علوم با دکتر جف: حیوانات به غذا نیاز دارند
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: حیوانات به غذا نیاز دارند

سوال «چرا باید غذا بخوریم؟» یکی از ابتدایی‌ترین دغدغه‌های ذهنی کودکان محسوب می‌شود. در این ویدیو، دکتر نیازهای جانوران مختلف را در طبیعت به کودکان نشان می‎دهد و از این طریق اهمیت تغذیه مناسب را به آن‌ها آموزش می‌دهد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

تصور کنید در یک روز تعطیل همراه با فرزند خود به باغ وحش رفته‌اید و فرزند شما با هزاران سوال در مورد جانوران و غذای حیوانات به خانه بازگشته است. برای مثال، چرا حیوانات غذا می‌خورند؟ آیا جانوران نیز آب می‌نوشند؟ اصلا ما «چرا باید غذا بخوریم؟» امروز آریالند آکادمی به منظور پیدا کردن پاسخ‌های صحیح و اصولی در مورد غذای حیوانات و اینکه «چرا باید غذا بخوریم؟»، یک ویدیوی آموزشی برای شما ارائه می‌دهد.


در این ویدئوی آموزشی، دکتر جف و همراهانش به یک مرکز نگهداری از حیوانات آسیب‌دیده سر می‌زنند. این بازدید علمی می‌تواند، جواب دادن به سوال «چرا باید غذا بخوریم؟» را برای شما آسان‌تر کند. زیرا کودک با انواع حیوانات همچون پرندگان، خزندگان، آبزیان و... آشنا شده و شیوه‌ی غذا خوردن آن‌ها را با دقت مشاهده می‌کند. به این ترتیب، فرزند شما با یک دنیای اعجاب انگیز و جدید آشنا خواهد شد که اطلاعات فراوانی به او ارائه خواهد کرد. برای مثال، کودک با انواع حیوانات گیاه‌خوار آشنا می‌شود. اندام‌های دهانی یا زبان آن‌ها را از نزدیک مشاهده می‌کند. سپس درک می‌کند که «چرا باید غذا بخوریم؟» همچنین با حیوانات وحشی و گوشت‌خوار نیز آشنا شده و خصوصیات بارز آن‌ها را آموزش می‌بیند. در واقع، پس از تمام شدن ویدیو‌ی آموزشی امروز، کودک به راحتی می‌تواند غذای حیوانات گوناگون را به درستی تشخیص داده و آن را حدس بزند.


اما تاکنون از خود پرسیده‌اید که دانستن اینکه «چرا باید غذا بخوریم؟»،  چه اهمیتی می‌تواند برای کودکان داشته باشد؟ اکثر افرادی که در کنار فرزند خود از یک حیوان خانگی نیز نگهداری می‌کنند، با مزایای آشنایی کودکان با حیوانات اهلی آشنا هستند. این موجودات بانمک و مهربان، در کودکان احساس مثبتی ایجاد می‌کنند که منجر به افزایش عزت نفس آن‌ها خواهد شد. همچنین ضمن اینکه نیازهای آنان را مشاهده می‌کنند، به نیازهای انسانی خود نیز آگاه می‌شوند. برای مثال، «چرا باید غذا بخوریم؟» علاوه بر این، احساس مسولیت‌پذیری در آن‌ها افزایش یافته و کودکان سعی در سیر کردن موجودات زنده‌ی اطراف خود دارند.


بنابراین مشاهده‌ی ویدیوهای این چنینی در آکادمی علوم، احساس طبیعت‌دوستی را به میزان چشمگیری در کودکان افزایش می‌دهند. به همین دلایل، متخصصان توصیه می‌کنند، کودکان خود را در سنین خردسالی با طبیعت آشتی داده و انواع گیاهان، جانوران و موجودات زنده را به او معرفی کنید. برای این کارها کافی است، به سوالات مهم کودکان در مورد طبیعت، حیوانات و نیازهای انسان‌ها به درستی پاسخ دهید. یکی از مهم‌ترین این سوالات «چرا باید غذا بخوریم؟» خواهد بود. چنانچه والدین به درستی فرزند خود را با هدف غذا خوردن جانوران آشنا کنند، کودک نیز اشتیاق بیشتری برای خوردن غذا از خود نشان می‌دهد. بنابراین دادن یک پاسخ صحیح و سرگرم‌کننده به سوال «چرا باید غذا بخوریم؟» می‌تواند دغدغه‌ی والدین در مورد کم اشتهایی فرزندشان را نیز کاهش دهد.


