علوم با دکتر جف: بلاهای طبیعی
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

علوم با دکتر جف: بلاهای طبیعی

آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» می‌تواند به سلامت روان آن‌ها پس از وقوع این حوادث کمک کند. مشاهده‌‌ی این ویدیو حقایق علمی را به کودک آموزش داده و آن‌ها را با مفهوم احترام به محیط زیست آشنا می‌کند.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

امروز یک روز استثنایی در آریالند آکادمی محسوب می‌شود. چرا؟ چون «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» در قالب ویدیویی شاد و جذاب ارائه خواهد شد. به این ترتیب، پاسخ بزرگترین سوالات بشر در ویدیوی امروز به کودکان آموزش داده می‌شود. بلایای طبیعی مجموعه‌ای از فرآیند‌های طبیعی زمین است که موجب رخ‌دادن اتفاق‌های ناخوشایند برای انسان می‌شود. به همین دلیل، دیر یا زود ساکنان کوچک کره‌ی زمین نیز باید با رفتارهای عجیب و غیر قابل پیش‌بینی محل زندگی خود آشنا شوند. امروز دکتر جف قهرمان برای «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» از انواع روش‌های شبیه‌سازی بهره برده تا آن‌ها به صورت تجربی در جریان این پدید‌ه‌های عجیب قرار بگیرند. اما اهمیت «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» در چیست؟کودکان خردسال تصور دقیقی از معنای خطر و ناامنی ندارند. آن‌ها خطراتی همچون سقوط، سوختگی، بریدگی، خفگی و... را درک نمی‌کنند. احتمالا به همین دلیل است که بی‌پروا بر لبه‌ی پرتگاه می‌ایستند یا به اجسام داغ دست می‌زنند. «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» جنبه‌ی دیگری از جهان را به کودکان نشان می‌دهد. آن‌ها با مشاهده‌ی این ویدیوی‌ آموزشی در آکادمی علوم در می‌یابند که جهان امن و بدون خطر نیست. بلکه امکان دارد، هرلحظه دچار حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی شوند. بنابراین «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» کمک می‌کند تا مهارت‌های شناختی آن‌ها نیز بر اساس واقعیت‌های جهان شکل خواهد گرفت. 


علاوه بر این، «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» می‌تواند نقش انسان در رخ‌دادن این اتفاقات ناگوار را نیز به آن‌ها آموزش دهد. در واقع، بسیاری از حوادث طبیعی به دلیل تصمیمات اشتباه و ناکارآمد بشر در ساخت سدها، ساختمان‌های بلند مرتبه و... رخ می‌دهند. چنانچه کودکان با دلایل انسانی موثر در بلایای طبیعی نیز آشنا شوند، می‌توانند در آینده تصمیمات بهتری گرفته و آینده زمین را بهتر رقم بزنند. بنابراین می‌توان گفت، در ویدیو‌ی «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین»، سه دسته از اطلاعات علمی زیر به کودک آموزش داده می‌شود:

  • دانستنی‌های مرتبط با پیشگیری از رخ‌دادن برخی بلایای طبیعی
  • اطلاعات مناسب برای آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی
  • دانستنی‌های مرتبط با اقدامات لازم بعد از وقوع بلایای طبیعی

در این ویدئوی آموزشی،این دانستی‌های به صورت غیرمستقیم و در قالب بازی به کودکان آموزش داده می‌شود. به عبارت دیگر، کودک به تماشای ویدیوی «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» در مقیاس بسیار کوچکتر می‌نشیند. او علت و نحوه‌ی رخ دادن این رخدادهای را به صورت دقیق درک می‌کند و با دگرگونی‌های محیط زیست آشنا می‌شود. به این ترتیب، ذهن کنجکاو کودک بسیاری از دانستنی‌ها را به صورت ضمنی فرا می‌گیرد. همچنین در طول این ویدیو‌ها چندین آزمایش علمی توسط دکتر جف انجام می‌شود که به راحتی در منزل قابل اجرا هستند. هیجان انجام این آزمایشات به بهبود «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» کمک شایانی خواهد کرد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در حوزه‌ی بلایای طبیعی و انتقال آن به فرزند خود به سایت آموزک مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با دانلود کاربرگ‌های آکادمی فرصت تمرین بیشتر را در اختیار فرزند خود قرار دهید. این کاربرگ‌ها از فعالیت‌های محبوب کودکان بهره برده و اطلاعات تکمیلی را به ذهن کودکان منتقل می‌کند. به این ترتیب، می‌توان گفت «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» تنها با استفاده از کاربرگ‌ها تکمیل خواهد شد.

برای دانلود کاربرگ سگ آبی،‌ اینجا کلیک کنید.


استفاده از امکانات آکادمی برای اعضای ویژه سایت کاملا رایگان خواهد بود. شما می‌توانید با عضویت در آریالند و تهیه‌ی بسته‌ی آموزشی مناسب، از تمام امکانات آکادمی آریالند به صورت رایگان و نامحدود استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید تجربیات و پیشنهادات خود در مورد ویدیوهای آکادمی را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید. از اینکه تا پایان «آشنایی کودکان با بلایای طبیعی و تغییر زمین» با ما و تیم دکتر جف همراه بودید، متشکریم! آکادمی آریالند اوقات ایمن و شادی را برای شما و خانواده‌ی محترمتان آرزومند است!به امید دیدار مجدد شما!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.