مهارت با ریحان: دقت به پیرامون
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

مهارت با ریحان: دقت به پیرامون

یکی از مهم‌ترین عوامل برای بهبود رشد جسمی و ذهنی، تقویت «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» معرفی می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از ایده‌ی خلاقانه‌ی این ویدیو، کودک خود را با حواس پنجگانه آشنا کرده و رشد و سلامت جسمانی و روانی او را تضمین کنید. اثرات آموزشی این ویدیو برای کودکان اوتیسم چندین برابر نیز خواهد بود.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

همراهان عزیز، به سرزمین آریالند خوش آمدید. امروز خاله ریحان با یک ایده‌ی جذاب، روش جدیدی برای تقویت مهارت‌های شناختی کودکان پیشنهاد می‌دهد. این روش نه به وسایل خاص و گران‌قیمتی نیاز دارد، نه به وقت زیاد. تنها کافی است همراه فرزند دلبند خود به تماشای آریالند آکادمی بنشینید و در زمان لازم او را برای ایده‌پردازی راهنمایی کنید. افزایش «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» با استفاده از روش‌های خلاقانه و جدید می‌تواند آن‌ها را برای مدت‌ها سرگرم کرده و ویژگی‌های هر کدام از حواس را به خوبی در ذهن آن‌ها نهادینه کند. خاله ریحان هم در بخش مهارت‌های آکادمی، یک روش ساده و کاربردی برای تقویت «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» ارائه می‌دهد. او برای ساخت کاردستی خود از وسایل موجود در منزل بهره می‌برد و کودکان را با شعر و موسیقی به سمت خلاقیت راهنمایی می‌کند. به این ترتیب، علاوه بر گسترش «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان»، قوه‌ی تخیل او نیز پرورش می‌یابد. همچنین با تماشای این ویدیو، کودک شجاعت ایده‌پردازی و بیان آن‌ها با صدای بلند را نیز در خود تقویت خواهد کرد. توجه داشته باشید که به عنوان والدین، باید مشوق فرزند خود باشید. برای تقویت «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» دست آن‌ها را باز گذاشته و ایده‌های فرزندان خود را با تمام وجود بشنوید. همچنین از نقد بی‌رحمانه‌ی ایده‌های او بپرهیزید. زیرا کودک، هر آنچه مربوط به او می‌شود را همتراز شخصیت خود در نظر می‌گیرد. در نتیجه نقد ایده‌های او نتیجه‌ای جز دلسردی و سرخوردگی کودک شما به همراه نخواهد داشت. 


اما به نظر شما گسترش «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» چه فواید برای او به همراه خواهد داشت؟ فواید تقویت حواس پنجگانه در کودکان خردسال در سایت کودکت به صورت کامل شرح داده شده است. در ادامه به مهم‌ترین فواید تقویت «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» اشاره خواهیم کرد.


1. تامین نیازهای اولیه: کودکان از بدو تولد از حواس پنجگانه‌ی خود برای رفع گرسنگی، تشنگی و... استفاده می‌کنند. برای مثال با استفاده از حس بویایی مادر خود را پیدا کرده و از شیر او تغذیه می‌کنند. با ورود به شش ماهگی کودک تمایل دارد بافت، صدا، طعم و تصویرهای جدید را کشف کرده و شخصا تجربه کند. به همین دلیل، انجام برخی تمرین‌های فیزیکی در این دوران، فرصت تقویت «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» را برای او فراهم خواهد کرد.


2. تقویت مهارت‌های فیزیکی: تقویت «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» در هر رده‌ی سنی امکان‌پذیر بوده و به آن‌ها کمک می‌کند تا انواع مهارت‌های فیزیکی خود را به درستی تقویت کند. زمانی که فرزند شما برای یافتن اشیا‌ مورد نظر خاله ریحان، اطراف منزل را جستجو می‌‌کند، افزایش«دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» میسر شده و در عین حال تقویت عضلات بدنی و مهارت‌های دیدنی خود نیز خواهد بود. در ادامه برای ساختن کاردستی منحصر به فرد خود دست به کار شده و عضلات ظریف و درشت دست خود را تقویت می‌کند. 


3. آموزش مهارت‌های ارتباطی: انسان برای برقراری ارتباط با دنیای پیرامون خود تنها یک راه دارد، استفاده از حواس پنجگانه. بنابراین تقویت «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» به آن‌ها کمک می‌کند تا با دنیای پیرامون و عزیزان خود ارتباط بیشتری برقرار کند. برای مثال، کودکان خردسال با استفاده از حس شنوایی قوی خود می‌توانند لحن والدین خود را شناسایی کرده و با آن‌ها ارتباط بهتری برقرار کنند. از زندگی لذت بیشتری برده و عزت نفس خود را تقویت کند. بنابراین تماشای ویدیوی امروز با مضمون «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» به بهبود جایگاه اجتماعی فرزند شما در آینده نیز کمک خواهد کرد.

به منظور ثمر بخشی بیشتر روش خاله ریحان برای افزایش «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» در بخش کاربرگ‌های مهارت آریالند، چندین تمرین ساده و جذاب برای کودکان در نظر گرفته شده‌است. برای مشاهده و دانلود این کاربرگ‌ها کافی است به بخش مربوطه در هفته سوم آکادمی مراجعه کنید. 


شما می‌توانید کاربرگ حس لامسه را از اینجا دانلود کنید.


استفاده از کاربرگ‌ها مانند ویدیوهای آموزشی آکادمی برای اعضای ویژه کاملا رایگان و در دسترس خواهد بود. برای عضویت در این سامانه آموزشی کافی است، فرم مورد نظر را پر کرده و بسته‌ی آموزشی متناسب با نیازهای فرزند خود را خریداری کنید. شما می‌توانید ایده‌های جذاب و خلاقانه‌ی خود در مورد گسترش «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین خاله ریحان و تمام اعضای آریالند مشتاق دیدن آثار هنری فرزند شما خواهند بود. بنابراین شما می‌توانید عکس و ویدیوهای فرزند با موضوع «دقت و توجه به محیط اطراف برای کودکان» را به آدرس Aryaland.ir ارسال کرده و از این طریق اعتماد به نفس فرزند خود را نیز تقویت کنید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، متشکریم! منتظر ویدیوهای مهارتی بیشتر در آکادمی آریالند باشید. به امید دیدار!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.