همانطور که می‌دانید، آکادمی آریالند با ارائه‌ی محتواهای علمی سعی در آموزش گسترده‌ی کودکان خردسال دارد. این ویدیوها از چندین بخش متنوع تشکیل شده‌است و به مهم‎ترین سوالات کودکان همچون «چرا باید غذا بخوریم؟» پاسخ می‌دهد. یکی از محبوب‌ترین این بخش‌ها، «خودت انجامش بده!» نام دارد. در این بخش، ال‌آی‌جی و الیویا شیوه‌ی انجام آزمایش‌های علمی را به کودکان آموزش می‌دهند. به این ترتیب، آموزش به یک سرگرمی جذاب و سازنده تبدیل شده که امکان تجربه‌ کردن را در اختیار کودکان قرار می‌دهد. در ویدیوی امروز نیز از تکنیک ساخت کاردستی استفاده می‌شود. از این طریق می‌توان به سوال «چرا باید غذا بخوریم؟» کودک پاسخ داد و در ادامه، او با مراحل ساخت لانه‌ی پرندگان آشنا شود. همچنین او می‌تواند نوع دانه‌های مورد علاقه‌ی پرندگان را نیز مورد آزمایش قرار دهد. به این ترتیب، کودک ضمن یافتن پاسخ مناسب برای سوال خود، «چرا باید غذا بخوریم؟» با پدیده‌های زیست شناسی دیگر نیز آشنا خواهد شد.  این بازی سرگرم‌کننده، نکات کلیدی متعددی را در ذهن کودک نهادینه‌ خواهد کرد.


شما می‌توانید از انواع بازی های فکری نیز بهره گرفته و به سوال «چرا باید غذا بخوریم؟» فرزند خود پاسخ دهید. برای مثال، می‌توانید از انواع بازی‌های کارتی، فلش کارت و... استفاده کرده و مثال‌‌های بیشتری در زمینه‌ی آموزش غذای حیوانات در اختیار فرزند خود قرار دهید. بسیاری از این بازی‌ها حاوی انواع اطلاعات تصویری و مفیدی هستند که کودکان را با نوع تغذیه‌ی حیوانات آشنا خواهد کرد. همچنین در سایت تیزلند، آزمایش‌های علمی متعددی برای آموزش کودکان خردسال ارائه شده‌است که شما می‎توانید از آن‌ها برای پاسخ دادن به سوال «چرا باید غذا بخوریم؟» فرزند خود بهره ببرید. همچنین تکمیل کاربرگ‌های آکادمی نیز غافل نشوید. ای تمرینات شامل فعالیت‌های جذاب و سرگرم‌کننده‌ای می‌شود که اشتیاق کودک برای یادگیری را چندین برابر خواهد کرد. برای دانلود کاربرگ زیستگاه حیوانات 4، اینجا کلیک کنید


با تکمیل این کاربرگ کودک می‌تواند اطلاعات خود در مورد غذای حیوانات را برای دفعات مکرر مورد آزمایش قرار داده و پاسخ «چرا باید غذا بخوریم؟» را مرور کند. استفاده از این کاربرگ‌ها برای اعضای ویژه‌ی سایت کاملا رایگان و بدون محدودیت خواهد بود. در واقع، شما والدین گرامی با عضویت در آریالند، به یکی از بزرگترین خانواده‌های مجازی می‌پیوندید و می‌توانید از امکانات این مهد کودک دیجیتال به صورت رایگان و نامحدود بهره‎مند شوید.


در نظر داشته باشید، شما نیز می‌توانید روش‌های موثر خود برای آموزش مفاهیم ابتدایی به کودکان را برای ما ارسال کنید و به شیوه‌های مدرن و جدید، پاسخ «چرا باید غذا بخوریم؟» را به کودکان آموزش دهید. به این ترتیب، ما آریالندی‌های می‌توانیم برای پرورش نسلی شاد، دانا و قدرتمند به یکدیگر یاری برسانیم. از اینکه تا پایان با ما آکادمی آریالند همراه بودید، متشکریم! با ویدیو‌های آموزشی بیشتری در خدمت شما خواهیم بود. به امید دیدار!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.