آموزش عدد 1
عضو ویژه سایت شوید و به شکل رایگان مشاهده کنید

آموزش عدد ۱

به سرزمین آریالند خوش آمدید. اینجا با اولین بخش از سری ویدیو‌های آموزش اعداد در خدمت شما هستیم. اعضای مبتکر و خلاق ما در کنار هم جمع شدند، تا «آموزش عدد یک به کودکان» را با خلاقانه‌ترین روش‌های ممکن به شما پیشنهاد بدهند.


درس های مرتبط

buy plan

برای دسترسی کامل به تمام ویدیوهای سایت اشتراک تهیه کنید

ارتقاء عضویت
۷ کاربرگ
۸ ویدیو
۰ داستان
۰ پادکست

توضیحات

بیا با هم بشماریم!

به سرزمین آریالند خوش آمدید. اینجا با اولین بخش از سری ویدیو‌های آموزش اعداد در خدمت شما هستیم. اعضای مبتکر و خلاق ما در کنار هم جمع شدند، تا «آموزش عدد یک به کودکان» را با خلاقانه‌ترین روش‌های ممکن به شما پیشنهاد بدهند.

 در این ویدیو، خاله شیرین هنرمند از شکل ظاهری عدد یک بهره برده و روش ساخت یک عروسک خمیری زیبا به ما آموزش می‌دهد. به این ترتیب، ضمن «آموزش عدد یک به کودکان»، آن‌‎ها با مهارت ساخت کاردستی نیز آشنا خواهند شد. با این حال، توجه کنید که این محتوای ویدیویی برای «آموزش عدد یک به کودکان» 2 الی 7 ساله مناسب است. 

توصیه می‌کنیم، ابتدا در منزل انواع مدل‌های عدد یک را به کودک خود معرفی کنید. برای این کار، ابتدا انگشت خود را بر روی اشیا مورد نظر قرار داده و سپس نام عدد یک را با صدای بلند تکرار کنید. برای مثال، انگشت اشاره، بینی، یک شاخه‌ی گل، یک هویج و... همگی نمادهای مناسبی برای عدد یک هستند. با این روش، کودک با شکل ظاهری و مفهوم عدد یک آشنا خواهد شد. در مرحله‌ی بعد، ویدیوی آریالند آکادمی  را برای فرزند خود پخش کنید. در طول تماشای ویدیو نیز در کنار فرزند خود حضور داشته و مراحل ساخت پروانه‌ی خمیری را به خاطر بسپارید. سپس خمیر بازی را در اختیار فرزند خود قرار داده و همراه او مراحل ساخت عروسک خمیری را انجام دهید. به این ترتیب، کودک با تمام خصوصیات عدد یک آشنا شده و مفهوم آن را به خاطر می‌سپارد. 

تمرین را فراموش نکنید. شما می‌توانید پس از آنکه از نتیجه‌ی «آموزش عدد یک به کودکان» خود مطمئن شدید، مهارت‌های شمارش او را مورد آزمایش قرار دهید. برای مثال، در طول روز چندین بار از او بپرسید که چند تا دماغ داری؟ چند تا زبان داری؟ چند تا سر داری؟ به این ترتیب، معنای واحد بودن عدد یک برای سال‌ها در ذهن کودک نقش می‌بندد. شما می‌توانید از انواع تصاویر نیز برای «آموزش عدد یک به کودکان» خود استفاده کنید. برای مثال با استفاده از عدد یک، مار بوآی ایستاده‌ای را طراحی کنید. در آکادمی آریالند ویدیو‌های آموزشی بر اساس موضوع به گروه‌های مختلف تقسیم می‌‍شوند. برای مثال، در بخش علوم ویژگی‌های طبیعی، قوانین فیزیک و… آموزش داده می‌شود. به همین طریق، در قسمت ریاضی نیز می‌توانید روش‌های مختلف «آموزش عدد یک به کودکان» را مشاهده کرده و از تمرینات بیشتر در هر موضوع برای فرزند دلبند خود استفاده کنید.

از مزایای «آموزش عدد یک به کودکان» با کمک محتوای ویدیویی می‌توان به تقویت مهارت‌های فکری و جسمی کودک به صورت همزمان اشاره کرد. در واقع، شما از مهارت‌های حرکتی و دست‌ورزی فرزند خود استفاده کرده و یک مفهوم ذهنی را به او آموزش می‌دهید. البته فواید «آموزش عدد یک به کودکان» این موارد محدود نمی‌شود. برای ساخت ویدئوی آموزشی از نمادهای گوناگونی برای عدد یک استفاده کرده‌ایم. بنابراین ذهن کودک برای درک این نمادها، از تمام توانایی‌های کلامی، نوشتاری و ذهنی خود بهره برده و آن‌ها را نیز تقویت می‌کند. به این ترتیب، تنها با مشاهده‌ی ویدیوی «آموزش عدد یک به کودکان» در آکادمی آریالند، فرزند خود را از مزایای زیر بهره‌مند ساخته‌اید:

  • تقویت مهارت‌های حرکتی
  • بهبود مهارت‌های دست‌ورزی
  • افزایش دقت و تمرکز
  • تقویت توانایی‌های کلامی
  • بهبود مهارت‌های نوشتاری
  • افزایش توانایی‌های ذهنی
  • تقویت قوه‌ی تخیل

شما می‌توانید پس از پایان تماشای ویدیو، با استفاده از کاربرگ ها به تمرین و تثبیت یادگیری فرزندتان کمک کنید.هم اکنون از «کاربرگ نوشتن عدد ۱» استفاده کرده و شیوه‌ی نوشتن عدد یک را نیز به فرزند خود آموزش دهید. 


برای دانلود کاربرگ نوشتن عدد ۱ اینجا کلیک کنید.


اگرچه به گفته‌ی سایت پیویو مگ، آموزش اعداد به کودکان از ابتدای یک سالگی توصیه می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم معرفی اعداد را از سن یک سالگی آغاز کرده و آموزش جدی را تا دو سالگی به تعویق بیندازید تا کودک آشنای‌های ابتدایی با اعداد را کسب کرده باشد. اکنون نوبت شماست که تجربیات دلنشین خود در مورد «آموزش عدد یک به کودکان» را برای ما بنویسید. همچنین منتظر ویدیوی آموزشی آکادمی آریالند با موضوع آموزش عدد دو به کودکان پیش دبستانی باشید. در این ویدیو نیز با یک ایده‌ی خارق‌العاده همراه شما خواهیم بود.

استفاده از امکانات آکادمی آریالند برای اعضای ویژه‌ی سایت کاملا رایگان خواهد بود. به این ترتیب، تنها با تهیه‌ی اشتراک ویژه می‌توانید برای مدت زمان بیشتری از ویدیو‌های آموزشی آریالند برخوردار شوید. منتظر آموزش‌های مدرن و موثر دیگر در آکادمی باشید.


 تا دیداری دیگر، خدای یگانه همراهتان!

سوالات متداول

دیدگاه شما
|
دیدگاهی ثبت نشده است، اولین نفری باشید که یک دیدگاه ثبت می کند.