ریاضی با شیرین: آموزش عدد 2
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

ریاضی با شیرین: آموزش عدد ۲

برای «آموزش عدد دو به کودکان» از خمیر بازی کمک گرفتیم تا کودکان با شوق و ذوق بیشتری با اعداد آشنا شوند. این روش، تمرکز و دقت کودکان را برای یادگیری ریاضی چندین برابر خواهد‌کرد. همچنین مهارت‌های مهمی همچون دست ورزی و خلاقیت کودک را تقویت کرده و شیوه‎‌ی ساخت کاردستی را به او آموزش خواهد داد.


درس های مرتبط این هفته

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

خرید اشتراک

توضیحات

«چشم، چشم، دو ابرو / دماغ و دهن، یه گردو»، «حالا بذار دو تا گوش / موهاش نشه فراموش». به احتمال زیاد شما والدین عزیز، این ترانه‌ی کودکانه‌ و نوستالژیک را به خاطر دارید. والدین در گذشته سعی داشتند، با خواندن یک شعر ملودیک، مفاهیم پایه‌ای همچون اشکال هندسی، اعضای بدن را به فرزندان خود آموزش داده و برای «آموزش عدد دو به کودکان» خود اقدام کنند. در واقع آن‌ها ، خواه یا ناخواه، از مدرن‌ترین روش‌های آموزشی بهره برده و با یک تیر دو نشان می‌زدند. اکنون نوبت ماست تا با شیوه‌های موثر و سرگرم‌کننده، کودکان خود را با قواعد و پدیده‌های جهان آشنا کنیم. چندی پیش آریالند آکادمی ، کلاس ریاضی خود را با آموزش عدد یک آغاز کرد. اکنون نوبت به آن رسیده‌ تا «آموزش عدد دو به کودکان» را به شیوه‌ی ساخت کاردستی به کودکان آریالندی آموزش دهیم. 


مهم‌ترین فواید آموزش عدد دو به کودکان با ویدیو‌های آریالند کدام است؟


به خاطر داشته باشید، هدف آکادمی آریالند آن است که مفاهیم گوناگون را در قالب بازی و سرگرمی به کودکان آموزش دهد. برای «آموزش عدد دو به کودکان» نیز از خمیر بازی کمک گرفتیم تا کودکان با شوق و ذوق بیشتری با  اعداد آشنا شوند. این روش، تمرکز و دقت کودکان را برای یادگیری ریاضی چندین برابر خواهد‌کرد. همچنین توجه داشته باشید که اولین برخورد کودکان خردسال با مباحث و آکادمی ریاضی، نقش کلیدی در آینده‌ی تحصیلی آن‌ها ایفا خواهد کرد. ساخت موش خمیری که بدن آن از عدد دو تشکیل شده‌است، کودک را با مفهوم ابتکار و نوآوری نیز آشنا خواهد کرد. به این ترتیب، «آموزش عدد دو به کودکان» با ویدیوهای آکادمی آریالند، اعتماد به نفس لازم برای بیان ایده‌های جدید را نیز در کودکان تقویت می‌کند. از دیگر فواید این ویدئوی آموزشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تقویت مهارت‌های ظریف حرکتی
  • تقویت مهارت‌های دست‌ورزی کودک
  • آموزش ریاضی در قالب بازی و سرگرمی
  • افزایش خلاقیت
  • تقویت قوه‌ی ابتکار کودک
  • افزایش شجاعت کودک برای بیان ایده‌های جدید

کدام روش برای آموزش عدد دو به کودکان با ویدیو موثرتر است؟


متخصصان هیوا گروپ برای نتیجه‌ی بهتر توصیه می‌کنند آموزش اعداد ریاضی را از سنین قبل از پیش دبستانی شروع کنید به همین دلیل، آریالند مراحل زیر را برای «آموزش عدد دو به کودکان» شما در نظر گرفته است:

پیش از پخش ویدیوی آکادمی آریالند، کودک خود را با نحوه‌ی شمارش عدد دو آشنا کنید. برای مثال، اعضای زوج بدن را به کودک معرفی کنید. سپس از فرزند خود بخواهید، اشیاء زوج را بشمارد. یک گوش، دو گوش. یک چشم، دو چشم. پس از آنکه کودک به صورت کامل با شمارش عدد دو آشنا شد، ویدیوی «آموزش عدد دو به کودکان» را برای او پخش کنید. سپس مراحل آموزشی ویدیو را همراه فرزند خود تکرار کنید. حضور شما در کنار فرزندتان انگیزه‌ی او برای یادگیری ریاضی  و علوم را چندین برابر خواهد کرد. پس از آنکه موش جذاب دورن ویدیو را بازسازی کردید، می‌توانید همراه فرزند خود به دیگر ایده‌های خاله شیرین همچون زرافه، گوزن و... فکر کرده و این حیوانات را نیز با عدد دو بیافرینید. ـ«آموزش عدد دو به کودکان» در اینجا پایان نمی‌یابد. شما می‌توانید به این منظور از بازی‌های دیگری همچون اسباب بازی لگو، رنگ انگشتی، ساخت کاردستی و.... نیز استفاده کرده و انواع روش‌های «آموزش عدد دو به کودکان» را  نیز همراه فرزند خود تجربه کنید.


بهترین تمرین برای آموزش عدد دو به کودکان چیست؟


«آموزش عدد دو به کودکان» مانند تمام مفاهیم ریاضی به تمرینات مستمر نیاز دارد. به همین دلیل از نوشتن و خواندن عدد دو توسط کودک خود غافل نشوید. هرچه کودک شکل ظاهری اعداد ریاضی را تکرار کند، مفهوم شمردن تا عدد دو را نیز بهتر درک خواهد کرد. آکادمی آریالند به این منظور کاربرگ‌ های منحصر به فردی برای «آموزش عدد دو به کودکان» طراحی و در دسترس شما قرار داده است. برای مثال، شما می‌توانید، کاربرگ نوشتن عدد دو را به صورت رایگان دانلود کرده، چاپ کنید و در اختیار فرزند خود قرار دهید. 

برای دانلود کاربرگ نوشتن عدد 2، اینجا کلیک کنید.

کاربرگ تمرین عدد دو را اینجا دانلود کنید.


توجه کنید که استفاده از تمام امکانات آکادمی آریالند برای اعضای ویژه به صورت رایگان امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین توصیه می‌کنیم علاوه بر «آموزش عدد دو به کودکان»، برای استفاده از دیگر ویدیوها و کاربرگ‌های آکادمی، هم اکنون به عضویت ویژه‌ی آریالند در بیایید. از اینکه تا پایان همراه ما و خاله شیرین بودید، متشکریم!

مشاهده بیشتر

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.