمن آموزش تصمیم گیری به کودکان خود، انواع مهارت‌های آن‌ها همچون قوه‌ی تخیل، تفکر و استدلال فرزند خود را نیز تقویت کنید. همچنین مهارت‌های هنری کودکان همچون ساخت کاردستی، نقاشی، مجسمه‌سازی و... نیز با مشاهده‌ی این ویدیو‌ها تقویت خواهد شد. شما می‌توانید برای تقویت هرچه بهتر مهارت‌های فرزند خود، پس از پخش کردن ویدیو‌های آکادمی آریالند، از لوازم التحریر و اسباب بازی‌های خلاقانه‌ای همچون انواع خمیر بازی، خمیر شنی، رنگ انگشتی و... بهره برده و از فرزند خود بخواهید، شخصیت‌های داستانی امروز را خلق کند. این روش تاثیر داستان‌ گویی برای کودکان را چندین برابر کرده و آموزش تصمیم ‌گیری به کودکان را برای شما تسهیل خواهد کرد. 


از اینکه امروز نیز با آکادمی آریالند همراه بودید، متشکریم! برای مشاهده‌ی ویدیوهای بیشتر می‌توانید به سایت آریالند مراجعه کرده و وارد بخش آکادمی شوید. آکادمی آریالند سعی دارد با ارائه‌ی محتواهای سرگرم‌کننده و آموزنده، به پرورش کودکانی شاد و توانا کمک کند. بنابراین شما می‌توانید با ارائه‌ی نظرات و پیشنهادات خود ما را برای رسیدن به اهداف خود، یاری برسانید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، متشکریم! به زودی با یک داستان جدید در خدمت شما هستیم.

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.